TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 12 Mar 2016 22:34 #444307

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Bożenko, Majutku i bardzo słusznie, ja miałam tylko dwa dni nie pracujące, kiedy mogłam to zrobić :oops: Udało się wstrzelić między opadami i wietrzyskiem.

Aniu oczywiście zdarza się, że tnę do wysokości kopca, ba czasem nawet niżej :( Taki to u mnie klimat. Niż rosyjski przynosił w niektórych latach znaczne spadki zimowej temperatury, bezchmurne noce i różyczki były biedne :( Nie wszystkie oczywiście, jedne mniej, drugie bardziej. Zawsze istnieje takie ryzyko, więc profilaktycznie zabezpieczamy.
Druga sprawa to utrzymanie wielkości i pokroju krzaczka. Pewnie, że można nie ciąć, nawet ostatniej wiosny zostawiłam wyższe różyczki, jednak wyrosły nad oczekiwania i zagłuszyły clematisy, w tym roku nie będzie tak dobrze ;)
Oczywiście pnące tnę minimalnie, o ile to jest możliwe.

Sytuacja jest taka, że jeśli się chce mieć te bardziej kapryśne i wrażliwe, to wymaga więcej pracy :oops:

Marta urosła, co :woohoo: Ciekawe kiedy doczekam się czerwonych szyszek, może już w tym sezonie :jeez:
Aaaa i w związku z zawieszeniem sytuacji poszerzenia areału i Aurea i Rydal zostają na miejscach, czy już wspominałam :lev:

Asiu to jest ten nadmanganian sypki właśnie. W pierwszym sezonie kupowałam tabletki, ale było nieco zachodu z kruszeniem. Wynalazłam więc sypki ;)
On jest dosyć wydajny, weź na czubek łyżeczki i rozsyp nieco wokół nasady clematisa. Trudno określić ilość, ja to robię na oko :whistle:

A dzisiaj jako, ze wyjazd :happy-old: a potem pogoda barowa jedno tylko zdjęcie, ale jakie :woohoo:
Zawsze tłumaczę jakie to u mnie podłoże jest, no to dzisiaj zrobiłam print screena mojej okolicy :whistle:

A to białe w górze ujęcia to jest .... kopalnia kredy :funnyface: No to poglądowo wiemy już o co kaman :lev:


kopalnia.png
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2016 22:34 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 12 Mar 2016 22:52 #444317

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Patrzyłam, patrzyłam i wypatrzyłam Pani siedzibę! :)
Jeszcze chyba namiocik foliowy był? ;)
A tak w ogóle, pomysł zakupu drugiego poszedł precz?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 12 Mar 2016 23:16 #444329

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A jest :devil1: oczywiście i tunel będzie, prawdopodobnie już w drodze :happy3:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 13:36 #444889

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Słonecznie i pięknie dzisiaj :woohoo: i ciepło, ale tylko przez okno :silly:
Nocny przymrozek spotęgowany przez bezchmurne niebo dał o sobie znać :blink: a tu nadają jeszcze wyższe spadki temperatur w nadchodzących dniach :jeez:
Zupełnie nie wiem, czy nie przebiegnę dzisiaj z łopatką i poobsypuję byliny, które juz się gramolą z ziemi :think: Takie piwonie dajmy na to :whistle:

DSCF5241.jpg


Różane kopce rozgarnięte, oprysk miedzianem zdążył się uprawomocnić :silly: nie będę już zagarniała. Niech się dzieje co chce :blink:

Tymczasem trwają prace nad ogrodową podłogą tu i tam, oby pogoda do świąt dała zakończyć :happy-old:

Coś tam kwitnie, ale jakość fotek znowu zostawia wiele do życznia :lev:
Aguś sprawdziłam w automacie nastawia mi ISO na 400, ale mam tez mistrzowsko prześwietlona fotkę, gdzie ISO to 600 :ohmy:
Czyżby automatyka mi siadała w aparacie :jeez: Spróbuję dzisiaj jak da radę cyknąć coś inną funkcją, no bo jak tak nastawiać przy każdym ujęciu :cry3: Żeby chociaż cieplej było.


DSCF5223.jpg


DSCF5231.jpg


DSCF5233.jpg


DSCF5244.jpg


DSCF5246.jpg


DSCF5247.jpg


W cieniu krokusiki wyciągają główki, ale nie otwierają kwiatów :(

DSCF5250.jpg



Na słoneczku pomalutku się otwierają

DSCF5251.jpg


Wydawało mi się, że więcej ich posadziłam :think: nornice, czy późniejsze odmiany :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Margo2, chester633, Bozi, VERA, edulkot, Zuza, Łatka, Kasionek

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 14:01 #444894

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jolcia, w takich warunkach oświetleniowych w jakich fotografowałaś, ustawienie ISO aż na 600 nie ma sensu.
W słonecznym dniu absolutnie 100.
Może przeczytaj instrukcję i pobaw się w ustawienia manualne?
Automat zawodzi jednak... chociaż wiosnę masz absolutnie przepiękną!
Cudowne kwiecieje :hearts:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 14:08 #444896

  • Zuza
  • Zuza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 287
  • Otrzymane dziękuję: 327
I o to Pamelko chodzilo , by tak pieknie było :dance:
Podoba mi sie ilosc kwiecia na fotkach , teraz to mozna oczy nacieszac :) Ciemiernik ciemny jak "Bambo Murzynek" przeuroczy i szukam cos w tej tonacji dla siebie :search: ale to nie takie proste hmm...rarytasy , nic dziwnego.
Pozdrawiam radosnie :bye:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 17:04 #444944

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja zwykle kwestię nadmiernego nasłonecznienia rozwiązuję przyciemnieniem lub rozjaśnieniem tego konkretnego ujęcia. Robię to przyciskiem zwanym "kompensacja ekspozycji" :dazed: , dopiero doczytałam, że tak się nazywa :happy3: . Dodaję nim lub ujmuję światła, że tak łopatologicznie wyjaśnię ;) , bo w mocno słoneczne dni i przy właściwym ustawieniu ISO i tak potrafią wyjść prześwietlone.
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2016 17:04 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 17:24 #444949

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
:laugh1: :laugh1: Ja tak sobie przy okazji poczytalam Wasze rozmowy na temat ISO i juz teraz wiem,dlaczego moje foty sa takie do bani,ja mialam na 600 nastawione i pewnie wiele opcji jest nie tak ustawiona,jak byc powinna :rotfl1:
Przylaszczki i murzynka bambo(ciemiernika) dzisiaj stawiam na podium :flower2:
Ja kupowalam cebulki roznych odmian krokusow,ale i skusilam sie na mix,z tego mixa mam same zolte :hammer:
Piekna wiosna Jolu u Ciebie :woohoo: i jakie piwonie :teach:
Uwielbiam ten czas,jak z dnia,na dzien coraz wiecej niespodzianek sie wypatruje :search:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2016 17:28 przez Madziara.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 17:29 #444953

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
markita wrote:
Ja zwykle kwestię nadmiernego nasłonecznienia rozwiązuję przyciemnieniem lub rozjaśnieniem tego konkretnego ujęcia. Robię to przyciskiem zwanym "kompensacja ekspozycji" :dazed: , dopiero doczytałam, że tak się nazywa :happy3: . Dodaję nim lub ujmuję światła, że tak łopatologicznie wyjaśnię ;) , bo w mocno słoneczne dni i przy właściwym ustawieniu ISO i tak potrafią wyjść prześwietlone.

No przecież nie tylko ISO odpowiada za naświetlenie zdjęcia, ale też czas otwarcia migawki i ilość światła wpadająca przez przesłonę :P
Jeszcze raz namawiam do ustawień manualnych :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 17:31 #444954

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aga, Ty to wiesz, boś uczona :happy3: , a my laicy, co nawet instrukcji ze zrozumieniem przeczytać "nie umio" :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka, Bozi

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 17:33 #444955

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
markita wrote:
Aga, Ty to wiesz, boś uczona :happy3: , a my laicy, co nawet instrukcji ze zrozumieniem przeczytać "nie umio" :rotfl1:
:rotfl1: :rotfl1: Cos w tym jest :rotfl1: :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 17:47 #444959

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Pamelko :) czy prześwietlone zdjęcia czy nie dla mnie piękne.Roślinki cudne :woohoo: A doradź mi kupiłam dzisiaj peonie w lidlu , mam ja wsadzić do ziemi czy trzymać zapakowane w chłodzie?
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 17:51 #444962

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wariatki ;-)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 14 Mar 2016 18:07 #444967

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jola a dla mnie Twoje zdjęcia są absolutnie fantastyczne :woohoo: - słońca nam wszystkim potrzeba i taka dawka mega-słonecznych fotek jest jak najbardziej na miejscu :hug: .
Ja nie przywiązuję zupełnie uwagi do jakości zdjęć - interesuje mnie tylko to co na nich jest :lol: - kwiatki są? są! :woohoo: słońce jest? jest! :dance: No to, jak to mówi teraz młodzież... jest ekstra, mega, ultra, the best i zajebiście :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Mar 2016 12:28 #445296

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aguś zdecydowanie będę zmuszona poczytać :teach: mam już na pulpicie pracowym i domowym, tylko chęci mało :silly:
Wczoraj próbowałam inne tryby fotografowania włączyć ... 400 jak byk :blink:
Wiosna była do wczorajszego późnego południa, wieczorem zaś nadeszła zima dla odmiany :silly:
Nie takie były plany :jeez:

Zuza może będzie kiedyś piękne, póki co ogrodowe rewolucje :blink: choć ... jak dzisiaj śnieg pokrył pobojowisko, to jest całkiem przyjemnie :rotfl1: Martwi zaś, że biedne krokusiki, jak zapałki pewnie leżą pod ciężkim śniegiem :oops:

Marta zanotowałam - "kompensacja ekspozycji" :) poszukam, poczytam.
A ja zdążyłam z opryskiem miedzianowym, promanal był wcześniej, więc powinno być chyba ok.

Magda piwonie się gramolą z każdej strony. Powiem więcej drzewiasta to się nawet nadmiernie pospieszyła :blink:

DSCF5262.jpg


DSCF5263.jpg


Zaznaczam, że nie była okrywana na zimę.
Wracając do krokusów, przyjmijmy zasadę, że mamy te późniejsze :silly: Zresztą gdzie tam chłodnym terenom naszego pięknego kraju do ciepłego zachodu :lev:

Aga zdecydowanie zgadzam się z Martą :rotfl1:
upełnie nie mam pojęcia, czym nas jeszcze pogoda zaskoczy :supr:markita wrote:
Aga, Ty to wiesz, boś uczona :happy3: , a my laicy, co nawet instrukcji ze zrozumieniem przeczytać "nie umio" :rotfl1:
Jakiś kurs by się przydał, bo jak pokażą sposób rozwiązywania problemów z ustawieniami, to z pewnością szybciej moja stara głowa przyswoi :silly:

Magda no jest :rotfl1: zdecydowanie jest :happy3:

Kasiu a widzisz, wczoraj z pewnością bym je wkopała do ziemi, ale dzisiaj poradzę do donic. Szkoda trzymać w kapersach, niech sobie już rosną.
To ja dla odmiany miłego dnia życzę :)

Dorcia dziękuję, dziękuję ty nasz herosie pracy ogrodowej :hug: Słoneczka już dzisiaj jak na lekarstwo. Wczorajsze popołudnie resztą było już pod grubą warstwą ciężkich chmur, a szybki wieczór natychmiast zmienił wiosenne widoki w zimowe :dazed: Nocą śniegu dosypało ... nie takie fotki miały być.
Cóż poradzić, obowiązkiem kronikarskim pokażę co tam dzisiaj w ogrodzie :oops:

DSCF5286.jpg


DSCF5285.jpg


DSCF5280.jpg


DSCF5292.jpg


Spoko widoczki, co ;) zważywszy, ze wczorajszy zmrok okrył wspomniane rewolucje ogrodowe :blink: Ktoś pytał o trawę :think: no nie ma :happy3: :rotfl1:


DSCF5269.jpg


DSCF5261.jpg


Dostrzegliście pewien element odcinający się nowością od reszty :bad-idea:
I to jest nowość w ogrodzie, mam już domek dla murarek, może nareszcie się wprowadzą :lev:


DSCF5265.jpg


A skoro w ogrodzie dostatek kwiecia wszelkiego i 4 krzewy motyli :woohoo: to postanowiłam kupić domki dla motylków właśnie :wink4:


DSCF5264.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2016 12:54 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, Alina-277, Margo2, chester633, affa, VERA, edulkot, Łatka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Mar 2016 13:51 #445314

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu dziś u mnie o poranku wyglądało tak sam ;) ,wszystko pod śniegiem, a teraz nie ma już po tym prawie ani śladu :crazy: .
Pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie :tongue2: . Aż strach się bać co przyniesie jutro :happy3: .

Co Wy tam budujecie? :think: Tam gdzie taczka się wywaliła :happy: .


Domki super :woohoo: - oby szybko znalazły mieszkańców :hug: . Mi to się marzy taki jak mają w Daglezji :fly: , muszę teściowi pokazać fotki, może coś wystruga :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Mar 2016 17:51 #445385

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ptasie chałupki superowe .Jak nic ,będziesz miała nowych gości.U mnie domków nie ma za wiele . Moje ptaszorki mieszkają w krzakach i na gałęziach .Tego Ci u mnie dostatek ,ale chyba im pasuje ,bo mam ich krocie :dance:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Mar 2016 18:15 #445393

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Zimę mieliśmy podobną, a teraz niewiadomoco, ble jakieś :pinch:
Szczęściara jesteś, masz zaliczone oba opryski a ja żadnego ;)
Domeczki owadzie superowe, aż biją po oczach swoją nowością :wink4:
Co to za rewolucje ogrodowe przykrył zmierzch :unsure:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.755 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum