TEMAT: Adasiowe zmagania z Naturą

Adasiowe zmagania z Naturą 23 Gru 2021 22:55 #786422

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52321
Aniu, jutro Wigilia. Później Święta i Nowy Rok. A jeszcze później dnia zacznie wyraźniej przybywać i zielona krew zacznie szybciej krążyć. Och chce się żyć :dance:
W tamtym wątku o szczepieniach nie pisałam, ale tutaj napiszę. Wybacz. Ja, Mąż i Teściowa, jesteśmy już po trzeciej dawce. Synowie i Synowe już za chwilę. Wnuki natomiast, są już zapisane na szczepienie. I piszę to ja przeciwniczka "nadplanowych" szczepień. Jednak moje ja, schodzi na plan dalszy jeśli chodzi o dobro ogółu.
Aniu, jestem tu gościem, więc wybacz za to co powinnam napisać w swojej kuchni :oops: .
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, anaka, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Adasiowe zmagania z Naturą 23 Gru 2021 23:09 #786428

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Beatko, Janeczko - dziękuję Wam za wpisy i absolutnie nie uważam ich za "śmieci", ponieważ cenię sobie Waszą kulturę wypowiedzi.
Rzeczywiście, ten fragment postu Marianny umknął mojej uwadze, więc dodatkowo za to także dziękuję - bo jak widać, emocje związane z wiadomym tematem są ogromne i wydaje mi się, że wymknęły się spod kontroli ( także naszych umysłów ).

Miałam dzisiaj bardzo intensywny i męczący dzień w pracy ( 12 godzin na nogach, tłumy klientów, praktycznie brak czasu na ... cokolwiek ), więc proszę wybaczyć mi hmmm.... zbytnią ostrość osądu i opinii.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, JaNina, anaka

Adasiowe zmagania z Naturą 24 Gru 2021 00:11 #786442

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3935
  • Otrzymane dziękuję: 21045
Już nie mogę edytować postu w tamtym wątku, a chciałam dopisać dwa zdania. Aniu wybacz, że tu i nie :club2:

Przeraża mnie, że zabrano nam prawo do własnego zdania. Że zamiast go uszanować i chociaż PRÓBOWAĆ zrozumieć, narzuca się swoje - niezależnie jakie by nie było. I to nie tylko w sprawie covidu.
Ostatnio zmieniany: 24 Gru 2021 00:11 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, whitedame, anaka, renmanka, Babcia Ala

Adasiowe zmagania z Naturą 24 Gru 2021 00:26 #786444

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 1025
  • Otrzymane dziękuję: 4506
Dziś miałam ,sama nie wiem jak to nazwać, przygodę. Kroiłam cztery chlebki i pani zaczeła wrzeszczeć na cały głos, że powinnam je włożyć do torebek i kroić jak nikogo nie będzie,co ja sobie wyobrażam,ile można czekać.Stałam w kolejce cierpliwie,bo inni kroili i jakoś nawet po chorobie nie przyszło mi do głowy nikogo pouczać,zamurowało mnie.No i przyszedł syn,zdecydowanym głosem kazał starszej pani się opanować i nie krzyczeć, a sama nie miała rekawiczek biorąc chleb.Ludzie w kolejce też byli zaskoczeni.Nie raz kroję chlebek starszym ludziom ,przepuszczam gdy mam czas ,a tu takie coś.Jak jeść ten chlebek z emocjami .....raz ,dwa ,trzy ,cztery
Ostatnio zmieniany: 24 Gru 2021 00:30 przez Perełka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, whitedame, CHI, bietkae, Jaedda, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Adasiowe zmagania z Naturą 24 Gru 2021 04:41 #786449

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27100
Ludziom puszczają nerwy, myślę że niektórzy nie radzą sobie ze stresem w związku z zaistniałą nową sytuacją. Swego czasu w Katowicach na dworcu kolejowym biegał młody chłopak i wrzeszczał do osób na peronie: "ściągaj tą maskę, nie ma żadnej pandemii".
Perełko przypadek opisany przez Ciebie trudno podciągnąć pod stres wywołany pandemią, takie sytuacje zdarzały się zawsze. Ludzie w pogoni za nie wiadomo czym zatracają zdrowy rozsądek, np. u kierowców przekłada się to na jazdę w stylu "ile fabryka dała", co w okresach przedświątecznych częściej widać, bo zbawi go 5 minut :jeez:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, whitedame, CHI, bietkae, Jaedda, JaNina, anaka, renmanka

Adasiowe zmagania z Naturą 24 Gru 2021 06:53 #786450

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52321
Tak odnośnie tych przytoczonych 5 minut i zbyt szybkiej jazdy samochodem, to mi się przypomniała taka sytuacja.
Młody człowiek przechwalał się jak to szybko jechał i pokonał trasę o całe 5 minut szybciej niż zazwyczaj. Na to wtrącił się starszy Pan i zapytał:
„I co Ty, młody człowieku z tymi pięcioma, tak szczęśliwie zaoszczędzonymi minutami zrobisz?”
Odpowiedź nie padła.
Często sobie to przypominam :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 24 Gru 2021 08:08 przez JaNina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, whitedame, CHI, bietkae, anaka, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala

Adasiowe zmagania z Naturą 24 Gru 2021 09:32 #786456

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16748
Ja też z góry przepraszam, że zabieram głos :thanks:
Dziś jednak obudziłam mnie bardzo natrętna myśl, która nie dawała mi spokoju.
Jak bardzo zło zawładnęło światem i ludzkimi myślami...
Jak bardzo ludzie zaczęli hołdować prawom ludzkim, zapominając o Prawach Boskich. Naturalnych prawach danych każdemu od Boga. Każdy człowiek ma prawo do życia i szczęścia. Naturalne i niezbywalne prawo do własnych wyborów i decydowania o własnym życiu. To natura (nie człowiek) dała nam ten "czas życia", aby celebrować każdy jego dzień, cieszyś się nim. Nie marnować go zatracając się w smutku i nie pozwolić zawładnąć złu.
Każdy powinien zajrzeć głęboko w swoje serce i tam poszukać odpowiedzi...bo tylko ono zna prawdę.
Życzę Wszystkim aby odnaleźli w sobie to zagubione, naturalne dobro, otoczyli swoje życie miłością, życzliwością i przyrodzonym każdemu człowiekowi prawem do bycia szczęśliwym.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 24 Gru 2021 09:51 przez Mamma.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, whitedame, CHI, bietkae, anaka, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala

Adasiowe zmagania z Naturą 24 Gru 2021 10:02 #786465

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Ja mam nadzieję, że od Nowego Roku wraz z przybywającym dniem w naszych sercach mniej będzie złych myśli a ich miejsce zajmą nadzieja i radość.
Czego wszystkim tu życzę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, CHI, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Adasiowe zmagania z Naturą 24 Gru 2021 10:53 #786471

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dzieciaki moje zwariowane i kochane :kiss3:

Zabrakło mi słów wdzięczności, aby powiedzieć Wam, jak bardzo jesteście mi bliscy - niezależnie od poglądów, przekonań, opcji i świadomych wyborów takiego życia, jakie chcemy pielęgnować.
Pomimo wielu różnic, sporów i odmiennego spojrzenia na codzienne sprawy - dziękuję, że jesteście.
Proszę tylko o jedno: dbajcie o siebie i Najbliższych, abyśmy mogli życzyć sobie spokojnych i dobrych Świąt i pomyślności w Nowym Roku... w tym samym gronie :hug:

Mamma - no właśnie ... to SERCE jest najważniejsze :hug:

Pozdrawiam cieplutko ...

p.s. jakimś cudem udało mi się dopiąć wigilijne przygotowania na czas; skromnie, bo skromnie, ale mam nadzieję, że pewne niedostatki kulinarne zostaną niezauważone, tym bardziej, że za oknem rozpościera się cudowna, biała i puszysta kołderka świeżo pościelonego śniegu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 24 Gru 2021 10:58 przez Adasiowa.

Adasiowe zmagania z Naturą 24 Gru 2021 12:41 #786488

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611


ZDROWYCH, DOBRYCH I BARDZO SPOKOJNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT - ciszy, odpoczynku i wytchnienia ...
... wśród Najbliższych, ale i tych Dalszych...
... z opłatkiem lub kawałkiem chleba w dłoni,
z myślą o samotnych, ubogich, zapomnianych, odrzuconych,
... z wiarą, nadzieją i optymizmem, że przyszłość będzie lepsza...
... NIECH STANIE SIĘ CUD ...

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Adasiowe zmagania z Naturą 29 Gru 2021 19:36 #786990

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
"Przybijemy piątkę" ?



p.s. Rysiek będzie witał Nowy Rok już bez "skorupek" :oops:

Pozdrawiam cieplutko ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, whitedame, Kajtkowa, bietkae, JaNina, Prządka, ewakatarzyna, renmanka, Babcia Ala, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 29 Gru 2021 19:55 #786993

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52321
Oj, nawet i dwie piątki :) Jest śliczny :hearts:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Adasiowe zmagania z Naturą 29 Gru 2021 22:35 #787004

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5713
  • Otrzymane dziękuję: 27100
Dobrze, że to nie o mojego syna Ryśka chodzi :funnyface:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 29 Gru 2021 22:35 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, JaNina, Prządka, ewakatarzyna

Adasiowe zmagania z Naturą 31 Gru 2021 19:29 #787208

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Kochani :kiss3:

Za parę godzin pożegnamy pewnego Staruszka, który chyba nie pozostawi dobrych wspomnień po swoim panowaniu. Nie zostawi także złudzeń czy nadziei, że jego następca będzie lepszy, ale ... tę nadzieję zawsze warto mieć.
I choć czasami ciężko być optymistą, to życzę Wam wszystkim, aby jednak wykrzesać z siebie iskierkę wiary, że mimo to damy radę i BĘDZIE DOBRZE.
Życzę też chłodnych umysłów, gorących serc, pogody ducha i abyśmy wszyscy weszli w Nowy Rok z godnością, podniesioną głową i w DOBRYM ZDROWIU ...

.... i nie poddawajcie się. Nigdy!

Pozdrawiam cieplutko i bardzo, bardzo mocno przytulam Was wszystkich :hug:

WSZYSTKIEGO NAJPIĘKNIEJSZEGO W NOWYM ROKU 2022.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, sierika, milam, whitedame, Łatka, koma, franki, Zielona, Jaedda, Barborka, Prządka, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 31 Gru 2021 19:33 #787209

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3565
  • Otrzymane dziękuję: 30090
Aniu,Tobie również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku i oby był lepszy od tego mijającego.
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Prządka, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 31 Gru 2021 20:05 #787213

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Aniu, dla Ciebie wszystkiego co najlepsze, najsłodsze i najbardziej satysfakcjonujące.
Nie ma porażek i sukcesów.
To wszystko daje nam życie ucząc jak żyć.
Szczęśliwego Nowego Roku
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Prządka, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 31 Gru 2021 20:42 #787216

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Aniu, coby się Tobie darzyło.

P.S. Włóczka i (kolejne) druty kupione. ;)
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, JaKasiula

Adasiowe zmagania z Naturą 31 Gru 2021 21:06 #787221

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Aniu dla Ciebie i Twojej ferajny wagon zdrowia. Reszta się zawsze jakoś ułoży. Pomyślności w Nowym Roku 2022
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Prządka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.916 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum