TEMAT: Ogród Aguniady cz. 4

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 15:21 #404303

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Przeszłam się po ogrodzie... w sumie, nie jest zimno, skoro nieopatrznie wyszłam z krótkim rękawkiem (wiem, ja nierozsądna jestem :oops: ).
Odniosłam wrażenie, jakby wiosna przeplatała się z jesienią... z jednej strony pełne soczystości i kwitnienia rośliny, podczas gdy z innych liście lecą, albo przynajmniej się przebarwiają... cudnie wygląda przyroda po deszczu, ot co.

Parę zdjęć:





































Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 16:26 #404329

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
To ja poproszę przepis na chlebek dyniowy :idea1:
Ja dzisiaj piekę sernik dyniowy B)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 16:31 #404330

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, polecam przepis mojej koleżanki: www.magazynkuchenny.com/chlebek-dyniowy/

A sernik robisz po raz pierwszy? Z Kwestii Smaku czy Moje Wypieki? :)
Będziesz zachwycona...

Chlebek jest bardzo wilgotny, niebiański, może lekko piernikowy w smaku...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 26 Wrz 2015 16:34 #404331

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzięki Aguś :kiss3:
Sernik będę robić z MojeWypieki, ale jest to drugie podejście do sernika dyniowego - pierwszy zrobiłam wg oryginalnego, amerykańskiego przepisu na Pumpkin Pie, ale wyszedł zbyt "ciężki" jak dla mnie, więc będę testować inny przepis. Skoro piekłaś i polecasz to tym bardziej muszę spróbować!
Dyń kupiłam sporo, więc na chlebek też powinno wystarczyć :dance:
ps. udało się kupić donice?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 13:02 #404495

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Agus niedzielnie!!
Sernik z dynią juz robiłam, pyszny.
a i chlebuś Agusi juz wtamtym roku wypróbowałam.
Tez pyszota : :P
zjątak jesiennych roślinek śliczne :bravo:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 14:00 #404507

  • aagaaz
  • aagaaz's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witaj niedzielnie...

Jak tam Twoja głowa?? Mnie ostatnio też pobolewała, ale dałam radę ;)

A o jesieni i ogrodowych sprawach:

Pierwszy dzień jesieni będę pamiętać do końca życia! W ten dzień moja Nadia ma urodzinki. Właśnie wczoraj była imprezka rodzinna z tej okazji.

Miałam kilka dni wolnego, więc nie omieszkałam coś zbroić w moim ogrodzie..
Próbuję poprawić kolejną rabatę, tym razem z różami a mam ich trzy sztuki hehe... , więc trudno nie było.
Porobię zdjęcia i już w moim wątku poczekam na Twoje sugestie :)

Pozdrawiam słonecznie
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 15:39 #404516

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No tak, to było do przewidzenia że jak tu wejdę to nie będę mogła oderwać oczu od zdjęć, a i ktoś inny też się tu znajdzie, co by wystawiać na pokuszenie moje kubki smakowe. :yummi: :devil1: :devil1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 18:51 #404553

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jak samopoczucie..? Mam nadzieję, że cisza w wątku oznacza, że korzystaliście z tego pięknego jesiennego dnia..a nie, że skryłaś się w najgłębszym kącie domu umęczona :dry:

Pozdrawiam serdecznie i ze smakiem czytam Wasze wymiany zdań nt zupy dyniowej. Nigdy nie jadłam, a brzmi smakowicie :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 19:03 #404554

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór :bye:

Dzień dziś był przepiękny, a jakie cudne smugi na niebie! Z przyjemnością obserwowałam spektakl chmur pierzastych na nieboskłonie... oby zapowiadały kolejne ładne dni. Nie poogrodowałam dzisiaj, poza porankiem spędzonym w szlafroku w ogrodzie... Obowiązki wezwały poza naszą wieś.
Jako benefit trudów podróży, objawiła się zupa pho z kuchni wietnamskiej... była naprawdę smaczna, tylko niełatwa jest do konsumpcji, ale ten wywar i posmak kolendry... naprawdę smaczne. Dodam, że nie znam kompletnie tejże kuchni i podchodzę do niej z pewną nieśmiałością... nie to co M. - on jest bardzo odważny do próbowania nowości...

Moniko, naprawdę nie jadłaś nigdy zupy dyniowej?? Koniecznie trzeba naprawić ten błąd ;-)
Zupa jest bardzo prosta do zrobienia, a przepyszna... córka właśnie wykończyła gar, mlaskając z zadowolenia :)
Zresztą, dynia ma nieskończenie wiele zastosowań - jedno smaczniejsze od drugiego :)
Samopoczucie ok, dziękuję... szkoda, że weekend minął...
Pozdrawiam również!
Krysiu, bardzo mi miło! Słyszałam, że zdrówko szwankuje - pozwól, że prześlę Ci dobre myśli...
Gdybym coś mogła pomóc...
Serdeczności...
Aguś, dzieńdoberek!
Widzisz, Nadia urodzona w pierwszy dzień jesieni - uważam, że to przepiękny czas!
Mam nadzieję, że Twoja córka będzie doceniała uroki tej pory roku...
Różana rabatka? Ha, ja się swoich niemal w ogóle pozbyłam ;-)
Z czym będziesz je komponować?
Pozdrawiam!
Aniu, witaj!
Widzę, że dyniowe kulinarne szaleństwa nie są Ci obce :) Dyniowy chlebek boski, prawda? Taki wilgotny, aromatyczny, dyniowo-piernikowy.... mniam.
Cieszę się, że zdjęcia przypadły Ci do gustu!
Kasiu, donic nie kupiłam... poczekam na przyszłoroczną wyprzedaż - ja jednak wolę osobiście, zwłaszcza, że czasem coś na miejscu wpadnie mi do głowy...
Zresztą, upatrzonych przeze mnie donic już nie było...
Jak udał się sernik? Chlebek? :)

Nie mam szerszych planów, za to rano zrobiłam zdjęcia z bliska, doszukując się piękna jesieni w otaczającej przyrodzie...









































Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 19:25 #404561

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Jesień idzie ,rady na to nie ma :lev: Tak mi się nasuwa ,podczas oglądania Twoich fotek .Agniesiu nie ma rady ,przed nami raczej kiepski czas .Nie znoszę zimy ,ciemnych dni i tego ,że mi wiecznie zimno .Mogłoby to słonko jeszcze trochę pogrzać .Wsadziłaś wszystkie cebule ? ,bo oczywiście nie doczytałam :oops:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 20:21 #404588

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Szkoda, że plany niedzielne musiały się napiąć, dzień aż zapraszał do pospacerowania między rabatami, ale grunt, że zdrowie się poprawia :hug:

W sprawie zupy dyniowej..masz może jakiś łopatologiczny przepis :think: Kusi mnie spróbowanie, bo strasznie jestem ciekawa smaku!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 21:08 #404622

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Pięknie pokazujesz jesień :hearts:
a propos na widok Twojego ognika doznałam olśnienia .... już wiem czego mi brakowało w jednym takim miejscu :whistle: i nawet wiem gdzie u nas można kupić ładnie zaowocowane ogniki :whistle: nie obrazisz się jakby co ?
Acha, co to za irga (chyba dobrze widzę ?) na 4 zdjęciu od końca w poprzedniej sesji zdjęciowej ?
Sezon dyniowy w pełni :hearts: my dodatkowo obżeramy się bakłażanami ale nasze dzieci bynajmniej nie mlaskają z zadowolenia :happy:
miłego i szybkiego tygodnia !
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 21:28 #404633

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aga cieszę się ,że głowa przestała boleć. Zdjęcia jak zwykle fantastyczne i te kropelki wody ... ach. Mój suchy ogród byłby przeszczęśliwy.
Wszyscy tutaj o zupie dyniowej a ja już nie wyrabiam z ciekawości ,co z tą zupą wietnamską ,że "była niełatwa do konsumpcji" :happy:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 27 Wrz 2015 21:35 #404639

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Lubię do Ciebie zaglądać bo pięknie opisujesz i robisz prześliczne zdjęcia nie nogę się na patrzeć...U nas też przez dwa dni lało ale dzisiaj chmury wiatr rozwiewał z zrobiło się ładnie ..ładnie ziemia nawilgła i zrobiło się ładniej choć już jesiennie..
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 28 Wrz 2015 10:15 #404709

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Jak wstałam o 4ej rano i zajrzałam na forum, to poza Robaczkiem niemal nikogo nie było...
Czyżbyście nie obserwowali Krwawego Superksiężyca?
Ależ był efektowny :woohoo:
W związku z czym, to będzie dla mnie bardzo długi dzień...

Alinko, bardzo dziękuję za odwiedziny!
Ja także wielokrotnie zaglądam - muszę się zacząć u Ciebie odzywać :)
U mnie w ogrodzie suszy nie ma... otaczające drzewa zapewniają nieco cienia i utrzymują wilgoć.
Trawa zielona jak w maju :)
Pozdrawiam serdecznie!
Inuś, prawie cztery całe dni spędziłam w pozycji horyzontalnej - nienawidzę tych moich migren ;-(
Na szczęście jest już prawie dobrze...
Zupa pho jest długo gotowanym wywarem na wołowinie... podawana jest z długim, dość szerokim makaronem, sporą ilością cieniutkich, długich plastrów wołowiny i kurczaka oraz grubym szczypiorem i sporą ilością kolendry. Zupa jest bardzo gorąca, aromatyczna, ale powinno się ją spożywać pałeczkami (makaron) i łyżką (sama zupa). Ja dałam radę zjeść może 1/3.... niezwykle sycąca!
Moni, dzięki za miłe słowa!
Ognik był u mnie spisany na straty - przez kilka sezonów przemarzał do gruntu i nie owocował...
Gdy już go miałam wykopać, otrząsnął się i teraz co rok obsypany jest pięknymi kulkami... malowniczo to wygląda, więc absolutnie polecam.
Szpaler z irg błyszczących (cotoneaster lucida) rośnie u mnie od północy (w teorii wolą lepsze nasłonecznienie, ale warunki u mnie wcale im nie przeszkadzają)... to dość rozłożyste krzewy, pięknie na jasny róż kwitnące, obsypane jesienią niezliczoną ilością czerwonych koralików. Lubię!
Bakłażany u mnie w domu lubię tylko ja.... ;-)
Moniko, tak w skrócie pisząc na temat zupy dyniowej.... oprawiasz dynię, w sensie, że zdejmujesz skórę, kroisz w plastry, usuwasz miąższ z pestkami... kroisz ją w grubą kostkę. Dalej, w głębokim garnku smażę na oliwie marchew w krążkach, cebulę w piórkach, czosnek, i imbir... potem dodaję pokrojoną w kostkę dynię, bulion i duszę do miękkości... dodaję mleko kokosowe, doprawiam ostrą papryką, imbirem, solę... miksuję całość na krem. Podaję opcjonalnie z podprażonymi pestkami dyni, parmesanem, balsamico... łatwe, prawda?
Ewa, nie posadziłam jeszcze cebulowych - czekam na nieco chłodniejsze dni.
Pewnie w weekend posadzę wszystko, taki przynajmniej mam zamiar...
Jesień nastraja mnie pozytywnie... czekam na wieczory z książką przy kominku i w ogóle.
Lubię ten czas. No i można nadrobić zaległości w zaprzyjaźnionych watkach, zacząć planować nowy sezon... fajnie będzie :)

Miłego poniedziałku! Zieeeeew...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 28 Wrz 2015 10:19 #404711

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Dzięki Aga za odpowiedź :)
Ja też od 4 na nogach w celach obserwacyjnych :D Zrobiłaś jakieś foty krwawego superksiężyca ?
miłego!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 28 Wrz 2015 10:26 #404713

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Nie Moni, nie robiłam zdjęć... mam za słaby teleobiektyw (300mm i brak telekonwertera, który rozwiązałby sprawę), a o 4ej Superksiężyc był u mnie jeszcze dość wysoko, więc nie oddałabym efektu... potem, o 5:50, gdy ponownie obserwowałam, był już nisko, ale chował się za drzewami... musiałabym jechać bliżej otwartej przestrzeni, ale niestety obowiązki wzywały - trzeba było szykować się do pracy.
A Ty masz jakieś swoje ujęcia?
Ostatnio zmieniany: 28 Wrz 2015 10:34 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 4 28 Wrz 2015 10:46 #404715

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Niby mam ale średnio jestem zadowolona. Tak jak Ty nie mam odpowiedniego sprzętu do takich ujęć. Z tego co mam wyciągnęłam chyba co się dało ale foty raczej z tych "w gronie rodzinnym na pamiątkę" niż do pokazywania :) My udaliśmy się daleko w pola sąsiada żeby lampy uliczne nie przeszkadzały, a potem M na szybcika do pracy.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.393 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum