TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 02 Wrz 2015 13:55 #399471

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zanim się pozachwycam, poproszę o zbliżenie każdej rabatki i dokładną rozpiskę, co posadziłaś :P
Na razie mogę tylko powiedzieć, że z daleka wygląda fajnie :lol:\

Aha, zapomniałam Ci powiedzieć, że dostałam katalog z Lilypolu i jednak są lilie :lol:
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2015 13:56 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 02 Wrz 2015 14:10 #399473

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
dorciaj wrote:

Można się zachwycać :rotfl1:

No to się zachwycam, ale na razie studnią :woohoo: , a na rabatki poproszę zbliżenie, bo okulary już słabe mam ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 02 Wrz 2015 20:18 #399527

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Zaraz, zaraz, to jest ta studnia głębinowa (głębinowa na 8 metrów? :lol: ), co to cztery tysiące kosztuje?
Trochę rury i pompa? A ta pompa na prąd? Skąd ma prąd?
Ja też takie coś chcę! :woohoo:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 06 Wrz 2015 21:46 #400382

  • Ani
  • Ani's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 83
  • Otrzymane dziękuję: 9
Dorcia no moja mina była bezcenna o taka... :woohoo: jak doczytałam na ilu metrach masz warstwy wodonośne.Jak ja marzę o studniiiiiiiiiiiiiiiiii ale u nas to niemożliwe,jest bardzo głęboko,kupę pieniędzy to by nas kosztowało a jeszcze nie wiadomo czy byśmy się do niej dokopali.Ale macie fajnie,własna woda :bravo:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 07 Wrz 2015 20:31 #400537

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martusiu przeczesałam Lilypol :P i zamówienie złożyłam :happy4: . Gdybyś mi nie napisała, że jednak są lilie, to już bym tam nie zajrzała :unsure: ... dzięki za info :kiss3: . Zaraz wrzucę fotki tych moich przychodnikowych wypocin :oops: .

Wiesiu ja tam się studnią i pompą nie zachwycam już, bo ciągle teraz u mnie pada :rotfl1: . Wiedziałam, że tak będzie :tongue2: - bo to złośliwość losu przecież, że ja mam własną darmową wodę, a z góry drugą darmową leją :happy: .

Oj Artamciu strasznej wiedzy geologicznej ode mnie wymagasz :rotfl1: . Ta nasza studnia, to do wód podskórnych jest - czyli takich co się nadają do podlewania, a do spożycia to już raczej niekoniecznie :tongue2: . Nie mam pojęcia ile kosztuje taka studnia u ludzi, którzy się tym trudnią :fly: ... u nas koszt świdra, rur, włosa blond :happy3: , jakiś tam złączek to około 450zł + abisynka z podstawą i dodatkową uszczelką 370zł. Pompy na prąd jeszcze nie mamy, ale prąd do niej już mamy :rotfl1: w gniazdku na tarasie :rotfl1: .

Aniu u mojego kuzyna było jeszcze lepiej, bo woda była już na 2m :wink4: . Wiem, że to szczęście mieć tak płytko, bo wiele znajomych Ogrodniczek :kiss3: nie może nawet pomyśleć o takim własnym ujęciu.


Czy ktoś wie kiedy przestanie padać? :devil1: Już mi się ten deszcz znudził :rotfl1: . Beczki mam napełnione czubato :whistle: , pompa mi rdzewieje :rotfl1: , no i nic zrobić nie można poza prasowaniem i sprzątaniem :happy3: .

Dziś skorzystałam z chwili bez deszczu i cyknęłam zbliżenia tych moich dwóch rabatek przy chodniku.
1. Na środku rośnie Pissardii. Od strony trawnika krzewuszka 'All Summer Red'. Oprócz tego 3 Hakonechloa macra niestety nie wiem jakiej odmiany :oops: i element zimozielony :happy3: w postaci 4 żywotników 'Hoseri'
DSC_7551.jpg


2. Tu rządzi magnolia nieznanej mi odmiany :happy3: . Towarzyszy jej krzewuszka 'Ebony&Ivory'. Poza tym 4 berberyski 'Admiration' i oczywiście 'Red Baron' .
DSC_7552.jpg


Planuję na obydwóch rabatach posadzić jakiś wiosenne cebulowe, ale nie mogę się zdecydować jakie :tongue2: .


Na zakończenie pokażę część moich traw :woohoo: wraz z towarzystwem :)
DSC_7562.jpg


DSC_7557.jpg
DSC_7558.jpg


DSC_7563.jpg


I jeszcze różyczki :hearts:
DSC_7554.jpg

DSC_7555.jpg

DSC_7556.jpg



:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Świat Dorci 2015 07 Wrz 2015 20:37 #400541

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Jak dla mnie to te Hako...coś tam, mnie zauroczyło. Ma cudnie żółtawo-limonkowy kolor. Świetnie by kontrastował z czerwienią i granatem. :hearts: :think: :think:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 07 Wrz 2015 20:48 #400547

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ale super ta pompa :woohoo: . u mnie wody podskórne są raczej płytko, może powinnam o czymś takim pomyśleć :think: ?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 07 Wrz 2015 20:56 #400550

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Podobno do czwartku ta pogoda ma się utrzymać ;) , choć przypuszczam, że opady nie będą tak intensywne jak dziś i więcej przerw na robotę będzie :happy3:

Ty chociaż sprzątasz i prasujesz, a ja gdzie nie siądę, tam przysypiam :sleep: :rotfl1: . Taka pogoda dla meteopaty to katorga, choć oczywiście bardzo mnie cieszą opady :P
Nie wiem co to za odmiana te Hoseri ;) i jak się będą sprawdzać, ale połączenie Admiration z Red Baronem uważam za genialne :woohoo: . Też sobie gdzieś posadzę :happy3:
A co to za trawa na zdjęciu z galtonią? nie wygląda na miskant :think:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 09 Wrz 2015 21:11 #400942

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
To dość tanim kosztem się do tej wody dowierciliście :)
No co to za niechęć do deszczu? Ogrody już podlane, ale lasy to nie za bardzo, a na grzyby by się poszło :)
Te tuje to Ci porosną momentalnie, od razu lepiej wywalić i szlachetniejszego coś posadzić :lol: Zwłaszcza że jeszcze nie ma paleniska ;)
Hakonechloe na 'Allgold' wyglądają, u mnie ta odmiana wymarza, ale w twojej glinie się na pewno utrzyma, no przez jakiś czas, dopóki ich te tuje nie stłamszą i nie zabiją :rotfl1:
Czy dalej uważasz, że masz za mało traw? :)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 09 Wrz 2015 22:42 #400976

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorciu, ja też mam to Hakone, super jest, ale moje dopiero w drugim roku zaczęło wyglądać ;-) Twoje bardzo dorodne!
Fajnie przemyślałaś nasadzenia pod drzewami - na każdą porę roku coś fajnego! Ciekawe jakie cebulki dobierzesz... :whistle: Ja jutro poluję w Lidlu :P
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 14 Wrz 2015 10:18 #401801

  • Ani
  • Ani's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 83
  • Otrzymane dziękuję: 9
Dorciu my jak liczyliśmy to koszt naszej studni wyniósłby około 15000 zł i jeszcze nie wiadomo czy na tej głębokości byłaby woda.Za metr liczą 200 zł a nawet więcej.
U nas sucho,deszczu "ni ma" :(
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 14 Wrz 2015 11:33 #401814

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu..cóż za nietakt..u siebie się rozgadałam, a u Ciebie nie podziękowałam za zaproszenie i gościnę.. oraz za kurs kompostowania :hug:

Spędziłam u Ciebie wspaniały czas i naładowana energią ruszyłam na polowanie roślinne. Wspomniałaś u mnie, że nie byłaś w ZP..to jest do nadrobienia- koniecznie! Tym bardziej, że mam tam jeszcze drobne zakupy do zrobienia, więc okazja sama pcha się w ręce :silly:

Głaski dla psiaków..nawet Piorunka nieśmiało pozdrawiam..schowana za kanapą ;)

Jak kupię sobie trzmielinę, to chyba Szymka zaproszę, żeby ją posadził- ma talent :woohoo:

Zdradzając tajemnicę, której nikomu nie powtórzysz ;) na oku mam jedną z odmian Malusa :whistle:

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia..tym razem u mnie :hug:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Wrz 2015 18:00 #403062

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dziś przy porannej kawie napisałam długaśnego posta i sama własnoręcznie (niechcący :angry: ) wywaliłam go w kosmos :hammer: . Tak mnie to wkurzyło, że odeszłam od komputera i zaległam przed TV.

Post był długi i mało optymistyczny :dry: . Nie wiem czy zdołam odtworzyć :dry: .

Wczoraj pogoda była wprost wymarzona. Cieplutko, słonecznie, bezwietrznie - dla mnie wprost idealnie :lev: . Wyszłam do ogrodu pełna zapału. W pierwszej kolejności wzięłam się za pielenie. Potem miałam kosić, ale... ale skończyło się na pieleniu :hammer: . Zabrałam się za wyrywanie mleczy, które wyłażą u mnie wszędzie :hammer: . Na rabatkach, głównie na tych nowych :evil: , na chodniku :mad2: . Po wypieleniu jednej z tych małych, nowych rabatek miałam ochotę rzucić wszystko w cholerę i pojechać do sklepu po randap :evil: . Nie mam siły na ten mlecz :cry3: . Tak mnie on jakoś wczoraj podłamał, że pobyłam w ogrodzie w sumie z 2 godziny, cyknęłam fotki i zwiałam do domu.

Dopiero dziś rano obrabiając zdjęcia przed wrzuceniem na forum zauważyłam, że w ogrodzie nie tylko mlecz rośnie :lol: . Aż mi się buzia uśmiechnęła do tej fotki...
DSC_7594.jpg

Ciekawe czy ktoś zgadnie dlaczego :happy3: .

Krysiu hakonechloa i mi bardzo się podoba. Ma przepiękny kolor, który nachalnie rzuca się w oczy. Uwielbiam takie "nieskromne" rośliny :happy: . Myślę, że wiosną z tej limonkowej trawy wdzięczyć się będą fioletowe czosnki :woohoo: . Wpadłam na takie śliczne zdjęcie w necie i skuszę się chyba na zmałpowanie u siebie :silly: .

Edytko jeśli podlewasz u siebie z wodociągu, to inwestycja w taką pompę na pewno szybko się zwróci. Myśle, że idealnie by pasowała do Twoich metalowych pergolek i podpór :woohoo: .

Martusiu ta trawa z galtonią to spartyna. Dostałam olbrzymią kępę od Pawła. Podzieliłam na dwie i pięknie przyrosły. Jeśli będziesz chciała to mogę się podzielić :hug: . Ja mam ją posadzoną w wielkich donicach, bo Paweł ostrzegł mnie, że lubi się rozłazić :whistle: .

Artamciu będę bronić moich pospolitych tujek jak niepodległości :P . Początkowo planowałam tam bukszpanowe kule, ale stwierdziłam, że nie będę miała tyle cierpliwości do ich przycinania :rotfl1: . Ostatecznie z wyboru tych tujek jestem zadowolona i proszę mi tu tego zadowolenia nie psuć :lol: .
Traw wciąż mam za mało. Ale planów na trawy mam sporo jeszcze, więc na pewno do Ryk jeszcze się wybiorę ;) .

Kasiu tak jak pisałam Krysi, przy hakonechloa (nie wiem jak to odmienić :lol: ) planuję czosnek. Tam gdzie red baron jeszcze nie wiem. Chyba pójdę w tulipany :lol: . Obkupiłam się trochę w cebulki w lidlu. W Lylipolu zamówiłam głównie lilie :silly: .

Aniu przy takich kosztach inwestycja zdecydowanie jest nieopłacalna :dry: . Szkoda :( . Własne ujęcie wody to przy sporym ogrodzie wydatek konieczny - bo szybko się zwraca. No ale przy takich kosztach jak u Was zupełnie się nie kalkuluje :dry: .

Moniś ależ wcale nietaktu nie było :kiss3: . Dla mnie to bez różnicy, czy relacja jest w Twoim, czy w moim wątku :) . Cieszę się, że jesteś zadowolona ze spotkania, bo i mi było baaardzo miło. Że też my tyle zwlekałyśmy z tym spotkaniem :hammer: (to młoteczek na moją pustą łepetynę :happy3: ).
Do ZP musimy koniecznie pojechać razem :hug: . A na rewizytę już się cieszę :silly: ... musimy tylko zsynchronizować zegarki :devil1: .


Na zakończenie tradycyjnie już foteczki :silly: , wczorajsze :tongue2:

Moje dwie piękne siewki :woohoo: na pomarańczowej rabacie :dance:

DSC_7574.jpg


DSC_7575.jpg


I przecudnej urody róża, która zachwyca mnie niezmiennie od pierwszego rozwiniętego pączka :hearts:
'Easy Does It'
DSC_7576.jpg


Bardzo lubię tą część rabaty przybasenowej. Rozchodniki rozrosły się zgodnie z oczekiwaniami :woohoo: i do tego cudny miskant Memory :hearts:
DSC_7577.jpg


W innej części ogrodu tesz szumią trawy :happy4: i żółto jest :dance: , a ja lubię żółto :oops: .
DSC_7579.jpg


Na biało też lubię :silly: . Marcinek od Martusi przepięknie się rozrósł :hearts: .
DSC_7581.jpg


Gdzieniegdzie w ogrodzie coś się różowi :silly:
DSC_7586.jpg


DSC_7589.jpg


A przecież wszystkie kolory tęczy są piękne :dance:
DSC_7573.jpg



I takim oto sposobem udało mi się po ponurym wstępie zakończyć w pogodnym nastroju :lol: . Czy ktoś w ogóle zrozumie kobietę? :rotfl1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2015 18:02 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Wrz 2015 18:19 #403066

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dorcia, nie mów,że znalazłaś grzyby w swoim ogrodzie :P Zamawiam białego rozchodnika :)
Prześliczna jest ta rabata
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Wrz 2015 18:33 #403070

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Myślę i myślę, ale coś mi dzisiaj myślenie ciężko idzie, więc zagadki nie zgadłam :oops:
Czy dziś u Ciebie padało? bo u mnie cały dzień :woohoo:
Do rabaty z rozchodnikami dosadziłabym pomiędzy nie niskie trawki, na przykład molinie, albo karłowe miskanty :silly: , a jeśli chodzi o kompozycję hakone z czosnkami, to uprzejmie informuję, że od jutra w Lidlu cebule w hurcie, w tym czosnki :lol:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Wrz 2015 19:07 #403086

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Romka rozchodnika masz zaklepanego :kiss3: . Grzybów nie ma, ani w lesie, ani w ogrodzie. Jutro mam w planach kolejny wypad na zwiad do lasu, więc możesz trzymać kciuki ;) .

Martuś a wiesz, że już jakiś czas temu wpadłam na pomysł połączenia rozchodników z trawkami :woohoo: . już teraz kiełkuje tam trawka, którą mam na rabatce przy domku narzędziowym :woohoo: . O taka:
DSC_6313.jpg

Dziś u mnie tylko trochę posiąpiło :tongue2:. Ledwie zmoczyło kostkę ;) . Ale to nic, bo ja deszczu nie zamawiałam :happy: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Świat Dorci 2015 20 Wrz 2015 19:46 #403107

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Mi takie węże na trawniku kojarzą się tylko z jednym - zrywaniem tegoż trawnika :tongue2: . jednak tak przez środek to chyba nie planujesz :think: , tak więc nie wiem o co chodzi :P .
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 20 Wrz 2015 19:52 #403111

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Edyta genialne :lol: , że też sama na to nie wpadłam :supr: , no ale ja dziś jak klasyczny meteopata zdycham i nie kojarzę :tongue2:
Dorcia trawka bardzo ładna, nie znam :dazed: , co to za jedna? Tylko nie mów, że sama się sieje :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.688 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum