TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 05 Mar 2015 18:11 #345862

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorciu, ogród juz prawie cały wysprzątany, podziwiam!
Moje prace posuwają się bardzo mozolnie, ale w każdy weekend po trochu...i do przodu ;-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 07 Mar 2015 21:01 #346503

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Przepraszam a Pani te fotki z ,,gwiazdkami Ninja'' to zrobiła podczas biegania z tym patykiem.... :rotfl1: :devil1: :wink4: i co działa :think: .
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 07 Mar 2015 21:11 #346511

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia-dzisiaj znowu nie udało mi się dokończyć różanki :jeez: :teach: tylko 2 godziny mogłam poświęcić ogródkowi :( Maksi dzisiaj skończył 12 lat i trzeba było pojechać na tort urodzinowy :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 07 Mar 2015 21:48 #346552

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Bardzo przyjemny wiosenny deszczyk ;) , a Ty wiosnę odwołałaś, na szczęście na krótko...
Dorcia, ja też irysy reticulata uważam za najpiękniejsze wiosenne kwiaty, ale u mnie jeszcze nie kwitną... :(
Sama nie wiem, czego życzyć w kontekście związku choroby dziecka i podgonienia roboty w ogrodzie ;) , ale wierzę, że jesteś dobrą matką! :rotfl1:
Bardzo dziękuję za zdjęcia poglądowe ustrojstwa w akcji, wiele mi rozjaśniły! :rotfl1:
A szkole należa się wielkie brawa za taką akcję bocianową!
Oglądałam kiedyś reportaż o szkole, która też w starym budynku na strychu ma kolonię nietoperzy... I dzieciaki tam ten urobek ;) nietoperzy zbierają i sprzedają, ponoć najlepszy nawóz...
Nie wiem, jak działa bocianiniec ;) , ale może wystąp z taką inicjatywą, ale najpierw przetestuj w swoim ogrodzie :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 07 Mar 2015 22:14 #346574

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Fajnie móc oglądać bociany (my też mamy na stronie gminy kamerkę na bocianie gniazdo przy szkole),
ale na tarasie widocznego za gniazdem domu to ja bym przesiadywać nie chciała :rotfl1: .- tam najwyższy żywopłot nie poradzi. :silly:
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 08 Mar 2015 00:55 #346643

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu- u Ciebie wiosna na całego! Ja stanowczo za głęboko chyba posadziłam cebulowe- ledwo co zaczyna wystawiać nosy, no ileż można czekać :mad2:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 14 Mar 2015 09:24 #348814

  • beosia
  • beosia's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 53
  • Otrzymane dziękuję: 8
Witam wszystkich

jestem pełna podziwu dla waszego zacięcia roboczego...

Oświadczam, że w tym roku jeszcze nic nie zrobiłam i w ciągu najbliższego tygodnia się nie zanosi...
Od dwóch tygodni na antybiotyku - zapalenie zatok, więc boje się wyjść.. nawet gdy słonko przyświeca.
Korci mnie, by coś porobić, ale zdrowy (a może już nie) rozsadek na razie zwycięża.

Prawdę mówiąc oprócz krecich kopców, które widać przez okno na moim pięknym trawniku, na razie nic nie widzę :(

Ma ktoś sprawdzony sposób na krety? Nadmienię, że wiem, że są pod ochroną, ale tak zorały mi trawnik, że jestem skłonna o tym zapomnieć...hihi

Pozdrawiam wszystkich ogrodowych pracusiów (tak to chyba powinno być napisane) :P
Pozdrawiam

Beosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 07:21 #350405

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witam Dorcię.....Pani coś robi w ogrodzie :garden: .... :think: ....czy tylko zrywa koniczynki ..hmmmm....kocha nie kocha, kocha nie kocha, kocha.... :woohoo:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 07:48 #350408

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Beosia
a nie zastanowiło Cię dlaczego można bez ograniczeń kupić środki do likwidacji kretów,
no dlaczego ???? wbrew prawu ???
Pisałam już nie raz jak się pozbyć kretów , zresztą jest to opisane na opakowaniu świec
przeciw kretom - skuteczne w 100 % jeśli stosuje się do instrukcji na opakowaniu
dobrze jest zastosować się też do moich "doskonaleń" tej metody - u sąsiadki jest zryty trawnik, pole naprzeciw całe w kretowiskach
- u mnie jeśli przeżyją dwa dni, to mają szczęście
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2015 07:49 przez Ewogrod.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 08:58 #350424

  • Roma
  • Roma's Avatar
chester633 wrote:
Witam Dorcię.....Pani coś robi w ogrodzie :garden: .... :think: ....czy tylko zrywa koniczynki ..hmmmm....kocha nie kocha, kocha nie kocha, kocha.... :woohoo:
No właśnie! co tak cichutko siedzisz i nic nie sygnalizujesz, chcesz nas wziąć z zaskoczenia? :think: :teach:
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2015 08:58 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 12:04 #350450

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Choroba troszkę biedaczkę rozłożyła :hug: i ma zakaz wychodzenia do ogrodu, bo ma być zdrowa na sobotni szkółking :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 19:40 #350560

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gdzie się spotykacie? może jakieś zakupy mi zrobicie? coś ostatnio naczytałam się o rodkach i nawet już mam miejsce przygotowane :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 19:50 #350566

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Na tradycyjnym lubelskim szlaku :happy3: , Końskowola i okolice :happy3: , a co byś chciała? To się rozejrzymy :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 20:32 #350590

  • Roma
  • Roma's Avatar
Przez noc sprecyzuję swoje potrzeby do możliwości finansowych :teach: i wtedy uśmiechnę się do Was :) po głowie chodzą mi ze 3 rodki i może jakieś paprocie.Zrobiłam sobie miejsce za domem pod lasem.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 21:21 #350612

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Szykuj listę na jutro, zabierzemy i poszukamy :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 21:26 #350617

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja się też miałam do Dorci w tej sprawie uśmiechnąć.. Czy mogłabym ślicznie poprosić o kupienie jednej roślinki- rododendron Azurika.
Docia..jeśli miejsca w bagażniku wystarczy to plizzzzzzz..
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Mar 2015 23:11 #350662

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dziękuję Ci dobra kobieto,wiedziałam,że mogę na Was liczyć :kiss3: :hug:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Mar 2015 06:14 #350681

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Romcia ja to bym się chciała od Ciebie dowiedzieć, czy już znasz swój pesel :whistle: ... może chociaż dwie pierwsze cyferki? :hammer: Przyślij mi sms z tymi Twoimi chciejstwami, będziemy się rozglądały :kiss3: .

Martuś wczoraj w drodze do szkoły zajrzałam do apteki. Poprosiłam o coś co mnie w dwa dni postawi na nogi :tongue2: . Wstałam dziś z takim katarem, że ledwo żyję :pinch: . W ogrodzie byłam wczoraj dosłownie na minutkę - resztki do kompostownika wyrzucić. Dziś cały dzień zamierzam ostro walczyć z tym przeziębieniem :pinch: .

Kasiu jeszcze nie wszystko mam wysprzątane :oops: . Czekam ciągle z wejściem na dwie spore rabaty, na których wciąż jest za mokro i glina mnie tam wciąga :lol: . Oprócz tego została mi do wygrabienia spora część trawnika :pinch: , :pinch: ale tym akurat przejmuję się najmniej :happy3: .

Pawełku proszę mi się tu z moich gwiazdek nie naśmiewać :P . Cud maszyna to jest :woohoo: i dzięki niej zdecydowanie szybciej będę te moje hektary doprowadzać do kultury :silly: .

Artamciu dziś w szkole święto mamy - "Dzień Bociana" . Bociana na chwilę obecną jeszcze nie ma :( . Dzieciaki przebierają nogami już od poniedziałku. Szkoła na każdym kroku udekorowana rysunkami bocianów. Dziś bocianie kolory będą królowały :happy4: . Co do "bocianowego złota", to mogę powiedzieć tylko tyle, że to miejsce parkingowe w sezonie bocianowym, jest zawsze wolne :rotfl1: . Nie ma odważnego co by chciał pod gniazdem zaparkować :rotfl1: .

Elu u nas na szczęście bocianowa kamerka nie narusza prywatności sąsiadów ;) . Wiem, że dużo osób wchodzi na podgląd szkolnych bocianów. Szczególny ruch jest teraz, podczas oczekiwania na ich powrót, a potem jak już złożą jaja.

Monisiu z tego co widziałam, to Twoje cebulowe są na podobnym etapie co moje. Może nie za głęboko jednak wybyły posadzone, tylko ta zimnica je tak spowolniła? Ziemia przecież nadal jest zimna i co się mają tak pchać :lol: . Azurikę już zapamiętałam i będę szukała. Podeślij na PW nr telefonu, żebym mogła zadzwonić i skonsultować z Tobą cenę ;) .

Beosiu u mnie sprawdzonym od lat sposobem na kreta są dwa duże psy... wszystkie krety się wyniosły :woohoo: .



W ogrodzie kochani nic nowego. Roboty jeszcze mam sporo. Pogoda nie rozpieszcza, bo choć dosyć słonecznie, to wiatr skutecznie zniechęca do jakichkolwiek prac.
Jedyne co kwitnie to krokusy. Widzę, że cebulki się rozmnożyły :woohoo: , bo kępy są większe od zeszłorocznych :happy4: .

20150316_155605.jpg


20150316_155617.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.644 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum