TEMAT: Życie na wsi - moje radości i smutki.

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Maj 2016 09:41 #468348

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Nareszcie w nocy popadało.Burza z deszczem,deszczu nie za dużo , ale teraz,kiedy susza na polach zaczęła zbierać plony, każdy deszcz cieszy. :P
Aszko :) niestety maszyny są bardzo drogie, ale i konieczne do pracy i tak koło się zamyka.Nawet jeżeli nie ma kasy musisz kupić.Wierzę Ci , że do zakupu wyciskarki sie przygotowywałaś czytając opinie, ja jak miałam kupić odkurzacz piorący tez wieczory spędzałam w necie.Ja wychodzę z założenia, że takie zakupy muszą być przemyślane, bo każdą złotówkę należy szanować.Dobrze , że teraz pomocne w zakupach mogą okazać się opinie innych.
Co do ciągnika jest trochę trudniej-nie każdy posiada taki model, ale znaleźliśmy rolnika, który potwierdził, że zakup nas zadowoli.Oby , nawet nie śmię myśleć co byłoby , gdyby maszyna nie sprawdziła się przy uprawie z naszymi agregatami.Najwyżej będzie na mnie-ja jako żona rolnika, nie mylić z rolniczką,bo własnych hektarów nie mam,niedługo stanę się specjalistka w maszynach :rotfl1:
Wszystkim miłego dnia i tam gdzie potrzeba deszczu życzę :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Maj 2016 09:47 #468350

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, kokorycz śliczna...
Ceną ciągnika mnie zabiłaś... zerknęłam z ciekawości, bo zupełnie nie mam pojęcia o poziomie, i nie wierzę w to, co widzę ;-)

Deszcz bardzo potrzebny... sucho potwornie, a na horyzoncie są co prawda jakieś opady, ale czy obfite? Tego nie wie nikt...

Udanego!

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Maj 2016 11:14 #468374

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu, masz szczęście z tak ciekawie zaopatrzonym ogrodniczym. Ja poluję na jedną azalię i na oku mam Jack A Sand lub Irenkę..w ogrodniczym odmian sporo, ale oczywiście żadna z mojej listy :hammer:
Liczę jednak jeszcze na szczęście, a tymczasem gratuluję Tobie udanych zakupów :hug:

Wysokie ceny ciągników znam, jako mieszkanka Ursusa- od urodzenia- z ciekawości kiedyś sprawdzałam, ile takie cudo kosztuje. Jednak cena Waszej maszyny jest zabójcza, takiej w życiu nie widziałam :blink:

U nas też bez deszczu- na jutro zapowiadane są burze i deszcz.. Fajnie, bo się podleje- szkoda tylko, że na weekend się pogoda psuje. Cały tydzień było pięknie i wręcz upalnie, a na jutro zero słońca. Podostaje mieć nadzieję, że się pomylili ;)

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Maj 2016 21:58 #468617

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Padało.Tylko nie wiem czy się z tego faktu cieszyć.Dlaczego? Przeszła porywista burza z gradobiciem.Ledwo uratowałam pomidory na balkonie.Przed chwilka pobiegłam do azali,martwiłam się , że grad poniszczy kwiaty.Cóż,kilka leży porwanych na ziemi , kilka pozostało.Najgorsze straty są jednak na polu w rzepaku-kwiaty poniszczone, płatki opadły.Zboża przetrwały,jeżeli taka wichura miałaby miejsce latem -położyłaby zboże.Kukurydzy jeszcze nie oglądaliśmy,mam nadzieje, że jest za mała aby grad jej zaszkodził.
Aguniu :) ceny kosmiczne i najgorsze jest to , że jesteśmy zmuszeni kupić duży ciągnik do niedawno kupionych agregatów.Powiększyliśmy gospodarstwo, Dawid sam pracuje i zaistniała potrzeba wymiany sprzętu,dokupu większych maszyn.Przechodzimy na technikę bezorkową , która zaoszczędzi nam trochę czasu i polepszy strukturę ziemi.Kokoryczki dziękują za słowa uznania. :P
Monisiu :) miło , że znowu zawitałaś.Wiesz ja do tego ogrodniczego mam 80 km,dlatego trochę byłam zła, że nie zarezerwowali mi roślin o które prosiłam.Azalia Irene już zakwitła jest ładna, w lekkim różu,Jack będzie chyba w lekkiej żółci.Zobaczę jak zakwitnie w pełni.Mam jeszcze Satomi -kupiłam ja bo była-wiesz też ładna.Kwiat innej budowy niż Ireny, może bardziej zwyczajny, ale ładny.
Wczoraj zrobiłam zdjęcie mojej pierwszej piwonii,kupionej w tym roku w Lidlu za niecałe 5 zł.

DSCF1900.jpg


DSCF1901.jpg

Miłego wieczoru i deszczu.Na wszelki wypadek tam gdzie mają być burze zabezpieczcie roślinki. :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977, zanetatacz, Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 13 Maj 2016 22:21 #468637

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2151
  • Otrzymane dziękuję: 1201
:flower2:
Kasiu, zakupy super. Uwielbiam szkółki, u mnie jest targ na którym jest bardzo dużo roślin. Zawsze zajrzę i chociaż z jedną wyjdę.

pozdrawiam, Gosia :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Maj 2016 10:28 #468755

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Nowa rabata -jak dobrze gdy jest miejsce do zakładania takowych :) Zakupy widzę udane,a że cieszysz się z piwonii to się nie dziwię -śliczna jest.Nie napisali co za jedna?
Ciągnik :woohoo:
Miłego :hug:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Maj 2016 22:44 #469014

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dzień słoneczny, nieco chłodniejszy od poprzednich, ale może to i dobrze.Przekopałam dzisiaj część warzywniaka pod pomidory i poddałam sie z kopaniem na dzisiaj.Ależ człowiek męczy się przy tym. :tongue2:
Zaczęły kwitnąc rugosy,trochę biedne po wczorajszym gradzie, ale zapach :hearts:

DSCF1912.jpg


DSCF1911.jpg

Bez-mały krzaczek a pod nim truskawki

DSCF1915.jpg

niedaleko mam taki malutki kawałek z mięta , która muszę okiełzać,bo w tym roku szaleje

DSCF1914.jpg

i koło niej poziomki i truskawki wysiane zeszłego roku z nasionek
DSCF1913.jpg

moja azalia jack a sand okazała sie pomyłka ,nie wiem co kupiłam , może ktoś pomoże rozpoznać .Miała buć pełna , różowo-biała a jest ...żółta,pachnie ładnie , ale posadziłam ja w miejscu , gdzie teraz nie pasuje :mad2: Ciekawa co to za azalia-jak wysoko i szeroko rośnie?Może ktoś pozna pomyłkę...
Miało być
DSCF1919.jpg

jest
DSCF1909.jpg


Iwonko :) ta peonia miała na opakowaniu taki obrazek
DSCF1916.jpg

ale czy to jest ona-nie wiem.Podoba mi się i bardzo zaskoczyła mnie tym kwiatkiem , nie spodziewałam się , że taka świeżynka zakwitnie w tym roku.Oj miejsca mam jeszcze trochę :whistle: Tylko roślinek mało.Ale nie od razu musi wszystko być...
Gosiu :) ja tez lubię targi na których można kupić jakieś jednoroczne lub byliny.Ach gdyby portfel był pełniejszy :happy4:
U mnie dzisiaj bez deszczu,noc chłodna więc pomidory i paprykę przyniosłam do domu.Za kilka dni dostana domek w gruncie.
Miłego wieczoru ;)
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2016 22:58 przez Kasionek. Powód: brak odpowiedzi
Za tę wiadomość podziękował(a): Anowi, broja, Adela

Życie na wsi - moje radości i smutki. 14 Maj 2016 23:32 #469039

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu, żal czytać o stratach po gradobiciu.. Mam nadzieję, że jest lepiej, niż się początkowo wydawało i większość upraw ocalała :hug:

Straszny niefart z tą azalią! Nie dość, że tak daleko jechałaś i nie wszystko udało się kupic, to jeszcze taka pomyłka :angry:

Przyjmuje to bardzo osobiście ;) bo ja mam jedno miejsce na wielkokwiatową i waham się między Irenką a Jack A Sand. Miałam nadzieję, że Ty, mając obydwie, coś doradzisz :dry:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Maj 2016 08:14 #469077

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu Twoja azalka wygląda mi na Anneke ,jeśli to ona to świetna pomyłka ,bo to niesamowicie zdrowa i piękna azalka .Ta druga zresztą też ,ale spokojnie jeszcze na nią trafisz .Anneke nie jest jakimś specjalnym olbrzymem ,więc kłopotu z nią nie będziesz miała .A docenisz ,jak podrośnie .A rugosy to dopiero olbrzymy :woohoo: Ale pięknie pachną :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Maj 2016 18:57 #469343

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dziwny dzień pogodowo.Raz zimny wiatr,potem słońce, deszcz i tak w kółko.Tak tez wyglądało moje ogrodowanie -ogród , dom, ogród,ciepła herbata latania sporo,pracy mniej... :evil: Rozłożyłam jedynie zrębki na nowej rabacie i rabacie obok.Powalczyliśmy z Dawidem z płotem zasłaniającym zbiornik.Walka to była prawdziwa,nie wiem kto robi tak krzywe płoty :mad2: Oczywiście nie mogę sie już dzisiaj nacieszyć dokończonym dziełem,bo deszcz nas przegonił.
Monisiu :) tak to niefart,a nawet tragedia.Może nie jest brzydka i jak się pogodzę z zakupem to mnie zauroczy,ale nie rozumiem jak można robić takie rzeczy.Ciężko będzie Ci wybrać między Irenka a Jackiem.Obydwie są śliczne a zarazem bardzo różne.
Nowinko ;) dziękuję za identyfikacje.Może masz racje , że będę zadowolona.Jak nie choruje i jest łatwa w obsłudze to już duży plus.Trochę mnie podniosłaś na duchu.Dziękuję.
Wyszło słoneczko,wiatr ucichł,może jutro będzie ładny dzień.Potrzebuje kilka godzin , aby dokończyć kopanie warzywniaka.Miłego :kiss3:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Maj 2016 19:21 #469359

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Kasia su[per rugosa i truskawy odlotowe, pozdrawiam :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 15 Maj 2016 23:04 #469683

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Witaj Kasiu.
Pogoda u Ciebie taka sama, jak u mnie. Jest tak zimno i co chwila deszcz pada, że dzisiaj nie zdobyłam się na ogrodowanie.
Widzę, że zrobiłaś spore zakupy roślinkowe, to będziesz obsadzać nowe rabaty. Dzieje się u Ciebie, aż miło :)
Ostatnio też przyglądałam się w szkółce piwonii 'Sarah Bernhardt', którą nabyłaś, ale miałam jeszcze dużo innych roślinek w planie i jakoś jej nie nabyłam, a szkoda, bo jest śliczna. Za to w necie kupiłam 'Sorbet', do której przymierzałam się od dwóch lat. Jestem ciekawa czy coś z niej będzie. Twoje piwonie już kwitną, a moje niektóre mają już trzy lata i jeszcze nie raczyły :dry:

Cudne są te wielkie maszyny, aż Ci zazdroszczę, że możesz sobie pojeździć takim ciągnikiem. Raz miałam okazję i bardzo mi się podobało. Fajne uczucie.

Trzymam kciuki za króliczka, żeby mu się udało odnaleźć na wolności :hearts:

Pozdrawiam :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 16 Maj 2016 17:44 #469893

  • Anna96
  • Anna96's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 2242
Witaj! Kasiu azalii na pewno znajdziesz nowe miejsce gdzie będzie pasować. Peonie też taką samą kupiłam, w tym roku pierwszy raz zakwitnie...ciekawe czy odmiana będzie taka jak na opakowaniu. Mięta, fakt szybko się rozrasta...o tej porze można ją już ucinać i suszyć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 17 Maj 2016 15:53 #470368

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dzień zimny , wietrzny i pochmurny,co jakiś czas pada.Pocieszam sie , że niedługo zawita ciepełko i bedzie można z przyjemnością popracować w ogrodzie.
Iwonko :) dziękuje za pozdrowionka.Rugosy pomimo, że w ubiegłym roku trochę chorowały,odbiły i bardzo urosły.Może nie są to bardzo ozdobne róże , ale pięknie pachną zwłaszcza rano lub wieczorem.I za ten zapach je kocham.Nieco inne uczucia targają mną , kiedy muszę je czyścić i pielić , bo kolce mam dosłownie wszędzie. :evil:
Aniu ;) Nowinka podniosła mnie na duchu pisząc dobrze o tej azali.Zapewne dostanie lepsze miejsce,gdzie pokaże cały swój urok żółtego kwiecia.Mietę taka cięta z ogródka bardzo lubię,zwłaszcza w upalne dni z woda gazowaną.
Adelko :) na razie zakwitła tylko ta piwonia-może wczesna.Pozostałe maja zaledwie małe pączusie.Zajaczek jakoś sobie radzi.Ostatnio spotkałam go na ścieżce miedzy polami , niedaleko miejsca, gdzie go zostawiła.
Miłego dzionka :hug:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 17 Maj 2016 16:55 #470400

  • IwOnagn
  • IwOnagn's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 335
  • Otrzymane dziękuję: 488
Kasia, rugosy są piękne, mam do nich ogromny sentyment, takie babcine róże z dzieciństwa, ich kwiatowe pączki służyły do malowania usta - takiego na niby :kiss: , fajne zabawy :dance: , miłego dzionka Kasiu - właścicielko wioski :tongue2:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 17 Maj 2016 17:11 #470405

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak ja Ci zazdroszczę, że możesz ot tak nową rabatę sobie założyć. U nas bez włókniny to bez sensu robota. Ziemia zbita, gliniasta. Każda roślina w mig zostaje wchłonięta przez chwasty wyrastające w glinie. Gdy robi się suchawo glina zbija się w beton, a chwasty przebijają się przez grubą warstwę kory. Jedynie z boku domu winorośle mam bez agro, tam inna ziemia, daje się z niej łatwo usuwać chwasty i warzywnik ma lżejszą glebę, łatwą do uprawy. Dobre i to :)

Dla mnie wszelkie zakupy to też pasmo wątpliwości. To chyba dlatego, że mamy teraz ogromny wybór :) Kupowałam niedawno rower, ileż ja się ich naoglądałam... na żywo i w necie... iloma jeździłam :cool3: W końcu kupiłam zupełnie inny niż planowałam :devil1:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Życie na wsi - moje radości i smutki. 17 Maj 2016 17:12 #470407

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Oj Iwonko to ja chętnie oddam tę wioskę za tak piękny ogród jak Twój. :silly: Ja do rugos tez mam sentyment.Mój dom dzieciństwa był nad morzem.Na wydmach przy wejściu na plażę rosły rugosy. A ja z nich robiłam w młodzieńczych latach wodę różaną do przemywania twarzy. :happy4:

Życie na wsi - moje radości i smutki. 23 Maj 2016 22:45 #473124

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Dobry wieczorek wszystkim.W końcu doczekaliśmy sie ciepłych dni.Każdy zapewne buszował w ogrodzie i relaksował się wśród zieleni.Sobotę spędziłam z rodzinka nad jeziorem,łapiąc rybki i grilując.Stwierdziłam , że ogród nie zając nie ucieknie a wypad z Synkami tez fajny jest.Nałowiliśmy rybek,podjedliśmy kiełbasek , aby w niedziele mieć siły na ogrodowanie.Zaczęłam ścieżkę kamienną,zaledwie mały odcinek,idzie trochę wolno,gdyż noszenie i układanie kamieni w upale nie jest wymarzona pracą.Posadziłam pomidorki do warzywniaka,swoje miejsce znalazła także sałata,ogórki i dynia.W ogrodzie zrobiło się kolorowo i pachnąco.
Aga :) -umknął mi Twój wpis,przepraszam.Powodem chyba był fakt, że pisałyśmy prawie w tym samym czasie.U mnie też pełno agrowłókniny.Te nowe rabaty trochę uporządkuje z chwastów i zakładam agrotkaninę,inaczej nie wyjdę z zielska.Ależ nie dziwie się, że czytałaś i dumałaś o różnych modelach rowerów.Toć bardzo ważna rzecz -muszą być wygodne i nie za drogie :tongue2: .Mi tez się zdarza, że naczytam się , a kupie zupełnie coś innego.Miłego
Kwitną rugosy, które swoim zapachem wabią tysiące pszczół

DSCF1964.jpg


DSCF1965.jpg

ślicznie zakwitły niedawno zakupione azalie

DSCF1957.jpg


DSCF1958.jpg

Irena Koster-ślicznie pachnie

DSCF1955.jpg

DSCF1956.jpg


Anneke- także piękna,choć wcześniej niechciana-zakupowa pomyłka
DSCF1954.jpg


Satomi-także ładnie pachnie,kwiatostany przypominają kule

DSCF1953.jpg

Tunis

DSCF1951.jpg

Parkfleuer
obydwie mają śliczny czerwony kolor i jak wcześniej nie byłam do nich przekonana teraz cieszę się , że je mam.
I trochę zdjęć z ogrodu

DSCF1920.jpg


DSCF1922.jpg


DSCF1924.jpg


DSCF1926.jpg

zakwitły jarzęby-na podwórku głośno od pszczół,pracują malutkie pilnie.

DSCF1968.jpg


DSCF1969.jpg


DSCF1967.jpg


DSCF1963.jpg


DSCF1966.jpg

To biegnę do ogrodów Oazowych,dawno nie zaglądałam,zapewne działo się oj działo.Ostatnio czasu mi brakuje. :P
Miłego wieczoru i dobrej nocy. :hug:
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2016 22:51 przez Kasionek.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, piotrek_ns, Anowi, Anna96, olga1234, zanetatacz, Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.833 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum