TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 30 Cze 2020 21:27 #717872

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Glownie siedze w domu, Gandalfie. Wychodze, kiedy musze zmienic linie nawadniajaca, sprawdzic czy konie maja wode i rano, gdy jest jeszcze chlodniej, posprzatac nawoz z wybiegu. Nawet klima ledwie zipie i zaczynam sie bac, czy znowu freon sie nie ulatnia.

Nawet Ralf spedza dnie przed wiatrakiem, wychodzi kiedy juz naprawde musi :devil1:

IMG_9021.jpg


W te upaly nawet nie chce sie gotowac. Wczoraj robilam chinszczyzne. Znalazlam ciekawe fioletowe kalafiory! :lol:

IMG_9015.jpg


Moja corka mnie przestraszyla, wolajac ze toaleta dymi. weszlam i zobaczylam TO:

IMG_9019.jpg


Chinook za to jest bardzo pomocna :silly: . Skladalam swoje robocze koszulki po praniu...

IMG_8995.jpg


A tak spala, kiedy polozylam sie, zeby odciazyc bolacy kregoslup:

IMG_9022.jpg


Bezwstydnica! :devil1: . Caly czas smieszy mnie jej puchaty ogon, ktory wyglada jak lisia kita.

Rano obejrzalam roze, czy wszystko w porzadku. Upal i slonce nie wydaje sie im szkodzic.
Cherry Parfait jest ostatnio moim ulubiencem ze wzgledu na kolor kwiatow

IMG_8998.jpg


IMG_9013.jpg


Raspberry Cream Twirl w koncu raczyla otworzyc pierwszy kwiat. Za to wypuscila sporo pedow, ktore niedlugo zaczne przywiazywac do pergoli.

IMG_9006.jpg


Ta roza kwitnie wrecz pomponami! Az szkoda, ze jej kwiaty sa miniaturowe..

IMG_9014.jpg


Playboy za to az swieci jaskrawym kolorem

IMG_8979-2.jpg


Sosna drobnokwiatowa Robinson's Bonsai pieknie rosnie. Sama wygina pedy, ze wygladaja jak prawdziwe bonsai. Zrobilam jej zdjecie z obu stron. Chyba bede musiala znowu wbic jej kijek i przywiazac jakis ped, zeby rosla wyzsza, zamiast tylko na szerokosc

IMG_9002.jpg


IMG_9004.jpg


i inne :lol:

IMG_8999.jpg


IMG_9001.jpg


Trudno zrobic zdjecia hostom, bo pergola rzuca ostry cien i jedyne co widac, to jasne i ciemne pasy. Musze sprobowac tuz przed zachodem slonca. A swoja droga, u nas praktycznie nie ma zmroku. Slonce zajdzie i w pare minut robi sie ciemno. A ostatnio zachodzi 9.04!

Tak w ogole, tydzien zaczal sie kijowo. wczoraj mialam wizyte od lekarza od bolu, ktory robil mi zastrzyki w kregoslup. Wyjechalam 40 minut przed czasem, zeby spokojnie zdarzyc z zapasem, i zaraz wrabalam sie w roboty drogowe z ruchem wahadlowym. 10 minut czekania. Potem jest takie miejsce,. gdzie ludzie z drogi szybkiego ruchu zjezdzaja na droge w miescie. Stoi znak zeby ustepowali pierwszenstwa, ale zachowuja sie, jakby ludzie jadacy ta droga musieli im ustepowac. I oczywiscie tuz przez maske wladowaly mi sie dwa samochody. Mialam do wyboru albo stanac na hamulcu, albo przyspieszyc i wyprzedzic lewym pasem. Niestety, wybralam to drugie i zauwazyl to policjant na motocyklu. Wlaczyl swiatla i jechal mi na zderzaku, caly czas grozac palcem. Dostalam mandat za przekroczenie predkosci, moj pierwszy :huh:
Do lekarza zdazylam dwie minuty przed wizyta. Zbadal mnie dokladnie, wykrecajac kregoslup na wszytskie strony i naciskajac w roznych miejscach. Dowiedzialam sie ze moje kolana nie wykazuja normalnego odruchu kopniecia, kiedy uderzone mloteczkiem w nerw-nie wiem co to powoduje i jakie sa konsekwencje. Kiedy zabral sie za naciskanie dolnego odcinka kregoslupa, zazartowalam, ze gdybym wiedziala, zalozylabym ladniejsza bielizne. Obie pielegniarki az pialy ze smiechu a on oparl sie o lozko do badania i nie byl w stanie kontynuowac, dopoki sie nie wysmial.
W kazdym razie stwierdzil, ze prawe biodro ma zapalenie torebki stawowej (znowu) i bede musiala miec zastrzyk sterydu, na szczescie pod znieczuleniem. teraz tylko zostaje czekanie, kiedy firma ubezpieczeniowa zatwierdzi zabieg.
A w miedzyczasie mam do zaplacenia reszte rachunkow za lekarza, ktory zoperowal mi lokiec po ukaszeniu brown recluse, szpital, gdzie sie to odbylo, reszte za zabieg wstrzykniecia sterydu....no i dostalam rachunek na 223$ za elektrycznosc, bo w tej temperaturze klima chodzi czesto, a i pompa tez, bo codziennie musze podlewac. A czeku z alimentami niet.

No to sie wyzalilam :huh:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2020 21:40 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Gandalf Biały, ewakatarzyna, Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 30 Cze 2020 21:44 #717880

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6141
  • Otrzymane dziękuję: 22389
Witaj :flower1: zwierzęta są super :) taki chłodek jest ok tylko oby się piesio nie przeziębił :happy4: Córka Twoja ma super pomysły :happy4: w rozweselaniu :happy: a różyczki masz cudo i inne roślinki tez piękne :):)
Pozdrawiam Was kobietki serdecznie :) :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Gandalf Biały, ewakatarzyna

Domek na prerii 02 Lip 2020 03:55 #718099

  • Eowyn
  • Eowyn's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 101
Hej, to kolejny milestone za Tobą!
Gratulacje! B)
Mam na myśli ten mandat za przekroczenie prędkości :lol:

Trzymajcie się! Chciałabym powiedzieć, ze zapowiada się kilka chłodniejszych dni, ale niestety prognoza pokazuje upały iście piekielne przez następne 10 dni.
U nas jest jakieś 5 C mniej, a i tak mam dość.

PS. Ja tez dotychczas mam jeden mandat za przekroczenie prędkości. Jak na 27 lat, to nieźle :)

Domek na prerii 02 Lip 2020 14:42 #718160

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
204$!!!! :cry2:

Na szczescie Monty mi pozyczyl, a jemu moge splacac ratami. Najwyzej sprzedam nerke. Chetni prosze zglaszac sie na priva :devil1:
Darn!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2020 14:45 przez planta.

Domek na prerii 02 Lip 2020 15:07 #718162

  • Eowyn
  • Eowyn's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 101
$204 za przekroczenie prędkości?!!! :eek3: :eek3: :eek3:

To z jaką prędkością Ty jechałas??

U nas na północy policja jakaś łaskawsza jest, mój mąż dostał mandat w zeszłym roku za przekroczenie ok 20 mil na autostradzie, w South Dakota, i było to bodajże $100
Choć mogę nie pamiętać dokładnie.

Trzymaj się i siedź w domu w te upały.

Domek na prerii 04 Lip 2020 14:55 #718459

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
W strefie 45 jechalam 57 wg policjanta. Wyprzedzalam samochody na prawym pasie, zeby moc wrocic na prawy pas do skretu. Co chcesz, county potrzebuje pieniedzy na walke z korona :dry: Dlatego zezwolili na sprzedawanie fajerwerkow, chociaz mamy czerwony alarm i zakaz palenia otwartego ognia (ogniska, grill itp).
W tej chwili mam internet w kratke, nie wiem czy wiecej ludzi siedzi w domu i linie sa przeladowane czy co...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 04 Lip 2020 14:56 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gandalf Biały

Domek na prerii 05 Lip 2020 13:05 #718635

  • Gandalf Biały
  • Gandalf Biały's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 345
Diano, co z papugą, czy jest już w domu?
Z internetem mobilnym tak jest, jednego dnia jest bardzo dobrze, następnego dnia jest kicha.
Fajerwerki w taka suszę to zły pomysł, wystarczy jedna iskra i pożar gotowy.
'Świat jest komedią dla tych , którzy myślą i tragedią dla tych , którzy czują''

Domek na prerii 06 Lip 2020 19:34 #718878

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Papuga jest juz dwa tygodnie, Gandalfie :lol: . caly czas slysze jej pogwizdywanie, jesli corka nie jest w pokoju i nie zajmuje sie nia. Bardzo absorbujacy ptak. A myslalam, ze bedzie mniej wymagajacy towarzysko!
Czasem wydaje mi sie, ze corka tez ma troche dosc przywiazania do niej, coraz czesciej zostawia ja przykryta w klatce. Wtedy musze interweniowac.
Fajerwerki byly znowu do pozna w nocy. Oba psy ich nie lubia, wiec Ralf dyszal mi na podlodze w sypialni, kiedy probowalam zasnac. chinook zdecydowala ze bedzie spala tak :silly: :

IMG_9069.jpg



U nas nastepne dni wygladaja tak:

IMG_9080.jpg


Za to zaczely kwitnac mieczyki. Pozbylam sie niechcacy 95% z nich. Znowu bede musiala dokupic, bo jednak sliczne sa...

IMG_9080.jpg


IMG_9074.jpg


IMG_9072.jpg


Znowu zakwitla roza Rio Samba. Wychodzi jako zolta, w miare przekwitania pojawia sie coraz wiecej rozu i czerwieni. Krzak ma wiec kwiaty w roznych kolorach i wyglada to niesamowicie.

IMG_9082.jpg


Kwitna tez lilie, Orienpety-mieszanskie trabkowych z orientalnymi. Z orientalnych maja dzikie kolory, z trabkowych ksztalt i zapach. No i wielkosc.

IMG_9076.jpg


IMG_9077.jpg


IMG_9078.jpg


Roza Candy Stripe. Nie widze paskow, ale podoba mi sie ksztalt platkow i takie rozjasnienie na ich brzegach. Choc roz taki troche majtkowy :silly:

IMG_9079.jpg


A ta to zupelna abstrakcja!!

IMG_9083.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Gandalf Biały, ewakatarzyna, Bobka

Domek na prerii 06 Lip 2020 21:25 #718909

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6141
  • Otrzymane dziękuję: 22389
Witaj :) meczyki masz piękne ,kiedys miałam sporo ,ale kładł się przy burzach i zlikwidowalam, musiałam je palikowac .A znasz nazwę tej odmiany swoich ?
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 06 Lip 2020 21:37 #718913

  • Gandalf Biały
  • Gandalf Biały's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 345
Wspaniałe są te kwiaty. To niech papuga dobrze się chowa i przyniesie dużo radości dla córki.
'Świat jest komedią dla tych , którzy myślą i tragedią dla tych , którzy czują''
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Bobka

Domek na prerii 06 Lip 2020 22:45 #718930

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Mieczyki zwykle kupuje w opakowaniach mix. W zeszlym roku wykopalam i oddalam wiadro cebulek, tyle ich bylo.No i chyba wykopalam prawie wszystkie :huh:
Zmienilo mi zdjecie. W nastepnych dniach temp nie bedzie spadac ponizej 100 stopniF

IMG_9068.png

Idzie sie pochlastac...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Gandalf Biały, Bobka

Domek na prerii 07 Lip 2020 21:25 #719084

  • Gandalf Biały
  • Gandalf Biały's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 345
To tylko siedzieć w klimatyzowanym domu. Diano uważaj na siebie i córkę w te upały.
'Świat jest komedią dla tych , którzy myślą i tragedią dla tych , którzy czują''
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, Bobka

Domek na prerii 09 Lip 2020 22:05 #719314

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
W koncu wrocil internet. 107 stopni dzisiaj... :mad2:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Domek na prerii 10 Lip 2020 02:03 #719356

  • Eowyn
  • Eowyn's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 101
Choć weź smołę gotuj, jak to Pawlak powiedział.
U nas 90s i mam serdecznie dość.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Domek na prerii 10 Lip 2020 12:31 #719422

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
W północnej Polsce temperatury tego lata wynoszą maksymalnie 60-70 stopni F, wiec jest raczej zimno, ostatnio sporo pada, w ogrodzie jest plaga nagich ślimaków.

Domek na prerii 10 Lip 2020 22:27 #719521

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Dzis jest 105. Konie nie robia z tego problemu, szwedaja sie po padoku. Ja drugi dzien walcze z migrena. Co wyjde na zewnatrz w oslepiajace slonce i zar, to potem musze lezec plackiem w ciemnym pokoju :dry:
Psy leza w domu. nawet Pan Ralf zaszczycil mnie wieczorem, przyszedl sie polozyc w lozku, oczywiscie rozsiewajac siersc wypadajaca klakami..

IMG_9093.jpg


IMG_9095.jpg


Chinook pozowala mi do zdjecia. Szkoda ze kamera w telefonie nie jest lepsza, ladnie by wygladalo gdyby bylo ostrzejsze

IMG_9086.jpg


IMG_9091.jpg


Oba psy biegaja i pacaja lapami ropuchy. Nie probuja ich zjesc, tylko pacaja, zeby te biegaly. jedna ropucha byla jak piesc i wydawala miauczace odglosy. Az sie przestraszylam! :blink:

A to zblizenie na roze Rio Samba. Mlode kwiaty i w srednim wieku

IMG_9100.jpg


I przekwitajace:

IMG_9101.jpg


Maz Kathy, znajomej, ktora przywozi mi jedzenie z banku zywnosci, juz od pieciu godzin pracuje nad moim samochodem. Kiedys byl mechanikiem, wiec poprosilam czy moglby podlaczyc moje swiatla LEDowe z przodu i ztylu do nowych przyciskow. Tak mi zrobili w Tojocie w serwisie, ze byly pod kierownica i zawsze uderzalam je kolanam przy wsiadaniu i wysiadaniu, az jeden pekl :huh: . Nie wiem tez ile razy jechalam z wlaczonymi z przodu, az dopiero kierowcy miganiem informowali mnie ze ich oslepiam, bo swiatelko bylo w tym miejscu ze musze sie schylic zeby zobaczyc ze sa wlaczone. A na konsoli byly trzy wolne miejsca! Kupilam wiec przyciski na eBay i myslalam, ze znajde kogos, kto moze podlaczyc. Monty poczul sie przytloczony zadaniem i obiecywal skontaktowac z innym pracownikiem u siebie, ktory moze to zrobic.
Maz Kathjy powiedzial z przechwalka, ze to 30 minut roboty. Zdjal oslony, zaczal grzebac przy dziesiatkach kabelkow...trzy godziny pozniej odkryl ukryta druga skrzynke z bezpiecznikami :devil1: . Przy okazji poszlo kilka bezpiecznikow bo spiely sie jak czegos dotknal. Po prostu jeden wielki burdel, kable wepchniete i wymieszane. teraz on pracowicie z podrecznikiem w reku rozplatuje i rozpoznane spina kabelkami. Juz piata godzina minela... :whistle:

PS. Wlasnie poszedl glowny bezpiecznik, ktory nieopatrznie dotknal kabelkiem... :pinch: Maja zamiar pojechac do serwisu po bezpieczniki...
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2020 23:01 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Gandalf Biały, ewakatarzyna

Domek na prerii 11 Lip 2020 23:18 #719720

  • Eowyn
  • Eowyn's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 101
I co z samochodem? Zrobiony?

Domek na prerii 12 Lip 2020 00:06 #719725

  • Gandalf Biały
  • Gandalf Biały's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 345
Chinook wyrosła na piękną sunie. 105F to jest 40C po prostu szok.
To się chłop wkopał, teraz niema innego wyjścia, skoro tak się chwalił że to tylko parę minut roboty to musi przełożyć te przełączniki.
Diano zdrowia życzę. Nie wychodź z domu na takie słońce jeżeli nie musisz.
'Świat jest komedią dla tych , którzy myślą i tragedią dla tych , którzy czują''


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.760 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum