TEMAT: Życie na wsi - moje radości i smutki.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Kwi 2016 17:17 #463077

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu tak czytam o Twoim wypadku i zmieniających się priorytetach na tle tego co Cię spotkało .
Tak naprawdę wiemy o życiu lepiej wtedy ,gdy się na własnej skórze przekonamy ,jak ono jest kruche .
Przechodzimy wtedy przyśpieszony kurs dojrzewania ,bo można przecież całe życie być lekkoduchem .
Mnie dotknęła śmiertelna choroba z której chwilowo się wywinęłam ,ale wobec tego faktu poznałam wszystkie wartości od środka i dobrze wiem ,że nie wszystkim trzeba się przejmować .I co się w życiu liczy.A ogród dla nas wszystkich jest cudowną terapią :dance:


Zielone okna z estimeble.pl

Życie na wsi - moje radości i smutki. 29 Kwi 2016 18:13 #463087

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Cóż za historia :oops: jakiś czas teraz na smutki, co :(
Niech no słoneczko mocniej zaświeci, wróci optymizm .....
Moje dziewczynki starsze, a i tak lubią się przytulać :rotfl1:
Jak wskoczym z dzieciakami do łóżka sypialnianego to dla Pana M nie ma już miejsca :happy3:
Źeby tak się pchały do ogrodu :silly:
Jakoś tak życie teraz pędzi chyba szybciej :think: ale przed nami długi weekend nadrobimy zaległości rodzinne.
Pięknej pogody życzę :hug:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 01 Maj 2016 21:08 #463837

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Piękna pogoda,słońce i ciepełko.Takiej pogody życzyliśmy sobie wszyscy.Powiem szczerze,że przez te dwa dni nie robiłam nic w ogrodzie i nie dotykałam komputera.Całe dnie spędzaliśmy na wędkowaniu a wieczorem grilowaliśmy.Odpoczęłam ,zresetowałam się i chęci do życia nabrałam.Nad jeziorem błoga cisza przerywana kumkaniem żab i spoglądaniem na spławik.Opalona, spokojna już wewnętrznie i pełna optymizmu gotowa jestem do walk codziennych.
kilka zdjęć z pobytu nad jeziorem.

DSCF1855.jpg

Karmienie ryb

DSCF1853.jpg


DSCF1854.jpg

nauka obsługi łodzi-pływania-dzieciaki nieźle sie bawiły

DSCF1858.jpg


DSCF1857.jpg


Po połowach rybki obierane

DSCF1864.jpg

Misia zaprzyjaźniła się na moment z rybami
DSCF1859.jpg


Dzisiaj zaczęłam hartować pomidory i papryki,na razie na noc zabieram je do domu.
DSCF1865.jpg


Zajączek urósł,jeszcze pije mleko, ale niedługo zostanie wypuszczony na wolność

DSCF1842.jpg

Tak więc czas ten spędziłam bardzo miło dla duszy i ciała.
Nowinko :) słusznie prawisz.Ogród to wspaniała terapia,ja myśle , że nasze rozmowy to także pozytywne fluidy na nasze życie.Poznałam Was , tak wspaniałe osóbki z zainteresowaniami.Możemy sobie pogadać o przysłowiowym chlebie i niebie.Teraz trudno spotkać ,,normalnego,, człowieka-wszyscy gonią za prestiżem , pieniędzmi i zakupami typu ciuchy.Ciężko spotkać bratnie dusze.Fajnie ,że jesteście.
Pamelko ;) wszystko już ok.Jestem pełna optymizmu, energii i chęci życia.

Mam trochę czasu wieczorkiem to muszę nadrobić zaległości -pospacerować po ogrodach i dowiedzieć się co nowego słychać .Więc lecę.Miłego wieczoru :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, gosiaczek1977, IwOnagn

Życie na wsi - moje radości i smutki. 01 Maj 2016 22:03 #463897

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2148
  • Otrzymane dziękuję: 1199
:flower2:
Kasiu, czyli weekend majowy w pełni. Życzę udanego wypoczynku. Chwilo trwaj!!!

pozdrawiam, Gosia :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 01 Maj 2016 22:12 #463902

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu, z dreszczami przeczytałam Twoją historię.. Masz rację, w takich chwilach przewartościowuje się wszystko a część kwestii, które wydawały się niezwykle ważne, okazuję się zupełnie nie wartych nerwów.
Czasem, gdy przykra przygoda kończy się w sumie dobrze..okazuje się, że była na tyle potrzebna, że pomaga spojrzeć inaczej na życie.
Jak to dobrze, że wyszliście z tego wypadku cało!!

Z przyjemnością czytam o tym, jak spędziliście ostatnie dni..i jaka radość bije z Twoich słow. Widać, że faktycznie wypoczęłaś..i tego najwidoczniej Tobie było trzeba!
Świetnie chłopcy spędzają czas z tatą.. takie przygody jak wędkowanie, pływanie czy szykowanie ryb do grillowania.. To dla nich będzie kiedyś cudowne wspomnienie :hug:

Udanego wieczoru..i jeszcze więcej odpoczynku i resetu..przecież majówka dopiero na półmetku :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 01 Maj 2016 22:28 #463918

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Widać,że Twoje chłopaki świetnie się bawią a jak Oni to i Ty :hug:
Rybek smażonych szczerze zazdroszczę.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 01 Maj 2016 22:38 #463928

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Jakie połowy :woohoo: Ja też jutro zjem sobie rybkę bo mój M złowił dziś szczupaka.
Super spędzone dwa dni :)
Czasami potrzeba trochę oderwać się od codzienności, przyjemnie spędzić czas i nabrać sił. Przecież dom i ogród nie uciekną. Za parę lat gdy dzieci podrosną takie chwile wspomina się z rozrzewnieniem.

Ps. Jak Ty wytrzymujesz z trzema chłopakami w domu? :lol:
Ja mam dwie córy i mój małżonek mówi, że to nie do wytrzymania :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 02 Maj 2016 07:41 #463988

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dużo masz rozsad Kasiu .Ja mam połowę tego ,ale same kwiatki .Po piętnastym zacznie się wielkie upychanie .U mnie dziś mgła iście horrorowa ,ale w robocie ogrodowej nie przeszkadza .Grunt ,że nie jest już tak zimno .Pozdrówki Ci zostawiam :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 02 Maj 2016 07:46 #463989

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Piękne zdjęcia z pobytu nad (a właściwie 'na') jeziorze... połów imponujący!
Kasiu, jakieś wiadro niebieskie trzyma chyba Twój starszy syn... w jakim to celu?
Rozsady super... będzie ładna uprawa i pyszne dodatki na talerzu!
Co dziś robisz?

Życie na wsi - moje radości i smutki. 02 Maj 2016 08:57 #464017

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witam wszystkich w ten piękny,słoneczny i ciepły poranek.Jak to dobrze , że jeszcze wolne.Dzieciaki śpią to moge w spokoju popisać.
Gosiu :) o tak chwilo trwaj jak najdłużej,jak człowiek porządnie wypocznie to na pół roku sił starczy :happy3:
Monisiu :) Synkowie bardzo lubia spędzać z Dawidem czas.Szkoda, że pracy dużo i takich momentów mało.Dlatego wolny czas zawsze próbujemy spędzać razem.
Iwonko ;) zabawa była świetna.Samuel -młodszy pierwszy raz płyna łódką.Na początku był kozak, po czasie jak już byli na wodzie odwaga uleciała.Nataniel go wspierał i jakoś wrócili na brzeg.
Dorotko :) to gratuluje Mężowi połowu szczupaka-a jak go robisz przyrządzasz?-oczywiście chodzi o szczupaka nie o Męża.Ano nie wytrzymuję z moja bandą czasami :evil: i leje się krew...żartuję,jak już cierpliwość sie kończy to na moment opuszczam miejsce potencjalnej zbrodni.
Nowinko :P ja już chętnie wsadziłabym to wszystko do ogrodu,bo troche uciązliwe jest codzienne ganianie z doniczkami.Poczekam do zimnej Zośki i do ogrodu.
Aguniu :) w niebieskim wiadrze jest zboże dla ryb.Teraz jak rybki zaczynają żerować to je dokarmiamy.
A co ja dzisiaj zamierzam robić.Planuje pojechać do ogrodniczego po kilka roślinek i ,,takie małe coś ,,do ogrodu.Zobaczymy czy sie uda.Na pewno jadę z całą trójką facetów do fryzjera,bo zarośli okrutnie. :tongue2: Miłego i słonecznego dzionka :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): wxxx-a

Życie na wsi - moje radości i smutki. 03 Maj 2016 18:47 #464536

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu ,a moje siewki już nocują na dworze .Pilnuję tylko wieczorem pogody ,na wszelki wypadek .Jeśli nie zapowiadają przymrozków ,to rośliny śpią w ogrodzie .Jakoś tak mam teraz więcej czasu ,jak nie muszę ich nosić .Miłego wieczora :hug:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 03 Maj 2016 21:03 #464684

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Kasiu dziękuję w imieniu małżonka :)
Ja szczupaka przyprawiam pieprzem i solą a potem smażę bez żadnej panierki. Tak lubimy najbardziej.
Jak mam więcej ryby to robię w galarecie w słoikach. Bardzo dobre.
A Ty jak przyrządzasz swoje rybki?

Życie na wsi - moje radości i smutki. 03 Maj 2016 21:08 #464691

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Łał ale połowy rybki jak malowane :ohmy:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 08 Maj 2016 22:15 #466614

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Czas tak szybko ucieka jak jest dużo pracy i wspaniała pogoda.Trochę powalczyłam z rabatą , zaczęłam kamienną ścieżkę, ale ona jeszcze w powijakach jest.Uczyłam się na kawałku , następne odcinki zrobię trochę inaczej.Noszenie kamieni i piachu w taczce to jednak wyczerpująca praca wiec wybaczcie , że tak długo milczałam -wieczorami marzyłam tylko o ciepłej kąpieli :tongue2: i spanku.
W piątek pojechaliśmy oglądnąć interesujący nas ciągnik.Oglądamy, porównujemy,chcemy być pewni wyboru,bo drugi raz już podobnego nie kupimy.Ja biorę pod rozważania dwie marki.Oto jedna z nich

DSCF1870.jpg


DSCF1871.jpg


W piątek popołudniu pojechałam do szkółki w Przytoku (koło Zielonej Góry) po zarezerwowane roślinki.Szkoda , że rezerwacji nie było-kupiłam co mnie interesowało.Tak naprawdę nastawiłam się na zakup azali ,ale z mojej listy dostałam jedynie 4 sztuki.Szkoda. :cry3: Sama szkółka bogato wyposażona w przeróżne rośliny,a panie sprzedające bardzo sympatyczne i co najważniejsze posiadały obszerna wiedzę ogrodniczą.Kilka zdjęć ze szkółki

DSCF1873.jpg


DSCF1874.jpg


DSCF1875.jpg


DSCF1876.jpg

Jak ktoś ma blisko polecam-ceny według mnie trochę wysokie, ale może to moje odczucie.
Pochwale się zakupami,ale to jedynie część roślin , którą mam na liście.

DSCF1879.jpg


DSCF1877.jpg

Zdjęcia z ogrodu
DSCF1867.jpg


DSCF1868.jpg


DSCF1886.jpg


DSCF1885.jpg


DSCF1881.jpg

Edytko :) -rybki jak malowane , a jakie smaczne.
Nowinko ;) -poszłam za Twoim przykładem.Wszystkie sadzonki kwiatowe, pomidory i papryki deportowałam na taras.Niech się hartują.
Dorotko-sandacza smażę podobnie jak Ty szczupaka ,oprószonego sola i pieprzem na maśle i obtaczam wcześniej w mące.Robię rybki w słoikach do octu i czasami paprykarz.Ja bardzo lubię ryby.Masz przepis na lina-bo ja nie potrafię go przyrządzić.Może mi podpowiesz?
Nie wygrałam w lotka wczoraj :placze: , tak więc muszę trochę oszczędnie gospodarować funduszami.Ogrodowanie to nie wyścig zbrojeń-roślinki poczekają,a nuż coś fajniejszego wylukam. :devil1:
Miłego wieczoru :hug: i lecę do Waszych ogrodów nadrobić zaległości.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 09 Maj 2016 08:22 #466723

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jakie wysokie masz kokorycze, Kasionku!
Bardzo poszukuję kilku odmian, ciekawa jestem, co dostanę w szkółce.
Zakupy poczyniłaś świetne, co to za odmiany azalii? White Lights?
Ja także nie wygrałam w totka, buuu...
Udanego tygodnia!

PS. Czy decyzja co do zakupu ciągnika zapadła?
Robią wrażenie te maszyny...

Życie na wsi - moje radości i smutki. 12 Maj 2016 15:08 #467961

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Oj Kasiu ,ale miałaś wrażeń :woohoo: Ja z tej przytokowej szkółki wyjechałabym chyba ciężarówką .
Ile tam cudownych roślin .Kiedyś prowadzili sprzedaż wysyłkową ,a teraz niestety nie .Jakie azalki sobie kupiłaś ? :drink1:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 12 Maj 2016 16:36 #467993

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Witam w małej przerwie spowodowanej burzą,aby padało nawet całą noc,bo ziemia sucha,pęka a rośliny o deszcz błagają.
Aguniu :) nie znam odmiany swojej kokoryczki dostałam ja jako jeden pęd,rośnie pod donicą z tują, która daje jej trochę cienia.I tak sobie rośnie.Hm... na 99 % ciągnik wybrany,może nie ten o którym mój Mężuś marzył ,ale jestem przekonana, że ten mu posłuży.Dawid marzył o chellengerze , ciągniku gąsienicowym, jak dla mnie bardzo drogim i raczej nie wielostronnym, bo jak tu na gąsienicy wieźć przyczepę.Życie zweryfikowało plany i jest Fend 939 Vario -trochę :rotfl1: tańszy .Niestety w lotka nie udało mi się wygrać,może i dobrze-mój Dziadek kiedyś mówił, że kto ma szczęście w grach nie ma w miłości.Może to i prawda , ale jak pomogłyby te pieniądze w miłości :devil1: trochę byśmy odpoczęli psychicznie.Ale cóż...
Nowinko :P szkółka fajnie zaopatrzona,tylko nie było akurat tych azalii co poszukuję.Miałam chrapkę na więcej , ale zawartość portfela mnie mnie ograniczała :whistle:
Dziewczyny kupiłam azalie:Satomi,Jack A.Sand,Parkfeuer,Tunis i Irene Koster.
Trochę zdjęć z ogrodu :flower2:
DSCF1887.jpg

stokrotki -uwielbiam je

DSCF1888.jpg

kuklik-trochę w lecie męczy go mączniak , ale i tak go lubię

DSCF1889.jpg

ostróżka NN,niewinna i delikatna,szkoda, że tak krótko kwitnie

DSCF1891.jpg

bez biały NN,dostałam go od babci Dawida-zakwitł pierwszy raz

DSCF1892.jpg

irysy NN

DSCF1893.jpg

floksy różowe

DSCF1894.jpg


DSCF1895.jpg

kocimiętka-wysiana z nasion,rośnie drugi rok

DSCF1896.jpg

rododendron NN, kupiłam go w szkółce - za 2,5 zł :happy4:
Pochwale się nowa rabatą,jeszcze nie jest skończona,ale przybiera kształtów ostatecznych.Posadziłam na niej berberysy,pęcherzyce, jaśmin i azalię Parkfeuer.

DSCF1897.jpg


DSCF1898.jpg


No i przestało padać. :cry3: Miłego dzionka i deszczu :hug:
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2016 16:38 przez Kasionek. Powód: przeoczenie-nie wkleiłam wszystkich zdjęć
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 12 Maj 2016 17:21 #468022

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Kiedyś Szkółka Przytok prowadziła sprzedaż internetową,Teraz już nie a szkoda.Trochę u nich kupiłam...wieki temu
Nie zazdroszczę dylematu kupna . To decyzja na długo mamy podobne dylematy gdy trzeba kupić nowe maszyny.Ja nawet jak sobie chciałam kupić wyciskarkę do soków to 2 tygodnie czytałam opinie.

U mnie nie pada :jeez: chociaż obok w mieście jak syn donosi pokropiło


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.491 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum