TEMAT: MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 06 Sty 2016 19:31 #422172

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Wczoraj już były wyłożone w sklepie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 07 Sty 2016 19:18 #422465

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Jako,że sobie urlopuję dzień był piękny-słodkie lenistwo,dobrze pobyć nieraz samej ze sobą,pospałam do 10 ,potem śniadanie,kawusia,choinkę rozebrałam,ozdoby pochowane,czekam na wiosnę :happy: zajęłam się trochę moimi storczykami,pałeczki dostały żeby obficie kwitły,wszystkie mają pełno pączków ,jak się rozwiną muszę im fotki zrobić

Za oknami nadal biało,ale już trochę cieplej,ponieważ mam czas to rośliny oglądam,choć już kilka zamówień zrobiłam,dzisiaj dostałam katalog z kwiatyllo.pl jak zrobię zamówienie do końca lutego to cebula lilii gratis i jeszcze wygrałam (zdrapka} koszyk ozdobny metalowo-wiklinowy no i co robić???
kupiłam też dzwonek wietrzny z ptaszkami i motylkiem będzie jak znalazł do powieszenia nad moim nowym zadaszeniem altanki i figurkę rusałki chyba na hostowisko trafi bo na rabatach prymulkowych od zeszłego roku skrzaty się panoszą :happy:

czosnki


czosnekGladiator1.jpg


czosnekGladiator.jpg


czosnekkdzierzawy.jpg


czosnekzocistyMolly.jpg


czosnekHair2.jpg


czosnekHair.jpg


czosnekkaratawski2.jpg


czosnekkaratawski.jpg


czosnki.jpg


SAM_1952.jpg


SAM_2035.jpg


SAM_2111.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, izy10, Łatka

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 07 Sty 2016 19:35 #422477

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19353
  • Otrzymane dziękuję: 80155
Doroto, a jakież to masz storczyki? Falki, czy też cos innego?
Mnie szalenstwo storczykowe opusciło ładnych kilka lat temu, a definitywnie cztery sierpnie temu, kiedy to podczas urlopu mój żyjacy jeszcze wówczas teść zalał wszystkie dokumentnie i ze trzydzieści doniczek poszło do kubła. Teraz mam tylko kilka takich zwykłych marketowych phalenopsis, niezbyt się kwapiacych do kwitnięcia. No i skutkiem słabego charakteru świeżo nabyte dwa dendrobia - niestety, nigdy mi sie nie udawało namówić dendrobium do życia u mnie. Nawet prosiłam o rady w dziale storczykowym, ale jakoś nikt sie nie odzywa...
Urlopowania zazdroszczę, choć u mnie właściwie zaczął się weekend (wypełniony oczywiscie nadganianiem wszelakich robótek).
Temat został zablokowany.

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 07 Sty 2016 19:37 #422478

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
No jak już teraz szalejesz z zakupami, to co to będzie do lata :rotfl1:
pochwal się rusałką i dzwoneczkami.
Temat został zablokowany.

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 07 Sty 2016 19:46 #422484

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Aniu mam tylko falki,ale różne kolorki i bardzo mnie cieszą,za inne się nie zabieram,u mnie storczyki rosną i pięknie kwitną tylko na parapetach ,te co stały kiedyś na komodzie zawsze marniały,a parapety przecież nie gumowe,,teraz będzie kwitło 9 szt ,reszta jeszcze nie ma chęci

Ewcia bardzo proszę


67f6627d2c12f14c.png


df27ca2d3d4e34aa.jpg


:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bożka, Amarant, wxxx-a, izy10, Łatka

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 07 Sty 2016 22:38 #422611

  • izy10
  • izy10's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1064
  • Otrzymane dziękuję: 2038
Dorciu :kiss3: widzę po zdjęciach że wąteczek adekwatnie do zawartości ogrodu nazwany
i jeszcze dzielisz się tym szczęściem z innymi :thanks:
Roślinki marzenie... też ruszam wkrótce na zakupy przecież wiosna już niedługo :happy4:
a w marketach to prawie już :bye:
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorcia7

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 08 Sty 2016 00:24 #422646

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Czołem Dorotko ;) Zakupy cudne - szczególnie ta laleczka. Tak myślę czy u mnie na działce by się coś utrzymało, bo bywały lata,że nawet roślinki "dostawały" nóg... A za każdym razem jak jestem z córką w Obi to marzy nam się taki fajny krasnoludek... Na prymulki marketowe też czekam - chociaż kilka sztuk do domku,żeby przyspieszyć Panią W. :search: Dziewczynki takie ciemierniki są co roku w biedronce i netto. Pamiętajcie tylko o tym,żeby uszykować dla nich zasadowe podłoże ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jolifleur

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 08 Sty 2016 09:02 #422670

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Dorotka śliczne dzwoneczki a rusałka jeszcze śliczniejsza. Jak bym takie spotkała też bym się nie oparła :) Gdzie takie cuda kupiłaś?W sklepie czy przez internet?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorcia7

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 08 Sty 2016 17:05 #422805

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Iza,tak działka jest dla mnie naprawdę szczęściem,tam odpoczywam,ładuję akumulatory,zachwycam się kwiatami ,nie potrafię sobie wyobrazić życia tylko w czterech ścianach bez obcowania z naturą i do tego tworzoną własnymi rękoma ,gdyby nie było tego skrawka zieleni to byłby dom-praca,praca-dom no i ewentualnie spacer po mieście

Marzenkou nas bardzo rzadko zdarzają się kradzieże,co prawda jednego roku miałam piękne narcyzy,ktoś sobie je ściął do wazonu,myślałam że za rok się nacieszę a w kolejnym sezonie nie wyszedł nawet listek,ale za rękę nikogo nie złapałam więc trudno było posądzać,u nas działki nie są opłotowane więc jak ktoś przechodzi to ma na wyciągnięcie ręki,jak w ubiegłym roku nawiedziły mnie figurki krasnali -na każdą okazję dostawałam jednego,trochę się martwiłam,że mi ktoś podprowadzi,ale na szczęście cały sezon nikt nie ruszył,jednak późną jesienią podczas jednego z ostatnich pobytów na działce dowiedzieliśmy się,że jeden z działkowiczów wykopuje rośliny i sadzi na swojej działce ,przykre to,a ja go w tym roku przyuważę jak tylko będzie się kręcił koło mojej działki to nie wiem co zrobię,tym bardziej że jego żona dostała ode mnie sadzonkę rośliny która jej się podobała i w ogóle jestem znana na dzialkach z tego ,że chętnie komuś dam roślinę

Ewuniu w necie kochana kupuję,moje miasto niezbyt duże i trudno było by kupić takie cudeńka,a tak mam coś niebanalnego i jeszcze do domu przywiozą
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 08 Sty 2016 19:21 #422856

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Myślałam, że masz jakiś cudo sklep w pobliżu ;) Kiedyś byłam w takim dużym ogrodowym markecie przy ogrodach Hortulus k/Kołobrzegu. Chora wyszłam. I od różnorodności towaru i od szalonych cen :rotfl1:
Temat został zablokowany.

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 08 Sty 2016 21:12 #422929

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
SAM_0740.jpg


SAM_0746.jpg


SAM_0747.jpg


SAM_0748.jpg


SAM_0749.jpg


SAM_0753.jpg


SAM_0754.jpg


SAM_0755.jpg


SAM_0756.jpg


SAM_0757.jpg


SAM_0761-2.jpg


SAM_0762.jpg


SAM_0764.jpg


SAM_0767.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, jolifleur, IwOnagn, izy10

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 09 Sty 2016 21:09 #423310

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Dorciu, tak bardzo pozazdościłam Ci prymulek że postanowiłam kilka zamówić w bylinowym raju. Troszke poczytałam i zauważyłam że nie wszystkie maja takie same wymagania np. pierwiosnek łyszczak wymaga gleby wapiennej. Ja u siebie mam gliniastą, bardziej odpowiednia dla pozostałych. Jak sobie z tym radzisz.... :bye:
Temat został zablokowany.

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 09 Sty 2016 21:55 #423346

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Pytasz jak sobie radzę? w ogóle o tym nie myślę,po prostu sadzę i koniec :happy2:
Temat został zablokowany.

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 10 Sty 2016 07:53 #423419

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Ja niestety mam ten problem że jak już się naczytam na temat jakiejś roślinki to chcałabym stworzyć jej niemal książkowe warunki. A nie zawsze sie to udaje, potem jest żal do samej siebie że za mało zrobiłam. Dlatego ciągle mój ogródek jest taki nie doskonały (w moim odczuciu oczywiście) :cry2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorcia7

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 10 Sty 2016 15:51 #423566

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
Nie zawsze jest tak,że można stworzyć roślinom tzw książkowe warunki,oczywiście nie sadzę roślin które lubią tylko cień w pełnym słońcu,ale generalnie uważam,że jeśli jakaś roślina zechce u mnie rosnąć to się pzyzwyczai,jeśli nie to musimy się pożegnać,prymule nie są aż tak wymagające,mam ich sporo i tylko ubiegłej wiosny przedobrzyłam ,zazwyczaj sypię działkę azofoską,w zeszłym roku polecono mi inny nawóz którego nie żałowałam ,niestety część łyszczaków mi nie zakwitła,choś poprzednio były obsypane kwiatami,po konsultacjach z Panią Agnieszką z BR doszłyśmy,że prawdopodobnie nawóz zawierał za dużo azotu i stąd brak kwitnienia,w tym roku prymulkom nie podsypię wcale i zobaczymy,ja na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam,że im bardziej się "pieszczę" z jakimiś roślinami tym gorzej rosną i na odwrót
Temat został zablokowany.

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 10 Sty 2016 19:37 #423698

  • dorcia7
  • dorcia7's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 390
  • Otrzymane dziękuję: 698
uraweczkaSweetTea4.jpg


urawkaBerrySmothie2.jpg


urawkaFrenchQuarter2.jpg


urawkaGeorgiaPeach2.jpg


urawkaRio.jpg


urawkaSugarPlum2.jpg


urawki2.jpg


urawki3.jpg


urawki.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Bożka, Amarant, jolifleur, IwOnagn, broja, Łatka

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 11 Sty 2016 09:43 #423887

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
Dzięki za info. Ja wiem co u Ciebie jest najważniejsze - twoje zaangażowanie i serce jakie wkładasz w działkę. Pokazuj dalej swoje fotki, ciągle znajduję cos co cieszy moje oko i duszę (szczególnie w taki dzień jak dzisiaj).

A tak a propos jaka masz ziemię na swojej działce.??
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorcia7

MOJE 400 METRÓW SZCZĘŚCIA 11 Sty 2016 18:00 #424017

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry :) Nie wiedziałam, że jesteś na tym forum, ale lepiej późno niż....później :) Zawsze zachwycała mnie różnorodność i mnogość roślin w Twoim ogrodzie i Twoja ogromna wiedza. Cofnę się do początku Twojego wątku, wszystko sobie przypomnę.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorcia7


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.696 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum