TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Mar 2016 18:28 #445405

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Pamelko :) piękne te domki.Kiedyś u nas rozdawali rodziny murarek.Sama myślałam o takim.Powiedz, gdzie go kupiłaś? O domkach dla motyli słyszę po raz pierwszy,już oczami wyobraźni widzę kolorowe obłoczki motyli goszczących w Twoim pięknym ogrodzie.Miłego wieczoru :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Mar 2016 19:36 #445430

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19351
  • Otrzymane dziękuję: 80134
Owadzie domki bardzo gustowne, duże konstrukcje dla dzikich pszczół stoją w naszym miejskim parku, ale nie tak ozdobne.
Jolu, jak to, likwidujesz całkiem trawnik? A gdzie Twoje czworonogi będą latać? Nie mam na myśli pomeranianków, co ważą niewiele więcej niż motyle, tylko bidy rozliczne, które znajdują schronienie w Twoim Przyjaznym Domu.
Po przeczytaniu Twoich rad poleciałam z sekatorem i istotnie skróciłam dużą część różanych pędów - ale drgnęła mi ręka i zostawiłam jeden naprawdę długi mojej pięknej Sorayi. Jest zgięty w łuk i wypuszcza pionowe pędy kwiatowe. Nie cięłam też rośliny będącej chyba Czerwonym Leonardem - nie jest to róża sztamowa, ale ma jedną, wysoką na jakieś 60 cm nóżkę, od której odchodzi kula drobnych gałązek. Nie wiem, co z tym fantem...
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 15 Mar 2016 21:46 #445501

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Mieszkanka dla owadów , że tylko się wprowadzać.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Mar 2016 18:39 #445767

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
:bye: witaj
Jesteś sprawczynią mojego zakupu wierzby palmowej :) dzisiaj dostałam i mam pytanie....czy muszę ją teraz po posadzeniu przyciąć ? Ma kilka długich pędów.
A sama muszę sobie poradzić z miejscem... :jeez: dla niej
Jak to mówią...z góry dziękuję :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Mar 2016 21:34 #445883

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorcia i u mnie zeszło nader szybko :) Jak wróciłam z pracy już było normalnie, a krokusowe zapałki nadal nie otwarte wystawiały główki do słońca :)
Nic nie budujemy, bynajmniej, trzeba nam przestrzeni przecież ;)
Kompletujemy za to podłogę do altany :happy4: , żeby przy każdym koszeniu nie trzeba było wynosić mebli :devil1: a krzesła żeby się nie zapadały gościom w grunt :happy3:

Dzisiaj już zdecydowanie lepiej :woohoo: Jak się podoba?


DSCF5298.jpg


bo psiakom chyba tak :happy4:

DSCF5300.jpg


Zaraz znajdę coś z historii, aby przypomnieć.

W altanowym zakątku było tak ...


DSCF6548.jpg


DSCF6550.jpg


DSCF1724.jpg



Ewcia kiedy to nie ptaszkowe domki :silly: pierwszy dla pszczółek samotnic, już się rozejrzałam i chyba będę zmuszona nabyć kilka ... stówek :wink4:
Druga zaś dla motylich gości mojego ogrodu. Mam nadzieję, ze je odnajdą.
Ptaszki póki co będę musiały sobie poradzić bez domków, ogród za młody, drzewa za małe :lev: Miałam już gniazdka na wierzbach i .... w rynnach :happy3:
Teraz mam takich psich łobuzów, że chyba nie dałyby spokoju ptakom.

Majutku zima, jak po cichu przyszła, tak odeszła w popłochu, teraz pozostały jedynie nocne przymrozki :mad2:
Niech nowość owadzich domków nie zwodzi :silly: ten pszczeli rozpoczyna drugi sezon, choć pierwszy był zupełnie bezpłodny :oops: Ale teraz będzie inaczej, zakupię pszczoły, nawet nie są drogie, mam nadzieję, ze zaaklimatyzują się w swoich pokojach, wszak one niezbyt daleko szukają pożywienia od swojego domu :)
Nowe są tylko dwa motylowe szałasy :devil1:

Kasiu niestety u nas pszczół nie rozdają :( będę zmuszona zamówić, ale mam już przystępnego dostawcę :lol: Jak tak dalej pójdie to i dżdżownice kalifornijskie zamówię do kompostownika :crazy:
Motylowe domki kupiłam tu, zaś pszczeli już rok temu :blink: nie pamiętam od kogo.
Znalazłam dzisiaj jednak takie piękne :D a tu cena jest uzależniona od wielkości siedliska.
Nie masz jeszcze żadnej budlei :bad-idea: to krzew motyli :hearts: ja mam cztery, a w związku z tym i tabuny tych pięknych owadów. No to sobie pomyślałam, niech się mają gdzie schować.

Aniu nigdy :woohoo: nigdy nie zlikwiduję trawnika :happy-old: Jednak po naszych jesiennych wykopkach związanym z położeniem rurek do nawodnienia, teraz zaś z położeniem podłogi w altanie i różanym kąciku .... docelowo może również w ogniskowym kątku /jeśli materiału wystarczy :happy3: / został on totalnie zdewastowany i przekopany wzdłuż i wszerz :jeez:
Zdecydowanie wymaga renowacji, ba w niektórych miejscach raczej ponownego założenia :whistle:
Oczywiście z początkiem zimy :lev: kiedy mróz dostatecznie wysuszył podłoże, a nie związał jeszcze ziemnych skarp :happy3: udało się kupić po promocji 8m2 ziemi, która posłużyła w części wstępnie do
różanych kopców, teraz zaś docelowo do odnowy trawnika.
Trzeba będzie tylko poczekać na sprzyjające temperatury, a psie stadko skierować tymczasowo na banicję do blokowiska :lev:
Róże :whistle: no temat dosyć wrażliwy tej wiosny :mad2: skróciła ile trzeba było. Na widnokręgu nie widać większych nocnych przymrozków, z wyjątkiem -7 za około tydzień :blink:
Pojęcia nie mam jak to będzie, bo niektóre wyglądają nie najlepiej, delikatnie mówiąc :oops:
Może w piątek wezmę dzień wolnego to im się lepiej przyjrzę, no i 'obeliski' alledrogowe muszę posadowić, bo jak dziweczynki wystrtują na dobre, to będzie już za późno.

Różany może już jutro zacznie się zmieniać, choć kochałam tę soczystość trawy pośród róż :hearts:

DSCF1446.jpg



DSCF2232.jpg


DSCF2407.jpg


DSCF3471-2.jpg


Ale tak zdecydowanie będzie praktyczniej.

Bożenko, żeby tylko chciały :woohoo: to ja im już więcej miejscówek złatwię.

Aszko zdecydowanie tnij, bo kiedy wypuści już pędy będzie za późno :unsure: zostaw po trzy, cztery co najwyżej pary pąków. Na początek wystarczy. Znaczy tnij dosyć krótko. Pamiętaj, ze w kolejnym roku z każdych 6 będę kolejne i się palma zagęści :lol:
Dodam jeszcze na marginesie, że ponieważ wierzby są zdecydowanie narażone na grzybowe choroby wiosną, przy okazji różanych oprysków, zawsze pryskam także wierzby, profilaktycznie :happy-old:
Nie ma za co, nie ma za co :hug: niech pięknie rośnie :hearts:
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2016 22:09 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Margo2, chester633, affa, VERA, edulkot

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Mar 2016 22:11 #445900

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Teraz będzie można organizować spotkania w ogrodzie na wysokich obcasach ;)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Mar 2016 22:21 #445905

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A z czego ta podłoga? Bo to chyba nie drewno ;) ? Choć wygląda do złudzenia :lol:
Bardzo jestem ciekawa jak Wam się sprawdzi podlewanie automatyczne :think:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Mar 2016 22:32 #445913

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Podłoga wygląda superowo, czyżby to były jakieś kafle czy coś w tym rodzaju?
A co to za zmiany w różanym, też będzie taka podłoga?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Mar 2016 23:12 #445927

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Coś mi się wydaje, że podłoga może być z drewnianych podkładów,labo belek :idea1:
Ostatnio zmieniany: 16 Mar 2016 23:15 przez andrzejek.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Mar 2016 23:15 #445928

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jolcia, podłoga rewelacyjna!
Podoba mi się niesłychanie i wiesz, tam wieczorki zapoznawcze mogłyby się na niej odbywać. .. :whistle:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 16 Mar 2016 23:42 #445932

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ekstra ta podłoga ! I domki też :) A kącik z białymi mebelkami wśród róż baaardzo romantyczny :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Mar 2016 09:53 #445976

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Bożenko były i wysokie obcasy wcześniej :lol: tylko jakoś zapadały się w podłoże :silly: Teraz będzie już praktyczniej.
Mocowanie altany do betony pozwoli mi uniknąć zdejmowania dachu, kiedy nadchodzi burza :rotfl1:

Odpowiadając dalej zbiorowo :lev: nie to nie jest drewno, to imitacja drewna ogrodowego wytwarzana z wysokiej jakości mieszanki betonowej. W altanie i różance będzie kolorek taki brązowy, w części ogniskowej właśnie zamówiłam melanż szary z antracytem. Ognisko prawdopodobne będzie z granitowej, szarej, kostki :think:
Firma ma nadmiar to odkupię po promocji :devil1:
Ciekawe, czy nareszcie uda się w tym roku zrealizować :lev:

Podlewania jeszcze nie ma, spokojnie, jeszcze nie czas. Jeszcze wymaga zainstalowania, ale to dopiero jak minie zagrożenie spadków temperatury.

Dzisiaj pięknie słoneczne, planowałam nawet urlopowanie, a tu kontrola z Sanepidu :blink: no cóż nadchodzi wiosna, trzeba odfajkować cykliczną wizytę.

Czytam, że sadzicie już wiosenne :woohoo: Chciałabym, ale u mnie nadają jeszcze spore, nocne minusy :jeez: zmuszona jestem poczekać.
Dodatkowo i nadchodzący weekend nie zapowiada się rewelacyjnie z pogodą, jak żyć :supr:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Mar 2016 13:36 #446010

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu ta nowa podłoga w altance wygląda rewelacyjnie :woohoo: . Do złudzenia przypomina drewno :lol: . Świetne, trwałe, funkcjonalne i bardzo efektowne rozwiązanie :bravo: . Jak się zabrudzi to "karszerem" przelecicie i będzie jak nowe :woohoo: .

Pogoda nam płata figle, jak zwykle zresztą :tongue2: . Jak potrzebujemy słonecznego dnia, to jest dżdżysty lub śnieżny :sick: , a jak mogłoby popadać, to oczywiście jest pięknie :happy: . Złośliwa ta Matka Natura :happy3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Mar 2016 15:13 #446032

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Ja tez dołączam się ze słowami-podłoga reeewelacja :woohoo: Może sama podpatrzę i skorzystam z Twojego pomysłu.Pamelko te miejsca na zdjęciu-uwielbiam na nie zerkać i marzą mi się takie same.Nawet mojemu Mężusiowi się podobają i to właśnie one trochę popchnęły go w stronę nie iglaków :happy3: Pozdrawiam :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Mar 2016 18:39 #446072

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Jolu rzeczywiście świetne rozwiązanie takich użytkowych miejsc, pewnie niejeden podchwyci ten pomysł i coś podobnego machnie u siebie. Mnie pasowałoby coś takiego w mojej różanej klatce :wink4:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Mar 2016 20:55 #446173

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Jolu, ja jeszcze w sprawie nadmanganianu. Rozumiem, że on na grzybowe sprawy? Pomaga clemkom? A ile jego trzeba sypnąć?
Podłoga super. Widziałam podobne płyty w casto. To to samo, nie wiesz?

Kącik różany z białymi mebelkami.... marzenie :hearts: :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 17 Mar 2016 23:08 #446262

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorcia no wkurza mnie ta pogoda :mad2: Zawsze podobnie, jak słońce, to praca i serce pęka. Kiedy wolne ... zaczyna chlapać i wiać :( No nic się nie da zrobić :cry3:
Wypisałam wniosek urlopowy na jutro z zaznaczeniem, że jeśli będzie padało, to przyjdę :lev:
Noooo ale tak sobie pomyślałam, że płotki wymagają malowania i ogrodowe tabliczki muszę pociągnąć lakierem :think: No to może jednak jutro zostanę w domu :devil1:
Aga opowiada o wypadach na ryneczek ... może i ja wyskoczę przy okazji.
No dumam, dumam :think:

Nad podłogą długo dumałam, liczyłam, przymierzałam się ... inwestycja to jest jakaś :cool3: Kilka lat planowania i się uda chyba dokończyć plan.
W ogniskowym kąciku planuję elementy połączone z trawą, bardziej naturalistyczne :happy4:
Zobaczymy, jak wyjdzie, jak tam ławki wyglądają, bo od jesieni nie otwierana przesyłka :oops:

Kasiu kulkowych fotek niewiele ostatnio, ale poczekajcie, niech no tylko rozpoczną się wiosenne przyrosty :woohoo: to będzie czad. Tam także coś się zmieni ... więcej paproci, nawodnienie mam nadzieję pozytywnie wpłynie na wrzosy, noooo ... i zamówiłam dwa rh :crazy: Czy dadzą radę :think: próbowałam wcześniej, ale nie w tej lokalizacji. Teraz kulki trochę urosły, osłonią, dadzą cień, a i podłoże nieco zakwaszone mam nadzieję :think: gdzieś upchnę :happy3:
Są plany ogniskowego kącika, są plany oświetleniowe .... plany, plany, plany ciekawe ile przyjdzie poczekać na ich realizację :silly:

Majuś w większości ogrodów pewnie by pasowało ;) wygląda dosyć naturalnie, a drewno, jak drewno pasuję do każdej niemal aranżacji :) zaś takie betonowe dodatkowo chyba powinno być trwałe.
Bardzo się cieszę, że się podoba :hug: Nam z pewnością ułatwi pracę przy koszeniu, nareszcie nie trzeba będzie podróżować z meblami. Zostaną tylko taboreciki na trawie pod paulownią, ale tam tak ma być właśnie, trawka i cień.

Anetko kiedyś prostowałam, na czubek łyżeczki i rozsypuję, ciężko określić ilość, ot tak, na wyczucie od początku ;)
Płyty zapewne podobne, ale z pewnością nie te, no bo te, o których mówisz to są pioruńsko drogie :jeez: nawet kiedy wyprzedaż :(
To są podobne płyty, ale bez opłaty za markę ... nie powiem jaką. Zwykle sprzedaż od wielkich dostawców prowadzą wielkie sieci, politycznie dodam :rotfl1: zagraniczne :happy3:

Nie mam zdjęć, choć różany kącik jakby na ukończeniu. Jeśli jutro pogoda dopisze rozpoczniemy ognisko :happy4:

Chyba jednak zostanę w domu :lol: :silly: coraz mniej mi się chce do pracy jutro, tym bardziej, że firmowe jajeczko u M się szykuje na wieczór :happy4:
Może się nie da zrobić wszystkiego, ale może nawiozę chociaż zakwaszę, zrewitalizuję mączką bazaltową :lev:

Będą nowe fotki, a dzisiaj na dobrą nockę jeden z ładniejszych iglaków w ogrodzie Picea mariana 'Aurea' :hearts: odmiana świerka czarnego o cudnym i bardzo oryginalnym zabarwieniu igieł. Dorasta nawet 20 metrów oraz 5 metrów szerokości, u mnie może z 1,6 x 0,6 :think:



DSCF1400.jpg


DSCF2409.jpg


DSCF2645.jpg


DSCF3536.jpg



i różyczka Eyes for You

DSCF2654.jpg


DSCF2709.jpg


DSCF2711.jpg


DSCF2677.jpg


No takie niby kotlety, ale ich nie było chyba.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Bozi, VERA, Kasionek, Marlenka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 18 Mar 2016 08:23 #446308

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Pięknie się robi... już nie musisz aż tak dopieszczać ogrodu przed moim przyjazdem w czerwcu... spokojnie Jola :rotfl1: :rotfl1: B)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.371 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum