TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:06 #692973

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 17181
Januszku, jak już mi się udało poprawnie wstawić zdjęcie, to od razu mi się dubel zdarzył, taka karma. :tongue1:
A wodę już wylałam ale napisz coś eięcej, będę wiedzieć w przyszłości.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:07 #692974

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1471
  • Otrzymane dziękuję: 7866
Kasiu masa tradycyjna: margaryna, mleko, cukier, mleko w proszku, kakao, cukier waniliowy i aromat śmietankowy. Taką masę moja Ż lubi najbardziej :P
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:14 #692977

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3493
  • Otrzymane dziękuję: 7492
Beatko musiałem edytować wcześniejszy post żeby nie być posądzonym o winną kurację od samego rana z powodu podwójnego widzenia. Kasia pewnie znowu będzie czytać 2 raz. :devil1:
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 10:14 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:14 #692978

  • mirek_z
  • mirek_z's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 453
Ja, tak w zastępstwie, mam dziś coś dla dziewczyn, które jeszcze nie dostały dziś chociażby małych prezentów:

kwiaty_wiosenne.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 10:15 przez mirek_z.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gosiaczek1977, whitedame, CHI

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:18 #692979

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3493
  • Otrzymane dziękuję: 7492
O jaki hetero! A chłopaki to co? Kijki od kaszanki? :supr3:
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:24 #692980

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 17181
Janusz, ja też edytowałam dzisiejsze menu i zwracam Wam na to uwagę, bo zapomniałam ująć w opisie zołzę a rolady bez zołzy to jak Mamma mia bez uśmiechu.
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 10:25 przez whitedame.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:24 #692981

  • mymysteryy
  • mymysteryy's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2223
  • Otrzymane dziękuję: 9613
Adam, dzięki za przepis. Ja robię trochę prostszą wersję bo samo masło z cukrem i do tego kakao. Lub wersja delux, ale super niezdrowa z nutellą. :yummi:
KaLo wrote:
Beatko musiałem edytować wcześniejszy post ....... Kasia pewnie znowu będzie czytać 2 raz. :devil1:
:jeez:


mirek_z wrote:
Ja, tak w zastępstwie, mam dziś coś dla dziewczyn, które jeszcze nie dostały dziś chociażby małych prezentów:
Dzięki Mirku. :hug:
Ale nie od dziś wiadomo, że nieważny jest rozmiar ....prezentu. :devil1:
Pozdrawiam,
Kasia
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:29 #692983

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 17181
KaLo wrote:
O jaki hetero! A chłopaki to co? Kijki od kaszanki? :supr3:

Dla wszystkich naszych Walentych, żebyście dostali przeogromniaste prezenty
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:32 #692984

  • mirek_z
  • mirek_z's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 453
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:34 #692987

  • mirek_z
  • mirek_z's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 453
KaLo wrote:
O jaki hetero! A chłopaki to co? Kijki od kaszanki? :supr3:
Z facetami, to możemy sobie zrobić jakąś małą wyprawę w górki :funnyface: albo na flaszkę :drink1:
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:35 #692988

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
U mnie najbardziej lubią wafle przełożone masą z galaretki, śmietanki, tłuszczu, cukru.

Beatka, zołza musowo pikantna, Wnuśki i tak nie uznają takiego dania, więc mogę sobie sypnąć.
Czy do modrej dajesz kwaśne jabłka?

Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 10:39 #692989

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3493
  • Otrzymane dziękuję: 7492
Mirku kaszanka też będzie? :yummi:
Beatko to nawet lepiej, że gotujesz te wszystkie zołzy i inne kapusty.

got.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 10:41 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, zwykły chłop

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 11:57 #693000

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1345
  • Otrzymane dziękuję: 1930
Piwo jest dobre w każdej diecie, gdyż albowiem jak kiedyś usłyszałem "zawiera witaminy, oraz chmiel!" :-D
W ramach testu ostatnio w pischingerze poszła jedna warstwa z kremu kasztanowego. Reszta to najzwyklejsza kupna "masa kajmakowa".
Muszę powiedzieć że wynalazek sporo zyskał na smaku pomimo że krem był kupny i zawierał tylko 30% kasztanów :-)

A w dniu patrona epileptyków, podagryków i chorych umysłowo, dużo radości ;-)

Obrazka zapomniałem...

bc7212810882f583a357ac56f88451ca.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 11:59 przez newrom.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Agus, zwykły chłop, Rzepka

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 14:01 #693032

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 17181
Przyznaję się :flower1: edytowałam ale tylko dlatego, ze wpis mi gdzieś wcięło a bez niego zdjęcie nie ma sensu.

Iryna, przyjeżdżaj, starczy dla wszystkich :drink1:

20200214_131350.jpg
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 16:05 przez whitedame.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 14:04 #693033

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
newrom wrote:
Na przyszły rok zabezpiecz sobie wrotycz. Po długiej walce z ziemiórkami zrobiłem wywar i podlałem solidnie. Problem z głowy. Teraz też mam najazd, chyba z ziemi do siewu. Wrotyczu nie mam, a cytrusy niedługo dojrzeją. I męczę się żółtymi lepami.

Sorry, że się wtryniam w rozrywkowy wątek, ale szukałam skutecznego sposobu na ziemiórki i przerzuciło mnie tu.

Czy można prosić proporcje? Będę miała dostęp do dorodnego ziela wrotyczu i zrobiłabym miksturę, (Polysect- niby rok działający- ostatnio po miesiacu przestał już działać :blink: ).
Z góry dziękuję!
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 14:05 przez Black Rose.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 15:09 #693039

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Ja też planuję w przyszłym roku spróbować z wrotyczem, pełno tego rośnie na dzikiej łące obok mojej działki.
Na razie walczę z ziemiórkami za pomocą Polysektu i Kohinoru, jakaś poprawa jest, ale do całkowitego zlikwidowania daleko.
Jadalne listki z pędzonej pietruszki czy szczypioru opryskuję HT, nie wiem, na ile jest on skuteczny, bo wyprowadziłam doniczki na balkon, może po prostu ziemióry zmarzły :rotfl1:

Pozdrawiam Irena
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 15:10 przez Rzepka.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 15:23 #693041

  • Black Rose
  • Black Rose's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 455
  • Otrzymane dziękuję: 1048
U mnie też poprawa jest, ale spodziewałabym się, że po podlaniu wszystkiego w jednym terminie, potem po dwóch repetach w miesięcznych odstępach czasu (nie powinno być repet, bo to polysect działający rok i poprzedni owszem - tyle działał) ciągle coś fruwa, z tendencją do zwiększenia, zamiast zmniejszenia liczebności. No coś tu jest nie tak. Łącznie od przełomu lata i jesieni podlewałam wszystko kilka razy. Nie powinno przeżyć nic, a tu proszę - żywe nieroślinne niespodzianki.
* Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.

Pozdrawiam, Urszula.

Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka czyli strefa relaxu w Oazie 14 Lut 2020 15:35 #693045

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
Dziewczyny ja ostatnio ziemiórki traktuję olejkami, jest pewna poprawa. Zaglądam na parapety i dmucham na doniczki i jakoś nic nie wylatuje. Za to dorosłe owady wylatują mi z odpływu umywalki.... Ki czort? :dazed:
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2020 15:36 przez Agus.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.818 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum