TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 10 Lut 2015 15:40 #339152

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ło boze! :silly: Ale po oczach dałaś tymi kolorami! :eek3:
Właśnie doszłam do wniosku, że efekt na ekranie był podwójnie porażający, bo w salonie mam tak, jak za oknem: szaro - biało...
I o ile tutaj mi to odpowiada... to na zewnątrz jest to mocno dokuczliwe :sick:

Edit: zajrzałam do przepisu... to musi mieć milion kalorii! :eek3: Od samego patrzenia d*** rośnie :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2015 15:41 przez gorzata.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 10 Lut 2015 16:23 #339168

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dorciaj wrote:
czas szybko leci. Przede mną jeszcze tylko jeden bal przebierańców.

Tak, tak....dobrze że Pani pamięta u Moniki przebiera się Pani w szafie :woohoo: :rotfl1: :wink4: Dorota oglądam zdjęcia twojego ogrodu........ jakie ładne rabaty :hearts: i zdjęcia bez Piorunka a tu figa :rotfl1: - w twoim rodzinnym albumie ogrodowym chyba zdjęć bez Piorunka brak..... :devil1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 10 Lut 2015 17:31 #339198

  • Roma
  • Roma's Avatar
Paweł-pamiętaj,że oprócz Pioruna jest jeszcze bernuś do kompletu :P
Dorcia-te odgrzewane kotlety są bardzo smaczne :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 10 Lut 2015 21:29 #339317

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorcia- świetny pomysł z niewstawianiem pomysłów ;) Trafia do mnie ten argument :happy3:

Martuśka- przestaję wstawiać :ouch:

EDIT.. ale ten Paweł sobie robi krecią robotę.. że też tak odważnie sie w odwiedziny do nas wybiera :funnyface:
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2015 21:30 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 14 Lut 2015 16:04 #340306

  • peonia
  • peonia's Avatar
Dorciu, spieszę spóżniona, ale szczere życzenia imieninowe i kwiatek ode mnie.
Co by Ci się ogrodniczo dobrze sprawiało.

P3090639.jpg
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 14 Lut 2015 21:33 #340415

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No właśnie, Dorcia! No miałaś wysiewać trytomki! Coś kiepsko się starasz! :rotfl1: Nasionek nawet nie masz! :rotfl1: :P
Podeślij mi adres na pw :)
A jakie to roślinki do ogrodu planujesz? Coś się przez zimę wykrystalizowało, jakieś priorytety? ;)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 17 Lut 2015 09:01 #341081

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dorciu dzięki za odgrzanie ;) , takie widoki można podziwiać na okrągło :P
Pierwsza fotka aż parzy :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 19 Lut 2015 20:12 #341741

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
I co Dorcia, kupiłaś już sobie ten opielacz na imieniny????
Ja urodzinny uczciłam (swoje), kurier dowiózł sekator F.
mąż chciał mnie utwierdzić, że wybór dobry, pociągnął nieuważnie palcem po ostrzu,
oj, utoczył krwi, utoczył, zawsze będzie mógł powiedzieć o ogrodzie, że to jego krwawica :rotfl1: .
Wracając do opielacza, nie może być za szeroki. Ja mam taki szeroki do grządek warzywnych,
a że rządki coraz gęściej, więc już zalega bezużytecznie.
Najulubieńszym moim ręcznym narzędziem jest właśnie narzędzie z Gardeny;
z jednej strony ma pazurki a z drugiej ostry wąski "podcinak" do chwastów.
Nie widzę teraz takiego urządzenia w ofercie, kupiłam je chyba w zamojskim OBI już z 10 lat temu.
Ja często gubię swoje narzędzia, w końcu ogród mam dość rozległy, ale akurat tego pilnuję ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 25 Lut 2015 22:52 #343378

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorcia, dziewczyno..gdzie się podziewasz? Uwaga- ważne ogłoszenie :screem: dziś przejeżdzałam koło Hortorusa i jak zwykle tęsknym okiem zerkałam.. Zaczęli rozstawiać doniczki z krzewami :woohoo: Zaczyna się..zaczyna.. :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj

Świat Dorci 2015 26 Lut 2015 09:00 #343418

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martusiu już Ty powinnaś najlepiej wiedzieć, że ja tym rujnowaniem projektów to się wcale nie przejmuję i robię swoje :rotfl1: . Taki ze mnie niereformowalny typ :tongue2: . Potem mogę mieć pretensje tylko do siebie, ale to mi nie przeszkadza :happy: .
Projekt dotyczy tego miejsca przy samych schodach wejściowych - tam gdzie mam ten pseudo skalniaczek i wierzbę Hakuro. Niby już byłam przekonana, do tego co wymyśliłam, ale im bliżej wiosny tym więcej pojawia mi się dylematów :tongue2: . Nie wiem sama co z tego wyjdzie :pinch: .
Zamysł jest taki, żeby pozbyć się skalniaka :lol: i stworzyć miłą dla oka, a jednocześnie niezbyt pracochłonną :tongue2: rabatkę.
Wyszło mi takie coś - ale ciągle nie jestem przekonana :think:
zhakurrowiosna.jpg


Gorzatko pomarańczowy daje po oczach - ale ja lubię takie kolory :oops: - żywe, intensywne i zdecydowane. W domu szarości i beże też lubię, ale wśród nich zawsze muszę wcisnąć coś bijącego po oczach. Ostatnio dosyć intensywnie myślimy nad wymianą wypoczynku w salonie. Mamy własnie taki pomarańczowy :hearts: , ale już mnie ręce bolą na samą myśl o kolejnym praniu tapicerki :jeez: . Przeglądam net w poszukiwaniu czegoś innego. Już wiem, że będzie to coś jaśniutkiego, może jasno-szary ... a do tego fioletowe zasłony :woohoo: , które chodzą za mną już od dawna, ale do pomarańczowej kanapy mi nie pasowały :happy3: .

Pawełku już przecież dawno było ustalone, że ty sam siedzisz w szafie, a my z Monią na schodach :funnyface: . Co do Piorunka, to sam widziałeś co on wyprawia jak się robi zdjęcia w ogrodzie :happy: , pakuje się w każde ujęcie :rotfl1: .

Romciu Fituś nie jest takim celebrytą jak Piorun. Do zdjęć chętnie pozuje, ale nie ma parcia, żeby być na wszystkich :happy: . Co tam u Pani? Śnieg jeszcze leży? :think:

Monia o jak mnie cieszą te doniesienia z Płochocińskiej :woohoo: . W niedzielę chyba się tam zamelduję i zobaczę co też szykują na ten sezon :happy4: . Pretekst mam, bo muszę kupić dwa trzonki :rotfl1: .

Beatko dziękuję :flower1:

Artamciu priorytetem na ten rok jest nie zwariować przez szkołę i nie pozabijać dzieci :hammer: . Starszy wchodzi właśnie w okres "wydaje mi się, że jestem już nastolatkiem", a ja staram się nie ukręcić mu głowy :whistle: . Ogrodowo priorytetem jest dokończenie wszystkiego co rozgrzebałam w zeszłym sezonie ... zejdzie mi się do jesieni :jeez: . A trytomek dalej nie ma :whistle: .

Aga trzeba się rozgrzewać takimi kolorami, bo za oknem nadal buro. Dobrze, że chociaż jest w miarę ciepło i przyjemnie, bo ja już jadę na rezerwie... słońce potrzebne "na gwałt" :happy3: .

Elu kupiłam :woohoo: , ale nie na imieniny :devil1: , bo imieninową kasę zachomikowałam na jazdę konną :wink4: . Mam nadzieję, że w weekned będę mogła wypróbować to nowe ustrojstwo :silly: i oby się sprawdziło, bo chwastów mam tyle, że aż oczy bolą :sick: . Ja w ogrodzie gubię tylko rękawiczki, to znaczy zostawiam je w różnych miejscach, a potem Piorun mi je wynosi na boisko :dazed: i tam je znajduję w stanie nienaruszonym :happy3: .



Zaczynam jechać na rezerwie. Brakuje mi słońca. Bateryjki się kończą. Niech już się zrobi na dobre wiosennie, bo padnę :tongue2: . Prac porządkowych w ogrodzie jeszcze nie zaczęłam. Mam nadzieję, że ruszę już jutro. Mam sporo do zrobienia :jeez: , nie wiem jak ja to ogarnę :pinch: .
Zakupiłam sobie ustrojstwo do chwastów. O takie:
pobrane.jpg

Mam nadzieję, że to zadziała tak jak przewiduję, bo jak nie to będę w czarnej... no wiecie :tongue2: .


Ostatni weekend był imprezowy. Mój mały ogrodnik miał urodziny :hearts: . W niedzielę robiliśmy wspólnie obchód ogródka. Szymon ma spore plany na ten sezon :happy3: , mam nadzieję, że dotrzymam mu kroku :happy3: .
DSC_5998.jpg



A na koniec ogród z celebrytą :rotfl1:


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 26 Lut 2015 09:01 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, iwa27, piku, chester633

Świat Dorci 2015 26 Lut 2015 10:05 #343425

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bardzo ładna rabatka z wierzbą, mogę tylko ocenić wizualnie, bo niestety nie rozpoznaję roślin, które zamierzasz tam posadzić :happy3: . Zdaje się, że krokusy i wrzosy, a co to różowe i te krzaczki biało kwitnące??? Z pewnością wszystko będzie lepsze od skalniaczka, którego praktycznie nie było widać, a jego rozmiar sprawiał, że łatwo się zachwaszczał.
No widzisz, nic Ci nie zrujnowałam :funnyface:

Ja już trochę porządkuję i nawet oprysk miedzianem zdążyłam zrobić. Teraz czekam na poprawę pogody, to wejdę z Promanalem. Jak mówię poprawa pogody, to nie myśl czasem, że u mnie pada :evil: , gdzieżby znowu :evil: , jest ohydna mokra mgła, która oblepia wilgocią, ale w glebie tej wilgoci nie przybywa :hammer:

Jak ja doskonale znam stan "wydaje mi się, że jestem nastolatką" :devil1: , też to przerabiam od 4 klasy, ale do tej pory wydawało mi się, że chłopcy w tym wieku to wciąż jeszcze dzieci - przynajmniej patrząc na zachowanie chłopaków z klasy mojej Niny :happy3:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 26 Lut 2015 10:44 #343434

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Dorcia!
Moje baterie też na wyczerpaniu... niech to słońce zagości u nas na dobre!

Napisz co tam planujesz z roślin na rabacie... Widzę, że miejsce jest słoneczne, więc możliwości sporo.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 26 Lut 2015 20:35 #343549

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Miła dla oka i niezbyt pracochłonna rabata? Kulki! :)
Dorcia, priorytety zacne i nawet jakąś solidarność z Tobą w tej sprawie odczuwam ;)
No trytomek nie ma, bo one wciąż na działeczce, a od wtedy nie byłam... Ale jak tylko będę, to wezmę :) Jeszcze za wcześnie siać, wyciągną się...z ziemi i co będzie? :rotfl1: :rotfl1:
Czy jakiś wspólny szkółking z okazji urodzin ogrodnika się odbył czy dopiero odbędzie? Bo nawet nie zakładam, że się nie odbędzie ;)
Proszę o wrażenia z testowania ustrojstwa :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 26 Lut 2015 20:44 #343554

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
A ustrojstwo się przypina do butów ??? Bo normalnie wyglada jak ostrogi :rotfl1: :rotfl1: ......... ogrodowi rycerze na koń!! :happy2: :happy2:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 01 Mar 2015 18:44 #344349

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Fajne to to. Nie widziałam takiego. Mój kultywator już wypróbowałam tydzień temu. Jak nie jest za mokro sprawuje się super.
Ostatnio zmieniany: 01 Mar 2015 18:45 przez iwa27.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 01 Mar 2015 20:28 #344449

  • Roma
  • Roma's Avatar
Śniegu u nas nie ma od wczoraj,nawet zaczyna odmarzać ziemia ale co z tego jak nie mogę popracować w ogródku :( lekarz na razie kategorycznie zabronił :jeez: :flower: rozpoznanie "dusznica bolesna,niestabilna" toż to horror :evil:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 01 Mar 2015 20:51 #344466

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Co z tymi psami jest? - mój też podbiera rękawiczki, gdy zdejmę choćby na chwilę :unsure: .
Czytałam gdzieś tam, że nic nie zamawiasz :silly: , ale na objazd szkółek chyba się wybierasz?
Zazdroszczę czasami takich "młodych" solenizantów ;) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 01 Mar 2015 21:08 #344474

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
dorciaj wrote:
Zakupiłam sobie ustrojstwo do chwastów. O takie:
pobrane.jpg

Mam nadzieję, że to zadziała tak jak przewiduję, bo jak nie to będę w czarnej... no wiecie :tongue2: :

Też zakupiłem sobie takie ustrojstwo do odchwaszczania o podobnej budowie i już je przetestowałem. Działa rewelacyjnie :) W tym roku odchwaszczanie ścieżek to będzie przyjemność.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.487 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum