TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 09 Mar 2016 22:17 #443218

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jaki iglaczek? A na przykład Pinus strobus Tiny Curls
Szukam też jakiegoś wysokiego, ale wąskiego
U sąsiadki rosnie fajny świerk musze podpytać co za jeden
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 09 Mar 2016 22:47 #443232

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Czytam że też masz wiosnę ale jakoś nic nie widać :search:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 12:41 #443390

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Ewa, Aszka kiedy nie ma jak cykać :( pochmurno, kwiatki nie chcą się otwierać, dodatkowo deszczowo :jeez:
Aniu właśnie wczoraj zapytałam mnie Pani od architektury krajobrazu, czy bardziej kocham ogród, czy psiaki :devil1:
Tu nie ma wyboru, to jest

Aniu i mój dystyngowany i dorosły Rufek doskonale wiedział gdzie wolno, a gdzie nie wolno wchodzić :lev: Trochę czasu mu zajęła nauka, bo po przeprowadzeniu się do domku szalał i cieszył się wolnością, choć kilka lat :cry3:

Rufek2012.jpg



Moje psiaki uczę, najgorsze są jednak te tymczasowe bidy :( czasem ze schroniska, czasem ze straży, przygarnięte z ulicy, najczęściej zaś spore lub duże psy, albo zupełnie inaczej szczeniaki, które u mnie wyrosły przez kilka miesięcy :silly:
Wykopywane powiadasz ... ile to razy zakopywałam w tym roku wiosenne :think: pojęcia nie mam :silly: Po pracy zakopałam, kolejnego dnia znowu rozrzucone wokół :crazy:
Noooo ale miłość do mojej Zuzki-ogrodniczki jest bezwarunkowa :hearts: cóż mam począć.


Zuzka.jpg


Anetko :hug: cieszę się, że zaglądasz.
Abies pinsapo 'Aurea': 'Wolno rosnące drzewo o szerokostożkowym pokroju. Po upływie 10 lat posiada ok. 1,5-2m wysokości i 1m szerokości, zaś po 20 latach osiąga 3-4 metry wysokości i około 2,5m szerokości' :woohoo:
Za młodu pokrój nieregularny, zdarzają się też egzemplarze, które ne wypuszczają przewodnika :think:
Znaczy całkiem, całkiem spora, nie ;)

Wiem, wiem, doskonale znam to, ze trudno jest uwierzyć, że nabywane przez nas młodziutkie 'pizdryki' wyrosną kiedyś na takie postawne drzewa :rotfl1: Mam tak nieustannie, choć kilka okazów już mnie zaskakuje, bo wzrost miał być zdecydowanie wolniejszy :oops:

Mam świeżuśkie fotki

DSCF5192.jpg


DSCF5194.jpg


Trochę podrosła :think: właśnie wpadłam na pomysł, że jeszcze w tym roku zostawię 'Rydal' i 'Aureę', wysadzę świerka ze środka, przed dom :woohoo: Nooo to dobry pomysł jest :wink4:

Ejjj a gdzie takie drogie ambrowce są :mad2: ja dałam 12 złotych zdaje się. Były takie po 60, ale do autka by nie weszły :lol:
Opryski olejowe zrobione :woohoo: udało się pomiędzy opadami i wiatrami. W weekend szykuje się do miedzianowych oprysków.

Szczeniaczki zostały w mieście, w dobrych domkach, czasem nawet jeden nas odwiedza.

Ewcia u Ciebie przecież już wszystko posadzone, taki ogród :woohoo: co Ty byś jeszcze chciała :hug:
Też nie planuję zakupów jeśli w jakimś stopniu Cie to pocieszy :kiss3:
Pisałam już kilka razy, że zadbam o stan posiadania i tego się trzymam.
A wracając do psików, kiedy ogród dojrzały, a roślinki wyrośnięte, to psy doskonale wiedzą, którędy się poruszać ;) Gorzej kiedy wszystko małe, a taki iglaczek ma 15 centymetrów :rotfl1:
Mam nadzieję, że i u mnie już niedługo się nauczą którędy się poruszać, choć ..... te maluchy to szkód większych nie czynią, pomijając kopanie oczywiście :jeez:

Bożenko trzeba obserwować wiosną zatem, być może góra odbije. Bardzo się cieszę :hug:
Margoś 'Tiny Curls' nie będzie zbyt wysoki, chyba do 2 metrów :think: Jeśli wąski ze strobusek to już raczej 'Torulosa' :silly:
No nie wiem jaki ma być wysoki i szeroki, mam takie dwa przecinki docelowo wysokie ;)
Zaraz dostawię, choć coś mi się wydaje, że były ostatnio :think:


Majuś, no bo jak cykać, kiedy pogoda pod psem :oops: Mam nadzieję, że weekend pozowoli popracować :think: choć i ojczyzna wzywa :unsure:

No to może jakieś takie malutkie, skromniutkie :oops:


DSCF5180.jpg


DSCF5181.jpg


DSCF5166.jpg


DSCF5177.jpg


DSCF5175.jpg


DSCF5169.jpg


Chyba znowu mam źle ustawione ISO, nie sądzicie :sad2:
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2016 12:42 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Bozi, anabuko1, Łatka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 13:01 #443393

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jolcia, nie mam jak teraz sprawdzić Twojego EXIF-a (jeśli udostępniasz metadane), więc powiedz, czy wiesz, na jakim ISO robiłaś te zdjęcia? Generalnie, przy dziennym oświetleniu wystarczy 100-200, resztę regulujesz czasem otwarcia migawki i przesłoną. Może czegoś sobie nie przestawiłaś i masz ustawione dużo wyższe? Ostatnie foty są prześwietlone...

Zuzka mnie rozwala... co za mina! :hearts:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 13:12 #443399

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Margoś no to jeszcze raz, znalazłam jesienne fotki

Chamaecyparis nootkatensis 'Strict Weeper' / 'Strict Weeping' :think: (syn. Xanthocyparis nootkatensis ). /cyprysik nutkajski/
'Drzewo o ekstremalnie wąskim, kolumnowym pokroju. Przyrasta rocznie ok. 30 cm na wysokość i ok. 5 cm na szerokość. Po 10-ciu latach dorasta do: 4m wys. i 1m szer.' :wink4:

To ten wąski pan w środeczku :silly:
DSCF4708.jpg


Pinus strobus 'Torulosa' /sosna wejmutka/, roczny przyrost to nawet 30/40 cm, docelowa wysokość 5 m do 10 m, zaś szerokość od 2 do 3 m ;)
Po 10 latach może osiągnąć około 2-3 m wysokości, u mnie po ok. pięciu ma już ze dwa metry.

DSCF4707.jpg


A tutaj wiosennie oba, ale nie wiem, czy wystarczająco widoczna na tle jałowców :think:

DSCF1394-2.jpg


Znalazłam jeszcze taką fotkę z wiosny, całkiem sympatyczna.

DSCF1294.jpg


I znalazłam tymczasowiczkę wiosenną jeszcze, piękny i kochany pies :hearts:

DSCF1317.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, chester633, Bozi, VERA

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 13:17 #443404

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dzięki Aguś :kiss3: tak mi się wydawało, tylko , czy ja kiedyś doczytam jak tam ISO regulować :rotfl1: :happy3:
Doczytam, bo inaczej znowu się zniechęcę do fotografii :supr:
Wychodzi na to, że żadne 100, czy 200 :unsure: 800 było :jeez:
Nic dziwnego, że źle :(

Fajne te moje 'dzieciaki' są ;) taka rasa, co wygląda jak pluszaki :hearts:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 13:18 #443405

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A u mnie odwrotna kolejność ;) , udało się prysnąć miedzianem, a teraz planuję Promanal, choć mam te same rozterki co Ty w kwestii soboty :happy3: . Że też nie dadzą w spokoju poogrodować :evil:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 13:30 #443409

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta no ale jak pryskałaś miedzianem skoro różyczki jeszcze w kopcach? Rozgarnęłam, aby pociągnąć do samego dołu :)
Mam nadzieję, ze pogoda się w końcu jakoś wyklaruje. Słońce zaświeci najpóźniej w sobotę o 13-tej :funnyface: tradycyjnie.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 13:44 #443413

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Głównie zależało mi na oprysku brzoskwini ;) , a róże przeleciałam po chińsku :happy3: , czyli "jako-tako" :happy3:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 13:47 #443416

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
:rotfl1: :happy3: byle jako :devil1: :funnyface:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 14:35 #443426

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Kurde a ja jadąc dziś do apteko-dregerii pamiętałam o oleju parafinowym i go w końcu nie kupiłam :hammer: . No żeby to szlag :ouch: .

Jola przycięłaś już powojniki? Bo ja ciągle się zbieram :pinch: i zebrać nie mogę :tongue2: . Każdej wiosny tak jest, że jak przytnę jedno, to zapomnę o drugim :oops: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2016 14:36 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 10 Mar 2016 15:27 #443439

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Jolu, witaj!!
Ładne te twoje oznaki wiosny.W końcu coś żywszego, kolorowego w ogrodzie jest,
Małe, to małe, ale dużo radości.
Też jestem z zapytaniem czy Clemki już cięłaś ???
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 11 Mar 2016 12:47 #443681

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dziewczynki jasne, że cięłam. One już zaczynają poważnie rosnąć, więc dlaczego mają się wysilać na taką ilość pąków :silly:
Powiem więcej, nawet podsypałam nadmanganianem te, na które mi wystarczyło :lev: Pierwszy raz zabrakło mi saszetek, wykorzystałam trzy, a potrzebnych chyba z pięć :unsure:
Zakupiłam także schodki :silly: takie niezbyt wysoki, ale wystarczające, aby mocować clemki, których nie tnę do podpór.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 11 Mar 2016 16:45 #443726

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Również już przycięłam clematisy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 11 Mar 2016 17:10 #443739

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Klemki to ja już dawno przycięłam, wszak one mi się puściły bardzo szybko, ale o nadmanganianie zapomniałam nabyć :hammer:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 11 Mar 2016 19:32 #443804

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79759
Jolu -kolejna prośba o fachowa poradę. W sprawach różanych ignorantka jestem, te parę, co mam rosną sobie "na żywioł". Właściwie nie mam ani jednej wielkokwiatówki... same angielki, Poulsena (Nadia Renaissance), Kordesa Antike- i ze cztery pnące. Ciągle czytam o cićciu - skoro rozgrzebujecie kopczyki, to chyba tniecie prawie do ziemi? Moje nie, pnącym obcięłam tylko ewidentnie cieniutkie gałązki, tym "wysokim naziemnym" zostawiłam grube łodygi do mniej więcej 150 cm. Źle? Dodam, ze wrocławskie już właściwie ruszają, w tym nowe nabytki (zrobiłam sobie taka minirabatkę angielską :rotfl1: ). Nie robiłam w ogóle kopców, nigdy, nowe obsypałam trochę torfem, ale bez przesady. Zmarzniecie róż przydarzyło mi się raz w życiu, strasznej zimy 2012.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 11 Mar 2016 20:57 #443847

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Pamiętam, jak kupowałaś tę Abies pinsapo, to szczerze wątpiłam, czy ona da radę, a tu proszę jak pięknie na schwał ;) wyrosła! Trzeba sobie jakąś odmianę sprawić chyba :) W ogóle to do Krzywaczki trzeba jechać pani Jolu, mi z 10 kulek uschło nieodwołalnie jednak :placze:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 12 Mar 2016 07:43 #443937

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Powiem więcej, nawet podsypałam nadmanganianem te, na które mi wystarczyło
Jolu, a możesz coś bliżej na temat.
Zwykły, taki z apteki sypiesz? Ile na krzaczek?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.643 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum