TEMAT: Dwa ogródki 2015

Dwa ogródki 2015 28 Maj 2015 10:29 #373942

  • haszka
  • haszka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 119
  • Otrzymane dziękuję: 161
Piękna oaza zieleni..podziwiam ogarnąć dwa ogrody to jest sztuka. :)
ps.byłam na Twoim blogu ogród japoński śliczny a ta cukiernica.....cudeńko.uwielbiam takie cacka.
Pozdrawiam Halina

Moje królestwo
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2015 10:32 przez haszka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki 2015 01 Cze 2015 20:10 #375298

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Haszko, :)
faktycznie to kwestia tylko systematyczności. Gdy ogródki się zapuści, wtedy trudno się pracuje i ta trudność zniechęca, a ja leniwa jestem :oops: (w przeciwieństwie do T.).

Co do blogu, to rzeczywiście - choć nazwę ma ogrodową - jest w nim trochę innych tematów, bo dla mnie ogród jest pojemną nazwą. Oczywiście pojawia się tam moja wielka miłość - porcelana, ale też afrykańskie pamiątki Tadeusza i wiele innych dość egzotycznych tematów. Ostatnio też interesuję się designem lat 60-tych (polska ceramika, szkło, polska szkoła wzornictwa itd.).
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 06 Cze 2015 00:14 #376581

  • wertula
  • wertula's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 37
Witaj Danielo, zacznę Ci chyba zazdrościć Pana Tadeusza, mój Tadeusz niestety nie jest zainteresowany pracą w ogrodzie, a mógłby ;) Dwa ogródki to wyzwanie, nie bardzo jeszcze odróżniam które zdjęcia z którego ogrodu. Rh Grandiflora bajeczny.
Pozdrawiam, Ula
Na zielonym tle
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 06 Cze 2015 08:13 #376598

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Danielo ...brawo dla Tadeusza za Afrykę :bravo: ...chyba przebije jesienią Japonię jak miskanty pokażą swoje wiechy....smutno będzie jak uczeń przeskoczy mistrza... :devil1: :wink4: .
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 06 Cze 2015 08:40 #376608

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Danielko pięknie sobie w ogrodzie urządziłaś .Coś bym chciała pochwalić ,ale nie mogę i muszę pochwalić absolutnie wszystko .Przyjemnie się ogląda Twoje rośliny i cały ogród :bravo: :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 08 Cze 2015 07:23 #377207

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
...ma charakter Kontynentalny Ogrod znaczy dwa wyraziste ze wskazaniem .. ;)
Serwus Dani :)
Euroazjatycki Oliwski Ogródek w cieplym klimacie,potrafisz z Tadeuszem swietnie polaczyc architekturę ogrodowa z roślinami.Podoba mi się harmoniczna lekkość rabat :bravo:
:P Rh chyba Mamie podwędziłaś w identycznym kolorze rosnie przed domem pięknie kwitł (pokaze w swoim watku)

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 09 Cze 2015 22:31 #377791

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Wertula, :)
witaj w moich włościach. Tak to widzisz jest, że - jak widać z tego co napisałaś - Tadeusz Tadeuszowi nierówny.
Dwa ogródki,
w tym jeden malutki. ;)
Co do rozpoznania ogródków, to staram się zawsze pisać, które zdjęcia skąd pochodzą. Jak widać nie zawsze jest to czytelne. Najłatwiej poznawać w ten sposób:
Mały ogródek (przedogródek) w Oliwie, to tam gdzie w tle widać mur i betonowe ogrodzenie.
Duży ogródek = więcej przestrzeni, budowle z drewna i kamienia, ogrodzenie drewniane.

Pawle, :)
jak na prawdziwego mistrza przystało, oszałamiająca kariera mojego ucznia będzie mnie tylko radowała a nie smuciła. Wieloletnia praca nie poszła na marne, a uczeń zachęcony Waszymi pochwałami wymyśla nowe rozwiązania. Nawet zaraz po przyjeździe od Was już poczynił kolejne swoje prace, o których niedługo napiszę.
Jak tak dalej pójdzie mistrz będzie mógł sobie w końcu kupić leżaczek i pobujać w obłokach nieróbstwa. :dance:

Nowinko, :)
dziękuję za przemiłe słowa. Postaram się wymyślić w końcu coś, co będzie można wyróżnić... a może będzie to już realizacja Tadeusza, skoro mu tak dobrze idzie. :wink2:

Serwus Markusie, :)
"harmoniczna lekkość rabat" kojarzy mi się z tytułem książki Kundery "Nieznośna lekkość bytu". ;) DziękujeMY.
Rh koniecznie pokaż, w tym roku świetnie kwitły azalie i rododendrony, podpasowała im pogoda. Również pozdrawiaMY. :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 09 Cze 2015 23:19 #377809

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Danielo, nazwy rabat równie zmyślne jak u Poli nazwy zakątków. :bravo:
Muza (wersja uwspółcześniona) Afryki najgłośniejsza będzie jesienią.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 10 Cze 2015 07:47 #377831

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Romku, :)
do nazw u Polli to ho ho ho! jeszcze. Rzeczywiście liczę na efekt pod koniec lata (bo wtedy dopiero kłosy są wysokie i będą kwiatostany) i na jesień.
:think:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 10 Cze 2015 15:56 #377940

  • beatrix+
  • beatrix+'s Avatar
Ło matko sielpiańsko! Danielo ..lu..wpadłam z rewizytą pospacerować po Twoim królewstwie.i co ja widzę?? :eek3: :eek3:
Jam nie godnom mych tłustych goleni stawiać w ścieżkach raju...kobieto! Gdzie mi do Ciebie..? o ile ja mam zarośla i po takich tylko umiem..u Ciebie to muzelane bambosze..tak masz wymyskane..matko! Chyba od rana do wieczora przez 365 dzionków i tyleż samo nocków tam siedzisz..
Ja będę mieć wymuskane jak pójdę na emeryturę,czyli za jakies 17 lat...i też tego nie jestem pewna,bo jaki porządek ma kobieta w swojej torebce,tak ma wszędzie...pod strzechą też! :rotfl1:
Pozdrawiam i mimo przepasci między namszemi ogrodami- wpadaj ,kiedy chcesz! :dance:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 10 Cze 2015 19:07 #377979

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Beatrix, :)
tylko Ci się tak wydaje, że wymuskane. Dziwne, że ja ciągle chwaściory widzę. :woohoo: A co do tej torebki, to coś w tym jest, tam mam "wszystko na swoim miejscu". :oops: ;)
No, ale tak serio, to kilka elementów ogrodu nadaje taki uporządkowany wygląd, a w rzeczywistości nie przesadzam. :think: Oj! chyba jednak ciągle przesadzam, a przy tym coś zawsze wypielę, uporządkuję i na jakiś czas starczy. Na działce spędzamy tylko weekendy, w tygodniu mamy za daleko i za mało czasu by pojechać, chyba że wielkie upały, to się pojedzie podlać ekstra (w lipcu). Inna sprawa, że każdy wolny czas spędzamy w ogrodzie. W tym przydomowym to wpadam po pracy na chwilkę, pokręcę się i jakoś jest, resztę tuszują zdjęcia. ;)
Zapraszam częściej :dance:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 23 Cze 2015 20:39 #382602

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Sezon się rozkręca. Po suszy, która spaliła nasze trawniki, nadeszła pora deszczowa, by nie rzec monsunowa. :crazy: :cool3:
Może w końcu będzie jakoś średnio - letnio. :think:

Na początek pokażę dwa nowe drzewka posadzone na działce.

To drzewko wybrał Tadeusz, bo w rogu działki brakowało mu drzewa. Co prawda młodziutkie, ale spodobało nam się i postanowiliśmy poczekać na to jak podrośnie - Alnus glutinosa 'Imperialis' czyli Olsza czarna


Listki z bliska - przyznam, że nie opierałam się z zakupem, bo lubię takie powcinane listki ;)


Kolejne drzewko karłowe Wiśnia wczesna 'Kojou-no-mai' przywieziona od Gosi :thanks: , została posadzona w ogródku japońskim zamiast hortensji krzewiastej, która była tam za duża i za mało "japońska" :bad-idea:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 24 Cze 2015 20:05 #382873

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
I troszkę widoków działkowych z weekendu - między jedną burzą a drugą. :wink4:



Shakespeare






Tadzia róża, czyli Abraham Darby


Mój Graham Thomas rozwija się chwilkę później, za to sięga wyżej do swojej "pańci" ;)


Pierwszy raz u mnie zakwitła Firletka lepka, przyznam że widać jej kwiaty z daleka


Fresia po przeprowadzce zeszłorocznej też szykuje się do kwitnięcia


Westerland w blokach startowych, troszkę zakulkowany chce dawać popis


Pierwszy raz zakwitnie przetacznikowiec


Prickly Red zaczęła kwitnąć (była bardzo mocno ścięta wiosną, do starego drewna) - teraz jej wielkość mi odpowiada, nie jest już taka wysoka i łysa na dole


Nowy pomysł Tadeusza - trzy nowe gazony wstawił w miejsce po mahonii. W największym posadziłam Powojnik bylinowy 'Pamiat Serdtsa', który dostaliśmy od Gosi. W mniejszym rozchodnik i w kolejnym liliowiec Stella D'Oro i Lamium 'Beacon Silver'


Abraham Darby


Arabelka zamiast "wigwamu" z tyczek miskantowych ma teraz podpórkę z resztki ozdobnej siatki




Po kilku latach podmarzania zakwitł ognik


Sympathia


"Po ciemnej stronie"

:)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 25 Cze 2015 21:20 #383139

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Z przyjemnością obejrzałam prezetowane roślinki.
Piękne róże.Shakespeare zwłaszcza.Ale każdy ma swoje :)
Na Abrahamke to mam chrapkę.oby wpadła tytko w moje ręce.
Firletka lepka faktycznie widoczna z daleka.
Ja mam małą w tym roku, tez kwitł po raz pierwszy.I nawet nie pamiętam skąd ją mam :silly:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 25 Cze 2015 22:02 #383151

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo-Z przyjemnością ponownie pospacerowałam po Waszej działce.Widać,że dużo serca w nią wkładacie.Wszystko zapięte na ostatni guzik.Kiedy u mnie tak będzie :jeez:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 26 Cze 2015 05:44 #383199

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Nie właziłbym ;) gdyby nie nazwa Firletka lepka,jak dla mnie nachalny kolor,bulwarowy :happy3: (ze jeszcze mi się chce żartować...)
Serwus Dani!
Westerland,Fresia ładniaste,moje koczują w donicach od zeszłego roku,moze znajda w końcu swoje miejsce
Pieknie kwitnie powojnik -wystarczy podkarmić resztka siatki i efekt jo-jo znakomity :)

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 30 Lip 2015 18:14 #392501

  • aniuta998
  • aniuta998's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 39
  • Otrzymane dziękuję: 55
Witaj Danielo. Jakie piękne liście ma hortensja pnąca. Nie spodziewałam się, że są tak dekoracyjne. Jak szybko / wolno rośnie?
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki 2015 01 Wrz 2015 15:16 #399290

  • markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1209
  • Otrzymane dziękuję: 1262
Dani :) nie wierze by upały uszkodzily aparat,nie bądź taka,daj nam łypnąć na ogródki

Pozdrawiam Markus
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.268 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum