TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 20 Mar 2015 08:22 #350703

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
A Pani to spać nie może ...czy dopiero z pracy wychodzi... :devil1: :wink4: o takiej ,,sadystycznej'' godzinie odpalać komputer.... :whistle: i co narzekałaś że krokusiki nie wschodzą a tu niespodzianka(glina musi się nagrzać)...jak ja boleję że nie mogę się z Wami spotkać..... :placze: :cry2:
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2015 08:22 przez chester633.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 20 Mar 2015 08:57 #350720

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dla ścisłości, to już JEST wiosna :P
Katar gigant to fatalna przypadłość :jeez: , bardzo współczuję i mam nadzieję, że najgorsze do jutra będziesz miała za sobą :hug:
Mówisz, że mokro u Ciebie ;) , a u mnie po tygodniu od opadów wszędzie suchy pył :rotfl1: . Muszę węża wyciągać :jeez:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Mar 2015 09:06 #350723

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta
E tam, nie ma bociana, to nie ma wiosny :tongue2: .

Ach zapomniałam się pochwalić... wczoraj rzutem na taśmę, w ostatniej chwili złożyłam zamówienie zimowe :happy3: . Pierwsze tej zimy i ostatnie :devil1: , ale liczy się chyba? :happy: Zamówiłam oczywiście róże u Pana Tomka - trochę dla siebie i trochę dla Babci :woohoo: .

Gdybyś z ogrodu wracała utytłana w glinie po kolana, to byś na tą suszę u siebie tak nie narzekała :happy3: .

Pawełku
To nie moja wina, że Ty idziesz spać wtedy jak ja wstaję :P . Wschody słońca piękne są :hearts: , a zachody to nie wiem, bo śpię :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2015 09:10 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Mar 2015 09:11 #350725

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wiem, że zamówiłaś róże ;) , ciekawa jestem co tam się znalazło w tym zamówieniu :silly:

O suszy już nie chcę nawet zaczynać :tongue2: , wyciągam po niedzieli beczki na deszczówkę i będę czekać :whistle: ...
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Mar 2015 09:15 #350726

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No zbyt wiele to ja nie zamówiłam, ale nie wykluczam dobiórek na miejscu :happy3: .

1 Kronenburg 1 szt.
2 Alinka 1 szt.
3 Old Port (Mackati) 1 szt.
4 Louis Odier 1 szt.
5 Korwest 1 szt.
6 Swany (Meiburenac) 1 szt.
7 Blue Moon (Tanacht) 1 szt.

Dwie pierwsze z myślą o Babci, resztę upchnę u siebie :rotfl1: .


U mnie jedna beczka już pełna :whistle: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2015 09:16 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Mar 2015 09:15 #350727

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia-wyjątkowo skuteczny na katar jest Sudafed(tabletki) u nas skuteczny od pierwszego dnia.W ciągu dnia podeślę SMS a peselu to Ty mi kochana nie wypominaj bo ostatnio,czasami sama już go czuję na plecach :( :jeez: :teach:
Widzę,że u Ciebie kwitną te prążkowane krokusy a u mnie ani jeden :( chyba nornice zrobiły sobie z nich przekąskę.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Mar 2015 21:00 #350903

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No to teraz czas na pierwsze wiosenne zamówienie :) I mam nadzieję, że nie będzie to Sudafed ;)
A jak nie Sudafed, to co? :)
Te prązkowane krokusy to Pickwick i u mnie też posłużyły za przekąskę nornicom...
Na Twoich połaciach i w Twojej glinie zawsze trudniej dotrzeć im do celu...
Dorcia, Ty masz całą wielką, pustą rabatę, z tego co pamiętam, nie za mało tych róż? ;)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 21 Mar 2015 22:47 #351223

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Kolejny wątek, który przeoczyłam w nowym roku :oops: .
Dorciu, dziękuję za miło spędzony czas i towarzystwo na drodze :P .
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 21 Mar 2015 23:21 #351241

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
artam wrote:
(...)
Dorcia, Ty masz całą wielką, pustą rabatę, z tego co pamiętam, nie za mało tych róż? ;)

Dorciu, jeśli Marta mówi, że za mało, to ja już się nie odzywam :wink4:
Louis jest przepiękny, wymaga sporo miejsca, zwłaszcza, że łatwo wygina się do kulkowania. A ten zapach :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 07:57 #351279

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Romcia nafaszerowałam się przed wyjazdem połową domowej apteczki. Sudafed trochę mi pomógł, ale i tak smarkałam przez cały dzień :tongue2: . Krokusy kwitną, choć teraz to ich za bardzo nie widać, bo w nocy padał u nas śnieg :pinch: .

Artamciu po pierwsze to mam w sumie dwie rabaty, które są pustawe :tongue2: , a po drugie, to gdybyś mi te słowa tak wczoraj po cichutku za uchem szeptała, to może byłoby więcej :P . A tak, to sama musiałam Panu Tomkowi powiedzieć, że "dziś może mnie jeszcze na coś namówić" :rotfl1: . Pan Tomek bardzo nie namawiał, ale za to dziewczyny świetnie go w tym wyręczały :happy3: .

Edytka cała przyjemność po mojej stronie :lol: , dobrze mi się za Tobą jechało :happy: . Bardzo udany był ten nasz szkółking, prawda? Tak sobie w domu pomyślałam, że jakbyśmy miały jechać razem, to ja biorę samochód męża :happy3: .

Kasiu ja jestem na takim etapie, że wszystkiego mam jeszcze za mało - no oprócz trawnika, bo jego mam za dużo :happy: . Róż w sumie to wcale nie mam tak mało, bo pewnie wszystkich z 60 :think: . Louis Odier zamówiłam trochę na przekór sobie, bo nie bardzo lubię ten tym kwiatu :oops: , ale stwierdziłam, że może jak ją poobserwuję u siebie w ogrodzie, to się przekonam :tongue2: .


..........................................................................................................................................................


Przepiękny pierwszy dzień wiosny spędziłam, jak już wszyscy wiedzą, w przepięknym towarzystwie :woohoo: . Pierwszy raz jechałam na Lubelszczyznę i nie było mgły, a samo to jest sukcesem :happy: . Trasa jak marzenie, luźniutko, wspaniała pogoda.
Cały dzień w towarzystwie Martusi, Edytki, Uli i Eli :woohoo: - było SUPER! Jak zwykle było wesoło :happy: . Dziewczynki - dziękuję Wam bardzo, taki dzień był mi bardzo potrzebny :hug: . Akumulatory naładowane :dance: .

Odwiedziłyśmy kilka miejsc. Punkt zbiorczy pod Ogrodami Marzeń, a stamtąd wprost do Floribundy. Wiem, że Pan Tomek podczytuje, więc w tym miejscu serdecznie pozdrawiam :bye: .
Następny punkt wycieczki, to szkółka Dębskich. Upolowałam tam piękne dwa krzaki lilaków :hearts: , ostróżkę i primulkę, na która namówiła mnie Ela :kiss3: .
Sporo czasu spędziłyśmy u Kurowskich. Tradycyjnie kawusia :drink1: , zakupy i spacerek po ogrodzie pokazowym.
20150321_143130.jpg
20150321_143523.jpg

Pogoda była piękna, choć wiaterek dość zimny.
Jak się człowiek zakupami zmęczył, to musiał odpocząć :happy3:
20150321_143425.jpg

U Kurowskich kupiłam dwie azalie dla Pawła i berberysa zimozielonego dla siebie :) .

Kolejnym punktem wycieczki była krótka wizyta u Majewskich. Wpadłyśmy tam tuż przed zamknięciem. Wypytałyśmy tylko o odmiany, których szukałyśmy i uciekłyśmy dalej. W drodze do słynnej już Złotej Rybki zajechałyśmy do "pomarańczowego" :happy3: ogrodniczego, gdzie Martusia wykupiła pół stołu bratków :happy3: .
Na koniec posiedziałyśmy przy pysznym obiedzie w Złotej Rybce. Można było spokojnie sobie porozmawiać i nacieszyć się ostatnimi wspólnymi chwilami.
W drodze powrotnej zajechałam jeszcze na krótką chwilę do Edytki.

Bardzo dziękuję Wam Dziewczyny za przemiły dzień :flower1: . W lepszym towarzystwie tego dnia spędzić nie mogłam. :kiss3:


A na koniec zobaczcie co mnie dziś rano wprawiło w osłupienie :dazed:
:jeez:
20150322_063912.jpg

Mam nadzieję, że szybko zniknie i w poniedziałek będzie można zacząć sadzić sobotnie łupy :happy4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, chester633

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 08:02 #351280

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Dorcia, kurteczka jak ja Ci zazdroszczę. Nie tyle łupów, bo tych nie mam gdzie sadzić ale miłego dnia w takim towarzystwie.
Ja wczoraj 10 godzin w ogrodzie, utyrałam się nieprzytomnie ale roboty trochę pchnięte, uff.
U mnie białego nie ma ale ziąb okrutny. Dziś z domu nie wychodzę.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 08:19 #351283

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Cześć Dorcia!

Ale super dzień spędziłaś!
Ja podobnie jak Dorotka, 10h w ogrodzie, ale ten wspólny szkółking, rozmowy etc. dobrze by mi zrobiły!
Proszę o objaśnienie, kto jest kim na zdjęciach (Ciebie znam :)).

Śnieg jest i u mnie, wraz z cudnym słońcem.
Dziś nic nie robię, czekam na powrót wiosny :)

Miłego!
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 08:26 #351286

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Dorcia, potwierdzam, że wczoraj było bardzo, bardzo miło.
W ogrodzie pokazowym ławka trochę za krótka ;). Zdjęcie pod łukiem triumfalnym wejdzie chyba do tradycji.
Zauważcie, że w dniu spotkania pogoda nas nie zawodzi, zimno owszem (marzec przecie), ale parasole nie są potrzebne.
Zapowiadany opad śniegu i u nas się pokazał, ale to będą krótkie odwiedziny.
Widoki ogólne Twojego ogrodu zdradzają, że jeszcze wiele roślin w nim się zmieści :funnyface: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 08:31 #351288

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dziewczynki, ja bym tego dnia na te 10h pracy w ogrodzie nie zamieniła :teach: . Wszak prawdziwa ogrodniczka, nie ogrodem żyje, tylko zakupami do ogrodu :rotfl1: .

Dorotko to białe długo nie poleży. Słoneczko świeci i do południa będzie pewnie już po śniegu :) .

Aguś na ławeczce od lewej ja, w środku Marta (Markita), a obok Ela (Elsi). Na zdjęciu w pionie, na pierwszym planie Ela, potem Marta, a obok Edytka. Za Martą chowa się jeszcze Ula, ale na tyle skutecznie, że tylko buta kawałek widać :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2015 08:31 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 08:34 #351289

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
dorciaj wrote:
Wszak prawdziwa ogrodniczka, nie ogrodem żyje, tylko zakupami do ogrodu :rotfl1: .
Nie sposób nie przyznać Ci racji :devil1:

Miło mi Was poznać! :)
Z Edytką kiedyś się widziałyśmy na spotkaniu mazowieckim w kawiarni na Starym Mieście, ale chyba już mnie skleroza łapie, bo nie poznałam jej :supr:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 08:45 #351291

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Wcale się nie chowałam :funnyface: ale zdjęcie zrobiłaś z zaskoczenia, zawołałaś tylko "dziewczyny" i cyk :funnyface: Ja też dziękuję, takie chwile po długiej zimie są bezcenne, zakupy nie były najważniejsze, prawda? Ja też widzę, że masz jeszcze miejsce, więc do następnego razu :bye:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 09:13 #351309

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Bardzo fajny opis wczorajszego dnia :hug: , to dobry pomysł najpierw odpocząć, a potem pisać, a nie tak jak ja po łebkach :happy3:
Dobrze, że choć telefonem coś cyknęłaś, bo nie miałybyśmy pamiątki nawet ;) , za to ja kategorycznie muszę przejść na dietę :happy3: . Żeby całą Ulę zasłonić :jeez:

U mnie też coś białego popadywało, ale nie sądzę, żeby spadło tyle co u Was i jeszcze było widoczne na ziemi. Generalnie to wolałabym deszcz, jeśli już ma coś padać :dry:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 22 Mar 2015 09:30 #351324

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Uśmiecham się od rana, fajnie czyta się o takim spotkaniu :) Dorotko, :teach: Ty z katarem i bez czapki :hammer:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.533 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum