TEMAT: Od zera

Od zera 28 Maj 2015 21:54 #374139

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Witaj :bye:
zaintrygował mnie Twój "siurak" .Piaskownicę niebieska mam kamienie by się znalazło,miejsce mam tylko nie wiem jak szukać tego zestawu,gdzie go szukać :(

Gruz,plastik,szkło,złom i wszystko co można było zakopać w ziemi ja miałam u siebie i nadal mam.I węgiel w miejscu gdzie kiedyś stała drewutnia.Kilka wiader wykopałam :jeez:


Zielone okna z estimeble.pl

Od zera 30 Maj 2015 07:51 #374562

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorota15 - ja jestem jedyną osobą w moim otoczeniu która nie ogląda ŻADNEGO serialu ale na forum pewnie wielu by się znalazło :)

AleksandraW - miałam taki malinowy chruśniak, który już jest doprowadzony do porządku :)
chruniak.jpg


Aszka - wpisz na alle.. fontanna solarna, tylko jak pisałam zwróć uwagę żeby miała akumulator magazynujący energię, jeśli chcesz żeby działała jak będzie pochmurno, bo moją córcia się bawi i zakrywa rączką baterię. Jak zakryje woda nie leci, jak odkryje i świeci na nią słońce to leci. A są takie, które mają akumulator energii i wtedy nawet jak słońce zajdzie chmurą leci woda i miło szumi :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Amarant

Od zera 30 Maj 2015 08:00 #374564

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Malinki też mam.Sama je sadziłam.
Ten sielski widoczek z lasu jest bardzo urokliwy :) :bravo: :bravo:

Od zera 30 Maj 2015 18:39 #374685

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
:kiss3: dziękuję
Dzisiaj była w ogrodniczym i próbowałam wytłumaczyć o co mi chodzi.I opowiadam jej co przeczytałam u Ciebie z tym ,że zamiast siurak mówiłam ciurkadełko.Ona na t,że to ciurkadełko jej się kojarzy dziwnie więc ja do niej,że w opisie wirtualnej znajomej był :siurak" :) pośmiałyśmy się ale nie miała w sklepie i stwierdziła,że dobrze by się sprzedawało
Będę szukała

Od zera 30 Maj 2015 18:59 #374697

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Szumiąca woda na ogrodzie ,to jest coś czego mi brakuje .Ale niestety bez kasy się nie da tego zrobić a u mnie z tym ostatnio krucho.Ale mam nadzieję ,ze coś wymyślę w tym temacie .Irysek od Ciebie pięknie mi kwitnie ,nie mogę się nadziwić ,że tak szybko zakwitł :flower1:

Od zera 30 Maj 2015 20:41 #374747

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Ewka i wprowadziłaś nową nazwę dla małej fontanny ogrodowej :rotfl1:
Jak zobaczyłam Twoje maliny to przypomniałam sobie, że miałam przygotować grunt pod malinowe sadzonki. Ta robota ogrodowa to chyba nigdy się nie skończy :jeez:
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2015 20:41 przez Dorota15.

Od zera 30 Maj 2015 21:39 #374775

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Anabuko - te maliny na zdjęciu odziedziczyłam. Dobra odmiana, późno zaczyna owocować ale ma owoce do samych mrozów i nie ma robali. Malinki dobra rzecz :)

Aszka - powodzenia w szukaniu. Jak coś wykombinujesz liczę, że pochwalisz się swoim "siurkiem " ;)

Nowinko - bez kasy się nie da tego zrobić :huh: ale to jest najtańsza wersja, żeby coś szumiało.
Od serca dany to zakwitł :hearts: I tak mam jeszcze dług :flower1: A czy Tobie też się ten irysek spodobał tak jak mi? Bo jak mi pierwszy raz zakwitł, to się napatrzeć nie mogłam i kto przyszedł to go na koniec ogrodu do mojego iryska prowadziłam :happy:

Dorota15 - ale sam powiedz, czyż ta nazwa nie oddaje rzeczywistości ? :lol:
Robota w ogrodzie nigdy się nie kończy ale za to my w jakiej kondycji jesteśmy ;)
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2015 21:41 przez jolifleur.

Od zera 30 Maj 2015 21:46 #374781

  • aleksandraW
  • aleksandraW's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 611
  • Otrzymane dziękuję: 243
Dobry wieczór, Jolifleur.

Malinowy chruśniak był bajeczny! Jak z bajki o Jasiu i Małgosi. I ta chatka...

Uporządkowany też pewnie jest śliczny. I malinki smaczne. Umm...

Serdecznie pozdrawiam, Aleksandra

Od zera 01 Cze 2015 16:23 #375244

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
AleksandraW - widoczek bajkowy ale do malin trudno się było dostać, więc wkroczyła cywilizacja do bajki ;) Wypieliła i przycięła maliny a teraz soczki i nalewki cieszą całą rodzinkę :) Domek baby Jagi jeszcze stoi i służy tymczasowo za skład opału ale w okół domku już się dzieje :)
DSC01493.jpg


W ten weekend relaksowałam sie przy łopacie. Pamiętacie ten kąt bez pomysłu? Teraz wygląda tak:
DSC01556.jpg


DSC01557.jpg


Rośliny przeniesione, teren wyczyszczony z czego się dało ale muszę przyznać, że przegrałam walkę z chmielem i poddałam się. Ten chmiel miał chyba ze 100 lat!!! Takie kłączyska grube, że odpuściłam. Poczekam aż odbije i potraktuję chemią. Pomysłu na zagospodarowanie tego zakątka dalej brak, więc niech odbija :)
Na rogu rośnie chyba jakieś zielsko ale liście ma ładne. Czy ktoś potrafi to zidentyfikować? Warto zostawić?
DSC01558.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2015 16:25 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, olga1234, aleksandraW

Od zera 01 Cze 2015 16:57 #375250

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Coś mi ta roślina przypomina .I wiem ,że wiem ,ale skleroza nie dopuszcza pamięci do głosu .Liście ma rzeczywiście ładne .A wiesz ,że w którymś zamówieniu dostałam korzonek w gratisie i była to trojeść .
Taka malutka wykałaczka .Ku mojemu zdumieniu wypuściła dwa malutkie pędziki i rośnie .Może coś z tego będzie :woohoo:

Od zera 01 Cze 2015 18:27 #375261

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
Witam pieknie i slonecznie :)
Tak jak Aszkę , tak i mnie zaintrygowal Ewo ten siurAczek acz wpierw sie uśmiałam do łez ,, czego to baby nie wymyślą ?
Czasami mam wrazenie ze lepszego serial jak to forum to nie znajdziemy :rotfl1:
Gratuluje , mAsz tyle pola do popisu ze tylko zdrowia i kasy na nowe kWiatuszki życzyć:)
Z przyjemnością będę tu zaglądać i czerpac pomysly.

Od zera 01 Cze 2015 19:18 #375271

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Nowinko - no ta ja trzymam kciuki za Twoją trojeść, niech rośnie na zdrowie :garden1: A widziałaś trojeść amerykańską jak ładna? Przez Ciebie obejrzałam w necie trojeści i jak chciałam mieć tylko tą pomarańczową tak teraz lista się wydłuża :happy:

A jak skleroza odpuści i ci się przypomni co mi tam rośnie, to daj znać co to za zagadka :)

Zuza - baby po prostu piszą co widzą ;) Witam i zapraszam :bye:

Rozkwitają mi czosnki
DSC01543.jpg


i szczypiorek
DSC01531.jpg


a to mój pierwszy rododendron Catawbiense grandiflori
RhCatawbiensegrandiflorum.jpg


ten niestey chyba w tym roku zrezygnował z kwitnienia, chociaż widać, że pączek ma
DSC01548.jpg


i nawcześniej zakwitająca u mnie trawa
DSC01552.jpg


DSC01553.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, olga1234

Od zera 02 Cze 2015 08:11 #375432

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Rozkwitły ostatnie niskie irysy
12DSC01538.jpg


Goldenmuffin1.jpg


DSC01535.jpg


A to bardzo miła niespodzianka. Na pewno go nie zamawiałam a zawiruszył się wśród maluchów i bardzo mi się podoba :)
wrdmaluchw.jpg


wrdmaluchw2.jpg


i dwie biedronkowe azalie. Jedna z nich miała być pomarańczowo czerwona ale pomarańczu trudno się tu dopatrzeć ;) Na zdjęciach kolory wyszły przygaszone ale w rzeczywistości mają bardzo intensyne kolorki

DSC01520.jpg


DSC01521.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2015 08:14 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, olga1234

Od zera 02 Cze 2015 08:43 #375443

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Irysy kuszą :hammer: a przecież miało ich nie być u mnie

Od zera 02 Cze 2015 09:14 #375455

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
jolifleur wrote:
Broja - głowa pełna pomysłów ale ręce tylko jedne i za głową nie mogą nadążyć ;)

A oto siurek. Został obfotografowany dla koleżanki więc będzie instruktaż :)
W ziemi wykopana dziura i wkopana plastikowa piaskownica dla dzieci
DSC01469.jpg


DSC01468.jpg

w piaskownicy jest cegła, na której stoi pompka z siurkiem właśnie. Od niej biegnie kabelek wyprowadzony pod kratką poza fontannę do baterii słonecznej, która jest wbita w ziemię między roślinami. Na piaskownicy jest melalowa kratka, Na kratce, pod kamieniami powinna być włóknina a jest stara firanka :happy: żeby żaby nie przejęły fontanny i inne formy żyjące ;)a na kratce i firance leżą kamienie. Pomiedzy kamieniami jest takie kamienne koło, wykopane gdzieś niedaleko i zostało wykorzystane, bo ma dziurkę, przez którą wychodzi siurek :)
DSC01473-2.jpg


może tutaj lepiej widać
DSC01489-2.jpg


Siurek ma jedną wadę, albo może 2: nie może zostać na zimę (tak było w instrukcji) i siurka tylko wtedy jak na baterię bezpośrednio świeci słońce. Przy zakupie takiego zestwu trzeba uważać, żeby kupować taki, który gromadzi energię. Mój działa tak, że jak na baterię padnie cień, albo na słońce najdzie chmura to woda nie leci. Jak świeci słońce to leci woda.
Ten zestaw, fontanna na baterię słoneczną, kupiłam w necie jakoś około 40-50 zł z przesyłką.
Kiedyś zostanie zastąpiony pewnie czymś większym ale chwilowo nie wiadomo gdzie pójdą kable z prądem więc poradziłam sobie bez prądu :)

Będziesz robić coś takiego?

Właśnie nad tym myślę mam oczko od tego roku, ale siurek mi się strasznie podoba. Mam taką samą baterię i pompkę w oczku wiec wiem o czym mówisz....Z tym zachodzącym słońcem....Instruktaż pierwsza klasa! na pewno przyda się innym forumowiczom nie tylko mi. Pozdrawiam cieplutko!

Od zera 02 Cze 2015 15:18 #375534

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
[quote="jolifleur"
Na rogu rośnie chyba jakieś zielsko ale liście ma ładne. Czy ktoś potrafi to zidentyfikować? Warto zostawić?
DSC01558.jpg
[/quote]

Ewo to musi być Mikołajek ale jaki , najpewniej płaskolistny . Na suche bukiety super
ale w ogrodach , ludzie go nie chcą :(
U mnie rosnie jak to sie mówi , za płotem .
Nie wykopuj go teraz , niech dokończy wegetację i jesienią zdecydujesz , co z nim zrobić ?

Od zera 02 Cze 2015 19:57 #375580

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Aszka - do irysów miałam obojętny stosunek. Dostałam kilka i tak sobie rosły nieprzeszkadzając ale i nie wzbudzając nadmiernych emocji aż zakwitł biały, który mnie zachwycił a potem już poleciało... i irysów przybywa :) Na razie zakwitły niskie, teraz rozkwitają wysokie. Najbardziej podobają mi się w takim kolorowym zestawieniu:

DSC01479-2.jpg


Broja - jak coś wyczarujesz ze swoim oczkiem to wklej zdjęcie. Na pewno będzie ładnie :)

Zuza - Mikołajek płaskolistny mam. To coś jest inne. Bardzo mnie intryguje :think: i takie wielkie urosło :supr3: żeby to tak te rośliny na które kaskę wydajemy tak chciały rosnąć ;)

DSC01397-2.jpg


Ta biała plama w tle to jasnota, która chyba ma dobre miejsce bo przez 2 lata taka duża urosła z jednej sadzonki zalewając wodospadem liści inne rośliny i jeszce nie kwitnie- to liście dają taki efekt
DSC01503.jpg


DSC01507.jpg


DSC01508.jpg


DSC01509.jpg


DSC01510.jpg


DSC01511.jpg


DSC01514.jpg


DSC01515.jpg


DSC01516.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2015 20:04 przez jolifleur.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, Amarant, VERA, Krzysia, olga1234

Od zera 02 Cze 2015 22:02 #375675

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ewo :bye:
Nie wiem co podziwiać bardziej ?
\Hosty piękne masz i kępy i odmiany jak widzę :hearts:
Irysków dużo kolorków.
Podobają mi się te beżowe jeszcze, ale jak na razie ich nie mam :(
Piękne zdjątko kwitnących maluchów.Jakieś łany ich masz czy co ???


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.775 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum