TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 18 Mar 2016 20:45 #446565

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Bardzo dobry pomysł z tą podłogą. Mniej roboty będziecie mieli. :)
Najpierw myślałam, że to iejsce pod nową szklarenkę, a tu jeszcze coś innego
Super
Dzięki za iglaczki. Ten nutkaj mi się podoba
Ja mam Julile, on też ma wąski pokrój, ale nie aż tak jak Twój
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 19 Mar 2016 21:05 #446894

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Igor wrote:
Pięknie się robi... już nie musisz aż tak dopieszczać ogrodu przed moim przyjazdem w czerwcu... spokojnie Jola :rotfl1: :rotfl1: B)
Ja mam nadzieję być wcześniej ;) , ale podpisuję się pod tym, co napisał Igor :)
Podłoga bardzo fajna, świetnie to będzie wszystko razem wyglądało, oczywiście bez tak dorodnych roślin takiego efektu by nie było :) Różane zdjęcia powalają na kolana, nawet ta kapryśna ponoć 'Eye For You' ma moc!
A tych ostróżek to się w końcu pozbyłaś? Bo pamiętam, jak narzekałaś na ich przesadę w rośnięciu ;)
A ciemiernki będzie Pani miała takie:

DSC_0160-2.jpg


Mogą być?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 19 Mar 2016 21:24 #446903

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Jolu, śniegiem sypnęło wtedy i w Krakowie, przynajmniej tak pisał nam syn. Na szczęście wyjazd oszczędził mi tego widoku. Ładuję jeszcze jutro w słońcu akumulatory i wracam pojutrze z zapałem do pracy w ogrodzie. No może nie tak od razu, ale po świętach z pewnością.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 19 Mar 2016 21:24 #446904

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Jola zaniemówiła z wrażenia. Taaaakie ciemierniki! :)
Co do wizyty Sanepidu,to śmiało do ogrodu można zapraszać... Pozdrawiam cieplutko. Wszak pierwszy dzień wiosny.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 13:31 #447852

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Igorku sorry jakie pięknie :blink: Ogólna rozpierducha jest :jeez: brak trawnika :jeez: a teraz jeszcze mi sie zapowiedzieli z przyłączem wody i kanalizacji :supr:
Jak tak dalej pójdzie to zamknę ogród na cztery spusty na jakiś czas.

Margoś mam nadzieję, dodatkowo powierzchnia podłogi pozwoli na ustawieni kilku donic ;) no to postawię :wink4: Zamówiłam już magnolię do donicy :silly:
Tunel jeszcze nie dojechał więc w warzywniku tymczasowe miejscówki wielu roślin jeszcze.
Ten mój nutkaj to chyba jeden z najchudszych jest, dlatego tak mi się podoba.

Marta trzymam za słowo :devil1: wcześniej :happy4: ciekawe tylko kiedy :whistle:
Ciemierniki cudne, dziękuję, dziękuję :hug: za pamięć o koleżance. Moje zamówione wcześniej jakimś dziwnym trafem wróciły do sprzedawcy :blink: nawet żadnego awizo, ani informacji nie miałam.
A jeśli chodzi o róże :lev: ne jest dobrze, ale to już chyba wcześniej mówiłam.

Ostróżki wciąż na pozycjach, może w tym sezonie pomyślę o przeprowadzce do pustynników traw i hortensji :think:

Romku a Ty jak zwykle w cudownych okolicznościach przyrody :woohoo: zazdroszczę, jak co roku.
Całe szczęście szczęśliwie dolecieliście :hug:
A ja mam coraz większe opory przeciw podróżowaniu :blink: tradycyjny wiosenny wypad na wyspy odłożyłam ... słusznie, czy nie :think:
Za ogród tez się pewnie wezmę dopiero po świętach, bo pogoda zupełnie nie sprzyja.

Izka w życiu nie wpuściłabym sanepidu do ogrodu :lol: z pewnością nie tej wiosny, jeszcze dostałabym mandat za własną działeczkę :rotfl1:
Ciemierniki w rzeczy samej zacne są, chyba będzie ich więcej jednak.

Skąd u Was tyle uśmiechających się wiosennych :whistle: u mnie wciąż trwają przyczajone, szans najmniejszych na piękne zdjęcia nie mam :oops: Baaaaa, nie mam także sprzyjającej pogody do pracy w ogrodzie, leje, wieje i jest chłodno na zmianę, a popołudniowe godziny szczególnie nieprzyjazne.
Planowałam nawet wolny czwartek i piątek, a tu, jak zwykle pogoda zmieniła się na gorszą.

Tymczasem podłogi prawi zakończone, jak myślałam nico powiększy się rabata różana, ale nie ma już dei obsadzania dodatkowymi miniaturkami z przodu, bo .... zanim się zorientowałam wspomniane zniknęły z oferty Floribundy :supr: Nic to będą bylinki, jeżówki, a jak :woohoo: trawy, może szaławia omaczona i przetaczniki.

DSCF5315.jpg


DSCF5317.jpg


DSCF5326.jpg





DSCF5310.jpg


DSCF5321.jpg


sasanki zaczynają rosnąć, jak ja kocham ich wiosenne futerko

DSCF5313.jpg


zaś kokorycze chyba jednak nie najlepiej znoszą nocne przymrozki, wszystkie tak leżą :oops:


DSCF5305.jpg


A na koniec jeszcze odnośnie sanepidu i porządków :rotfl1: :happy3: no chyba nie ma wątpliwości :rotfl1: aaaa jeszcze ogniskowego porządku nie pokazywałam.

DSCF5277.jpg


Wszystkie wizyty wstrzymane :devil1:
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2016 13:34 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Tamaryszek, chester633, edulkot

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 13:37 #447855

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Taki 'porządek' też miałam swego czasu w ogrodzie, ale za to pomyśl jak będzie pięknie już niedługo. Trawka ruszy tylko zrobi sie ciepło a z tymi podłogami ogród z pewnością zyska jeszcze bardziej na atrakcyjności.
U nas też zimnica i totalny bark słońca a przed chwilą dostałam fotki znad morza i szlak mnie trafił. Słońce, lazur nieba, szum morza - po prostu bajka. jak znam moje pieskie szczęście w maju jak ja pojadę będzie lało. Ale nic to nie dajmy sie szarości :hug:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 13:42 #447860

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Jolu ta podłoga w tym zakrętasie to pod ten cudny komplecik biały? :think: Żeby się nóżki pod dupkami nie zapadały? :devil1: Super pomysł :woohoo: .

Ale wiesz, co Ci powiem, to Ci powiem, ale bałagan to masz tam teraz nie z tej ziemi :happy: ... to znaczy właśnie ta ziemia robi bałagan :wink4: . W sumie to dobrze, że za jednym zamachem robisz rozpierdziuchę na wszelkim możliwym polu, łącznie z kanalizacją itp. Pomyśl, że jak wszystko skończycie, to będziesz miała z tym święty spokój :hug: . Trzymam kciuki, żeby "chaos" trwał możliwie jak najkrócej :flower1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 16:41 #447915

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ziemia to na renowację trawnika :dazed: ? Piękna ziemia, aż szkoda :happy3: . Widzę poszłaś w inwestycje w tym roku ;) , a ja jutro idę do kowala :woohoo: . Ciekawe ile mi zaśpiewa za 10 okrągłych i 2 półokrągłe podpory :whistle:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 19:33 #447959

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
To rozumiem ! Inwestycja z rozmachem. Będzie jeszcze bardziej elegancko.Potem to już nawet nie myśl o burzeniu ! co najwyżej patynuj jogurtem kamienie :bye:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 20:19 #447989

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
pamelka wrote:
DSCF5317.jpg
Zaraz, zaraz, a tutaj te kamyczki to były czy świeżo dosypane?
Rozmach prac wiosennych budzi podziw, a ta góra czarnoziemu wręcz zachwyt! Popieram, szkoda tego dla głupiej trawy ;)
Wiem, że trudno Ci patrzeć na taką górę czarną na nieskazitelnym trawniku :) i chciałabyś to jak najszybciej zutylizować ;) , ale przecież można jakąś rabatkę nową rach-ciach założyć, margiel wywieźć, to rozsypać i już! :rotfl1:
Jak szaleć, to szaleć! I potem trzeba będzie coś kupić na tę rabatkę, fajnie będzie, mówię Ci! :lol:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 20:34 #447996

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ta czarna góra nęci, nie moge namierzyc u siebie takowej.....podłóg nie mam, mebelków nie mam, pogody nie mam, za to ogród mam prawie ogarnięty.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 21:44 #448042

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Kokorycze wtuliły się w glebę przed zimnem :P Na majówkę będzie miejsce jak znalazł.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 22 Mar 2016 22:17 #448074

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19353
  • Otrzymane dziękuję: 80156
pamelka wrote:



DSCF5310.jpg


DSCF5321.jpg

Co za cudny irysek, czy on taki błękitny w naturze, czy tylko cyfrówka go tak przeniebieszcza? Ale piękny, tak czy siak.
Widzę jeszcze śliczne i uśmiechnięte rude pysio - remont nic a nic mu nie przeszkadza.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Mar 2016 09:06 #448169

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3184
  • Otrzymane dziękuję: 5469
Pamelko ;) może teraz jest mały bałagan , ale ja Ci go zazdroszczę.Cudnie będzie, jak uporasz się z hałdą ziemi, uprzątniesz zakątki, gdzie kładłaś płyty. Już to widzę-perfekcyjny ogród.A jak wszystko zakwitnie :wink4: Miłego dzionka :kiss3:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Mar 2016 10:23 #448197

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka u mnie taki rozgardiasz od wczesnej jesieni :blink: wykopki, trawa zdewastowana, potem nawieziona ziemia na ten wielki kopiec. Co ja się miałam z psami jesienią i zimą :blink: To było ich ulubione miejsce do zabawy i kopania dziur :supr: a potem takich gagatków trzeba jakoś do domu zawinąć :jeez:
Obok na rabacie zaczęły wychodzić cebulowe, a psie towarzystwo bokiem wielkiej góry urządzało pogonie :angry: Postawiłam oparte o siebie dwie palety, żeby musiały omijać, przychodzę kolejnego dnia z pracy, a palety leżą na moim pięknym gingko :cry3: Californian Sunset :placze: Myślałam, że już po nim, ale się okazało, że na szczęście dosyć giętki był :whistle: zobaczymy wkrótce.

U mnie na szczęście dzisiaj piękne słoneczko :flower2: inne życie. Baterie się ładują, pisałam już, że ja jestem na baterie słoneczne :rotfl1: Żeby jednak nie było za dobrze, dosyć chłodno, a jutro w nocy prognozują -7 :jeez:

Dorciu tak kochana, ta podłoga to właśnie w celu .... żeby się kawa na stole /czy tam beer :silly: czy inne napitki/ nie rozlewały, a dupki żeby się z nóżkami nie zapadały w grunt :happy3: No i żeby kosić było łatwiej, żeby ne nosić mebelków :huh: można będzie dostawić jakieś latarnie, czy coś tam podobnego i urządzać.
Powiem szczerze, że od pewnego czasu marzy mi się parasol do tego zakątka, parasol ogrodowy, ale nie taki zwykły, koronkowy parasol :wink4: o mam pomysła :happy:
Jednak na naszym rynku nie znajduję nigdzie, może w UK poszukam :think:

Marta na kowala mnie już nie stać :oops: dokupiłam płotki, miały być kute, ale te drogie :jeez: wzięliśmy drewniane zatem, ale teraz trzeba malować, nie ma jak bo pogoda kiepska, a psiaki biegają po cebulowych :blink:
Wracając do inwestycji to niedługo będzie już rok, jak rozpoczęłam kompletowanie materiałów i pomysłów :silly: no, nie ... ogniskowy planowałam już chyba z 5 lat :happy3: Niestety i tak wyjdzie inny niż w założeniach.

Ewcia mam obawy kiedy wyjdzie to 'potem' za rok, może i dwa :happy4: ale coś się dzieje. Wielkie kamienie mają wymienioną agro pod spodem, jest nadzieja, że perz się nareszcie nie przebije :silly:
Elegancko będzie .... mam taką nadzieję, że może kiedyś :hug:
Muszę rozłożyć obeliski, nadchodzi czas cięcia różanych piękności. Myślałam, że może jutro, a tu w nocy znowu mróz, bo -7 to już nie przymrozek :jeez:
Aaaaa i do mnie przyszła przesyłka z e-clematis. Tym razem clemki trafią na ogniskowo-warzywny płotek, zobaczymy, jak to wyjdzie. Tam jest raczej zacisznie i słonecznie, więc jak Bóg da to będzie przyjemnie.
Domki dla motyli może pozwolą zwiększyć ich populację w ogrodzie :lol:
Plany, plany, plany ... dobrze, że są, znaczy deprecha na chwilę w kołek :lev:

Marta no nie będzie nowych rabat :blink: nie będzie, chyba, że .... uda się zdobyć ten kolejny kawałek.
Ziemia kupowana jesienią szarą i burą, inwestycję trzeba rozkładać, bo kto by podołał jednym pociągnięciem :unsure:
Tak więc ziemia częściowo wykorzystana na różane kopce, nadmiar zdjęty, a reszta rozciągnięta na wszystkie różanki. Planuję jeszcze dosypać do północnej rabaty oraz bylinówki. Mam nadzieję, że wystarczy.
Kamyczki dosypane, bo położone obrzeża i agro żeby nie trzeba było wiecznie podkaszać tych kamieni.

Ewcia, bo jak się ma taki ogród jak Ty :woohoo: to takie dodatki są zbędne :hug: piękny i do tego ogarnięty już :) tylko pogratulować.
A wracając do mebelków akurat te zwykle maluję wiosną :lev: tak sobie przysiadam na stołeczku w leniwą sobotę, kiedy cały dom jeszcze śpi i jadę pędzelkiem :wink4: Zaglądałam do składziku, podtrzymam tradycje w tym sezonie.

Bożenko dzisiaj już słonecznie, ale chłodno, masz rację na majówkę chyba będą :lol: i krokusy u mnie będą chyba dopiero na majówkę.

Aniu to jest oryginalny kolorek, nie majstruję przy fotkach, a aparacik czasem prześwietla, ale chyba nie koloryzuje ;)
wstępnie umówiłam się w kwietniu na krótki kurs fotografowania, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zuzanka to pierwszy górnik w ogrodzie :jeez: nic jej nie przeszkadza, a góra tego czarnego najbardziej cieszy :blink:
Ona zawsze musi wszędzie za mną, wiesz, jak to jest :devil1:

Kasiu oby choć trochę zakończyć prace, dużo jeszcze przed nami, oj dużo. Oby tylko pogoda dała popracować, tydzień i będzie w miarę ogarnięte. Przynajmniej taką mam nadzieję.
Oczywiście znowu wraca temat malowania perzu pędzelkiem :happy3: no ale to już chyba później :devil1:

Zdjęć nie ma, dzisiaj słonecznie, to może da się coś tam cyknąć.

Pięknego dnia wszystkim życzę, dużo słoneczka i odrobiny ciepełka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Mar 2016 11:38 #448208

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Witaj Jolu :bye: Wreszcie i ja dotarłam do Twojego ogródka, z czego się bardzo cieszę.
Przybyłam i zobaczyłam te wielkie jałowce i teraz rozumiem, dlaczego tak się zdziwiłaś, gdy napisałam, że trudno się je uprawia :woohoo: Te Twoje są imponujące. Zastanawia mnie też, co to za rozczochrana "wierzba pamelkowa" rośnie obok tarasu, jest świetna :D A psiaki przypominają mi pyszczek mojego szpica. Te kruszynki, to oczywiście Pomeraniany, czyli szpice miniaturowe? Słodkie pysie :hearts:
Jolu dostrzegłam też u Ciebie cyprysik nukatajski, więc liczę na Twoje doświadczenie i jakieś informację o jego uprawie w moim wątku :thanks:
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :flower2:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Mar 2016 12:25 #448219

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Rano złożyłam zamówienie u kowala, raz kozie śmierć :happy3: . Teraz czekam na telefon z wyliczeniem, aż się boję :rotfl1: . No ale ja w nic innego nie inwestuję na razie, więc niech się dzieje :happy4:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 23 Mar 2016 15:56 #448275

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj, Jolu. Dawno nie byłam, a tu taka rewolucja! Latem ogród będzie nie do poznania.
A w osławionej Krzywaczce ciągle nie byłam.
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.420 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum