TEMAT: W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie.......

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Mar 2015 20:28 #344832

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
U mnie deszczu jest już nadmiar, więc czekam aż w ogrodzie trochę przeschnie, a dziś uraczyła mnie burza z gradobiciem i kolejny deszcz ze śniegiem :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Mar 2015 21:42 #344921

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Jaki ciepły deszcz, u nas była burza z gradem a tak zimno się zrobiło, że tylko siedzieć pod piecem i grzać obolałe plecy ;)

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Mar 2015 21:56 #344933

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Czyli u każdego co innego........

Wiesiu, nawet gradobicie......poplątanie w pogodzie.

Majka, u Ciebie też grad ?u mnie 10 stopni, to wydaje się ciepło..... :whistle: , być może dopiero zimno wędruje do mnie ?, pieca nie mam a przy kaloryferze to i grzanie pleców kiepskie, może lepiej w łóżeczku ? Jestem pod wrażeniem ile róż wstawiasz do encyklopedii :woohoo: :woohoo: :woohoo: , jest coś różanego, czego jeszcze nie masz ?

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 02 Mar 2015 22:09 #344939

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ewo o różanych chciejstwach mogłabym bez końca :rotfl1: samych Souvenirów do zdobycia mam jeszcze ho ho i trochę :devil1:
Jeszcze nie skończyłam wstawiać róż do encyklopedii ale liczę, że do wiosny skończę :comp:

Pieca też nie mam, ale do kaloryfera czasami się przycisnę plecami, pod warunkiem, że mi chłopcy zrobią ogień w centralnym :huh:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 03 Mar 2015 18:26 #345169

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Ewuniu u nas biało od rana potem trochę wyszło słonko ,ale i tak nie stopiło całego śniegu. Wczoraj natomiast była burza z całym swoim arsenałem i okropne wiatry .Podobno taka pogoda ma się utrzymać do weekendu.Cudne to wiosenne wejście w iście wielkim stylu :thanks:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 03 Mar 2015 18:47 #345181

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Marzec
To marcowi zima w głowie,
to wiosenne harce.
Chce być lutym, albo kwietniem,
byleby nie marcem!

Śniegiem prószy, a po śniegu
deszczem tnie ukośnie.
Czy to wiosna? Czy to zima?
Po prostu przedwiośnie.


Majka, pomyśl ile przed Tobą....masz po co żyć....., :rotfl1: mozna żartować ale to naprawdę trzyma przy życiu.....

Jadziu, marcowo jednym słowem.....mam pięknie szykujące się do kwitnienia mahonię i kalinę ale zapomniałam o nich.... :hammer:
Za tę wiadomość podziękował(a): marzenaF, edulkot, Adasiowa

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 03 Mar 2015 19:13 #345204

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Słowa wierszyka oddają w pełni wczorajszo- dzisiejszą pogodę ,która ma się utrzymać do niedzieli :thanks: U mnie Mahonia też ma wielkie pąki i tylko potrzeba jej słoneczka
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Mar 2015 19:45 #345903

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jadziu, i wyjrzało to słoneczko....w południe, krokusy skorzystały by rozchylić kielichy ale brakuje tego trzmielowego buczenia....
Szczęśliwie mam za sobą większość typowo porządkowych prac w ogrodzie, jeszcze trochę cięcia krzewów.....zawieszona między zimą a wiosną weszłam już w piwniczne podwoje a to oznacza wietrzenie ogrodowych detali...stare stare, nowe stare.....coś tam przybyło zimą, w końcu zima na coś się przydaje.. :whistle: , stos książek przeczytany, fotel wysiedziany......a prognozy sprzyjające. Po niedzieli tnę róże, czy forsycje dołączą nie wiem ale widzę, że czekać nie warto.
Wizje, plany, próby zaczynają klarować się......
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Mar 2015 22:38 #345986

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Łał już będziesz ciąć róże nie boisz się ,że przyjdą jeszcze mrozy .Forsycji daleko do kwitnienia :ohmy: .Wiem ,że róże bujają dosyć mocno, a mój Doktorek na samej górze dostaje listki .Dzisiaj był typowo marcowo kwietniowy dzień .Na razie niczego nie zmieniam
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Mar 2015 23:04 #345997

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Nie ma co czekać z porządkami tylko robić rabatę za rabatą w całości a nie wracać się po ileś tam razy, masz rację Ewo tnij skoro robisz w ogrodzie. A tych piwnicznych staroci to pewnie masz sporo, tych nowych staroci jestem ciekawa :lol:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 05 Mar 2015 23:52 #346011

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Ewcia, odważna jesteś ! Już tniesz róże ?... Chociaż w Warszawie na zacisznym osiedlu widziano już kwitnące forsycje! U mnie jeszcze śpią.

Popikowałaś już jakieś jednoroczne siewki ? U mnie czekają już 4 szt białej kobei. Nie wiem ,czy to już , czy jeszcze :unsure: . Na razie mają dwa liście (fachowo to chyba liścienie ... ) i taką maleńką czuprynkę z tych właściwych , więc zdaje się, że to już czas na nie. :think:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Mar 2015 09:11 #346034

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
O rety ja nie nadążam :huh: , już pikowanie, a ja dopiero wysiewy zaczęłam ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Mar 2015 11:42 #346080

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ja nawet nie wysiałam lobelii i nic mi się nie chce, cały tydzień to jakiś marazm ;)

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Mar 2015 17:09 #346141

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jadziu, do cięcia rabatówki....po takiej zimie wiele tego nie ma, zapowiadają ciepełko od niedzieli więc miedzianem opryskam i tnę.....16-dniowa zapowiedź jest optymistyczna......

Majka, właśnie tak....wyżej napisałam czym się kieruję.. :whistle: , starocie poutykam w docelowych miejscach to jakieś fotki stworzę......na najciekawszy eksponat czekam...... :devil1: , dopadła Cię melancholia przedwiosenna ? wyjdzie słonko, ciepłem buchnie to zaszalejesz......

Firletko, jeszcze nie tnę....po niedzieli tak, będę pikować moje lewkonie....to pojutrze bo będzie dzień kwiatu......to jest najkorzystniejszy czas gdy czuprynka pokaże się, po same liścienie umieścić w ziemi i dać im rosnąć, byle światła dużo było, z tym jest różnie niestety..

Wiesiu, zdążysz, wysiewy przede mną spore.....tymczasem lewkonia, szałwia patens i cebula globo..., reszta w drugiej połowie marca, początek kwietnia niektórym bystrzachom w sam raz, są i tacy sprinterzy....dzisiaj zimno przenikliwe....brrrrr

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 06 Mar 2015 23:52 #346315

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
A widzisz ! Pojutrze . :idea1: Dobrze .Poczekam.
Ale że aż po szyję je mam wsadzić, to mnie zdziwiłaś. :supr: Dopytuję , bo jakoś nie wychodziło mi to sianie i pikowanie i, prawdę powiedziawszy, trochę mnie to rozczarowało i zniechęciło , ale próbuję ...
Jak patrzę , co Wam się udaje wyczarować z nasion to wraca nadzieja ,że może w końcu i w moim ogrodzie będę miała jakiś mały sukces.

sierika wrote:
zapowiadają ciepełko od niedzieli więc miedzianem opryskam i tnę.....

ale na moich różach już czerwone pąki ruszyły z pędów . Można je pryskać ? Nie przypalą się ? Mówili mi ,że miedzian do oprysku w fazie bezlistnej ( bezpąkowej... ? ) . :think:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 07 Mar 2015 10:11 #346342

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!
Ja już swoje róże przycięłam, dzisiaj zabrałam się za hortensje bukietowe.
Od jutra rzeczywiście bardzo przyjemne temperatury, więc nie ma co się obawiać o rośliny.
Codziennie 'po godzince' i posuwamy się do przodu.
Miłej soboty!

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 07 Mar 2015 20:32 #346481

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
sierika wrote:
Marzec
Chce być lutym, albo kwietniem,
byleby nie marcem!
A można głosować? ;) To ja jestem za tym kwietniem...
Widzę, że pokonałaś wstręt do fotografowania, całe szczęście, bo obiektów godnych uwiecznienia będzie przybywać :) Nawet już w tym marcu ;)
A na jaki to najciekawszy eksponat czekasz, ciekawość każe mi pytać... :lev:

W moim ogródeczku różyczka......wciąż rosnie....... 07 Mar 2015 20:52 #346494

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Firletko, uda się sianie i pikowanie jeśli odłożysz lęki i niechęci....u mnie pąki są ale stulone więc jak najbardziej, nigdy nic nie działo się złego........

Aga, po godzince, po dniu, byle do przodu...dostałaś już 2 numer GW ?

Marta, ja nawet za majem.....choć maj stresuje. :whistle: , obiektów do fotek tak ale umiejętności nie.....taki nieudacznik zdjęciowy....
Ten eksponat to.....nie, poczekaj aż przyjedzie, bo jeśli nie przyjedzie to falstart ? :rotfl1: , zapeszać nie wolno... :tongue2:

Dzisiaj opróżniłam piwnicę z całego stosu rupieci, bez których dla mnie ogród nie jest spójny...swoją drogą ileż takie małe pomieszczenie przyjmie pod swój dach.. :supr3: , dokopałam się do dalii, ze 2 tygodnie i pójdą w doniczki aby zielone wypuszczać......
Wczoraj sypnęłam mączką bazaltową i oskubałam resztki jarmużu do potrawki...sadźcie jarmuż, rewelacyjna roslina....
Za tę wiadomość podziękował(a): piku


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.403 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum