TEMAT: Od zera

Od zera 17 Maj 2015 16:53 #369861

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Tulipan Huis ten Bosh
T.HuistenBosh.jpg


T.HuistenBosh1.jpg


Tulipanki otrzymane w prezencie, bez nazwy
T.odGosi.jpg


Tulipan Elegant Lady
T.Elegantlady.jpg


Tulipan Super Parrot
T.Superparrot.jpg


T.SuperParrot1.jpg


Te również podarowane :)
T.odJarka.jpg


Uff to koniec tulipanów. Świetnie barwią rabaty, chyba jesienią jeszcze się na jakieś skuszę :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, chester633, anabuko1, Amarant, VERA, Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 17 Maj 2015 17:54 #369881

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ale włości, widać zatrzęsienie tulipanowe :) A propo zwierząt leśnych to mnie też odwiedzają, jak nie sarny to zające a jesienią dziki poryły mi w irysach i powyrywały piwonie. Zgroza, ale takie są uroki mieszkania w lesie.

Od zera 17 Maj 2015 19:05 #369913

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Oj Dorotko, to Ty mnie świetnie rozumiesz :hug:

Zanim mieliśmy porządny płot, to już parę rzeczy wsadziłam i płakać mi się chciało jak tulipany były wyżarte do samej ziemi, z funkii dopiero co wsadzonych, więc małych, zostały same patyki a iglaki i inne krzewy były pozbawione listków świeżutkich bo wczesnowiosennych. To była zgroza, tylko ślady po kopytkach było widać. Wtedy nie było tak kolorowo jak w tym roku :cry2: Nawet wtedy z rozpaczy zdjęć tych szkód nie porobiłam. Stwierdziłam, że nic tu nie robię, bo zwierzaków karmić nie będę. I jak mój M zobaczył w jakim jestem cudownym nastroju uszczelnił płot, żeby już nic nie właziło.

Jak rośliny zaczęły odbijać, to i nastrój mi się poprawił i kolejne domówiłam :) Ale iglaki długo były w tragicznym stanie.
Skaranie Boskie z tą zwierzyną. Tyle zielska mają w okół a do ogródka lezą :mad2: Podobno tulipany to dla saren rarytasy. Zające na szczęście są ale jakoś ogród omijają- może psa się boją. Ale widać reszta towarzystwa jest bardziej śmiała ;)
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2015 19:08 przez jolifleur.

Od zera 17 Maj 2015 20:36 #369984

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewuniu, piękna kolekcja tulipanów :bravo: Oglądam je z tym większą przyjemnością, że u mnie już właściwie wszystkie przekwitły :(
Ja mieszkam niedaleko lasu, ale w takiej bezpiecznej odległości, że zwierzątka nie docierają tu...Chociaż zimą dziki podchodziły całkiem blisko ;)
Pozdrawiam Cię serdecznie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Od zera 18 Maj 2015 12:09 #370193

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Witam Ewuniu! :bye: przeglądam wątek i widzę efekty Twojej ciężkiej pracy- tulipany przepiękne u mnie w tym roku słabo, może dlatego, że przeniosłam wiosną rabatę na inne miejsce i cebule się obraziły :crazy:

Od zera 18 Maj 2015 18:34 #370278

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dalu- u mnie jest chyba chłodniej, bo u koleżanki 30 km dalej np. balerina była już w pełni rozkwitu a u mnie jeszcze bardzo mocno zaciśnięte pączki miała. Iryski też u wszystkich kwitną a u mnie dopiero zaczynają. Tam gdzie jest mój ogród jest bardzo wietrznie, mimo, że las prawie na około.

Broja- słyszałam, że te nowe odmiany wytrzymują 2-3 sezony a potem coraz gorzej z kwitnieniem. NIe wiem dlaczego tak się dzieje ale zauważyłam u siebie, że 2 gatunki czy może nawet 3, które pięknie kwitły w zeszłym roku, w tym były jakieś zwichrowane, jakby chore, takie pokrzywione i nie do końca rozkwitły, nawet do zdjęcia się nie nadawały. Więc może coś w tym jest? Zostaną w ogrodzie te najsilniejsze a reszta na zdjęciach w komputerze :flower1:

Od zera 18 Maj 2015 20:14 #370306

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Tutaj jest miejsce pod starym świerkiem. Świerk jest wielki i urokliwy. Ma wadę bardzo wysusza teren wokół, cienia niby dużo nie daje ale przed opadami deszczu skutecznie chroni posadzone pod nim rosliny. Może nie był to najbardziej trafiony pomysł, żeby coś tu sadzić ale moje dziecię chciało mieć rabatę dla motyli i właśnie tu powstała, bo to najbardziej zaciszne miejsce.

Głowny bohater świerk
DSC01398.jpg


i to co pod nim rośnie
DSC01393.jpg


DSC01394.jpg


DSC01396.jpg



DSC01397.jpg



teraz może mało ciekawie wygląda, bo rośliny małe i nic nie kwitnie ale za miesiąc będzie weselej a motyle mają tu coś dla siebie. Może ktoś ma pomysł na jakieś dodatki w motylowym guście, które kwitną wiosną i wytrzymają suszę pod świerkiem?

Latem to miejsce wygląda tak:
DSCN0046.jpg


Jest tu kilka gatunków rozchodników, budleja, lawenda, zioła, słoneczniczek szorstki, nachyłek, sadziec purpurowy, czosnek spiralny, kruszyna a właściwie jeszcze kruszynka ;) tamaryszek wiosenny i francuski ale też jeszcze w wersji micro i była lewizja liścieniowa ale mimo, że lubi suszę na wiosnę nie wyszła :( Co by tu jeszcze dosadzić :think:
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2015 20:21 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, chester633, Amarant, olga1234

Od zera 18 Maj 2015 20:44 #370318

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ewciu piękny ten świerk .Ale i pod świerkiem świetnie sobie obsadziłaś .Kruszyny nie mogłam się dopatrzeć :happy4: Moja ta nowa ,też malutka .Z braku miejsca rośnie w donicy .Może do jesieni coś się zwolni :dazed:

Od zera 19 Maj 2015 09:02 #370497

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Faktycznie, sama jej nie widzę chociaż wiem, gdzie rośnie :happy: Ale jest, nawet listeczki już puściła. Rośnie po prawej stronie przed iglakiem, którego też trudno namierzyć, bo zarasta skalniakiem.
Po prawej stronie, wzdłuż ścieżki wsadziłam 4 czy 5 iglaków, żeby osłaniały ten zakątek od wiatru ale sarny je przycięły :mad2: i dopiero się regenerują.

Jak nic lepszego nie wymyślę, to dosadzę więcej lawendy. W zeszłym roku kilka ukorzeniłam.

Od zera 19 Maj 2015 19:02 #370636

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ja też sobie ukorzeniłam trochę lawendy z tych kawałków ,które obcięłam na wiosnę .Wszystkie się przyjęły .To samo zrobiłam z szałwią i też mam kolejną donicę .Wszystko cięte wczesna wiosną świetnie się przyjmuje .Zastanawiam się dlaczego w takim razie ,te sadzonki są takie drogie .One powinny grosze kosztować ;)

Od zera 19 Maj 2015 20:24 #370690

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Ja też się nad tym zastanawiałam, jak kupowałam tojeść złotą za 8 zł. A przecież to chwast i mnoży się jak chomiki :happy:
I wymyśliłam, że jak kupujesz coś co łatwo rozmnożyć i szybko rośnie to nie wrócisz po to drugi raz, bo po pierwsze ci się przyjęło a po drugie jeszcze rozdasz znajomym, a jak trudno się przyjmuje i zapłacisz mniej to kupisz drugi raz z nadzieją że może drugi raz się uda ;) W sumie zarobek będzie taki sam :happy:

A i tak najbardziej lubię rośliny z ogrodu, bo wiem że jak u kogoś rosły w normalnych warunkach to i u mnie mają większe szanse niż wydelikacone szklarniowce :flower2:

Od zera 20 Maj 2015 10:45 #370913

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Witajcie, słońca mało i zimno ale u mnie chociaż dosyć regularnie pada, więc konewka chociaż odpada :)
Zaczynają mi kwitnąć płożące floksiki i u dużych irysów pojawiają się pąki :dance:

DSC01373.jpg


DSC01374.jpg


DSC01375.jpg


a to moje ulubione miniaturowe stokroteczki. Nie są tak inwazyjne jak te zwykłe, cały czas pełne, tylko dosyć wrażliwe na suszę i mróz ale jakoś się trzymają :)
DSC01376.jpg


w kamienie po starych fundamentach powsadzałam kilka rojników i też sobie dobrze radzą maluchy. Nawet ich przybyło od zeszłego roku :) Takie małe a cieszy ;)
DSC01383.jpg


DSC01384.jpg


DSC01385-2.jpg



DSC01378.jpg


DSC01379.jpg


DSC01380.jpg


DSC01381.jpg


DSC01382.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Krzysia, olga1234

Od zera 20 Maj 2015 11:17 #370930

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Śliczne rozchodniczki :search: a świerk- łał :bravo:

Od zera 20 Maj 2015 11:36 #370935

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Rozchodniki w kamieniach wyglądają cudnie :)

Od zera 20 Maj 2015 15:35 #370997

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Witam ,
i ja się przywitam z Panią :)
:dance:
Posiada Pani wielki kawał ziemi , pięknej ziemi :D
Bardzo ładny dom ceglany :eek3:

Śliczna kolekcja tulipanów , obłędne są , maki te pełne są śliczne :D
Irysy , tawułka jak pięknie kwitnie :)
Trzymam kciuki za kolejne realizacje i ich spełnianie :)
Kamienna ścieżka jest rewelacyjna :) Świetnie pasuje w tym ogrodzie :)
Pozdrawiam serdecznie Mateusz :)
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Od zera 21 Maj 2015 08:10 #371337

  • evastyl
  • evastyl's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 358
Wspaniały kawał ziemi ...tylko pozazdrościć ...fajne stare zabudowania a do tego ten starodrzew , to jak dla mnie w ogrodzie najważniejsze .
Sporo pracy przed tobą ale masz czas ...ja bym posadziła tu kilka fajnych większych egzemplarzy drzew czy krzewów które dodały by koloru .
Po kilku latach doświadczeń nie sadzę wszystkiego co mi w ręce wpadnie ...potem kłopot z pieleniem i dodatkowa praca .
Trzymam kciuki za zrobienie pięknego ogrodu .

Od zera 21 Maj 2015 11:40 #371448

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Ewa jesteś w dobrej sytuacji :) masz kawał ziemi a i pomysłów ciekawych można teraz sporo podejrzeć:) Ja teraz inaczej bym wszystko zrobiła ale przepadło ,za stara jestem na rewolucje i dlatego cieszę się tym co mam a na taką maliznę uważam,że sporo.Nie przejmuję się specjalnie kompozycjami i nie rwę włosów jak coś nie wygląda idealnie.W ogrodzie mam odpoczywać nawet przy wyrywaniu chwastów a nie stresować się niedoskonałościami.
Będę śledzić "od zera" bo przewiduję cudny ogród :hug:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Od zera 21 Maj 2015 12:54 #371472

  • hortensja
  • hortensja's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 154
  • Otrzymane dziękuję: 31
Masz ziemię blisko domu i dobrze, piękne tulipany, różnego gatunku. Ciekawa jestem czy ślimaki bardzo u Ciebie grasują jak u mnie. Ja muszę sypać proszkiem niebieskim, by trochę zginęły.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.874 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum