TEMAT: Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 03 Lut 2015 20:15 #336753

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Zobacz z czym ja dzisiaj z Lidla wróciłam .... hi hi chyba cierpliwość nie jest moją dobra stroną!
Zdjcie-0123_2015-02-03.jpg


Zdjcie-0124.jpg


Zdjcie-0125.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora, VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 03 Lut 2015 22:00 #336813

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Piękne masz liliowce. Wszystkie. Nie umiałabym wybrać swego faworyta.Czy duże masz kępy? Jak one wszystkie zakwitną , plus te dokupione - to będzie raj dla oczu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 03 Lut 2015 22:15 #336822

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Witaj Sylwio!
Zapraszasz na kawkę do ogrodu pełnego róż, grzechem byłoby nie skorzystać, bo róże i kawę uwielbiam ;)
Z przyjemnością prześledziłam historię Twojego ogrodu od początku - mieszkacie w pięknym miejscu, a początki ogrodowania naprawdę imponujące!
Może i 'ażurowo" wygląda jeszcze Twój ogród, ale to zaleta, uwierz mi ;)
Za kilka miesięcy będziesz zastanawiała się co eksmitować, żeby kolejne róże wsadzić ;-)

Czytałam, że wiosną zapraszasz do siebie cudownego jamesa Galway'a - świetny wybór!
Bajeczna róża, o upojnym zapachu z najpiękniejszą strukturą płatków jaką widziałam :hearts:
U mnie 2-latka ma już ponad 2 metry, więc miejsca zostawiłabym jej nieco więcej. Zdrowiutka i obficie kwitnąca, polecam!
Dopijam latte i żegnam się, ale z przyjemnością tu jeszcze wrócę :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2015 22:16 przez Robaczek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 03 Lut 2015 22:30 #336830

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Dobrze, że zajrzałam, bo przeczytałam, że planujesz zakup Jamesa Galway'a - podejrzałam ją - jest cudowna, jak moglam wcześniej jej nie widzieć, kupię na 100 %- jakieś miejsce wykombinuję - Ty nie musisz się oto martwić, dobrze masz :tongue2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 07 Lut 2015 09:56 #338019

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
O, jak świetnie, że już sobota i można rozpocząć dzień kawką na forum. Powrót do pracy po trzech tygodniach wolnego :jeez: Ale jest dobrze - sobota, znowu zaczynam myśleć na zielono.
Asia2, liliowiec, który Ci się podoba to diploid Mapping South Dakota, otwierał 3-4 kwiaty na raz na jednym pędzie, od razu bukiet :) . Przy dużej kępie będzie bajka. Skrzyżowałam go z Cascading Blue. Zobaczymy, co wyjdzie:
02.jpg
01.jpg

Ela, mam młode kępy liliowców, jeszcze nie wszystkie zakitły. Jeszcze niedawno wyglądały tak:
00.jpg


Większość miała po jednym pędzie kwiatowym. Mimo to kwiatami cieszyłam się od czerwca do października! Naprawdę wspaniałe rośliny.
20.jpg
18.jpg

22.jpg
23.jpg

03.jpg
04.jpg

05.jpg
07.jpg


Edytka, w domu wiosna, jak narcyzy Ci zakwitną wrzuć zdjęcie. U mnie na parapecie tylko pierwiosnek, ale muszę mu do towarzystwa dokupić jakieś cebulowe. Nastawiłam się na odwilż, a tu zima trzyma :( Powiedz Krakowiakowi, że w sumie już nie musimy jechać do niego na lodowisko, bo mamy swoje :sad2: . Pękł nam wczoraj jakiś zbiornik, zalało piwnicę i wypompowujemy na trawnik... Nie wiadomo śmiać się czy płakać :cry2: ? :rotfl1: ?
Iwona, Robaczku cieszę się, z dobrych opinii o Jamesie G., wybrałam go ze względu na piękne kwiaty, a teraz okazuje się, że rośnie wysoko. Świetnie, posadzę go obok Pilgrima i Othello najprawdopodobniej.
Nie mam lepszego zdjęcia, a chciałam Wam pokazać, jak wygląda przed domem New Dawn w zestawieniu ze Stadt Rome. Zdjęcie bardzo niewyraźnie, ale co tam, kolory i pokrój krzaczków widać:
c17_2015-02-07.jpg

Miłego dnia :)
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2015 10:03 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Gabriel, Amarant, VERA

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 07 Lut 2015 13:08 #338074

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Piękne liliowce :bravo:. I widzę zapowiedź obłędnego kwitnienia w lipcu :flower2: To Twoje własne krzyżówki?
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 07 Lut 2015 20:36 #338248

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
O kurcze ja właśnie wróciłam z lodowiska nogi mi wchodzą.... wiesz gdzie. Mam nadzieję że to nic poważnego i nie rura czy zbiornik w ziemi bo to utrudni zabezpieczenie usterki w takim zimnie....się porobiło... trzymam kciuki za szybką naprawę i zapraszam do Nas! buziaki

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 07 Lut 2015 21:09 #338273

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Liliowce powalają na kolana, cała reszta również - :thanks:
Powodzenia w realizacji tak zacnych planów życzę :bye:
Pozdrawiam Vera :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 15 Lut 2015 14:17 #340568

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Vera, miło mi, że wpadłaś. Zapraszam częściej. Z wiosną postaram się o lepszy aparat, więc będą lepsze zdjęcia.
Affa, moje krzyżówki dopiero wysiane. Zaczynają kiełkować, co mnie bardzo cieszy.
Edytka, woda z piwnicy wypompowana, teraz walczymy z ubezpieczeniem, czekamy na rzeczoznawcę. Dwa skrętniki podzielone, dochodzą do siebie. Wybiorę dla Ciebie sadzonki jak zakwitną, bo póki co nie wiem, który Pocahontas, a który Hobgoblin. Kupiłam 9 odmian fiołków - listki. Ciekawe, ile uda się ukorzenić. Wieczorem wstawię zdjęcia.

Na dzisiaj zaplanowałam florystyczną retrospekcję. Zapraszam Was na Lato Kwiatów w Otmuchowie :hearts:

27.jpg


28.jpg


29.jpg


30.jpg


31.jpg


32.jpg


33.jpg

Może wiecie co to za czerwone kwiaty? Przepięknie wyglądały w tej kompozycji.

34.jpg


34.jpg


35.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2015 14:18 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, chester633, Amarant, VERA

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 15 Lut 2015 14:37 #340572

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Sylwio to kwiaty gloriozy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 15 Lut 2015 15:37 #340588

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Sylwio no to miałaś problem w piwnicy :hug: zawsze mnie :mad2: takie niespodzianki.
Kompozycje kwiatowe piękne, ale bardziej mnie zainteresowały listki odmianowych fiołków :hearts:. Ukorzenią się wszystkie, to dobry czas na rozmnażanie, a jaką metodą będziesz ukorzeniać?
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 15 Lut 2015 17:50 #340636

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
broja wrote:
Zobacz z czym ja dzisiaj z Lidla wróciłam .... hi hi chyba cierpliwość nie jest moją dobra stroną!

Ktoś tu chyba jest... zakupocholiczką he he he

A liliowce bardzo fajnie się prezentują... no to czekamy na wyniki krzyżówki... oby była bardzo zaskakujące... i śliczne...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Lut 2015 21:53 #341003

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Kaśka, właśnie poczytałam o gloriozie, czyli trująca :think: Podobno może się udać w ogrodzie z okrywaniem, ale wątpię, a szklarni nie mam :( Zresztą trujących unikam, nigdy nie wiadomo, co dzieciakom do głowy wpadnie... Chyba że by sobie szklarnię na kłódkę sprawić :happy: i uprawiać ślicznotkę pod kluczem:
z6.jpg


Apropos skrętniów, radziłaś, żeby poczekać z dzieleniem do marca, ale nie wytrzymałam. W nowych doniczkach dochodzą już do siebie. Niektóre nieśmiało wypuszczają łodyżki z pączkami:
z2.jpg


Krzysiu, pierwszy raz ukorzeniam fiołki w wodzie i trochę się boję, co z tego wyjdzie. Kupiłam 9 listków i dostałam 3 gratisy. Żeby chociaż z połową się udało :unsure:
z3.jpg


W Walentynki upiekło się u mnie coś takiego:
z4.jpg


z5.jpg

Bukiet niestety nie walentynkowy, chociaż babeczki w takim towarzystwie prezentowałyby się na stole dużo lepiej.
W wazonie: Chopin, Graham Thomas, Augusta Luisa, Nostalgia w pączku i hortensja lime light.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Lut 2015 21:57 #341006

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Sinthell wrote:

A liliowce bardzo fajnie się prezentują... no to czekamy na wyniki krzyżówki... oby była bardzo zaskakujące... i śliczne...

Szybkie zdjęcie w kiepskim świetle. Moje krzyżówki. Póki co ruszyło dziesięć sztuk:

z.jpg


z1.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Lut 2015 22:37 #341028

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Sylwio, piękny ten rózany wianek! Może się skuszę na takie cudo latem? :think:
W sumie kwiatów jest zawsze tyle, ze wystarczy, tyle ze pewnie z trwałością będzie problem...ale na gąbce florystycznej, namoczonymi w wodzie, powinny dać radę, jak myślisz?
Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 16 Lut 2015 23:33 #341038

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Flora wrote:
Sinthell wrote:

A liliowce bardzo fajnie się prezentują... no to czekamy na wyniki krzyżówki... oby była bardzo zaskakujące... i śliczne...

Szybkie zdjęcie w kiepskim świetle. Moje krzyżówki. Póki co ruszyło dziesięć sztuk:

z.jpg


z1.jpg

a jak to się krzyżuje?? jestem ciekaw... i co potem swoje nazewnictwo czy jak dalej...?
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Lut 2015 14:54 #341172

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
O matko jeszcze i krzyżówki robisz!! :ohmy: Ja tak chyba nie potrafię.
Masz piękne liliowce :hearts:
Te fioletowe mnie kręcą , zresztą wszystkie,ale takich fiolecików to mam malo.A one takie cudne aż sę sama buzia do nich śmieje :hearts:

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 17 Lut 2015 18:04 #341221

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Robaczek wrote:
Sylwio, piękny ten rózany wianek! Może się skuszę na takie cudo latem? :think:
W sumie kwiatów jest zawsze tyle, ze wystarczy, tyle ze pewnie z trwałością będzie problem...ale na gąbce florystycznej, namoczonymi w wodzie, powinny dać radę, jak myślisz?
Kasiu, widziałam Twoje wianki i dekoracje :thanks: , na pewno zrobisz cudeńka z żywych kwiatów. Z trwałością, rzeczywiście może być różnie. Zielona margaretka ( to jakiś złocień?) i storczyki są bardzo trwałe, gorzej chyba z eustomą - jest piękna i dodaje delikatności kompozycji, ale na pewno nie postoi tak długo w gąbce. Używając kwiatów ogrodowych zawsze można coś wymienić jak zwiędnie. Chyba latem też spróbuję. Coś tam zawsze można w kwiaciarni dokupić, żeby urozmaicić. Nie wiesz czy można kupić takie gotowe gąbki na wianek?
29_2015-02-17.jpg


Michał krzyżowanie to dosyć prosta sprawa, to co wyrośnie to siewka, żeby można było nazwać trzeba zarejstrować jako nową odmianę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.421 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum