TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 05 Lut 2015 10:33 #337347

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak tam kochana samopoczucie? mam nadzieję,że idzie ku lepszemu?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 05 Lut 2015 20:00 #337557

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Samopoczucie robi sie lepsze, bo jutro ma byc +20C! Moze uda mi sie cos porobic kolo stajni! :woohoo:
A na razie dalej na przeciwbolowych. Tak mnie dzis nosilo, ze pojechalam po zawiasy do drzwi, ktore mam zamiar wstawic do garderoby, oraz szczeble i deski do barierki na tylnym tarasie.
A na razie rozgrzewam sie herbata, bo zimno na zewnatrz i wieje przenikliwy wiatr. Po poludniu ma byc +15C. Zobaczymy.. :think:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78, hanya

Domek na prerii 06 Lut 2015 14:18 #337733

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
HEH, posmialam sie ostatniejno cy. Maz obsluguje konferencje nt wykorzystania dronow (bezzalogowych samolotow, sterowanych radiem) w rolnictwie. I wszysko bylo pieknie do chwili, kiedy Dave wstal i zapytal, w jakich warunkach moga one latac. Gosc odpowiedzial, ze przy wietrze ponizej 15 mil na godzine. Zapomnial biedak, ze takie dni mozemy na palcach policzyc , bo jestesmy w pierwszej piatce najbardziej wietrznych miast USA!! huehuehuehuehuehue... :devil1: Wystarczy popatrzec na dziesiatki farm wiatrowych otaczajacych miasto... :whistle: :hammer: :rotfl1:
Gosc najwyrazniej nie odrobil pracy domowej :jeez:

A zalozenie jest takie, ze takie samolociki moglyby nad polami zbierac dane np temperatury, wilgotnosci itp, jakiekolwiek czujniki zostana dolaczone. To sa drony wygladajace jak helikopter, wiec moga zawisnac nieruchomo. No ale nie przy tych wiatrach.. :hammer:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 06 Lut 2015 16:19 #337777

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dianuś-u nas już drony od jakiegoś czasu są wykorzystywane w rolnictwie a niedawno nawet jeden z włodarzy pewnego miasta wykorzystał je do przeglądu posesji mieszkańców czy maja zalegalizowane wszystkie nieruchomości i czy płacą za nie podatki.Podobno wyniki były szokujące :jeez:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 06 Lut 2015 18:09 #337797

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A to na pewno bylo ciekawe :lol:

U nas chodzilo raczej o kwestie prawne. Drony mialy latac nad terenem nalezacym do AgriLife, jednostki uniweryteckiej. Tyle, ze oni posiadaja malo gruntu, a wiekszosc dzierzawia z USDA, ktore jest wlasnoscia federalna i pozwolenie na przeloty musialoby byc na poziomie rzadu. To tak w skrocie. Facet zachwalajacy drony wczesniej tego nie wiedzial/nie zorientowal sie czyli nie odrobil pracy domowej. Dla mnie to tak, jakby ktos chcial sprzedac kosiarke traktor dla mieszkanca bloku.
A z wiatrem to druga sprawa. Jesli u nas wiekszosc roku jest wietrznie i nie da sie z drona korzystac, to chyba tez mija sie z celem. A maz wkurzony, bo od dwoch dni musi wysluchiwac tej konferencji i wozic gosci za kolacje/do hotelu/z hotelu itp. Plus obwozenie po terenach USDA. Na szcescie odlatuja dzis, wiec moze wrocic do domu o normalnej porze, nie po 11 w nocy :jeez:
No stesknilam sie za nim! :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 06 Lut 2015 18:22 #337807

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Diano czasami tak bywa , ze się trafia jak "kulą w płot" :silly: a jak Babe się miewa? Iga była po ostaniej wizycie u Bastera bardzo zadowolona bo... podał jej tylną nogę :fly: :woohoo:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 06 Lut 2015 23:10 #337976

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Super!!!Pozdrow ich prosze ode mnie. Zwlaszcza Ige :wink4: :hug:
Babe byla dzis na zewnatrz ze mna! Jest slonecznie, ok 25C na plusie i wietrznie, wiec Sheila zdecydowala ze czas wyprobowac Babe w terenie. Najpierw robilam male kolka i osemki wokol niej, potem dwa razy przeszlismy przez mostek (ten drewniany, lezacy na ziemi, co go zrobilam do cwieczenia z konmi). Nawet ladnie zatrzymala sie na mostku! Sheila zrobila zdjecie i obiecala wyslac.
Potem robilysmy kolka i osemki wokol przyczep dla koni, zachowywala sieb ardzo dobrze. Jesli probowala przyspieszyc, robilam jej zatrzymanie jedna wodza. Potem juz wystarczylo mocniej pociagnac za jedna wodze i od razu zwalniala :devil1:
A na koniec pojechalam na ten duzy teren przed stajnia. Tam z kolei robilam slalom i polkola, zmieniajac kierunek kiedy tylko przyspieszala. Tam spedzilismy kolejne 20 minut. To naprawde duzy postep po tym jak zagryzla wedzidlo i poniosla. Mysle ze obecnosc Sheili tez pomogla-Sheila stala i wydawala polecenia. A skonczylysmy ponownie stanieciem na mostku. Co prawda tym razem zrobilam cztery najazdy, bo co skrecilam to usilowala galopowac zamiast isc stepa, ale w koncu sie udalo, stepa weszla na mostek i tam stanela. Wtedy, jako nagrode za wybitne osiagniecie, zlazlam zs iodla :devil1:

a z tej radosci wyszczotkowalam Lune, jednego z koni Sheili-uzylam do tego pisego Furminatora-bardzol adnie zbiera wypadajaca siersc, lepiej niz jakakolwiek szczotka. Potem rozczesalam jej grzywe i ogon, bo byly bardzo poplatane...i zaplotlam jej warkoczyki, o : :lol: :silly: (moze nei bardzo widac, ale to czerwone to kokardki)

Luna.jpg


Mysle, ze spodoba sie dzieciom, bioracym na niej lekcje :lol:


Zawiozlam tez te witaminy dla czarnych koni. Zawieraja m.in wodorosty i czerwona papryke, wiec Sheila nie byla przekonana, czy Babe ruszy karme, posypana takim czerwonym proszkiem, wiec otworzyla pudelko i podsunela Babe do obwachania. A Babe bez namyslu wsadzila caly pysk i zaczela przezuwac. Jak wyjela, miala czerwone wargi, jak pomalowane szminka :devil1:
Tak wiec na razie do karmy bedzie miala dodawany slonecznik, witaminy w komplecie i witaminy dla czarnych koni (nie pokrywa sie sklad. Rezygnujemy z dodwania proszku na przybieranie wagi. Dostaje tez siano. A Sheila przeprosila mnie za zajscie i usciskala. Wybaczylam. :hug:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2015 23:16 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37

Domek na prerii 07 Lut 2015 02:05 #338002

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Baaardzo dawno nie byłam na prerii... teraz trudno nadrobić zaległości. Zmienił się bardzo i domek i teren wokół niego. Nasadziłaś masę drzewek, krzewów, ale przede wszystkim zajęłaś się , jak widać , na serio końmi . Gratuluję nowej pasji !
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 09:26 #338017

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Diano dziękuję :kiss3:
Bardzo się cieszę, że wszystko się poukładało z Sheilą bo to najważniejsze :hug:

Czerwone kokardki są bardzo fajne, pasują Lunie i pięknie w nich wygląda :hearts:

A powiedz jeszcze raz, bo nie za bardzo zrozumiałam, czym wyczyściłaś Lunie sierść ? :think:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 10:31 #338029

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Jeszcze trochę to wszystkie konie u Sheili będą cudnie wyglądać:)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 11:42 #338051

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Diano zastanawiam się nad siodłem westernowym, tj. czytam i zbieram informację, ale jak to w życiu bywa nie mam skąd wziąć informacji o użytkowaniu siodła i jego jakości, bo u nas wszyscy mają siodła skokowe, albo tzw. ogólnoużytkowe. Znalazłam tutaj takie westy galopagos-shop.pl/2-siodla-bezterlicowe
ale nie wiem czy lepsze są terlicowe czy bezterlicowe :supr3:

Co do ogrodu to szukam ciekawych drzew pod względem wyglądu kory do naszego klimatu-może ma jakiś pomysł? nadchodzi wiosna chętnie bym jakieś drzewo posadziła :wink4:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 12:43 #338066

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dianko, no to jesteś już w formie :happy: Zastanawiam się, czy koniom nie przeszkadzają te ozdoby, kokardki, warkoczyki... A Furminator jest znakomity, próbowałam dla Kuby, świetnie wyczesuje futro i łatwo się 'czyści'.
Jak Sheila przyśle zdjęcia, nie zapomnij wstawić :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2015 12:43 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 12:57 #338072

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ja z kolei uwielbiam fotografować konie gdy nie mają na sobie niczego co pochodzi od człowieka:D:D wolne, nawet bez kantarów. Wtedy aż bije od nich wolność:)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 17:03 #338138

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jejku, tyle gosci nie mialam od dawna! :dance:

Ewelino-zmieniam prerie w lasek :wink4: Maz coraz czesciej przebakuje o drugim koniu, wiec moja pasja sie..podwoi? :think: :rotfl1:

Mosewo-znalazlam takie kokardki w lokalnym sklepie koniarskim. Zobaczymy jak dlugo sie utrzymajan a Lunie. A zrobilam warkoczyki glownie dlatego, ze Sheila nie ma czasu zajac sie pielegnacja swoich koni i ich grzywy i ogony sa ...nieladnie wygladajace, splatane. Mma nadzieje ze warkoczyki utrzymaja dobry wyglad grzywy na jakisc zas. No i pomoga trenowac grzywe w opadaniu na jedna strone, bo czesc opadala na obie strony. Bede starala sie zajac innymi konmi tez, na nastepny raz wezme sie za kucyka, bo jej grzywa jest o wiele dluzsza i tez poplatana. Chcialabym im dac kapiel, ale wydaje mi sie ze jeszcze za wczesnie; Sheila dysponuje tylko zimna woda.
Furminator, ktory kupilam , wyglada tak:

furminator.jpg


Sa w roznych rozmiarach (ten, ktory kupilam, jest XL, najszerszy), oraz dla psow krotkowlosych i dlugowlosych -roznia sie dlugoscia ostrza. Ja kupilam dla krotkowlosych, zeby nie podrapac skory. Dzieki tym wasko ustawionym zabkom dobrz zbiera siersc i latwo sie jej pozbyc z zabkow przez nacisniecie przycisku. Bardzo polecam!
A z kupnem westernowego poczekaj prosze. Wysle Ci ksiazke o siodlach westernowych i innycj, gdzie bardzo dobrze opisane sa roznice i szcegoly, a takze jak dopasowywac. Ja osobiscie wole jednak endurance-sa o wiele wygodniejsze. Na westernowych czujesz sie , jakbys siedziala na desce, no chyba ze sa ekstra wypasione i maja gruba wysciolke.
Westernowe dziela sie tez na rozne typy-to bedziesz miala w tej mini ksiazeczce, ktora idzie w pzczce. Inne sa do wyscigu wokol beczek, inne do lapania cielakow, do wycinania...

DSCN7031.jpg


DSCN7023.jpg


DSCN7024.jpg


DSCN7025.jpg


DSCN7026.jpg


DSCN7027.jpg


DSCN7028.jpg


DSCN7029.jpg


DSCN7030.jpg



Generalna zasada przy siodlach westernowych jest, ze maja byc wygodne dla jezdzca, oraz bardzo ciezkie (czasme ponad 20 kilo) i wytrzymale, aby wytrzymaly szarpiacego sie cialaka na sznurze. Nikt nie mysli o wygodzie konia. Siodla maja dlugie i szerokie lawki, aby rozprowadzic ciezar na duzej powierzchni, ale z drugiej strony to ogranicza ruch konia. Siodla na pokazy sa szczegolnie ozdobne, z duza iloscia srebra, i jesli chodzi o pokazanie sie od czasu do czasu w czyms niespotykanym w Polsce, polecam ten typ. Na dluzsze jazdy lepsze sa enduracje. Moje sa bardzo lekkie i nie ograniczaja ruchow.
Co do terlicy, sa rozne zdania. MOje siodla sa typu Flex, ktore zalecane sa dla koni typu gaited. Tradycyjne westernowe sa o stalej terlicy z jednego kawalka, wtedy naprawde trudniej jest je dopasowac. Flex jednak w pewnym stopniu dostosowuje sie do grzbietu konia.
Zobacz, prosze te gazetki, ktore wyslalam, szczegolnie z horse and rider. Tak sa pokazane rozne typy, ich cechy i ceny. Potem w razie czego mozesz wymierzyc dokladnie swojego konia, a ja moge pojechac do sklepu i wybrac najbardziej dopasowane :hug: Bo szkoda kupowac cos, co potem nie bedzie pasowac i bedzie ocierac konia albo powodowac obolaly grzbiet..








Ulo-dzieki :hug: Ale jesli nie mozna sie dobrze zajac koniem i codzinnie rozczesywac koltuny, lepiej zrobic cos, co zadba o grzywe i ogon na dluzej. A swojej rozplatac bede na wyjazdy. Na razie hoduje jak najdluzsze :woohoo:

Haniu-nie wygladalo na to, zeby jej przeszkadzalo. Splatam na poczatku dosc luzno, zeby nie ciagnelo za nasade, bo jak przeczytalam, koniom przeszkadza i zaczynaja sie ocierac o ogrodzenie, czasem wycierajac nawet lyse placki w grzywie. Tak wiec zaplatam na tyle luzno, zeby nie draznilo, a na tyle ciasno, zeby warkoczyk sie nie rozwalil :devil1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Domek na prerii 07 Lut 2015 17:18 #338148

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Tak wyglada terlica w siodle westernowym:

DSCN7034.jpg


Rozne typy przedniego leku:

DSCN7035.jpg


Tak sie mierzy, czy siodlo bedzie pasowac na konia:

DSCN7033.jpg


A tak wyglada konstrukcja. Poszczegolne elementy moga sie roznic zaleznie od przeznaczenia siodla, lub moze ich nie byc wcale:

DSCN7032.jpg


Co do siodel bezterlicowych nie jestem przekonana. Terlica jednak po cos jest-pomaga rozlowyc wygodniej ciezar jezdzca. Naczytalam sie o nich zaraz jak kupilam Babe i chcialam wlasnie takie siodlo. Po dluzszej rozmowie z wlascicielka sklepu Horse and Rider, ktora oferuje setki siodel, zrezygnowalam. Bo wlasnie dlatego nie sprzedaje siodel bezterlicowych-wcale nie sa takie wygodne dla konia i moga powodowac obolaly grzbiet. To tak jak z jazda na oklep-ciezar jezdzca skupia sie na niewielkim obszarze, zamiast byc rownomiernie rozlozonym na grzbiecie konia.

To jest wzmianka o tych siodlach w ksiazce "Rzad doskonaly":

DSCN7037.jpg


DSCN7038.jpg


DSCN7039.jpg


A swoja droga zauwazylas, ze czesc siodel w linku, ktory podalas, nosi nazwe mojego miasta? :lol:




A to druga ksiazka, ktora moge Ci wyslac, Ewo:

DSCN7036.jpg
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2015 17:38 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 17:47 #338159

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
No tak Amarillo przecież! :woohoo: :happy4:
Diano szukam siodła dla siebie,wiesz wygodnego dla moich 4 liter i kręgosłupa ;) to które ma Iga na Bastera jest dla mnie za płaskie.Mam wrażenie, że z niego spadam, no zsuwam się. Mówisz endurance? :think: musi coś w tym być, bo siedzieć kilka godzin w siodle to już jest wyzwanie, a do tego żeby było jeszcze wygodnie i przyjemnie? Myślałam o siodle westowym, ponieważ jest głębsze i bardzo mi się podoba, a i wiele osób mówiło, ze są wygodniejsze od klasycznych, ale ważne żebym kupiła siodło, które będę lubiła i żeby było wygodne przede wszystkim dla konia :)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2015 17:51 przez mosewa.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 19:05 #338192

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Furminator jest rewelacyjny do wyczesywania martwej sierści i brudu. Ja od kilku lat stosuje u psa, kotów i konia.

Mosewo , może zamiast siodła westowego rajdowe kupisz.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 07 Lut 2015 19:38 #338205

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Cypryda właśnie Diana zasiała i zapoczątkowała a Ty utrwalasz w mojej głowie myśl o rajdowym siodle, oglądam takie właśnie w stylu west są fajne bo łącza to co mi się podoba w westach z wygodą :whistle: :)

Czekam na gazetki od Diany, poczytam i pooglądam siodła :hearts:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2015 19:43 przez mosewa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.498 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum