TEMAT: Ogród Aguniady cz. 3

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 08:02 #386529

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ależ pięknie u nas podlało!
W zasadzie wciąż podlewa, tylko już delikatnie, ale o 4ej rano burza przyniosła naprawdę porządny deszcz.
Mam wrażenie, że wszystko odżyło w oczach... i te przyjemne 19 stopni - co za miłą odmiana ;)

Magda, pozdrawiam! Ty pewnie zajadasz rybki, a nie fasolkę :)
PanieM, teraz już wiem, dlaczego ja się ślamazarzę, a ty pyk pyk i fasolka obrana ;-)
Gorzaciu, prawda? :happy4:
Moniko, wszystko fajnie, ale za ser żółty podziękuję :)
Humor ok, głowa boli, ale dopiero dziś - zmiana pogody...

Miłej już środy wszystkim!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 09:09 #386544

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Aguś padało u Was..... :wink4: u nas to jakieś deszczowe ,,kpiny'' za chwilę będę miał łysy ogród....wycinam wszystkie kwiaty , na razie różę i bodziszki.... :(
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 09:12 #386545

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
U nas naprawdę porządnie podlalo, Paweł. Ogród odzyl w oczach...
Przecież Ty rzut beretem.. może przespales deszcz? ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 09:16 #386547

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
No co Ty....właśnie grzmoty wyrwały mnie z objęć Morfeusza.....padało około 20 minut...na ogrodzie mam mierniki opadu deszczu... :dazed: :dry:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 09:20 #386550

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U Pawła podobnie jak u mnie ;) , zaczęło padać pół godziny temu, a już po wszystkim :devil1: :hammer: . Myślę, że nawet 2 cm nie spadły, także Paweł i tak masz lepiej :evil:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 10:28 #386580

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Przedwczoraj popadało, wczoraj suszyło i paliło, dziś się chmurzy-koktajl pogodowy.
Mam czereśnie w ogrodzie :dance: Mało, pierwsze owocowanie w tym roku (dwóch owoców przed dwoma laty nie liczę :unsure:), ale wszystko zjem z przyjemnością :cool3:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 11:01 #386599

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nie lubisz żółtego sera :blink: Ja uwielbiam :woohoo:

U nas też popadało tuż po 4tej..ciekawe czy po takich upałach jeden deszcz wystarczy, żeby trawa się porządnie nawodniła.. :think: Co prawda podlewamy solidnie, ale jednak nic tak nie ożywia roślin jak deszcz.. może dzis w nocy będzie kolejna dostawa :whistle:

Za oknem 27* i lekki wiatr. Widziałam prognozę na piątek..17*.. :blink: Przegięcie w drugą stronę :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 17:27 #386661

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Padało nad ranem i popaduje drobny deszczyk z małymi przerwami cały dzień.
Wichura była ale u nas większych szkód nie ma, za to w okolicach bliższych i dalszych były i tragiczne wypadki.
Nic nie robię cały dzień i jakoś mi tęskno do robót ogrodowych :flower:

Fasolkę też lubię, ale najlepsza jest sute ewentualnie z odrobiną masełka, sera żółtego unikam jak mogę ze względów na migreny. :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 19:28 #386707

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór wszystkim :bye:

Popadało dziś pięknie - jesteśmy (ja i ogród) zadowoleni :happy4:
Po południu wręcz lało, a takie momenty mają przecież niebagatelne znaczenie...
Ja coś dziś średnio zdrowotnie, więc łapię to świeże, rześkie powietrze z dużym zapałem.

A jak tam u Was?

Zaglądam do Waszych ogródków, podczytuję, ale raczej cichaczem... Ja też czasem jestem naprawdę małomówna ;)
Wybaczcie :oops:

Majutek, cieszę się, że i do Ciebie deszcz przyszedł przynosząc ulgę.
Dobrze też, że wichura była dla Was łaskawa... Tu burza przeszła łagodnie, ale lało jak z cebra.
Nic nie robisz, powiadasz... ja muszę się wziąć do pracy, bo krzewy czekają na przycięcie i trawnik na skoszenie...
Fasolkowo mam jak Ty :)
Moniko, jak będziesz miała moje lata ;-)... a mówiąc serio, to jako migrenowiec sera żółtego unikam, poza tym uważam go za zbędnego dostarczyciela tłuszczu. Słowem, nie tyle nie lubię (np. na Irish Cheddar czasami się skuszę), co nie chcę go jeść.
Fasolka sama w sobie mi wystarcza :)
Nawodniło nam, jest dobrze!
Ewcia, fajnie, że niemal wszędzie popadało... i mamy ulgę od upałów.
Wcale za nimi nie tęsknię - wystarczy mi 25st.
Miłego czereśniowania! Na brzuszek uważaj ;-)
Martulu, skandal!
Paweł, niby kilkanaście kilometrów, a jaka różnica...

W ogrodzie dziś słońca brak, ale kwitną pierwsze lelije, dalije i jeżówki :hearts:





























Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2015 19:33 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 19:59 #386715

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Nowe podpisy na zdjęciach .... czyżbym coś pominęła ;-)? Jakiś nowy projekt ?
A fotografie ... nie wiem, czy to przypadek, ale są inne, bardzo .... zmysłowe - wspaniale się ogląda, Agnieszszko :)
Moja faworytka - malwa ( ? ) - przepięknie uchwyciłaś jej delikatność, wdzięk i smukłą "sylwetkę". Jeśli nie jest to malwa - wybacz :)
pozdrawiam cieplutko :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 20:55 #386735

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Ojej..to gafę strzeliłam na spotkaniu sprzed wielu miesięcy, serwując deskę serów :oops: :oops: Wybacz :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 20:58 #386737

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aneczko, cieszę się, że zmiany odbierasz pozytywnie :)
Wiem, że bardzo wrażliwa z Ciebie osoba - tym bardziej cenię sobie takie ciepłe słowa.
Bawię się obiektywem manualnym i on tak sympatycznie maluje.
Oczywiście przy okazji wkładam tez cząstkę siebie w każde spojrzenie.
Malwa? Jeśli masz na myśli tego lekko zoltawego kwiatunia z ciemniejszymi środkami, to panna dziewanna :)
Zgadzam się, że urocza.
Podpis nowy, bo staram się dalej rozwijać. .. jeśli masz FB, to gorąco zapraszam :*

Monika, nie żartuj :)
Ostatnio zmieniany: 08 Lip 2015 20:58 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 21:03 #386742

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Roboty to ja mam w bród ale ciągłe opady nie pozwoliły na sensowne ogrodowe prace. ;)
Po tym podlewaniu to i spokojnie mogę wyjechać kosiarką bez uszczerbku dla niby trawnika :garden:
No i wykopki czas zacząć choć do jesieni jeszcze daleko ;)
Choćbym nawet miała konto na FB to ten link ze stopki nie działa :dry:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 08 Lip 2015 21:09 #386746

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64609
Oczywiście - dziewanna :) W pierwszym momencie zasugerowałam się kształtem kwiatków, a kiedy "na spokojnie" obejrzałam całość i zwróciłam uwagę na liście, było już za późno na edycję tekstu ...
Wstydzę się wielkim wstydem :oops: , zwłaszcza, że znam przecież dziewannę olimpijską, szkoda słów :happy:

Przy okazji - bardzo dziękuję za przepisy na fasolkę; na ogródku kilkanaście krzaczków zaczęło kwitnąć, może doczekam się własnych strączków, a tymczasem musimy zadowolić się "gotowcami" z ryneczku ;-)
Przeceniasz mnie ... nie mam FB, nie mam konta i nie mam prawa jazdy, oraz wielu współczesnych "gadżetów", a mój tel. komórkowy ma 10 lat :) Taka jestem staroświecka :happy:

Jeszcze raz gratuluję wspaniałych zdjęć, z przyjemnością zwiedzam Twoje zakątki :kiss3:

p.s. mam kilka pomarańczowych kocanek piaskowych, dopiero mają pąki; będziesz chciała może nasionka ? :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 09 Lip 2015 08:07 #386822

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Bry z rozświetlonej przyjemnym ciepłem stolycy! :bye:

Aneczko, ależ nic się nie stało i nie ma się czego wstydzić :)
Żebyś Ty wiedziała, jaką ja mam sklerozę do nazw... czasem potrafię się zawiesić na najprostszej odmianie i nic - amba.
Dziewannę kupiła mi Bogulenka - jest przeuroczą rośliną i wiem już, że będzie ich w moim ogrodzie więcej (czekam na kwiaty w przyszłym roku z nasion od Wiesika ;-)
Fasolka z własnego ogródka - ach i och... ja miałam tylko w ogrodzie przy domu rodzinnym... u siebie na razie miejsca nie mam, ale za rok szykuję warzywnik = na pewno trzy skrzynie, a może i coś więcej :)
Daj znać, czy któryś z przepisów się sprawdził...
Nasionka kocanek chętnie przytulę :)
Pozdrawiam Cię (i dziękuję za serdeczne słowo!), moja staroświecka damo! (jak dla mnie, to pozytyw, chociaż sama się niestety nie uchroniłam od gadżetów nowoczesnego świata)
Majutek, ja wiem, że zajęć Ci nie brakuje - miałam na myśli li tylko przerwę w tych ogrodowych :)
Link działa, ale widocznie trzeba mieć konto :)

I jeszcze do Moniki-Sz:
Moniko droga, fakt, że w codziennej kuchni nie używam żółtego sera, w niczym nie umniejsza ani desce serów ani Twojej gościnności :) Uśmiechnij się :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 09 Lip 2015 08:33 #386828

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Wpadłam pozdrowić ciepłym słowem ,pochwalić zdjęcia i powiedzieć ,że moje miasto wielce podlane nie jest .U mnie to chyba okoliczne drzewa wszystko wypijają ,bo mam wieczną Saharę .A niektórzy tak narzekają na nadmiar wody :flower1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 09 Lip 2015 08:36 #386829

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...zapewne w okolicy w większości gleby piaszczyste, przepuszczalne... u mnie sporo gliny, Nowinko, więc mogę z zadowoleniem powiedzieć, że pięknie nam podlało...
Dziś w zapowiedziach 23st i tez trochę deszczu...
Przyjemna odskocznia od upałów.
Gdzie robisz zakupy roślinne 'na żywo'?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 3 09 Lip 2015 09:09 #386835

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
W szkółce w Hellenówku ,w Józefinie ,w moich ogrodniczych na Warszawskiej i Królewskiej .Przeważnie tu grasuję .Ale ostatnio coraz mniej ,bo już jestem kompletnie zawalona roślinnością .A Ty gdzie ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.430 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum