TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 12 Sie 2015 20:50 #395295

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Ojej Martuś :cry3: , a w poniedziałek o niej rozmawiałyśmy :( . Bardzo mi przykro - przytulam mocno :hug: :hug: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 12 Sie 2015 20:51 #395296

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
To ja się dużo lepiej niż Ty odżywiam ;)
Jako że w upały jeść się nie chce, ale jednak trzeba, to jak już się dowlokę do sklepu, to tak chodzę, chodzę i myślę, co to ja bym zjadła, długo chodzę, bo klima i przyjemnie :rotfl1: , no i na wszystko organizm się krzywił, no dopóki wzrok jego nie padł na boczek :rotfl1: No widocznie tego mu trzeba :rotfl1: , toteż teraz trzy razy dziennie jem boczek, a nic nie spalam, to się źle skończy! :lol:
Niech już się skończą te upały, przy przesadzaniu liliowców boczki się spali ;)
W kwestii hortensji asystent ma rację i słuchać się asystenta!
A chociaż białe jeszcze twoje hortensje, bo moje już brązowe :lol:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Sie 2015 21:02 #395298

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Dorcia, ja się melduje i oznajmiam, że takie upały to mi służą :rotfl1:
i spoko, nie zwariowałam...jeszcze :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 13 Sie 2015 03:08 #395351

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ja też się jakoś trzymam. Lepiej mi to szło w czasie urlopu ;) ale generalnie cieszę się słońcem i nie narzekam, żeby zimą móc marudzić bez umiaru :funnyface:

Glina na pewno w obecnych temperaturach jest fajna ;) ale i ja nie narzekam. Co prawda roślin za dużo do podlania nie ma, więc codziennie lub co drugi dzień oblatuję wszystko z wężem i odpukać, nic nie uschło ani zbytnio nie mdleje.. nawet rośliny z weekendowego przesadzania mają się dobrze. Dla mnie to tylko woda na młyn :funnyface:

Ściskam!

p.s. co się u Martuśki stało :( :( :( ?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 14 Sie 2015 20:23 #395700

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
A co będzie jak glina przeschnie.... :whistle:..... :dazed:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 14 Sie 2015 22:09 #395736

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
chester633 wrote:
A co będzie jak glina przeschnie.... :whistle:..... :dazed:
jak zawsze optymista.. :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 14 Sie 2015 23:04 #395757

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Monika-Sz wrote:
chester633 wrote:
A co będzie jak glina przeschnie.... :whistle:..... :dazed:
jak zawsze optymista.. :rotfl1:

dobra walę focha....a pytam po temu , bo w dwóch miejscach mam przywiezioną glinę i co....od dziś może mi się Pani już nie kłaniać....

Dorota przepraszam że w twoim wątku muszę z Panią Moniką toczyć ,,gliniane konwersacje'' :rotfl1: :tongue2:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 14 Sie 2015 23:23 #395765

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
chester633 wrote:
dobra walę focha.....od dziś może mi się Pani już nie kłaniać....

Skoro tak Pan sobie życzy.. :blink:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 15 Sie 2015 11:54 #395815

  • Klio
  • Klio's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 262
Znowu przyszłam pooglądać bo jest co. Skoro te pieski są przyjazne, a ja też do strachliwych nie należę, to siądę na tej ławeczce w cieniu i napatrzę się do woli. Ogród przepiękny, tyle w nim różnorodnych roślin i takie ciekawe zestawienia. Pozdrawiam.
Krystyna
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 15 Sie 2015 17:35 #395852

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Koszenie... w taki upał? Morderczyni trawników! Myślisz, że glina uratuje sytuację? :whistle:
Opalenizna turecka z poprawką? No proszę, proszę... ja w tym roku ani raz się nie plażowałam, toteż opalona jestem... w podkoszulek i szorty :rotfl1: zresztą w muzeach słabo słońce operowało :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 16 Sie 2015 20:50 #396044

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Andrzej ja podlewam codziennie :tongue2: , więc chwasty rosną jak szalone (zdecydowanie lepiej niż wszystko inne :flower: ) . Muszę pielić na bieżąco, bo strasznie tego nie lubię :pinch: , więc nie dopuszczam do zachwaszczenia rabat. Dziś przy podlewaniu znów widziałam chwasty - więc i podlewanie i odchwaszczanie to syzyfowa praca :rotfl1: .

Marysiu ten smukły iglak to cyprysik nutkajski. My go nazywamy Gandalf :happy3: , bo jakoś tak nam go przypomina :happy: .

Martusiu dwa mega leniwe dni za mną. Pałętałam się po ogrodzie i snułam plany na jutro. Jutro ostatni dzień mojej laby bez dzieci :tongue2: . Wracają we wtorek. Mam plan na jutro - zrywam trawę, bo mnie nosi :rotfl1: .

Artamciu dziś mój asystent nieco przegiął - zrobił obiad, a ja znów miałam ochotę tylko na kolejne pudełko lodów :rotfl1: . Dieta lodowa mi służy, 2kg mi spadło :rotfl1: .
Hortensje jeszcze białe, tylko niektóre ociupinkę przypaliło. Trzymają się nieźle :tongue2: .

Shirallciu Ty to jesteś zwariowana non-stop :happy: i upały nie mają tu nic do rzeczy :lol: . Ale to Twoja zaleta - a nie wada :hug: .

Monisiu mały ogród ma tą zaletę, że szybko się go ogarnia - zwłaszcza teraz przy tym codziennym podlewaniu. U mnie też tych roślin nie jest aż tak dużo, no i nie są rozrośnięte. Też spokojnie daję radę z podlewaniem.
Glina generalnie upierdliwa jest gdy jest susza albo gdy są wiosenne roztopy. W czasie suszy podlewanie załatwia sprawę, a na wiosnę po prostu muszę odczekać aż przeschnie.

Pawełku jak glina przeschnie to ją podlewasz i tyle :funnyface: . Z moich obserwacji wynika, że najlepiej do przesychania nie dopuszczać ;) , bo potem trudno ją podlać.

Krysiu witam ponownie :) . Z tej ławeczki w cieniu kiepski widok jest, lepiej przesiądź się pod altankę. Tam i cień i widoki lepsze :lol: .

Gorzatko oj to nie było takie koszenie na rekruta, a tylko podcięłam grzywkę :P . Trawa przy rabatach lada moment siałaby mi się w korze, a wyrywanie jej z rabat mi się nie uśmiecha :pinch: . Trawnik żyje, bo co dwa dni jest bardzo mocno podlewany :P .


Dzięki Bogu jutro poniedziałek :woohoo: , będzie można zabrać się do normalnej roboty :rotfl1: . Takie leniwe dwa dni zupełnie mi nie leżały.

W sumie to nie mam co pokazać :tongue2: , znaczy mam, ale to samo co ostatnio :rotfl1: . Chcecie, czy nie chcecie, oglądajcie :devil1: .

DSC_7487.jpg


DSC_7501.jpg


DSC_7489.jpg


DSC_7488.jpg


DSC_7490.jpg


DSC_7491.jpg


DSC_7497.jpg


DSC_7493.jpg


DSC_7499.jpg


DSC_7496.jpg


DSC_7500.jpg


:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, piku, chester633, Monika-Sz

Świat Dorci 2015 16 Sie 2015 21:43 #396075

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jak to trawę zrywasz :dazed: , a to co miałaś przygotowane wszystko już obsadziłaś? W takim razie chyba miałam mylne wrażenie, że tej zerwanej wcześniej trawy było strasznie dużo :happy3: . No chyba, że wzorem roku poprzedniego w wakacje zrywasz, żeby mieć miejsce w kolejnym sezonie :rotfl1:
Ja dopiero od wtorku planuję konkretniejsze prace, czyli sadzenie ;)
Jak tam plany wykopania studni? Czy te hektary trawy podlewasz z wodociągu :eek3: ?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 17 Sie 2015 22:55 #396337

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorciu, my też się przymierzamy do wiercenia studni..rachunki za wodę mnie wykańczają :tongue2:
Planujecie głębinową czy inną? U nas ponoć warstwa nośna wodny jest na 13-14m i taki odwiert planujemy, z kręgami betonowymi. Całość ma kosztować ok. 5-6 koła. A Ty masz już wycenę inwestycji?
Darniowanie to chyba Twoje ulubione zajęcie, zaraz po podlewaniu i odchwaszczaniu, co? :devil1: Co tym razem będziesz sadzić? Jakaś poczekalnia czy wolna fantazja?
Ach, te Twoje hektary.... :lev:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 17 Sie 2015 23:36 #396346

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Dorciu :oops: :kiss3:
jutro to dopiero będę szalona, tata nareszcie dał mi, czy raczej pożyczył ze strachem w oczach swoją wiertarkę akumulatorową bo muszę wreszcie bramkę skręcić bo inaczej róże na nad furtką polecą.....jak mi pokazał co i jak to tylko zapytał kto ze mną na działkę idzie.....mama, że ona to tata odetchnął i tylko potem pytanie ile śrub i zaraz się schował do pokoju :rotfl1:
nie wiem co to ma znaczyć :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 18 Sie 2015 18:21 #396484

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Dorotka ,pokaż to legendarne spustoszenie, które w trawie zrobiłaś. 6 taczek to ile metrów kw ?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 18 Sie 2015 20:15 #396499

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Jak mnie nosi, to zwykle jadę do szkółek i próbuję coś kupić ;) , ale widać każdego nosi inaczej :lol: Co prawda, konsekwencją mojego noszenia bywa też zrywanie trawy ;)
Moim zdaniem, lepsze są hortensje, które widać :happy: I ostatnio nabyłam cztery nowe całkiem dobrze widoczne :rotfl1:
I mogę Sebastianowi powiedzieć gdzie i jakie :)
Ale oczywiście mu nie powiesz, że mogę powiedzieć :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2015 20:15 przez artam.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 21 Sie 2015 07:50 #396954

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Martuś te rabaty, które przygotowywałam jesienią już dawno są obsadzone :P . Wcale nie są małe, bo jedna z nich jest większa od tej Twojej "jajecznej" :wink4: . To co ostatnio zerwałam, a wczoraj poszerzyłam wywożąc kolejne dwie taczki darni :tongue2: , chciałabym obsadzić jeszcze w tym roku. Będę potrzebowała burzy mózgów przy tych rabatkach, więc szerzej napiszę o nich później.
Wszystko obecnie podlewam z wodociągu. Sebastian ma sporo pracy (w pracy) więc temat studni musi czekać na czas wolny.

Kasiu studnię planujemy płytką :rotfl1: ... no nie wiem jak ona się fachowo nazywa :oops: . W każdym razie chciałabym taką co to można pompować i ręcznie i za pomocą takiej pompy na prąd. Czyli takie dwa w jednym :happy3: . Nie zgłębiam się w temat, bo to mój M to ma ogarnąć :devil1: , ja tylko paluszkiem pokażę, że o :laugh1: TU ma być.

Shirallciu Ty powiedz Tacie, że masz taką koleżankę na forum, która wierciła w glazurze pod kołki rozporowe :P , nakładała tynki dekoracyjne (po dwóch piwach :rotfl1: ) i potrafi przykręcić gniazdko elektryczne. Niech Tata uwierzy, że kobieta potrafi :teach: .

Ewciu 6 taczek trawy, to będzie gdzieś z 6m2 :rotfl1: , ale wczoraj powiększyłam jeszcze - więc w sumie będzie z 8 :happy3: . Wiem, wiem - malizną pachnie :tongue2: , ale w tym miejscu na więcej pozwolić sobie nie mogę :hammer: .

Artamciu wykorzystałam Twój sposób na "noszenie". Pojechałam do ogrodniczego i pierwszy raz (chyba odkąd pamiętam) wyszłam z niczym :cry3: . Nie dość, że nic nie kupiłam, to nawet na pomysł żaden nie wpadłam :cry3: . Wróciłam załamana :placze: .
Sebastianowi nic o hortensjach nie powiem :P - może sama mu powiesz jesienią? :devil1:



No to teraz będę wylewać łzy i napiszę o moich dwóch problemach. Ale na początek to może je pokażę.
O problemy prezentują się tak:
DSC_7502.jpg


To są te dwie rabatki, które ostatnio powstały. Jak widzicie znajdują się tuż przy chodniku, więc chciałabym, żeby tak jak rabatka przy schodach, przez cały sezon ładnie się prezentowały. Na pierwszej rośnie śliwowiśnia, a na drugiej magnolia. Żeby nie było zbyt łatwo :rotfl1: , to jeszcze sobie wymyśliłam, że posadzę tam po jednej krzewuszce i posadziłam :rotfl1: . I teraz sprawa wygląda następująco... nie wiem co dalej :placze: .
Wiem tylko, że nie chciałabym tam już nic wysokiego. Tam gdzie rośnie Pissardii krzewuszka kwitnie na czerwono, a tam gdzie magnolia na biało. Może Wy podsuniecie mi jakiś pomysł?



Na koniec tradycyjnie fotki :)

DSC_7503.jpg


DSC_7505.jpg


DSC_7506.jpg


DSC_7511.jpg


DSC_7510.jpg


DSC_7519.jpg


DSC_7518.jpg


DSC_7515.jpg


DSC_7504.jpg


DSC_7507.jpg


DSC_7508.jpg


DSC_7520.jpg

:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 21 Sie 2015 07:57 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 21 Sie 2015 08:25 #396962

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Witam Sąsiadkę :hug:

Jak ja rozumiem Twoją rozpacz- też czasem mam takie wyprawy ogrodnicze, że niby w sklepie pełno roślin, a ja wychodzę z niczym.. i tak sie pocieszam, że lepiej z niczym niż z byle czym. Dojrzewamy Dorciu ;)

To rabatki przy wejściu, więc dobrze byłoby coś zimozielonego.. Może kulki jakieś- bukszpan, tuja, uzupełnione zwiewnymi lekkimi trawami, albo z hakone na brzegu, "wylewającą się: na ścieżkę :think: może wrzosy, które obecnie mam na tapecie ;) kiścienie są ładne i zimozielone, dodatkowo sie przebarwiają- ja posadziłam w tym roku Rainbow i ciekawa jestem zimowania.

Nie miała baba kłopotu to sobie darń zerwała :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.500 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum