TEMAT: Ogród Aguniady cz. 4

Ogród Aguniady cz. 4 02 Paź 2015 18:00 #405487

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...jeszcze w uzupełnieniu do poprzedniego wpisu, pochwalę się, że wyrosły mi kolejne dwa grzyby ;-)
Nie jest to dziwne, a wręcz jest ich mało, w porównaniu do możliwości poprzednich tygodni, ale tak malowniczego prawdziwka w swoim ogrodzie jeszcze nie widziałam... jak podrośnie, to go jutro pokażę :)

Poza tym, wrócił kret :mad2:

Ale miałam się już dziś nie denerwować...

No to jedziemy, z październikowego ogrodu:































...i z mojego wczorajszego spaceru po lesie nieopodal...



























Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 4 02 Paź 2015 18:11 #405488

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Pięknie wykorzystane swiatło :hearts:
Życzę udanej soboty i niedzieli w ogrodzie, a ja lecę się pakować, bo jadę na weekend do Sandomierza :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 02 Paź 2015 18:16 #405490

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Zapowiada się bardzo przyjemna aura, zatem czas na pewno spędzicie przemiło :kiss3:
Pozdrowienia dla A.! A Ty rób dużo zdjęć :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 02 Paź 2015 18:51 #405493

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja tam jestem średnio wytrawnym grzybiarzem ;) , ale obiło mi się o uszy takie przekonanie graniczące z zabobonem, że grzyb, którego dostrzegłaś, większy już nie urośnie :happy3:

Dawno już Ci miałam powiedzieć, że Twoje zdjęcia aż krzyczą "kocham jesień" :lol: , nawet nie musiałaś tego dodawać :happy4:
Ostatnio zmieniany: 02 Paź 2015 18:51 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 02 Paź 2015 18:55 #405495

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Bajeczne zdjęcia, taką jesień to i ja kocham :hearts: :kiss3: Dzięki Aga za ucztę dla oczu.
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 02 Paź 2015 19:06 #405497

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martulu, moim skromnym zdaniem grzybowy zabobon dotyczy sytuacji w lesie - mmianowicie, grzyb który dostrzeglas dziś, jutro większy nie będzie, bo jego w ogóle juz nie będzie! ;-) Szybkość wśród grzybiarzy to jednak podstawa :D
Tak, kocham jesień... trochę do tego uczucia dojrzewalam, w młodości holubiac tylko lato... teraz doceniam wszystkie jej aspekty, w tym rychły odpoczynek od ogrodowania ;-)

Marysiu, ten pozytywny aspekt jesieni w postaci niskiego słońca, kolorów i urokliwych mgiel jest bezsprzecznie najprzyjemniejszy. ..
Szarugi tez mają swój urok - ofiaruja człowiekowi czas na książkę, czas dla bliskich, czas na spokój. .. w dowolnej kolejności :)

Pozdrowienia!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 02 Paź 2015 20:33 #405515

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Agnieszszko :)
Zanim będę w stanie wykrztusić słowa zachwytu nad ostatnią sesją :bravo: , to chciałabym Cię poprosić o wytłumaczenie w kilku prostych słowach, w jaki sposób "buduje" się taki ziemny kopczyk, w którym rosną - u Ciebie - np. rozchodniki ( zdjęcie nr 2 ); na "adasiowy" rozumek potrzebny jest wór ziemi i kamienie ;-) ale jak ustabilizować "pagórek", aby ziemia nie osuwała się podczas deszczu ?
Bardzo ciekawe rozwiązanie na uwypuklenie urody roślinek i przyciągnięcie wzroku obserwatora .... i chyba przełamanie płaszczyzny ... super :)

W żadnej innej porze roku rośliny nie wyglądają tak zjawiskowo, jak w świetle wrześniowego i październikowego słońca - uchwyciłaś to po mistrzowsku - chylę czoła ... Zdjęcia ... jedno piękniejsze od drugiego, ale to nie tylko zasługa Natury :)

pozdrawiam cieplutko :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 02 Paź 2015 22:42 #405539

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Piękne jesienne zdjęcia.. W słoneczku ślicznie wyglądają kolorki krzewów.

Ty się cieszysz, że piątek a ja weekend popołudniu do pracy...Miałam trzy dni wolnego teraz, a jutro do pracy.... :(
Ahhhh... Ale co zrobić ważne , że jest ta praca...

Buziaczki
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 02:36 #405552

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Świetny przepis na tartę.. na słodko- przemawia do mnie :woohoo: Kradnę..na niedzielę :whistle:

Udanego weekendu :hug: - chyba wszyscy będziemy w ogrodach działać.. Może to ostatni tak piekny weekend..a na pewno tak ciepły. Ja i cebulowe chyba zadołuję, chociaż biję się z myślami, czy nie poczekać jeszcze chwilę- obawiam się, że jak im za bardzo przygrzeje, to wyjdą w grudniu. Październik w zapowiedziach jawi się dośc ciepły..więc powinnam poczekać do jego końca.. :think: a te piękne nadchodzące dni przeznaczyć na spacery i ładowanie baterii..

Pozdrawiam :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 08:24 #405562

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Ach, jak miło móc chwycić za łopatę z samego rana!
Udało mi się dziś wstać już po wschodzie, słońce zza drzew dopiero teraz oświetla ogród...
Wyzbierałam najpierw krecie kopce, potem podlałam doniczkowe, a na koniec wykopałam 4 wielkie kępy tawułek Arendsa, podzieliłam je i posadzę trochę na rabacie północnej, trochę od zachodu, pod sosnami. Przesadziłam też piwonię i hostę. Teraz przerwa techniczna na kawę - mimo niskiej temperatury, cała jestem mokra.
Dziś będzie piękny dzień!
Jak rosa zejdzie, biorę się za koszenie.

Jakie Wy macie na dziś plany? Na pewno ogrodowo-spacerowe :)

Miłej soboty zatem!

Moniko, smacznego :)
Ja po kawie zabieram się za przygotowanie tarty... konsumpcja do popołudniowej kawy :)
Pogoda dziś śliczna, zatem korzystajmy - tak jak piszesz, nie wiadomo, ile jeszcze tych ładnych weekendów przed nami.
Udanego sadzenia!
Agu, dziękuję bardzo za odwiedziny!
Kolory jesieni to moje ukochane barwy - nie tylko w ogrodzie, ale i w garderobie...
We wnętrzach tylko akcenty, ale też się pojawiają.
Szkoda, że weekend spędzasz w pracy, ale skoro przed nim miałaś trzy dni wolnego, to też trochę zdążyłaś skorzystać...
Spokojnego czasu i niech Ci praca szybko mija.
Aneczko, dziękuję i pozdrawiam serdecznie :) Podbudowujesz moje poczucie własnej wartości tym dobrym słowem pod adresem zdjęć... miło mi bardzo.
Jeśli chodzi o mój mini skalniak, to rzeczywiście, wysypaliśmy w tym miejscu x worków ziemi, obłożyliśmy kamieniami... mam w tym miejscu posadzonych sporo sukulentów, dąbrówkę, dzwonki, bergenię, rozchodniki... rosliny szybko wypełniły szczeliny swoimi korzeniami i ziemia utrzymuje się doskonale - wręcz jest dość zbita i twarda dzięki nim. Po posadzeniu ziemia była porządnie 'uklepana', kamienie też zrobiły swoje... inna sprawa, że nasyp jest niski, ale wystarczający do ładnego wyeksponowania na przykłąd rozchodników, o których wspomniałaś... Adaś może śmiało działać :) Jestem ciekawa idei :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 15:56 #405601

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Popracowaliście?
Ja bardzo :) Już odpoczywam...
Ależ dziś cudny dzień :hearts: Grzyby rosną, wrzosy czarują, trawy falują, kolorów multum... Ach, ten czas...

Takie tam...:



































Udanego popołudnia! :bye:
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2015 15:57 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 17:42 #405615

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja sobie dałam do wiwatu :unsure: , kręgosłup boli jak już półtora roku nie bolał :jeez: , chyba mnie czeka kolejna sesja z laserami po sezonie, tylko czy wytrzymam do końca sezonu :pinch:
Myślałam, że Twoje koty nie wychodzące ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 17:44 #405616

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Martulu, niedobrze... ból kręgosłupa jest fatalny - ja mam tylko czasowe dolegliwości, ale mój M. niemal stałe, i na dole, i w okolicy szyi.
Zresztą, ma teraz jakieś rehabilitacyjne zabiegi i ćwiczy sam w domu.
Może przejdzie i lasery nie będą konieczne?
Oszczędzaj się :kiss3:
Moje koty niewychodzące, ale dziś miały luzy ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 17:50 #405618

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dzisiaj i u mnie piękny dzień, a ja snułam się leniwie po ogrodzie :oops: Zerwałam trochę jabłek bo mi ptaki dziobią :evil: usunęłam kilka chwastów, coś przycięłam... Miło było B)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 18:27 #405627

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Czyli pełen luz, Marysiu - i tak trzeba, dzień temu sprzyjał!
Ja niestety miałam robotę do zrobienia, ale jutro się z lubością będę obijać, przesiadując na tarasie w słonku.
Jakie masz odmiany jabłek?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 18:54 #405631

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Nasze jabłonki, kupowane były na targu, wielokrotnie, na przestrzeni wielu lat. Nazw nie znam :wink4: Pytaliśmy czy ta odmiana będzie rosła bez oprysku i jeśli sprzedawca potwierdzał, braliśmy :rotfl1: Tacy naiwniacy :whistle: Ale część faktycznie owocuje, a my otoczeni profesjonalnymi sadami, gdzie opryskiwacze warczą cały sezon wieczorową porą, nie pryskamy wcale :lol: Jedna jabłonka to Koksa, ale w tym roku nie miała jabłek, były w zeszłym - a smak charakterystyczny, więc poznałam :yummi:

:supr: Właśnie obejrzałam prognozę pogody - śnieg z deszczem w przyszły weekend :eek3:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 20:25 #405656

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Agnieszszko :)
Masz także koty :woohoo: ? Jestem jednak zacofana, jeśli chodzi o pewne zaległe tematy ... ależ sierść, że nie wspomnę o kolorze ... i te oczy ... poezja! Kot w ogrodzie to zupełnie inna bajka - jest taki właśnie ... baśniowy.
Pagórek miałam w planach już wiosną, właściwie bardziej zależało mi na wzniesionej rabacie, ale po dogłębnej analizie przeznaczonej powierzchni, stanęło jednak na pagóreczku ;-) - pod sosną. Co prawda zamieszkają tu inne gatunki, ale Twoja koncepcja bardzo mi pomoże - dziękuję :)
Aguś, a jak łączysz wymagania rozchodników z roślinami potrzebującymi świetlistego cienia i wilgotnej gleby :think: ? Chociaż .... widuję rozchodniki rosnące nawet w cieniu i radzą sobie całkiem nieźle ....
Jeszcze raz dziękuję za nastrojowe krajobrazy :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 03 Paź 2015 22:37 #405703

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2148
  • Otrzymane dziękuję: 1199
:flower2:
piękne zdjęcia w jesiennej kolorystyce, aż dech w piersiach zapiera

miło jest do Ciebie zajrzeć
'
pozdrawiam, Gosia :bye:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.423 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum