TEMAT: Jagowe podwórko

Jagowe podwórko 06 Sty 2016 23:57 #422319

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Miło mi gościć Cię Kasiu :) Niestety z młodym nie było tak fajnie jakbym tego chciała. Artek od początku sypiał po 2-3 godz dziennie czyli mniej więcej tak jak Twój. Na dodatek upał był niemiłosierny i poddałam się więc sezon mogę uznać za martwy, nie licząc kilku nowych roślinek. Podejrzewam, że nadchodzący sezon będzie bardzo podobny, bo najmłodszy wciąż śpi po 2 godz dziennie góra (dziś np spał 45 min :crazy: ) Domyślam się, że drzemek nie będzie więc nie popracuję sobie.... :unsure: Ciekawe kto będzie kosił.....

Wiecie, wkurzył mnie ten hosting :mad2: Do tego dołożył się upał i prawie zupełnie straciłam ochotę na ogródkowanie. O notorycznym braku czasu na cokolwiek już nie wspomnę... :jeez: Jesienią jeszcze kilka razy widziałam swoje roślinki i byłam dobrej myśli aż do dnia, gdy zobaczyłam "dzieło" kur sąsiadów. Nawet nie będę opisywała tego, co zobaczyłam i co wtedy czułam może wystarczy gdy napiszę, że gdy zobaczyłam wygrzebane doły między roślinami byłam bliska postanowienia o rozdawaniu tego, co przezimuje. Nie odwiedzałam roślin aż do świąt, nie chciałam na nie patrzeć. Jednak gdy już zajechałam i przespacerowałam się postanowiłam wstrzymać się z decyzją o likwidacji do wiosny. Zobaczę co przezimowało i wtedy zdecyduję. Przykryłam bidulki warstwą liści i czekam na śnieg... Jeśli potwierdzą się moje obawy w moim ogrodzie będą rosły tylko drzewa i krzewy a te ostatnie im bardziej kolczaste tym lepiej zuoooo :evil: ;)

Pozdrawiam wszystkim noworocznie i życzę wszystkiego co najlepsze :flower2:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jagowe podwórko 21 Sty 2016 23:48 #427518

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Zastanawiałam się gdzie Twój wątek, a ten zakopany głęboko!! Czas go rozkręcić, choć to, że odwiedzasz nasze cieszy bardzo :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 13:07 #427571

  • Qra
  • Qra's Avatar
Witam, przybyłem i ja :) Bardzo ładne roślinki zobaczyłem sporo ich więc i ciężko wymieniać. Za to kanarek Stefan super. Widzialem kiedyś filmik na YT że można kanarka nauczyć przylatywać i siada na ręku to tak jak by mu się znowu dzięcioła na drzewie zachciało udawać. Czarna kotka oj groźną ma minę ale śliczna jest. I czekam na kolejne relacje z Jagowego podwórka.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 15:33 #427593

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ondku, jesteś jedynym drobiem mile widzianym na moim podwórku :rotfl1: ;) Owszem można kanarka nauczyć takich sztuczek. Stefan jest dość towarzyskim ptaszkiem tzn przylatuje tam gdzie my przesiadujemy. Ostatnio niestety zrobił się bezczelny i nawet śpiewać nie chce ale masło z kanapek wydziobywać to i owszem :happy: Obecnie ma odsiadkę za bezczelność właśnie.
Czarnej kotki już nie ma :( Ot tak po prostu poszła i nie wróciła. Dobrze że choć potomstwo zostawiła w ilości sztuk 3 : Feliksa, Betę i Ciapatą.

Kolejne relacje z podwórka będą zapewne w okolicy ferii zimowych, mogę jedynie powiedzieć, że śnieg leży więc spokojna jestem o roślinność.

Aguś, zima głęboka to i wątek zagrzebany. Rozkręcać powiadasz? Hmm... plany można posnuć ale jak już przekonałam się w minionym sezonie z realizacją większości może być gorzej. No cóż, takie czasy...Susza nie pozwala kopać w glinie a i ogrodnik mi rośnie. Póki co jest na etapie wyrywania liści doniczkowcom :evil: :rotfl1: Szczególną uwagą darzy jukę, grudnika i filodendrona choć i kalanchoe nie pogardzi :happy4:
Szczerze mówiąc boję się wysiewać cokolwiek, bo na pewno się tym zainteresuje :jeez:
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2016 15:34 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 15:39 #427595

  • Qra
  • Qra's Avatar
Ja za wysiewanie zabiorę się nie wcześniej niż pod koniec lutego chwilowo dzień jest za krótki i powyciągają się siewki.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 16:22 #427600

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Myślisz, że do tego czasu smark zmądrzeje i nie będzie się pchał? :rotfl1: Ja za wysiewanie zabiorę się na początku marca, bo będę mogła doglądać siewek ;)
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 16:33 #427603

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Wy już o sianiu ... mnie żadna wena w tym kierunku jeszcze nie rusza :devil1: Może jak będzie więcej słonka.
Ale u nas dziś mrozisko w nocy przycisnęło, a niby miało być ocieplenie, ciekawe gdzie się schowało :whistle:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 19:41 #427663

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Aguś, ja o sianiu myślę, bo zaplanować muszę, wygrzebać nasionka, posegregować co i kiedy i czy w ogóle, gdzie posadzić... same niewiadome :jeez: No i muszę brać pod uwagę najmłodszego, bo nie wiem czy będę miała czas na zajmowanie się tym co wyrośnie :jeez: Oczywiście żadnych trujących :jeez: Ciężki sezon mnie czeka... a na dodatek nie wiem co przeżyło atak wrażego drobiu i czy tenże drób nie zaatakuje ponownie wiosną :mad2: No i bądź tu mądry i uprawiaj ogród....
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 20:13 #427684

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Jagus witaj, zaraz sezon się zacznie ale widzę, że masz sporo dylematów i brak czasu, to zrozumiałe....ale widzę, że ciągnie Cię, zatęskniłaś do nas... :happy:
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 20:18 #427687

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Mnie to całe planowanie zajmie z godzinkę czy 2 jak będę w marcu przebierać nasionka :) O sadzeniu to nawet w dalekiej przyszłości nie myślę :devil1: Leniwiec ze mnie co?

Drób ze wszech miar kłopotliwy jest!!
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 20:25 #427695

  • Qra
  • Qra's Avatar
aguskac wrote:
Drób ze wszech miar kłopotliwy jest!!

stałem się szarą eminencją i kłopotliwą, przechodzę więc teraz już otwarcie na ciemną stronę drobiowej mocy :)
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 20:29 #427700

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
:cool3: :devil1: Uderz w stół a nożyce się odezwą :devil1: Trza było tyle nie rozrabiać!! Panoszy się toto po podwórku i myśli, że cały świat do niego należy :wink4:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 20:41 #427711

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Aguś, ja najpierw muszę przeryć się przez korzenie pośliwkowe i diabli wiedzą co jeszcze (nie wiem na czym rosły te dziczki) a jeśli to mi się nie uda, a pewnie się nie uda, to wydrzeć warzywnikowi część pod kwiaty - to jedyne wyjście. Mam takie jedno fajne miejsce gdzie nie ma korzeni ale tam znów w tym roku zauważyłam, że trzeba będzie solidnie podlewać no i tam jest jednak więcej cienia niż chciałabym. Teren niby pod hosty ale za sucho :jeez: Tak to bym przeniosła hościska i miałbym miejsce...
I tak się biję sama z własnymi myślami, planami...

Moim skromnym zdaniem miejsce drobiu jest na talerzu a nie w ogrodzie. Wtedy przestaje być kłopotliwy ;) edit: ups, zaraz mi się dostanie ;)

Ewuś, wróciłam, bo nareszcie mam trochę więcej czasu :) Ja zawsze byłam na forum ale nie było kiedy poklepać w klawiaturę.
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2016 20:44 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 21:29 #427739

  • Qra
  • Qra's Avatar
futrzasta wrote:
Moim skromnym zdaniem miejsce drobiu jest na talerzu a nie w ogrodzie. Wtedy przestaje być kłopotliwy ;) edit: ups, zaraz mi się dostanie ;)

Silek np. się nie da zjeść chyba że ktoś jest pasjonatem czarnego mięsa pływającego w rosole... Znowu ciemna strona drobiu zwycięża
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2016 21:30 przez Qra.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 22 Sty 2016 21:38 #427743

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Black drób?! Dla mnie bomba! Trochę egzotyki w kuchni :tongue2: Pytanie czy smaczny :think:
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 28 Sty 2016 11:29 #429481

  • Qra
  • Qra's Avatar
Pewnie smakuje jak zwykły drób ale czy w polsce gdzie rosół to nie zupa a rosół... Czarne mięso by się przyjęło nie sądzę.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 28 Sty 2016 22:47 #429672

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hehe... Jaga, Ty tak nie rozgłaszaj, że masz ochotę na ciemny Drób :devil1: , bo Ci Kaśka patelnią przyłoży :club2: :happy3:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 28 Sty 2016 23:13 #429684

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
W polsce wiele fajnych rzeczy nie przyjęło się np święto raka, więc tym akurat nie przejmowałabym się. Najważniejsze, że obiad wygląda niecodziennie ;) Jednak jest pewien minus takich silek na obiad - odrobinkę jakby za małe :happy: Ciekawostką dla mnie jest to, że ponoć mają też niebiesko-czarny szkielet, są nielotami i ponoć dają się oswoić. Jeśli to prawda, to byłby to jedyny drób jaki kiedykolwiek (i o ile w ogóle) mógłby chodzić po moim podwórku pod warunkiem, że umaszczenie miałby również czarne ewentualnie żółte. Wtedy zasłużyłby na miano drobiu ozdobnego, swoje M i może nawet byłby pod całoroczną ochroną :think: :crazy: :rotfl1:

Po śniegu nie ma śladu :( I komu przeszkadzało, że było biało i mroźnie? Przynajmniej wiadomo było, że mamy zimę a gdy padało to człek nie mókł jak ta kura właśnie :mad2:

Aguś tak myślisz? Zobaczymy? :happy4:
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2016 23:26 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.742 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum