TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 09:42 #692782

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Beatko, co to za odmiana Aji Peppade, miałaś ją już kiedyś?
Ja swoje ostre będę pikować, więc jak któreś chce jakąś sadzonkę, żebym dotrzymała do spotkania, to mi meldować, bo zostawiam sobie kilka sztuk, a reszta idzie do ogrodowego hasioka.
Odmiany to Chinese 5 color, Sławkowa półostra, Aji Imbambura, fiutek Pennis Peter.

Pozdrawiam Irena
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 09:43 przez Rzepka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 09:51 #692785

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 17184
To taka Aji Peppadew sztucznie wychodowana, świętość i skarb narodowy Afryki płd. Pisałam już o niej na 3 stronie.
Z 13 wysianych wzeszło chyba 9, więc sadzonki dla Ciebie i Mirka są.
Reszta musi się określić.
Jeśliby coś Ci zbywało, to chętnie przygarnę bo coś mi się zdaje, że koty załatwiły mi te zimowane krzaczki, po prostu obgryzają zielone przyrosty.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 09:53 przez whitedame.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 10:03 #692786

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3498
  • Otrzymane dziękuję: 7512
Podrzucam link damngoodpepper.com/pp/data/Peppadew
Też mam nasiona od Beaty i na pewno posieję. Jeszcze może się okazać, że niewiele albo i wcale się różni od pikantnych typu czereśniowego.
U mnie min. będzie papryczka z nason zebranych z takiego wynalazku :)

papr.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 10:04 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 10:22 #692789

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2224
  • Otrzymane dziękuję: 9632
whitedame wrote:
Reszta musi się określić.
To ja bym poprosiła, jakby jakaś sadzonka została wolna. :thanks:

Skoro o paprykach mowa. Dostałam nasionka odmiany Karpatia. Ktoś coś słyszał na jej temat? Wysieję trochę więcej to też mogę się potem podzielić.
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 10:39 #692795

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3498
  • Otrzymane dziękuję: 7512
Odmiana holenderska w typie papryki Mira, strąki średniej wielkości, w fazie dojrzałości konsumpcyjnej żółte potem pewnie pomarańczowe lub czerwone. Tyle wygrzebałem
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 10:46 #692797

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2224
  • Otrzymane dziękuję: 9632
Od darczyńcy wiem, że wczesna, plenna, smaczna, a nasiona trudne do zdobycia. ;) Myślałam, że może ktoś z Was uprawiał i potwierdzi. ;) Zobaczymy, czy będzie na tyle fajna, że zajmie miejsce małych kauflandowych.
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 11:00 #692800

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3498
  • Otrzymane dziękuję: 7512
To co napisałaś o wczesności, plenności i walorach smakowych zgodne z opisami, na dodatek polecana do gruntu. Może być b. fajna .
Nasiona profesjonalne więc duże ilości i cena, poza tym ta odmiana ma ponad 20 lat, więc pewnie do upraw towarowych plantatorzy kupują coś nowszego.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 11:02 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 11:06 #692802

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Oki, to trochę więcej ich przepikuję, ocaliliście je od hasioka :rotfl1:
Ja kauflandowskie będę siała po niedzieli, doszła mi jeszcze Lesia, Terenia pisze, że jest bardzo smaczna i ma grube ścianki, ciekawie się zapowiada.
Kasik, ja chcę sadzoneczkę tej Miry.

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 11:26 #692807

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 17184
A ja Karpatii. :kiss3:
Nie wiem co jeszcze wysieję, bo na razie idzie mi jak po grudzie.

Jest jeszcze dobra wiadomość, choć nie do końca.
Babcia po 3 miesiącach leżenia zrobiła dziś pierwszy krok.
Niestety chce chodzić sama a nogi słabe więc trzeba jej teraz pilować jak ognia bo mi się jeszcze połamie.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 11:27 przez whitedame.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 11:32 #692809

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3498
  • Otrzymane dziękuję: 7512
Puść jej Zenka :rotfl1: .
Malusieniuniuńki konkursiuniuniczek a kto to powiedziuńkał? :wink2:
Wstydzono się, skradano, nic nie mówiono, przemilczano, stygmatyzowano. Telewizja Polska uznała, że nie ma się czego wstydzić. To wielki, wspaniały fenomen muzyczny, doświadczenie dwóch pokoleń Polaków. Muzyka disco polo doczekała się oprawy filmu fabularnego.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 11:33 przez KaLo.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 11:35 #692810

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Brawa dla Twojej Babusi :flower1:

Beatko, cieszę się, że jest poprawa, pewnie jeszcze niejedną miłą niespodziankę Babcia Ci zrobi, to solidna, przedwojenna materia, nie do zdarcia, no i do tego Ślązaczka.

Pozdrawiam Irena
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 11:37 przez Rzepka.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 11:42 #692812

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 17184
Nie do końca jest Ślązaczką a właściwie wcale. Ojciec kongresówka, matka Kresy wschodnie.
To jej mąż był Ślązakiem z dziada, pradziada.
Oj były śmieszne historie jak sobie dokuczali, oczywiściw żartobliwie.
Jak z tym galertem.
Babcia robiła studzieninę a Dziadek jadł galert.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 12:21 #692821

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3498
  • Otrzymane dziękuję: 7512
Najważniejsze, że smakowało.
Tesciowa rozróżniała dwa rodzaje grochu: biały-fasola i zielony. Jak mówiła, że gotuje grochową to zawsze było 50% szans, że się trafi albo nie :)

Przychodzi facet do knajpy i pyta kelnera.
- Macie dzisiaj w karcie rosołek mniam, mniam?
- Nie prosze pana ale mamy wspaniałą grochóweczkę prrr,prrr....
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 12:25 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus, Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 13:57 #692840

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
whitedame wrote:
Babcia po 3 miesiącach leżenia zrobiła dziś pierwszy krok.

Wspaniała wiadomość!!! Ile Babcia ma lat?
Wiedźmowata
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 14:19 #692845

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Pomyliłam sobie Dziadeczka z Babusią.

Wiecie, że jak byłam mała, to się bałam galarety, wystarczyło, że ktoś mocniej potrząsnął talerzykiem, a zwiewałam, do tej pory mi to wypominają :rotfl1:
Ten Zenek to niedługo z lodówki będzie wyskakiwał, pewnie, niech ludziska słuchają i ogladają co chcą, ale niedawno byliśmy w kinie i reklama tego " odkrycia sezonu" trwała piętnaście minut, aż myślałam, że filmy pomylili!!!!
Swoją drogą, nie wnerwiają Was te reklamy w kinach?
Pasowałoby przychodzić co najmniej pół godziny później, zauważyłam, że sporo osób tak robi, tyle, że to przemykanie po ciemku też nie jest fajne, ostatnio coca wylądowała na mojej bluzce przez takiego spóźnionego kinomana.

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 14:24 #692847

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2224
  • Otrzymane dziękuję: 9632
Do reklam całe szczęście całkiem nie ściemniają ...tylko co jeśli się źle obliczy i na film się spóźni???
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 14:24 #692848

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 17184
Zdenerwowana wrote:
whitedame wrote:
Babcia po 3 miesiącach leżenia zrobiła dziś pierwszy krok.

Wspaniała wiadomość!!! Ile Babcia ma lat?
Urodziła się 23 marca 1921roku, więc łatwo policzyć, ja nie liczę, żeby nie zapeszyć. :jeez:
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 14:25 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 13 Lut 2020 14:38 #692851

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Beatko bardzo mocno kibicuje Twojej Babci, choć jej nie znam, widziałam tylko zdjęcia.
Reklamy w kinach to przesada, przecież już zapłaciłam za bilet, czemu mam to oglądać? :oops: Byłam wczoraj z córką na dr. Dolittle, film się zaczął 30 minut po godzinie z biletu, do kitu pomysł! Dzieciaki i tak z trudem wysiedzą długi film, ale zmusmy je jeszcze do oglądania pół godziny reklam.
Znów o Zenku rozmawiamy? Mnie nie przeszkadza, kto chce niech sobie słucha, ale czy to jest akurat coś wartego promowania to nie sądzę :blink
Jako że sama lepiej bym tego nie ujęła, zostawiam nie moje słowa, ale z którymi się 100% zgadzam.

Screenshot_20200213_143049.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 14:39 przez Agus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Rzepka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.927 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum