TEMAT: Życie na wsi - moje radości i smutki.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 23 Maj 2016 23:27 #473165

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Jarzębiny przywodzą mi na mysl wspomnienie działki na MAzurach- mieliśmy tam całe ogrodzenie obsadzone jarzębinami.. Bajecznie to wyglądało- najpierw bukiety, później korale.
Zachwycona jednak jestem rugosami! Rewelacyjnie je posadziłaś przy tych drewnianych akcentach- ściana i ścieżka.
Super to wygląda..i daje wrażenie, że za zakrętem faktycznie będą wydmy i morze.

W ogóle to muszę stwierdzić, że pięknie komponujesz swój ogród :kiss3: Kamienie, drewno..i bujne już rosliny!

Zdecydowałaś już, jakie drzewo będzie soliterem..? Musiało mi to chyba umknąć :oops: a pamiętam niedawne rozważania na temat nowej rabaty..

Pozdrawiam :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek


Zielone okna z estimeble.pl

Życie na wsi - moje radości i smutki. 24 Maj 2016 11:55 #473292

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Moje rugosy jeszcze w pąkach :dry:
Azalie pachną obłędnie nawet nie sądziłam ...
Podpisuję się pod tym co napisałam Monika- pięknie wszystko komponujesz :thanks:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 24 Maj 2016 12:32 #473300

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu ,jak dużo masz rugosek :ohmy: No efekt piorunujący .A jarzębiny też pięknie wyglądają .Ja już wprawdzie miejsca nie mam ,ale na jednego jarząbka trzymam miejscówkę .Może jutro sobie go kupię .
Bo to grzech nie mieć chociaż jednej jarzębinki w ogrodzie :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 24 Maj 2016 13:04 #473313

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Grzech ;) i ja grzeszę :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 24 Maj 2016 13:23 #473318

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
i ja też :happy4:
Cudnie Kasiu, ale Ty masz tych kamieni :eek3:

Zdecydowanie dobra decyzja, ogród poczeka, a rodzinne chwile bezcenne :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 24 Maj 2016 23:40 #473541

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Kasiu, szybko zakwitły Ci te nowo zakupione roślinki i alejka jarzębinek też się pięknie prezentuje. Ja mam jednego jarząbka, ale jeszcze nie zakwitł, chociaż w tym roku ma całkiem ładne przyrosty. W ubiegłych latach był jakiś słaby. Pewnie był za mało podlewany :think:
Jestem pełna uznania dla Twojej pracowitości.
Udanej środy, pozdrawiam :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 24 Maj 2016 23:50 #473545

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Też uwielbiam słuchać brzęczenia pszczół gdy np. kwitną wierzby, ten dźwięk jest taki krzepiący i budujący :) Masz piękne i ogromne kępy irysów bródkowych. Na tych kamieniach wyglądają rewelacyjnie :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 30 Maj 2016 10:34 #475551

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3180
  • Otrzymane dziękuję: 5455
Nie wiem jak Wy,ale ja upałów mam dosyć.Od tygodnia czekam na deszcz i nic...Od kilku dni latam po ogrodzie z wężem i podlewam, podlewam, podlewam.Takie ciężkie i gorące powietrze, że dłubię w ogrodzie wieczorami .Zabudowałam ten sliczny :mad2: zbiornik na gaz,zaczęliśmy ścieżkę kamienną,ale pracy jeszcze sporo.Tak wiec wolne dni spędziliśmy nad jeziorkiem łowiąc ryby i trochę w ogrodzie-posadziłam w końcu do gruntu pomidory i papryki, wszystkie.
Monisiu ;) bardzo dziekuję za pochwały.Kamień i drewno bardzo lubię w ogrodzie.Rugosy pięknie kwitną i pachną.Maja jeden minus -kłują diabelnie :evil: i kochają je mszyce.Co do solitera , to koncepcja sie zmieniła,gdyz planujemy zbudować wiatkę wypoczynkowa.Soliter-buk tricolor już nie będzie soliterem , a za towarzystwo będzie miał inne drzewa i krzewy.Dokładnego planu nie mam, coś mi w głowie świta... :hug:
Aszko :) -dziękuje.Ja mam azalie pierwszy raz w mojej karierze ogrodnika.Pachną ślicznie.Szkoda, że upały tak je wymęczyły. :kiss3:
Nowinko ;) -jarzęby są śliczne,tylko szybko przekwitają.U Adelki zachwyciłam sie głogiem i już znalazłam miejsce dla niego. Wieczorkiem zajrzę do Ciebie i zobaczę jak tam Twój nabytek.Mam nadzieję , że u Ciebie choć trochę popadało. :)
Pamelko :) - właśnie tak ostatnio zaniedbałam trochę ogród na rzecz rodzinki.Upały tak mi się dają w kość , że do ogrodu wychodzę jedynie wieczorami.I tym sposobem czasu brakuje.Czekam na deszcz,bo zielsko z tej suchej skorupy nie chce wychodzić i wszystko mdleje. :hug:
Adelko :) jarząbek u Ciebie na pewno szybko podskoczy.Zapewne zeszłoroczne upały troche spowolniły wzrost.Ja swoje kupowałam jako duże drzewa,więc kwitły od razu.Czekam na deszcz Ty zapewne też. :hug:
Piotrze ;) dziękuję.Irysy w tym roku kwitną jak oszalałe.O tak dźwięk pracujących pszczółek wspaniały,daje ukojenie.U ciebie zapewne dochodzi harmider ptasi.Budek masz sporo, czego Ci zazdroszczę. :bye:
A ja wczoraj jeździłam z Mężusiem po polach i robiliśmy opryski.Zauważyłam parę bażantów, ale nie udał mi się zrobić zdjęcia z ciągnika -wierzcie na słowo.

DSCF2020.jpg

iryski syberyjskie-szkoda, ze szybko przekwitaja

DSCF2024.jpg


DSCF2027.jpg


Widoczki z wędkowania

DSCF2007.jpg


DSCF2014.jpg


i tu niespodzianka

DSCF2010.jpg

i zboże -pszenżyto ozime

DSCF2031.jpg


DSCF2030.jpg


Trzymam kciuki za deszcz.A wieczorkiem pospaceruje po Waszych ogrodach, bo zapewne tez tam pięknie.Miłego dnia :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Anowi, Anna96, edulkot, olga1234, gosiaczek1977, Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 30 Maj 2016 10:44 #475556

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasionku, jestem urzeczona pierwszym widokiem.. istne cudo stworzylas, szczerze gratuluję pięknego efektu!
Co w tym miejscu się pojawi gdy przekwitną irysy?
U nas tez susza... o 6ej rano było już 20st!
Lekkiego dnia życzę. ..

Życie na wsi - moje radości i smutki. 30 Maj 2016 11:41 #475574

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3180
  • Otrzymane dziękuję: 5455
Agunia u mnie ukrop.Jak przekwitną irysy? w zeszłym roku kwitły całe lato żurawki i drobne bylinowe -różne.Irysy tak sie panoszą, że trudno mi coś wsadzić na stałe w to wąskie miejsce.Tak wiec powinna zakwitnąć jeżówka, całe lato łubin ,hosty ,stokrotki i inne maleństwa.To trudna rabata ze względu właśnie na szerokość.Ale i tak ja uwielbiam zwłaszcza o tej porze.Trzymaj kciuki Aguś za deszcz.I tobie lekkiego dzionka :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Życie na wsi - moje radości i smutki. 30 Maj 2016 14:56 #475638

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3180
  • Otrzymane dziękuję: 5455
Pada :hearts: jak pięknie pada.Takiego deszczu życzę wszystkim.Gdzieś daleko przechodzi burza,oby za mocno nie zacinało,bo zboża połamie.Stoję z nosem przyklejonym do szyby.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 31 Maj 2016 09:11 #475953

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne masz zboże :hearts: Ja bym nie pogardziła kępką w ogrodzie dla ozdoby .Ozdobniejsze niż nie jedna trawa.Oj Kasieńko ,jak ja bym chciała takiego deszczu ,jak u Ciebie :lev:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 31 Maj 2016 09:24 #475957

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
:flower1:

Dzień dobry , piękny ogród, dostojny :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 31 Maj 2016 12:40 #476024

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Zboże,podobny widok mam w tym roku w oknie.Zaraz zacznie falować i to jest widok ....nad widokami.
I :thanks: dla pierwszego zdjęcia
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 31 Maj 2016 19:29 #476157

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Irysy syberyjskie w takich ilościach wyglądają przeeeeeeeeeeeepięknie :hearts:
Nawet jak przekwitną będą fajnie zdobić tę ścieżkę.
A jak połowy? Ja w sobotę i niedzielę jadę na zawody wędkarskie, pierwsze międzyzakładowe (będę na nich jedyną babą) a drugie rodzinne z okazji dnia dziecka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 31 Maj 2016 20:30 #476188

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Ścieżka i rabatka z irysami pięknie się prezentują. Ja mam tylko takie zwykłe pospolite irysy, ale i tak je lubię.
Na wędkowanie to bym się nie pisała, bo nie lubię, ale nad wodą uwielbiam siedzieć... zresztą w wodzie również ;) Powinnam być z pod znaku ryby.
U mnie też zboże za płotem dojrzewa i liczę, że niedługo będzie taki fajny widok, jak u Ciebie :)
Pozdrawiam cieplutko :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 31 Maj 2016 21:16 #476220

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3180
  • Otrzymane dziękuję: 5455
Witajcie Kobitki,ależ dzisiaj fajny dzień na ogrodowanie.Powietrze po deszczu świeżutkie i rześkie.Powalczyłam dzisiaj z zielskiem warzywniaku.Trochę popołudniu popadało...
Nowinko :) dziękuję.Wysyłałam do Ciebie deszcz,mam nadzieję , że doszedł i ukoił roślinki.
Olgo :)witam serdecznie w moim ogródku.Dziękuję za komplementy,zwłaszcza od osoby, która ma prześliczny ogród.Zwiedzaj zapraszam.
Aszko :) ja tez lubię tę rabatę, szkoda, że tak szybko przekwitają iryski.
Dorotko :) po przekwitnięciu związuje irysy w stogi i tym sposobem robi się trochę miejsca dla innych roślinek.
Połowy jak najbardziej udane. :happy4: Samuel -młodszy syn złapał dużego lina i płocie.Dawid -węgorza.Mam do Ciebie pytanie-robisz może rybki smażone w zalewie octowej? Jeżeli tak -proszę o przepis :P
Adelko ;) to zwykłe irysy syberyjskie.Potrzebują one dużo podlewania,aby tworzyły gęste kępy.Bardzo szybko się rozrastają.Jakbyś była w pobliżu lub gdybym jechała w Twoją stronę mogę Ci podrzucić kępę.Ja także uwielbiam wodę.Mogę siedzieć w niej godzinami.Jestem zodiakalnym rakiem. :devil1:
Życzę wszystkim spokojnego wieczoru :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 31 Maj 2016 21:25 #476225

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Kasiu gratuluję, masz dobrych wędkarzy :bravo:
Zalewę robię tak:
1 litr wody, łyżka cukru i soli, pół szklanki octu, 3 liście laurowe, kilka ziaren pieprzu i ziela angielskiego, duża cebula.
Zalewę zagotować i chłodną zalewać smażone rybki :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.410 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum