TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 03 Mar 2017 22:08 #526781

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Chi-jestes pewna, ze nie zyjesz gdzies niedaleko? Ja tak pamietam jeden wiosneny dzien. Zaczelo sie od skrobania centymetrowej grubosci lodu z samochodu, potem do 11 padal snieg, potem grad, wyszlo slonce i przypiueklo, a poznym popoludniem zerwal sie silny wiatr i mielismy burze piaskowa :devil1:

Dzis od rana bylam u Jacka. Dwaj panowie wlozyli troszke izolacji w sciane miedzy kuchnia i lazienka.

IMG_2762.jpg


Ja docielam dol do miejsca, gdzie plyta kartonow--gipsowa byla zdrowa, potem z brzegu do najblizszego slupka, zeby moc przykrecic brzeg pionowej plyty, zeby sie nie uginal. Na dole i na koncu nowej plyty zrobialm poprzeczki, zeby moc stabilnie przymocowac plyty.

IMG_2775.jpg


I przykrecona nowa plyta

IMG_2778.jpg


Niestety, skonczyla mi sie gladz, wiec zostawilam laczenie plyt na nastepny raz.

A w drodze do domu zajechalam do marketu ogrodniczo-budowlanego i niespodzianka-mieli przecenione lilie!! W opakowaniu po diwe cebule, 3,50. Kupilam wszystkie odmiany, jakich nie mialam :devil1:
Do nastepnej wyplaty od meza jestem bankrutem, ale co mi tam :wink4: Mieli nawet lilie Robert Swanson, ktora widzialam na liscie Iwonki! :hearts:

DSCN6734.jpg


DSCN6735.jpg


DSCN6736.jpg


Mieczyki i kanna byly po 6$. A to samo , w doniczkach, juz rosnace i kwitnace, 13. Tylko kto wysadzi kwitnace kanny teraz do gruntu :hammer: :bad-idea:
DSCN6737.jpg


Nasionka pod katem corki :lol:

DSCN6738.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI, zeberka363, Agusiek


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 03 Mar 2017 23:53 #526812

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A reszte dnia spedzilam sprzatajac grzadke kwiatowa u moich starszych sasiadow. Maja wrocic za tydzien i chce skonczyc z ich podworkiem, zanim wroca.
Widok przed:

IMG_2779.jpg


I po:

IMG_2782.jpg


Jak sie mi uda w ten weekend, zaladuje nawoz na pickupa i rozsypie grubo u Virginii, a na to pojdzie sciolka, zeby przykryc. Jacek powiedzial ze w poniedzialek maja miec sciolke i ciezki sprzet, to moze uda mi sie obrocic.
Wzielam z soba Jerrego, kosiarke do trawy. Byl przeszczesliwy, ze mogl sie podrapac o rosochate konary :lol:

IMG_2780.jpg


IMG_2781.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI, zeberka363, Agusiek

Domek na prerii 04 Mar 2017 00:19 #526813

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Zoe nie wiem gdzie wysylaja,ale jak chcecie to moge tam zadzwonic i sie zapytac.Powiem im ,ze w Polsce by mieli duzo klientow,moze sie zainteresuja nowym rynkiem :club2:
Diano jak milo bedzie pomyslec ,ze beda u nas rosly te same kwiaty :flower2: ,ale fajne te rzodkiewki i marchewki.
Musze zobaczyc ,czy u nas takie maja i te kolorowe buraczki tez.
Co do Jerrego,rozumiem twoj bol :hug: ,czasami jest lepiej pozwolic zwierzeciu oddejsc niz zeby sie meczylo.
Ja mam ten dylemat z Gismo,w tamtym roku sie skaleczyl w kregoslup.No i chodzi troche z trudnoscia.Dostaje tabletki ,je bawi sie w domu i na dworze ( kijka sobie znajdzie i gryzie ).Uwielbia sie tulic,no ale widac ze coraz ciezej mu chodzic.I co dac mu dalej tak zyc ? W poniedzialek ide do weta ,niech go znowu zbada i sie wypowie.
Nareszcie 5 dni wolnego :happy3: ,zaczne troche juz przygotowywac balkon,moze niedlugo moje roslinki przyjda. :bye:
Diano jeses niesamowita,jestes pewna,ze nie masz 10 klonow ? :devil1:
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Agusiek

Domek na prerii 04 Mar 2017 00:42 #526815

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Update
Kupilam : kolorowe marchewki,rzodkiewki i papryki.Poza tym biale rzodkiewki i pasiaste pomodory.Na Amazon za smieszne ceny :ouch: Nasionka wszystkie .
Oj bedzie sie dzialo w tym roku na moim balkonie :garden: :flower: .
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Domek na prerii 04 Mar 2017 00:55 #526816

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Kolorowe buraczki kupilam dla Ciebie i pojda z ksiazka w nastepnym tygodniu. Ot, chcialam Ci zrobic niespodzianke :lol:
I meksykanski przysmak-tomatillo

DSCN6739-2.jpg


Jutro jade do Lowe's i Walmartu i zobacze, co tam maja ciekawego :kiss3:

Wspolczuje z Gizmo. Ja taki mialam dylemat tez z moja poprzednia dobermanka, z ktora dorastalam. W ciagu meisiaca od zdwoego psa zamienila sie w szkielet, nie mogla przelykac. Okazalo sie ze miala raka zlosliwego, rozsianego wszedzie.
Ktoregos ranka poprosilam weta zeby przyszedl. Odeszla w moich ramionach. Do tej pory rycze, jak o niej mysle, ale wolalam oszczedzic dalszych cierpien.

Z Jerrym mam nadzieje ze maz dotrzyma obietnicy, ze pojedziemy z nim jutro do kliniki. Dzis zamknelam stajnie, zeby nie wchodzil i nie stal. Dobrze to zrobi jego kopytom, wysusza sie, kiedy nie bedzie stal w blotnistej kaluzy, a kaluza bedzie miala szanse podeschnac. Bo co z tego ze zmieniam sciolke, jak on rozkopuje i sie w tym smierdzacym blotku uklada albo stoi.


Klon lub dwa bardzo by sie przydaly..Musze skonczyc ogrodek u Wirginii, nawiezc i nasypac grubo sciolki. Sciolke bede miala w poniedzialek, czyli w weekend musze zaladowac i rozladowac z pickupa nawozu.
W miedzyczasie musze skopac wlasny ogrodek, rozsypac nawoz miedzy kannami i zonkilami, a na to sciolke, bo wszystko sie przekompostowalo.
Pomalowac domek grillowy. Dokonczyc malowac sciane domu. Wymurowac murek skalny wokol ogrodu kwiatowego.
Dokonczyc sciany i sufit u Jacka. Byc moze wymienic okno...
oj. Juz mnie wszystko boli na mysl.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2017 01:02 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI, zeberka363, Agusiek

Domek na prerii 04 Mar 2017 01:11 #526818

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
:club2:

Zaluje,ze nie emoji z przelozeniem przez kolano :devil1: ,niepoprawna jestes.
Jak w tym roku mi sie znowu uda z arbuzem to sie pestki w kopercie zmieszcza :P .
Diano,zostaw ta ksuazke,bo zaplacic jak za zboze.Jak mi przesles buraczki to sie bardzo uciesze i moze pare pocztowek z Texasu.To starczy ,naprawde :hug: ,a zmiesci sie w zwyklym liscie.Te pare dolarow za wysylke ciezkiej ksiazki sobie zostaw,kup jakas roslinke albo farbe :happy4: .
Jak ci ta herbata posmakowala,to ci moge podsylac w kopercie,albo napisz jakie smaki lubisz najbardziej ? Nie wiem jak tam u was ,czy masz w poblizu sklep z dobra herbata,jak teraz masz kotka :idea1: to sobie mozesz sypane kupowac,a fusy siup na nawoz :crazy: .
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, CHI

Domek na prerii 04 Mar 2017 01:42 #526819

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Niepoprawna tez jestem, bo wlasnie udalo mis ie zlapac skunksa. Szostego w mojej karierze lapacza! :wink4:
Byl bardzo wkurzony siedzeniem w klatce i troche popuscil. Teraz Ralf wacha mnie z luboscia :whistle:


IMG_2783.jpg


IMG_2784.jpg


Do niewidzenia, Panie Skunksie!

IMG_2785.jpg


Ksiazka nie jest duza i ciezka. Pocztowki tez beda. I magnes na lodowke. I breloczek:)
Sklepu z herbatami tutaj niet. Jest sklep World Market, ale wybor herbat jest ograniczony, trzy razy wiecej kaw :dry:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2017 01:46 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, CHI, zeberka363

Domek na prerii 04 Mar 2017 02:55 #526820

  • Mysiul
  • Mysiul's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 108
  • Otrzymane dziękuję: 111
planta wrote:

Sklepu z herbatami tutaj niet. Jest sklep World Market, ale wybor herbat jest ograniczony, trzy razy wiecej kaw :dry:

Juz podawalam linka do super sklepu z herbatami w HongKongu:

ale podam raz jeszcze :) Sa Diano na e'bay, przesylka za darmo, wybor spory, jakosc swietna. My wprawdzie tylko i wylacznie czarna yunnan od nich kupujemy, ale inne tez maja:

stores.ebay.com/Dragon-Tea-House?_trksid=p2047675.l2563

zagladnij, warto
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, mosewa, yvi1, CHI

Domek na prerii 04 Mar 2017 07:24 #526823

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Mysiulu,a ile czekasz na te herbaty ?Jak ja tu w Niemczech cos zamawiam z Hongkongu to czekam 2 do 3 miesiecy.
Diano, :thanks: ,widzisz znowu nowy zawod na twojej liscie :devil1: ,Animal Control .
Ja lubie skunksy ( na zdjeciu ) fajne sa ,tylko szkoda ze tak sie szybko denerwuja :rotfl1: .Kiedys widzialam program o ludziach,ktorzy je maja jako zwierzeta domowe.Maja wyoperowane te gruczoly ? Wiesz moze? Nie,nie chce miec skunksa w domu ,tylko tak z czystej ciekawosci pytam. :idea1: .
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2017 20:18 przez Dorota15.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Agusiek

Domek na prerii 04 Mar 2017 11:30 #526844

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Sezon balkonowy oficjalnie jest otwarty :fly: .Posprzatalam balkon,przygotowalam wszystko na przybycie roslinek.Felix laskawie uznal,ze moze byc :crazy:



tmp_27329-20170304_11264849822955.jpg

tmp_27329-20170304_112558233069775.jpg
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2017 11:32 przez yvi1.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta, CHI

Domek na prerii 04 Mar 2017 17:10 #526879

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Mysiulku-jak bede miala wiecej forsy, to zajrze :hug:

Yvi- wiem, ze sa trzymane w domach, ale sa to zwierzeta wybitnie nocne. Czyli Ty idziesz do lozka, on wlasnie sie budzi i zaczyna rozrabiac :devil1:
Tez hodowli sa operowane zaraz po urodzeniu. I mimo, ze podobaja mi sie, i chialboby sie poglaskac na probe, wole jednak nie ryzykowac. Dan, maz Virginii, ktory tak oswoil dzikie skunksy, ze jak jady razem z kotami to ogranial je noga, zeby przejsc, mmowi ze ich wlos jest bardzo sztywny i nieprzyprzemny w dotyku.

Moja corka sie wczoraj uparla, ze chce zatrzymac tego skunksa jako zwierzatko domowe... :sick:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI, Agusiek

Domek na prerii 04 Mar 2017 19:04 #526903

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
I tak sie rozni wyobraznia od rzeczywistosci.Jak pokazywali ten program to tam sie spotykali ci ludzie i mieli skunksy na kolanach,tak jak koty . :crazy:
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Domek na prerii 04 Mar 2017 19:52 #526911

  • Mysiul
  • Mysiul's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 108
  • Otrzymane dziękuję: 111
Yvi, z reguly czekamy okolo miesiaca, ale ostatnio przez nieuwage zamowilismy na poczatku grudnia... swieta.. doszlo w polowie lutego.

Zasadniczo jak dochodzi jedna partia herbaty, to zaraz zamawiamy kolejna, zeby nie byc skazanym na lokalne sklepy :P Nie zamawiany wiecej niz 1kg, zeby nie denerwowac SAG, to taki twor do spraw hodowli i upraw, strasznie upierdliwi jesli chodzi o przesylki ze swiata z roznymi ciekawymi rzeczami (kasza, nasionka, kocie zarcie, ziolka itp)
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1

Domek na prerii 04 Mar 2017 20:45 #526923

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Skunks zwierzątkiem domowym :rotfl1: ciekawy pomysł :think:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Domek na prerii 04 Mar 2017 22:25 #526975

  • yvi1
  • yvi1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 261
  • Otrzymane dziękuję: 287
Mysiulu a co cie zainteresowalo z mojego sklepu.To pojdzie do ciebie.Jak chcesz napisz na priva .
Mnie juz na tym swiecie malo zdziwi,skunks w lozku,czemu nie ? :devil1:
A ja wczoraj widzial lisa.Meszkamy na obrzezach ale nie az takich.Najpierw myslalam ze to kot,ale nie.Mialo spiczasta mordke i puszysta kite.
A jak tam Shy ? Cos sie robi albo nas robi w konia ? :rotfl1:
Lepiej grzeszyc i zalowac ,niz zalowac ze sie nie grzeszylo :).
Iwona

Domek na prerii 04 Mar 2017 23:02 #526983

  • Mysiul
  • Mysiul's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 108
  • Otrzymane dziękuję: 111
Yvi, Twoj :) sklep ma wysylke na caly swiat, za iles tam euro nawet za free :), wiec nie ma potrzeby zebym Cie wykorzystywala dla paru deko earlgreya :P zostaniesz dla wyzszych celow :drink1:
Za tę wiadomość podziękował(a): yvi1

Domek na prerii 04 Mar 2017 23:16 #526989

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No , kwietnik sasiadki nawieziony. Prawie caly pickup sciolki z obornikiem poszedl! :supr3:


IMG_2789.jpg


IMG_2790.jpg


Wierzch przykrywam sciolka. Tyle, ze juz mam dosc na dzisiaj :whistle:

IMG_2791.jpg


Shy grubieje w oczach. Dzis znowu obejrze jej podwozie przy wieczornym karmieniu. O dziwo, Jerry ostatnio sie ozywil i nawet uskutecznia specerki do kregu z sianem. Drugie o dziwo, ze dzis rano zobaczylam, ze stajnia jest otwarta i Jerry z niej wlasnie wylazil. Otworzyl sobie sam, skubany!!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2017 23:19 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI

Domek na prerii 04 Mar 2017 23:35 #526992

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wydalam tez reszte kasy wiec jestem gola i wesola. A to ostatnie zakupy :lol:

DSCN6740.jpg


DSCN6741.jpg


DSCN6742.jpg


DSCN6743.jpg


DSCN6744.jpg


I nasionka dla mamy, dwoch fasoli. Ta z prawej lima jest maslowa w smaku. Idealna do zup i gulaszy.

DSCN6745-2.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): malina, yvi1, CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.655 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum