TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 27 Lut 2016 21:14 #439268

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Przepiękny ten Pinus strobus Tiny Curls. Czy on wysoki rośnie?
A jak szeroki. Jeśli wąskli to w sam raz dla mnie. Tak samo jak ten kolumnowy ambrowiec, co go Adze polecałas.
Gdzie go można dostać?
Co do derenia pagodowego to bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Tylko żebym ja wiedziała jaki on duży urośnie :dry:
Jeśli taki jak na większości zdjęć, to może bym i dla niego miejsce znalazła.
Za to cousa podoba mi się ze względu na kwiaty, a potem na owoce. Dlaczego nie ma zdjęć takich już dużych rozrośniętych okazów?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 03 Mar 2016 10:34 #440873

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Kurcze już dwa razy wypisywałam sie z serduchem, opisy, zdjęcia, a tu komentarz od Kuneny :(
'Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.

Spróbuj jednej z następujących stron:

Strona startowa

Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny..'

Co to jest,mieliście podobne komunikaty po próbie wysłania posta :(
Zaczynam od nowa :jeez:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 03 Mar 2016 11:52 #440893

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Czwarty raz piszę :jeez: masakra :cry3:
Może tym razem się uda.

Aszko jak bezsenne noce :blink: sen jest podstawą egzystencji i trzeba minimalizować jego zakłócenia. Nawet farmakologicznie, znam to dobrze.
Teraz sypiam snem sprawiedliwego :happy4:

Kasiu zaraz czegoś poszukam, jeśli system pozwoli zamieścić :blink:

Madziu kiedy ten 'Blue Pearl' to nawet do najmniejszych ogrodów, nawet tych balkonowych się nadaje.
Joopi zaś ma długaśne igły, może to bardziej kwestia ujęcia :think:

DSCF0028.jpg


Krasawicę mam szczepioną na wysokim sztamie, nie rozrasta się nadmiernie, powiedziałabym nawet, że oszczędnie, choć z roku na rok lepiej. Urośnie zaś na tyle, na ile jej pozwolę :devil1: będę cięła, a co.
Nie mam pojęcia, czy to kwestia odmiany, czy szczepu :think:

Majutku jodełka jak najbardziej warta polecenia :) na tej, czy innej sztamie. Czy jednak dostosujesz ją do wskazanych towarzyszy .... Nooo nie są to malutkie odmiany, owszem karłowe, jeśli chodzi o gatunek, jednak wysokość i szerokość świerków i kosówek to ok 2 metry po 10 latach :whistle: Takie drzewka miałaś na myśli? Oby ne pochłonęły serba, bo nie wiem ile tam masz miejsca.

A ja tam lubię takie cudaki, jak Picea abies 'Pusch' /świerk pospolity/ docelowo od 0,5 do metra.


DSCF2002.jpg


DSCF2009.jpg


DSCF2007.jpg



Albo większy nieco, za to ze srebrzystymi igłami Picea pungens 'Hermann Naue' /świerk kłujący/, po 10 latach osiąga średnicę wysokość ok. 0,5-0,7 m zaś jak mówią źródła docelowo do 1-2 metrów /jak ja kocham te źródła :rotfl1: /
Mój jeszcze maluszek ...

DSCF0797.jpg


ale mam Krzywaczkowy okaz, zapewne ze 20-letni :hearts:


DSCF0598.jpg


DSCF0601.jpg



DSCF0600.jpg


Coś tam jeszcze poszperam, ale ja lubię takie cudaki ;)

Zuza witaj :bye: Nie zasłużyłam na tyle miłych słów, ale bardzo dziękuję :hug:
Pragnę jednak zauważyć, ze zaczynałam kreować to moje miejsce na ziemi, jako całkowity amator. Z pewnością popełniam wiele błędów, ale początkującym wolno :silly: :happy4:
Oczywiście zapraszam na krzesełko pośród różanych aromatów :wink4: albo w cieniste miejsc pod paulownią, a z cieniem to u mnie cienko :devil1:
Hortensji i u mnie przybyło w minionym sezonie :whistle: a clematisy ... Twoje dwa, jak myślę, to na dobry początek :woohoo:
Dziękuje za życzenia :hug: codziennie biję sie z myślami, czy to już ta operacja, czy jeszcze poczekać :lev:
Życzę udanego ogrodowego sezonu.

Margoś 'Tiny Curls' niby docelowo do 2 metrów, u mnie po kilku sezonach taki, jak widzisz. Nie jest szeroki za to. Z pewnością 'Green Curls' rośnie wolniej.
Ambrowce zespołowo wykupiliśmy na naszym forumowym spotkaniu w Krzywaczce, jesienią.
ZSP podaje, ze pagodowy 'Variegata' dorasta do 6-8 metrów, przy pewnie podobnej, bo pagodowej szerokości. Żebyś tylko zobaczyła w naturze to drzewo, zjawiskowe, choć bardzo rzadko spotykane w naszej krajowej uprawie.
Cornus kousa 'Gold Star' to jest zaś krzew, nie drzewo, może dlatego i fotki takich wydaj się niezbyt wielkich rozmiarów. Różnie jego wzrost docelowy oceniają także fachowcy, jedni od 1,5 do 2 metrów, inni zaś odmiennie od 3 do 4 m :blink: Bardziej przychylałabym się chyba do tej pierwszej oceny :devil1: Taka mi bardziej pasuje do całokształtu rabaty :silly:
Aaaa jeśli Pani sobie życzy owoce, to zdecydowane polecałabym derenie jadalne :happy-old:

Zaraz może wrzucę jakieś fotki, ale teraz spróbuję z tekstem.
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2016 11:57 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, VERA, edulkot

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 03 Mar 2016 12:30 #440908

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
A wracając jeszcze do Cornus kousa 'Gold Star' to jesienią prezentuje się mniej więcej tak

DSCF4669.jpg


Zerknęłam do początków ogrodu, aby nieco porównać :whistle:

Tak oto rok 2010

2010_1.jpg


2010.jpg


Mój kochany Rufik, jak zwykle towarzyszył ogrodowym pracom. To b yła dla niego wielka odmiana odkąd wyprowadził się z bloku.

Tymczasem przed domem nieco się zagęściło 2015 :devil1:
Świerk kłujący zdecydowanie domaga się golenia i usunięcia bujających przewodników, a i cis nie mniej zupełnie :think:

DSCF4676.jpg


DSCF4677.jpg


DSCF4674-2.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, affa, VERA, edulkot

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 03 Mar 2016 12:43 #440913

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Jolu z tymi rozmiarami moich iglaczków to przesadzasz, może sugerujesz się tymi samymi źródłami które tak kochasz :wink4:
Serb to już wielkie drzewo i o niego się nie boję, to on może przykryć te maluszki ale zawsze można go podkasać :rotfl1:
Przerosła wszelkie podawane rozmiary tuja Woodwardii dlatego idą do wykopania a na ich miejsca posadzę azalie.
Jak pogoda i zdrowie pozwolą to zrobię tam aktualne zdjęcia, pokażę u siebie.
Ale ale, ja ostatnio wstawiałam zdjęcia cebulic które właśnie tam kwitną, widać tam te maluszki. :bad-idea:
Pilnie oglądam wszystko i skrzętnie zapisuję :comp:
Dziękuję za już i czekam na dalsze :thanks:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 03 Mar 2016 14:08 #440929

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
Jolu dziekuje za wszystkie odpowiedzi :flower2:
Fakt,jednak pierwsze zdjecie troche skrocilo mu te igly :happy: ,na drugim bardziej widac,jakie sa dlugie :woohoo:
Blue Pearl fakt malutki,tylko ja go nigdzie nie moge dorwac :devil1: A lilak,no coz chyba raczej odpuszcze,choc piekny jest,zostane przy swoim kurduplu Palibinie.Moze kiedys jak sie dochowam wiekszego ogrodu :P
Wystarczylo tylko 6 lat,a Twoj ogrod nabral wygladu i charakteru,cudny jest :woohoo:
A czy Bez czarny "Eva" bardzo okupowany jest przez mszyce,ponoc bardzo go lubia i przechodza mi ciarki na sama mysl o tym :jeez:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 03 Mar 2016 17:11 #440974

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękności ,śliczności :hearts: No i jak tu nie kochać iglaczków :)
Jolciu ,jak patrzę na Twoje początki ,to widzę swoje .Wielka ,żółta ,piaszczysta pustynia .A teraz muszę się przedzierać .Nie chcę Cię straszyć (no może troszkę :happy: )ale Ciebie czeka to samo .
Nie lubisz rezygnować z upragnionej rośliny ,a miejsce kiedyś się kończy :search:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 03 Mar 2016 18:13 #440989

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Pamelko ależ to wszystko urosło :supr3: Pozdrowionka :hug:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 03 Mar 2016 22:07 #441115

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Mój mały Pusch jakiś taki czarniawy :think: Wygląda jakby padł.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 06 Mar 2016 21:55 #442270

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
No faktycznie porosło Ci przed domkiem
I niby takie kuleczki sadziłaś :)
Myślę i myślę, co tu posadzić z zaproponowanych drzewek.
Pagodowy musi mieć przestrzeń, bo tylko wtedy wygląda rewelacyjnie.
Pewnie zdecyduję się na Cousa
Ale iglaczek też za mną chodzi
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Mar 2016 12:29 #442725

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Jolcia, to Twój ogród jest? ajaj ajaj, pięknie :supr3: Jakie wszystko duże urosło, nawet to co miało zostać malutkie :happy4: Powojniki i róże nie dają się wyrugować rozpychającym się kulkom, robią wszystko aby wskoczyć na pierwsze miejsce w serduchu, widzisz to? I co Ty na to? :)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Mar 2016 13:24 #442741

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Majutku widziałam, wdziałam Twoje kółeczko, faktycznie na tę chwilę świerczki nie mają imponujących rozmiarów :silly: poczekaj z .... 10 lat. Trzeba będzie podkasywać serba.
A tak prawdę powiedziawszy to trzeba czytać ze zrozumieniem, nie wiem, jak poczytałam, ale miałam wrażenie, ze te świerki i kosówki to dopiero zaplanowane są :silly:
Madziu to prawda, że każdego roku bez obsiadają mszyce :( trzeba pryskać niestety :(
Święte słowa Ewa, zaczyna buszowacieć, a perspektywa dodatkowej powierzchni wciąż odległa :lev: właściciele sąsiedniej działki nadal za oceanem :blink: Coraz częściej rezygnuję już z chciejstw, ba postanawiam nawet dbać już tylko o te rośliny, które rosną w ogrodzie :wink4:
A pracy sporo :lev: jeśli więc rozszerzenie ogrodu na zachód to o połacie mało zajmujące :devil1: mam plan, nie mam ziemi.
Kasiu :bye:
Bożenko jeśli czarny, to nie jest dobrze :( prawdopodobnie jakiś grzyb :( Zdecydowanie powinien być zielony.
Margoś i porosło :lol: zdecydowanie szybko, a wydawało się, ze takie wszystko malutkie. Dlatego właśnie preferuję inwestycje w malutkie roślinki, które mają szansę odnaleźć se w określonych warunkach lub nie, ale przynajmniej mniej szkoda :devil1:
A jaki iglaczek za Tobą chodzi ;)
Ulcia tak mówisz :think: No nie :silly: podział terenów chyba jednak zachowany został, a są jeszcze plany rozbudowy przecież. Kolejna część, jeśli sprawa dojdzie do skutku będzie kulkowa :P
Porosło wszystko, to prawda. Teraz największą troską jest, aby rosło zdrowo :flower2:
Weekendowo planuję zasilić cały ogród mączką bazaltową, odgrzebałam stwierdziłam, że doskonale zniosła zimę. Mam nadzieję, że roślinki docenią moje zaangażowanie.

Tymczasem wiele prac wiosennych już wykonanych, inne, że tak powiem zaangażowane, jeszcze inne rozpoczęte.
Już wiem, o czym opowiadały koleżanki, które mają to szczęście, że każdego dnia mogą się udać na rabatki :) Ja, niestety muszę zwykle czekać do weekendu, a ten ostatni cudny był :woohoo:
Powróciło dawno nie odczuwane zmęczenie połączone z satysfakcją, jak ja kocham takie chwile.
Zmęczenie z uśmiechem na twarzy :happy4: dookoła ptasie trele, a i owady już zaczynają rejwach na nielicznych póki co, wiosennych kwiatach.
Niepokoją nieco zapowiedzi, ale miejmy nadzieję, że ne będzie tak źle, jak w 2013 :blink:
Ekipa mi się zapowiedziała, będziemy finiszować z nawodnieniem :woohoo: Może jeszcze w tym tygodniu wystartujemy z podłogą w różanym zakątku i altanie :happy4: Pan od światła zajęty :blink: ale może się postara.

Jeśli pogoda nie dopisze będę malowała płotki. Musiałam wymienić wszystkie wokół domu, bo ... się zużyły :(
Bez płotków niedobrze, bo psy traktują rabaty, jako część wybiegu, szczególnie kiedy są jeszcze ich zdaniem puste :unsure: a tam wszelkie dobro wychyla się spod zemi.

Wiem, wiem, co niektórzy powiedzą, albo ogród, albo psy :blink: No niestety nie ma takiej opcji, psy są członkami rodziny :teach: trzeba tylko zadbać, aby nauczyły się nareszcie co im tam wypada :rotfl1:

Tyle wiosennych fotek u Was :hearts: zupełnie nie wiem, czy mam wstawiać te moje ... jeszcze bardzo ubogie :oops:
Może cyknę coś po pracy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka, Łatka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Mar 2016 13:44 #442748

  • Ave
  • Ave's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 832
  • Otrzymane dziękuję: 395
Cykaj i wstawiaj - u mnie jeszcze nędzne oznaki wiosny, to sobie chociaż popatrzę u Ciebie i pozazdraszczam.
Ewa
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Mar 2016 19:01 #442798

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ave wrote:
Cykaj i wstawiaj - u mnie jeszcze nędzne oznaki wiosny, to sobie chociaż popatrzę u Ciebie i pozazdraszczam.

jestem za....
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Mar 2016 19:08 #442799

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19272
  • Otrzymane dziękuję: 79692
Jolu, wstawiaj, wstawiaj, co tam się wygramoliło :)
U mnie z połączeniem ogrodowo-psim jest jeszcze ekstremalniej, bo ogród jest w pierwszej linii dla psów (zaraz mnie tu ukamienują :dry: ), jako że nigdy nie spuszczam moich ze smyczy poza zamkniętą przestrzenią jest to dla łaciatych jedyna szansa, by się wybiegać i wybawić. Dlatego musze miec sporo czegoś w rodzaju trawnika, a rabaty kwiatowe tylko bokiem, chętnie chronione jakimiś solidniejszymi roślinami. Nie bardzo też mam jak w mieście grodzic w środku nie tak dużej przestrzeni... :unsure: Stąd dobrze znam ból połamanych wschodzących cebulowych, a nawet brutalnie wykopanych i obnoszonych w pysku nowych nasadzeń. No cóż... Stopniowo te szaleństwa się kończą, moja ukochana Łacia w wieku kilku lat naprawdę doskonale wiedziała, że wolno tylko po trawce... Młodsza, Cytrynka, ma teraz 2,5 - może za rok, dwa, się ustatkuje?
Podziwiam osoby powiększające (lub zamierzające to zrobić) areał, ja chętnie bym coś odstąpiła ;)
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Mar 2016 19:29 #442813

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Czy Pani się nie pomyliła w obliczeniach? Ogród ma zaledwie 5 lat? Matko, jest ... (i tu mi zabrakło słów...) niesamowicie dojrzały!
Jolu, że cudnie u Ciebie - to wiesz :hug:
Twoja Abies pinsapo 'Aurea' ładnie wybarwiona, moja rośnie od płn-wsch. strony, to zzieleniała. Trochę mnie zmartwiłaś jej rozmiarami - moja rośnie tuż przy oknie; czy czeka ją przeprowadzka???
Clemki - zjawiskowe :hearts: Moje zmarniały, trwają schorowane, ale to już nie ta uroda...
Ambrowiec - moje marzenie... (tylko dlaczego u nas ceny zaczynają się od ok. 300 zł w górę :placze: )

Zdjęcia ze szczeniaczkami podbiło serce mojej młodszej latorośli. :hearts: Aż piszczała z zachwytu :)

Z pracami już ruszyłaś... Opryski olejowe dokonane?
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2016 19:29 przez dkny.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Mar 2016 19:35 #442820

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jola, ogród i psy, moje juz w zasadzie chodza ścieżkami........a ja uspokoiłam się z nerwami... :rotfl1: , masz taka beczkę jak ja, śliczna :devil1:
Należę do koleżanek, które maja czas na ogród ale nie maja kasy na zakupy do ogrodu......każdy kij ma dwa końce, niestety....mogę patrzec tylko na Wasze zakupy..... :cry2:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Mar 2016 21:21 #442874

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
W sobotę dokładniej obejrzałam Pusha i od dołu jest zielony.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.482 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum