TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 27 Sty 2015 09:58 #333985

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pogoda jest durnowata: niestety nie ma zimy. I mówię to ja, wróg zimna, śniegu, i wszelkiej lodowacizny brrrr. O tej porze roku ma być zima i kropka :hammer: :hammer:
Dawałaś Babe łuskany słonecznik? Ciekawe, czy smakowałby jej tak samo.
:hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 27 Sty 2015 10:21 #333995

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
To pewnie było wesoło chociaż chyba nie Tobie. Tak miałabyś już z głowy, a tak znowu czekanie.
Mzna dawać same łuski słonecznika jako dodatek do paszy. Bardzo poprawiają sierść i perystaltyke jelit. My dajemy tez moczone wysłodkiburaczane. Konie bardzo lubią ale muszą być dobrze namoczone kilka godzin.
Wieczorem moczymy w ciepłej wodzie szklankę wysłodków buraczanych ( sa też w formie granulatu. Rano dodajemy 1/2miarki otrębów pszennych, 1/3 gniecionej lub mielonej kukurydzy, łuski słonecznika, czasem siemie lniane, może być zaparzone ( taki klajster)i do tego 2 garści suchej lucerny. Dolewamy w razie potrzeby ciepłej wody. Konie bardzo lubia, co jakis czas czosnek. Mozna dodać też trochę musli.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 27 Sty 2015 16:26 #334102

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Haniu- a ja wole zime w okolicy +15C. Snieg moze byc-na Gwiazdke :lol:
Slonecznika luskanego jeszce nei probowalam. Na razie mysle o skarmieniu dwoch workow slonecznika, ktore kupilam dla ptakow, a ktorymi pluja. W zabki kluje! :hammer: Nie to nie! Babe zje w zamian... :wink4:

Cyprydo-dzieki zap rzepis. Czy taka mieszanka nie pwoduje ze kon jest hiper? To wlasnie powiedziala mi Sheila, ze niektore pasze i dodatki pwoduja, ze kon dostaje za duzo energii i nie da sie na nim jezdzic. Cos jak dzieci na cukrze. Wiem, ze kukurydza nalezy do takich dodatkow i m.in dlatego babe nie dostaje zadnego ziarna do paszy, bo energii ma az za wiele.
Kupilam i zawiozlam kubelek witamin, ktore maja byc rowniez na siersc i kopyta. Tez Saheila martwila sie, ze moze podniesc poziom energii u Babe. A ja tylko chcialam pomoc... :whistle:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 28 Sty 2015 17:50 #334441

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No to mialam wczoraj rozrywke. Babe wytarzala sie w tym blotku, ktore zaschlo skorupa na niej. Wygladala jak pancernik :whistle: Godzine zajelo mi doczyszczenie :jeez:
Za to tym razem byla dobra dziewczynka i sluchala wodzy. Dzis Arika ma ja wziac na przejazdzke na zewnatrz i jestem bardzo ciekawa, jak to bedzie. Dzis ma byc cieplo, ok 20C, ale na razie niebo jest zachmurzone i wieje zimny wiatr,wi ec zobaczymy. W piatek mamy powrot zimy, bedzie deszcz ze sniegiem. Jak ja to kocham :huh:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Sty 2015 08:34 #334646

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Nasze konie to konie sportowe pracują codziennie i mają wyczerpujący trening.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Sty 2015 16:08 #334776

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wyobrazam sobie! :hug:
Te w stajni u Sheili raczej pracuja umiarkowanie, wiekszosc nalezy do osob jezdzacych weekendowo (co moim zdaniem jest za malo). No i Sheila ma doswiadczenie z konmi roznoszacymi stajnie po dodatkowych kaloriach :jeez:
Zapomnialam wspomniec, ze zaladowalysmy Babe po jezdzie do przyczepy. Za lekkim pociagnieciem sznura poszla bez problemu i tak samo wyladowala sie tylem. To naprawde dobra wiadomosc, bo jesli bede przywozic ja na lekcje do Sheili to jednak musze Babe zaladowac i rozladowac. Sama.

A po skonczonej lekcji zabralam ja na wybieg. Bylam zadowolona, ze tym razem bylam w gumiaczkach, wiec nie balam sie ze blotko i woda zniszczy mi buty. Kiedy zdjelam kantar Babe i wpuscilam ja na wybieg...zobaczylam ze druga brama na koncu wybiegu jest otwarta. Wiec dawaj uskuteczniac bieg po blocie do bramy, zeby ja zamknac. Babe jednak byla szybsza i sobie wyszla. Nie zdazyla zrobic wiecej niz tuzin krokow kiedy ja dopadlam. Zlapalam za warkoczyki 9a jednak sie przydaly :happy3: ) i zatrzymalam, zaprowadzic sie jednak za nie nie dala. Wiec trzymajac ja jedna reka, zdjelam z siebie bluze polarowa, zarzucilam ja na kark Babe i trzymajac za rekawy zawrocilam na wybieg. Babe szla bez oporu i na wybiegu dostala ciasteczko :jeez: .
A juz mialam przed oczyma ganianie jej po hektarach :hammer:
Uwaga na przyszlosc-nosic latwo zdejmowalny pasek do spodni i spodnie, ktore po wyjeciu temze nie opadaja do kolan...Nigdy nie wiadomo, czy nie trzeba bedzie go uzyc.. :rotfl1:


Jako ze Babe zaczela juz wiosenne linienie, zamowilam jej witaminy dla ciemnych koni, takie o:
www.doversaddlery.com/black-as-knight-co...1-22616/#ProductTabs
Sa tez dla innych masci, zeby uwydatnic kolor i polysk.

Ponoc ma pomoc na przebarwienia od slonca. Mam nadzieje, ze posmakuje! :devil1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2015 16:09 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Sty 2015 16:39 #334791

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Cypryda wrote:
Nasze konie to konie sportowe pracują codziennie i mają wyczerpujący trening.
Tak z ciekawości, ile trwa dziennie trening konia sportowego?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Sty 2015 18:28 #334821

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
godzinę od wyjścia ze stajni do powrotu. Na taki okres mamy halę. Nie znaczy to że przez godzinę koń stacze.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Sty 2015 21:56 #334949

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
W kwestii zimy :whistle: - ona jest u mnie :-) Piękna, biała i, póki co, łagodna :-)

Nie szpikuj konia kolejnymi witaminami :devil1: Te amerykańskie wynalazki :jeez:

I :kiss3: wiesz za co :-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 30 Sty 2015 04:30 #335040

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Maz wyslal mi zdjecie z Google Earth, zrobione dwa miesiace temu :woohoo: Mozna zobaczyc stajnie w budowie :wink4:

V__5DFC1.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, hanya

Domek na prerii 30 Sty 2015 18:55 #335218

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Diano super Wasza posiadłość "z lotu ptaka" wygląda :woohoo: Czekam na wiosnę jak na zmiłowanie :jeez: ten rok będzie obfitował w sporo wrażeń i być może kilka niezbyt miłych doświadczeń w pracy :blink: Chciałabym uciec z miasta najlepiej do....lasu :whistle:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 30 Sty 2015 19:05 #335227

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Fajnie to wygląda :) Ciekawe jak często u was jest odświeżane Google Earth, bo u mnie ostatnie odświeżanie jest z początku zeszłego roku ale jakość jest chyba sprzed dekady :rotfl1:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 31 Sty 2015 04:35 #335401

  • Anielska
  • Anielska's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 24
  • Otrzymane dziękuję: 2
Nareszcie mogę się dopisać! O ja, głupia blondi!! Nie przylazło mi do łba, żeby się zarejestrować :angry:
Diana! Na razie jestem na 9 stronie stronie i czytam, oglądam podziwiam i bardzo zazdroszczę!
Mój ogród wygląda jak po przejściu wojsk wyzwoleńczych wojsk w Polsce w 1944 roku..
Podziwiam, podziwiam i jeszcze raz podziwiam.
I dziękuję za linka.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 31 Sty 2015 21:06 #335667

  • Roul
  • Roul's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Witam
Na forum przyciągnęły mnie piękne zdjęcia zabytkowych aut w Twoim wątku.
Polska w tej dziedzinie raczkuje ale jest coraz lepiej.
Można pozazdrościć mocno plusowej temperatury w Twoim regionie. Śnieg i mróz to zło konieczne w naszej strefie ziemskiej :placze:
Pozdrawiam
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 01 Lut 2015 16:19 #335926

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Ewuniu-ja tez bym chciala uciec do lasu. Pech ze najblizszy las jest kilkaset km od nas, dlatego hoduje wlasny :wink4: mam nadzieje, ze w pracy sie poprawi, bo trudno ciagnac, gdy atmosfera jest nieprzyjemna...jesli chcesz pogadac, jestem dostepna na privie :hug:

Piotrze-u nas chyba co dwa lata, musialabym meza zapytac, ale spi jak niedzwiedz w lozku corki. Corka za to jak poranny ptaszek, gania sie z psami :hammer:

Anielska-ciesze sie, ze dolaczylas :hug: Moze cos Cie zainspiruje i zaczniesz tez grzebac w ogrodku. Najtrudniej jest zaczac, a potem to juz samo leci... :lol: :silly:

Roul-w Amarillo co miesiac jest spotkanie milosnikow zabytkowych samochodow. Wybieram sie na nie, wybieram i zawsze zapominam. Tylko widok takich aut na drodze mi przypomina, ze dzis bylo spotkanie! :club2:
U nas zima zamienila sie w jesien. Wczoraj padalo caly dzien i wieksza czesc nocy, dzis ma byc powtorka z rozrywki.
Pojechalam zawiezc Babe siano i asystowac Gavinowi przy robieniu kopyt mojej dziewczynki. Gavin spedzil godzine i 40 minut nad nia, zdejmujac poprzednie podkowy na przednich nogach (wytrzymaly 5 miesiecy! ) , potem dopasowujac nowe. Gavin jest perfekcjonista i dlatego tyle czasu to zajelo, ale pod koniec Babe miala zdecydowanie dosc stania na trzech nogach i usilowala udac sie w strone swojego boksu :devil1: Zrobilam jej mieszanke alfalfa i wysokogatunkowego siana-moim niewprawnym okiem ocenilam, ze stracila z 50 kilo. Ma wystajace kosci grzbietu i miednicy-te kolo ogona. Usilowalam porozmawiac o tym z Sheila, ale stwierdzila, ze Babe dostaje wystarczajaco duzo paszy. Tak wiec dzis pojade z meze do sklepu po jakies dodatki paszowe i bede podawac Babe. Nie podoba mi sie jak wyglada :dry:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 01 Lut 2015 18:16 #336003

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Diano a odrobaczałaś ją? Do mojego Ceresa przez 3 miesiące przyjeżdżał wet, który jest specjalistą w zakresie koni, ale wyspecjalizował się także nastawianiu kręgosłupów u psów. I jak bywał u nas to pytałam go o żywienie Bastera. Podkreślał z całą mocą, ze lepiej żeby żeberka lekko było widać u konia niż gdyby miał by być zapasiony, ponieważ wtedy ochwat murowany. Powiedział,że koń siana powinien mieć do oporu i ewentualnie treściwą karmę ale w zakresie uzależnionym od stopnia intensywności pracy. Im mniej pracy i wysiłku tym mniej treściwej a tylko siano praktycznie. Dlatego Bastera mamy na sianie, ale ma do niego dostęp cały czas w nieograniczonym zakresie. Sam decyduje ile i kiedy, a jak ma trening-ćwiczenia czy jazdę to pół miarki treściwej karmy dostaje plus marchewki, jabłka, pietruszkę jako przysmaki od Igi za dobrze wykonaną pracę :) A jak to u Twojej Baby wygląda? jeżeli tyle schudła co mówisz i zmartwiło Cię to, to faktycznie musisz się przyjrzeć karmieniu tj. czym i ile jest żywiona, no i ewentualnie odrobaczanie :think: Bo zęby miała robione prawda? więc raczej to nie one są przyczyną utraty wagi. Jeżeli dostaje odpowiednią ilość paszy jak mówi Shella to trzeba szukać przyczyny utraty wagi. W stajni, gdzie jest Baster mają klacz, która bardzo chudła, przyczyną były niezrobione zęby w pierwszej kolejności a w drugiej brak selenu, podają jej go i poprawiła jej się waga a co za tym idzie i wygląd.
A Baby ma jakąś końską koleżankę lub kolegę tam? chodzi z końmi na padoku?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 18:28 przez mosewa.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 01 Lut 2015 21:05 #336094

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No wlasnie. Sianom a wtedy kiedy ja jestem i jej przyniose. Sheila karmi ja-i inne konie-pelletami, zawierajacymi alfalfa i siano. Usilowalam sie dowiedziec o ich sklad, ale zostalam zbyta. Od niedawna dostaje witaminy, caly zestaw, oraz od dluzszego czasu srodek na zwiekszenie wagi w proszku. Sheila mowi, ze jej podaje.
Odrobaczona zostala wczoraj po raz kolejny, dzis zawioze te granulki do odpiaszczania. Babe ma treningi 4-5 razy w tygodniu. Zeber jej nie widac, natomiast widac kosci kregoslupa i biodrowe, te u nasady ogona. Ma niewielki padok, jak inne konie, ale nie ma towarzystwa bo nie lubi-inne konie ja gryza i kopia.
Wg tej skali wedlug mnie plasuje sie pomiedzy 4 i 5. Kiedy kon normalny powinien byc miedzy 5-6.

DSCN6968.jpg


Nie chce siac podejrzen, ale moze nie dostaje wystarczajaco pozywienia od Sheili. Dzis kupilam tez dodatek paszowy dla srednio pracujacych koni i zamierzam jej zawiezc.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 01 Lut 2015 21:07 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 02 Lut 2015 00:47 #336161

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i oberwalo mi sie. Ze "mysle, ze moj kon jest glodzony", ze ona wie, co to jest wspolczynnik masy ciala i ze wedlug niej Babe jest otyla, ze ma 9 w skali 10. Ze dodaje jej pracy z mieszaniem tych wszystkich dodatkow do paszy. A to wszystko przy innych jezdzcach.

Babe dzis miala lekcje pod Arika, wiec mialam okazje zrobic pare zdjec i dwa filmiki. Niestety nie mam pojecia jak wkleic filmy, wiec pokaze tylko zdjecia.


DSCN6970.jpg


DSCN6977.jpg


Pacing (inochod). Obie nogi z jednej strony poruszaja sie rownoczesnie.

DSCN6983.jpg


DSCN6982.jpg


Tu widac dlugi wykrok tylnych nog, charakterystyczny dla walkera

DSCN6984.jpg


DSCN6986.jpg


I druga czesc lekcji, z ziemi. Obroty, cofanie, krzyzowanie nog.

DSCN6990.jpg


DSCN6997.jpg


DSCN7001.jpg


DSCN7002.jpg


Zblizenie australiskiej uzdy i amerykanskich wodzy z slobber strap (to ta czesc laczaca wodze z uzda, czesto bardzo ozdobna)

DSCN7007.jpg



Wymarzlam sie za wszystkie czasy, ale bylo warto obejrzec jak jezdzi fachowiec :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37, hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.704 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum