TEMAT: Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 10 Mar 2015 20:37 #347617

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Kolejny piękny dzień i do zmierzchu na dworze. Coś wspaniałego. Z sąsiadką zaliczyłyśmy pierwszą kawkę w słonku :drink1: Rabata poszerzona, trochę poplewione, ognisko zapłonęło - czyli sezon rozpoczęty.
Nowinko, nie powiem, żebym chciała nie mieć już miejsca w ogrodzie ;) , ale chciałabym bardzo mieć taki gąszcz roślin jak ten Twój :garden1: Tak sobie jednak myślę, że tworzenie własnego ogrodu sprawia tyle frajdy, że nawet jak jeszcze tu i tam nie gotowe i pusto to na ten gąszcz czeka się dość cierpliwie, bo każdy przyrost na drzewku czy krzaczku cieszy. U mnie będzie to już piąte lato ogrodu i po cichu liczę, że w tym sezonie niektóre rośliny porządnie przyśpieszą.
Cebullo, dzięki za odwiedziny. Znam Twój ogród, w ubiegłym roku czytałam cały Twój wątek :) . Cieszę się, że wpadłaś, będę miała okazję do rewizyty, ciekawa jestem, co się zmieniło. Dzisiaj podczas kawki z sąsiadką, o której już wspominałam, obstawiałyśmy jaka dziś temperatura we Wrocławiu, pewnie z 25 w słońcu :lol:
Edyta, kwitnący fiołek, który wstawiłam, to ten od Ciebie :) Widzę, że kupiłaś kwitnącą azalię. Ja dostałam ósmego bieżącego miesiąca B) azalkę od teścia. Przecudownej urody :hearts: To moja pierwsza azalia. Żeby nie było, że jestem niewdzięczna, goździki od męża, również bardzo mi się podobały :)

x11.jpg


x14.jpg


x12.jpg


x13.jpg


Bardzo się cieszę, że i ja mogę się wreszcie pochwalić zdjęciami krokusów :flower2: .
x15.jpg


x16.jpg


x17.jpg


x18.jpg


x19.jpg


x20.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2015 20:39 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 13 Mar 2015 08:04 #348457

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Witaj Sylwio . Widziałam ,że chciałaś kupić patyczki bzu . Ja w tamtym roku eksperymentowałam ze swoich i nic się nie ukorzeniło . Ale całkiem inaczej to wyglądało z sadzonek zielnych pobranych późną wiosną , bez problemu wypuścił korzenie bez czarny jak i koralowy .Mój stary koralowy Aurea po przesadzeniu padł , ale liczę ,że może z jednej gałęzi coś będzie a Evę też mam , tak ,że na wiosnę jak już będą liście mogę Ci wysłać kilka sadzonek do ukorzenienia . Miałam też czarny Z ciemnymi listkami , ale musiałam go zwrócić bo był omyłkowo wysłany jako Black Tower , a był pewnie Black Beauty ,to tego właśnie rozmnożyłam i jak tylko wypuści dłuższe przyrosty to też Ci utnę,jeżeli chcesz , ale to nie wcześniej niż w czerwcu .
Beata :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 13 Mar 2015 13:46 #348537

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Piękne kolory KROKUSÓW :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 13 Mar 2015 22:29 #348734

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Beata, dzięki :) Napiszę na pw.
Ewelina, niestety nie mogę podziwiać krokusów, bo zimno - dzisiaj śnieg z deszczem. Oby nie przekwitły zanim się wypogodzi.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 13 Mar 2015 23:03 #348759

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Sylwio, u Ciebie też krokusy królują, to ich czas, szkoda, że tak krótko trwa :flower2:


Sadzonki i siewki zapowiadają niezły rok w ogrodzie i na parapetach :hearts:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 15 Mar 2015 13:29 #349147

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Sylwio wpadlam na kawkę ale zimno i niestety kawki nie ma :( ale za to , nasyciłam swoje oczy spragnione wiosny pieknymi krokusami i nie tylko . Podziwiam Cię za dar sadzenia , siania ... Ja , ogrodniczką z zamiłowania ale sianie to tak nie bardzo , cierpliwość już nie ta :( wolę kupic gotowe , już odchowane . W tym sezonie czekam wlasnie na liliowce ktore zakupilam takie tyci , tyci sadzoneczki u forumki z info, mają byc pająki w ciemnych kolorach . W tym roku jako trzylatki powinne zakwitnąć:)
Pozdrawiam :dance:
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2015 13:39 przez Zuza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 20 Mar 2015 21:23 #350919

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
Sylwio :flower1:
Wpadłem z rewizytą. :coffe:
Dużo jeszcze przed Tobą pracy. Ale to chyba dobrze, że masz tyle wolnego. :supr3:
Czy zamiast kawki mogę herbatkę? :happy3:
:drink1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 09:24 #351320

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Krzysiu, Zuzo, Marku, dzięki za wiosenne odwiedziny :) . Tyle pracy w ogrodzie, więc wątek zaniedbany. Zaczynam sadzić i przekopywać. Powstała nowa rabata, z czego mój mąż nie jest zadowolony :( . Narzeka i marudzi, że coraz gorzej będzie się kosiło :garden: Przejdzie mu ;) .



2_2015-03-22.jpg


Na nową rabatę poszły moje trzy ulubione liliowce, przeprowadzone z "zagonu hodowlanego".

16.jpg


a21_2015-03-22.jpg


fs_2015-03-22.jpg

Po wykopaniu okazało się, że pięknie rozrośnięte :hearts:

8_2015-03-22.jpg


9_2015-03-22.jpg



Będą cieszyć oczy, bo rabata blisko tarasu.

Następna przeprowadzka to limelight i budleja:

b1_2015-03-22.jpg


Do towarzystwa posadziłam im róże:
15_2015-03-22.jpg


16_2015-03-22.jpg


17.jpg


Pójdą tu jeszcze szałwie, ostróżki i róże z Rosaplant. Czekam na przesyłkę. Póki co wygląda to tak:

20_2015-03-22.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2015 09:26 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Zuza

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 10:07 #351342

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Póki co wygląda to tak:

Poza łanami krokusów są to najpiękniejsze wiosenne widoki, zapowiadają ogrodowe zmiany i niespodzianki :rotfl1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 10:30 #351353

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Faktycznie , robota wrze kopanie , przesadzanie ... przesylka juz leci i jak tu nadażyć ?
To nic ze watek zaniedbany, ja kwiatowo zwariowana bardzo dobrze to rozumiem . Ja tak jeszcze w ogrodzie nie szaleje bo mam najgorszy kimat pół-wsch :( a dzis w nocy porządnie pomroziło i cóż z tego ze słońce świeci , jak zimno .
Co do męża to na pewno mu przejdzie :hearts:
Miło było :)pa

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 10:43 #351363

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
No no no widzę, że szalejesz? Piękna będzie ta rabata a liliowiec przepiękny. Dziś już po pogodzie- niestety. Byłam dziś na giełdzie zainwestowałam w dwie ceramiczne donice i latarnie dużą i małą, zardzewiałe ale piękne, trochę opalę pomaluję będą jak nowe za niecałe 20 zł gdzie jedna kosztuje w sklepie 120zł! Mąż dostał belgijska szklaneczkę do piwa na otarcie łez- powiedział, ze następnym razem zabierze mnie na spacer dookoła naszego szpitala i prosektorium a nie na giełdę hi hi. Pozdrawiam Was cieplutko :hug:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 16:51 #351468

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Moja córa Zosia zrobiła z babcią (to znaczy babcia zrobiła z Zosią ;) ) na szkolny konkurs z okazji Dnia Wiosny taki oto torcik:

4_2015-03-22.jpg


5_2015-03-22.jpg


6_2015-03-22.jpg


7_2015-03-22.jpg

:) :) :)

Zuza wrote:
przesylka juz leci i jak tu nadażyć ?
Właśnie :jeez: , a muszę jeszcze przygotować spory kawałek pod mieczyki, bo pewnie lada chwila będą w drodze. Przyjdą też nowe irysy i liliowce.
Pochwalę się moimi Szrajnerkami :hearts: , posadzone latem, mają po kilka przyrostów:

13_2015-03-22.jpg


14_2015-03-22.jpg

A tak w ogóle, Zuzanno w kozakach :) , byłam pewna, że nigdzie już zimniej niż w Krzeszowie nie jest, a jednak :) U nas zawsze wszystko późno i jak zapowiadają w prognozie 10 na minusie to jest minus dwadzieścia :rotfl1: . W ubiegłym roku mieliśmy przymrozek 3 czerwca!!! :supr:

Krzysiu, moje fiołeczki się ukorzeniają :) . Część wyjęłam z wody i wsadziłam do ziemi i nie wiem czy to nie błąd. Te, co zostały w wodzie mają już ładne korzonki. Póki co wypadł mi jeden tylko listek. Jak Twoje?

Edytka, fajne wiosenne zdjęcie. My też byliśmy na giełdzie. Kupiliśmy ekspres do kawy :drink1: , wybrałam kilka porcelanowych filiżanek, jedną doniczkę i co najważniejsze 3 lilie orientalne Double Surprise. Już posadzone, mam nadzieję, że nie wtrąbią ich nornice. W Cieplicach tylko starocie, czy wystawiają się też z roślinami?
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2015 17:11 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, affa, Amarant, VERA, edulkot

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 17:36 #351493

  • Monika
  • Monika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 107
  • Otrzymane dziękuję: 14
Witaj, Sylwio :)
Przyciągnęła mnie do Twojego ogrodu nazwa wątku, więc wpadłam na kawkę wśród ślicznych kwiatów :flower2:
Zaciekawiłaś mnie krzyżowaniem liliowców - możesz napisać jak się to robi?
Śliczna jest ta kremowa odmiana z różowym muśnięciem bliżej środka - ma jakąś nazwę?
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 17:39 #351495

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Sylwio, tort bardzo wiosenny, jeśli tak smakuje jak wygląda .... dostałam ślinotoku :devil1:

Sylwio, jeśli po wsadzeniu do ziemi są sztywne to wszystko ok. dadzą radę, te z wody też musisz kiedyś dać do ziemi, podobno im wcześniej tym lepiej.
Moje fiołki poczuły chyba wiosnę, kilka powinnam już oddzielić od starych listków i posadzić samodzielnie, za tydzień będę miała trochę więcej czasu, więc chyba wreszcie się za nie zabiorę :flower2:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 17:48 #351502

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Były rośliny, ale wróciłam bez niczego :angry: powiem Ci, że ceny nie powalały.... Chciałam jakieś iglaki- takie niskie, które dałabym wokół oczka, to co mi się podobało powyżej 100zł w Castoramie są tańsze. Kupię jak skończymy oczko (jutro jak będzie pogoda ruszam z robotą)bratki np: po 1,50 jak wszędzie naprawdę starocie donice, kosze dzbany ozdoby do ogrodu można kupić za grosze ale nawet ciuchy są drogie, taniej kupiliśmy też orzechy włoskie i miód. :hug: :bye:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 19:06 #351547

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
O, ja też wróciłam z giełdy z miodem :) Andrzej robi kwas chlebowy i dodaje miodu. Zabrał mi na ten kwas jedyny duży garnek i miałam dzisiaj problem, w czym ugotować rosół. Czyli następnym razem będę się rozglądała za garami, albo beczką na kwas :think: .
Jutro poniedziałek :jeez:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 22 Mar 2015 22:02 #351637

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Torcik znakomicie wygląda i zapewne tak tez smakuje :)
Nowa rabata to nowe miejsce do sadzenia ... ja poszerzyłam dziś dwie stare , aby zmieścić zmówione w akcie nieopanowanego chciejstwa rośliny .
Zawsze najpierw kupię , a potem zastanawiam się : "gdzie ja to posadzę ?" :hammer:
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2015 22:02 przez Ewelina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 23 Mar 2015 22:21 #351948

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Monika wrote:
Witaj, Sylwio :)
Śliczna jest ta kremowa odmiana z różowym muśnięciem bliżej środka - ma jakąś nazwę?
Monika, miło, że wpadłaś :) . Ten liliowiec to Ashwood Rings of Saturn, rzeczywiście świetne ma te rumieńce :)
Krzysiu, jutro biorę się zatem za przesadzanie fiołków z wody do ziemi :flower2: .
Ewelina, sama nie wiem jak ja sobie poradzę z wiosennymi zakupami, jak mi się już ogród wypełni. Póki co cieszę się, że jest gdzie sadzić, chociaż mąż nieco inaczej na to patrzy ( wg niego na nowe rabaty nie ma miejsca :rotfl1: ). A z zakupami w tym roku jest tak: ja udaję, że nie kupuję :whistle: , ale sadzę i sadzę :lol: , więc jak nic przymyka, oko ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.386 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum