TEMAT: Dwa ogródki 2015

Dwa ogródki 2015 16 Wrz 2015 07:20 #402174

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Danielo, pokaż swoje trawki. Jestem ciekawa efektu końcowego :) .
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki 2015 16 Wrz 2015 20:30 #402306

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Bardzo przepraszam zaglądających tu czasem za opuszczenie swoich ogródków, ale chorowałam i jakoś się tak oddaliłam urlopowo i po-urlopowo od Oazy... :oops: Zdjęć też mniej zrobiłam - wydaje mi się, że ogrody się już tak bardzo nie zmieniają i nie ma czego pokazywać.

Dzisiaj troszkę o trawach. Ostatnio prawdopodobnie został rozpoznany w Oazie mój miskant - jako Malepartus.











A poniżej kilka innych trawiastych ujęć.

Na początek szpalerek "Muzyka Afryki" - widać jak podrosły trawy, niedługo będą kwitnąć.


Z drugiej strony - widać jak Africa z tej strony pierwsza trawa zaczyna zmieniać kolor - pojawiają się czerwone akcenty.

jw.


Pierwsza moja rabata trawiasta - troszkę pozmieniane nasadzenia - stąd pozyskałam Adagio do poprzedniej.


W tej chwili taki zestaw widoczny z przodu


Śmiałek darniowy zrobił się bardzo architektoniczny (zajmuje sporo miejsca) a jednocześnie niezwykle ażurowy.




Na tym zdjęciu widoczne w głębi rabaty m. Goldbar i Molina Caerulea 'Variegata' czekają na przenosiny w przyszłym sezonie. Podobnie jak Red Baron, którego eksponowania w innym miejscu dopomniał się Tadziu. Obejrzał w TV jakiś program i było o Red Baronie, po czym stwierdził "Ale takiej trawy RB to nie masz". Na co ja "Właśnie, że mam!". Gdy pokazałam która to, stwierdził, że prawie jej nie widać i muszę ja bardziej pokazać. Wychowałam sobie ogrodnika, który teraz wtrąca mi się we wszystko... :wink4: Szczególnie lubi trawy (jak zauważyłam i stara się na nich znać.


A to jedyny kwiatostan Spartina pectinata 'Aureomarginata' (od Chestera) - jakże różniący się od miskantowych.


Na koniec Miskant 'Ghana' (od Edytki) bardzo ładnie się zadomowił na rabacie "muzycznej" i będzie niedługo kwitł.


I to na tyle trawiastych wiadomości, chociaż one dopiero zaczynają swoje pokazy. :)

Dodane: Kory nie wysypaliśmy na rabatę muzyczną, bo trwała walka z krecią rodziną - efekty nierównej walki widać na trawniku. W jednym miejscu mieliśmy raz 23 kopce, złapaliśmy kreta. Po 3 tygodniach w tych samych miejscach były znowu 23 kopce! Chyba dziecko krecie dojrzało do zrujnowania naszego trawnika, który jest jak ruchome piaski, zapada się pod nogami. W rabacie muzycznej ryły też bez opamiętania, ale tam łatwiej było to ogarnąć, zagrabić. Drugi kret został złapany na gorącym uczynku i poniósł śmierć od wideł wściekłego Tadzia (bliskiego sprzedania działki).
Ostatnio zmieniany: 16 Wrz 2015 20:35 przez Daniela.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 16 Wrz 2015 21:29 #402332

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Ależ zwiewny szpalerek traw :woohoo:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 16 Wrz 2015 22:37 #402367

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Ładnie już zakwitł ci miskant :) Mój dopiero wypuścił kilka kwiatostanów. Śmiałka darniowego przycinam jak tylko kwiatostany zaczynają dojrzewać, bo łatwo się rozsiewa. Mam nadzieję, że już w pełni wyzdrowiałaś i wracasz do pełni sił i życzę nadal dużo zdrówka. :D
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 17 Wrz 2015 08:24 #402400

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Bozi, :)
ta zwiewność wyszła całkiem fajnie, też nam się podoba.

Piotrze, :)
dzięki.
Przy okazji muszę Ci przypomnieć :idea1: , że jak mi coś dajesz to i o instrukcję obsługi poproszę. :P ;) Nie pomyślałam, że Śmiałek taki aż śmiały do rozsiewania. Jak będę na działce zaraz ostrzygę. :happy-old:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 17 Wrz 2015 09:11 #402409

  • Roma
  • Roma's Avatar
Bardzo dobry pomysł miał Tadziu z tą rabatą trawiastą. :bravo: Danielo, chyba masz rację,że przychodzi czasami taki czas, kiedy stwierdzasz,że w ogrodzie nic się nie dzieje i nie ma co pokazywać.Z tego właśnie powodu zamknęłam swój wątek a aparat fotograficzny to chyba zapleśnieje w futerale :( Chyba dzisiaj spróbuję go wydobyć a nuż uda się coś sfotografować ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 17 Lis 2015 13:11 #414068

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
:) Dani,
aktualnosci ogrodkowe kuleją,leserstwo czy premedytacja :P
Lubie Twoje pióro (literki)i zdjecia a tu nic :(

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 23 Lis 2015 15:13 #414944

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Markus, :)
premedytacja i jakieś jesienne wypalenie. :P

Romko, :hug:
Ty to i tak tytanem prac wszelkich jesteś, nie ma co się dopatrywać wad.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 23 Lis 2015 16:22 #414954

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
nie wolno za duzo palic ;) mozna sie usmiechac na przekór

wczorajszy zdjecie,gwoźdźk :) z ogrodu dla Ciebie

IMG_4617A.jpg


Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 24 Lis 2015 10:51 #415138

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Markus, :)
dziękuję za ślicznego gwoździka. Jednak u Ciebie cieplej jeszcze skoro kwiatki kwitną, u nas już raczej wszystko co kwitło liźnięte przymrozkiem.
Uśmiecham się na przekór wszystkiemu. :wink4:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 27 Lis 2015 22:53 #415869

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Spora kolekcja ładnych traw. Uwagę moją jednak zwrócił skalniak (wyglądało że w budowie) i te piękne kamienie. Przy okazji pokaż go i rosnące między kamieniami roślinki. Miło spacerowało się po Twoich ogródkach. Ogród ma duszę. :bravo:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 01 Gru 2015 00:13 #416438

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Merlin, :)
dziękuję za miłe słowa.
Skalniaki szczelinowe są pokazane w osobnym wątku.

W zasadzie chcę już zakończyć wątek ogrodowy (na ten rok).
W ramach podsumowania fotki z niedzieli (pogoda marna niestety), ale widać na nich jak jesiennie na działce. Nasz dom zyskał dach z blachy, dokładnie taki sam kolor jak na domu w Oliwie - zielony. Teraz domek uważamy za skończony, choć jeszcze brakuje jakiegoś piecyka na chłodniejsze dni. ;)
Zawsze coś mamy do zrobienia i jakoś nam się nie nudzi. Obecnie krety rządzą i zawładnęły naszym trawnikiem, a w zasadzie jego pozostałością. Tylko gdy ryją między bylinami mniej się to rzuca w oczy, zastanawiam się zatem po co nam trawnik? :woohoo: :devil1:

Szaro, buro i brązowo, ale dach nawet mi się podoba.


Dach nad skalniakiem szczelinowym kombinowany - sama zrobiłam, jakaś szybka z kredensiku, jakiś kawałek siatki, na tym folia - zobaczymy jak się ta prowizorka sprawdzi.


Trawki powiązane


A mój ulubiony paprot ma w nosie przymrozki
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 01 Gru 2015 20:58 #416576

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Co do tego czy cieplej u Markusa, to bym polemizowała. Dziś widziałam kwitnącą tawułę Grefsheim, jedną z pierwszych kwitnących wiosną.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 01 Gru 2015 21:59 #416597

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo-domek bardzo zyskał a ja ciekawa jestem jak macie wykończone w środku.Chyba późną wiosną zajrzę do Ciebie to sobie posiedzimy i pogadamy trochę dłużej jak za pierwszym razem :)

edit:
no to zamykam,skoro tak sobie życzysz :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 01 Gru 2015 22:21 przez Roma.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.429 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum