TEMAT: Jagowe podwórko

Jagowe podwórko 05 Sie 2015 13:50 #393855

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jeszcze się nie nauczyłaś, że fakt padania na Wybrzeżu ma się nijak do padania na terenie reszty Polski, a zwłaszcza rubieży wschodnich :devil1: ? Ciesz się, że tylko podwiędnięte, a nie wysuszone na wiór :pinch: . Gdybym ja wyjechała na tydzień, nie miałabym do czego wracać :cry3: , może jałowce by ocalały :evil:

Nadal nie widzę tamtych zdjęć, choć mój komputer przeszedł lifting i zmianę systemu ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jagowe podwórko 05 Sie 2015 14:49 #393864

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Wiem,wiem. Już nie raz tak bywało, że nad morzem mieliśmy piękną pogodę a tu padało i odwrotnie :lol: Miałam tylko taką cichą nadzieję, że może jednak popadało ... Niestety jednak to prawda, że matką głupich jest :lol: ;)
Zdjęcia wstawiałam eksperymentalnie i dlatego pytam KTO JESZCZE ICH NIE WIDZI? to posiedzę nad tym i będzie dobrze.

Boszsz... obecnie mam 33 stopnie w cieniu i niemal zero wiatru... Dobrze że mam co robić w domu, bo chyba bym zakwitła :devil1:
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 05 Sie 2015 14:52 #393865

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ja widzę tylko pierwsze trzy zdjęcia :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 05 Sie 2015 23:16 #393978

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603


Wstawiam na próbę czy aby na pewno będzie widać.Trzyletnia Independence.
Zdjęcie sprzed tygodnia, obecnie już przekwitła :(

edit: ja widzę a Wy?
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2015 23:18 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 05 Sie 2015 23:56 #393981

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Też widzę :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 06 Sie 2015 00:00 #393982

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Cieszę się ;)
No to już wiem gdzie był pies pogrzebany :happy:
C.D.N. :P
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 06 Sie 2015 07:55 #394000

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Widzę i ja :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta

Jagowe podwórko 07 Sie 2015 01:05 #394178

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Moje pierwsze orientalne. Pachną obłędnie :hearts: Narazie są bardzo niskie ale mam nadzieję, że rozkręcą się w przyszłym roku. Ponieważ jestem początkująca w liliach to proszę o poradę; na obu zauważyłam brązowe końcówki płatków. Czy to normalny objaw przekwitania kwiatu czy też może jakieś poparzenie słoneczne? Rosną ok 1,5m od ściany od strony południowo-wschodniej, do 14 mają bardzo dużo słońca.

Blushing Girl zakwitła tylko jednym kwiatem.


Marco Polo miał kwiatów 4 a zobaczyłam tylko dwa - dobre i tyle :wink4:


Stained Glass - tegoroczny nabytek. Na zdjęciu tego nie widać ale pięknie lśnią jej liście.



Liliowiec z Katarzyną w nazwie ;) W tle floks, który niestety susza i moja tygodniowa nieobecność załatwiła na amen, a taki był śliczny :( W ogóle floksy w tym roku u mnie są marniutkie, mają bardzo małe kwiaty. Muszę pomyśleć nad nowy miejscem dla nich...



I na koniec Stefan "na gigancie" :happy: Wyniosłam klatkę na dwór by ptaszek mógł się przewietrzyć. otworzyłam klatkę, po co? teraz już nie pamiętam i ... zapomniałam zamknąć :pinch: Oczywiście skorzystał z okazji i wyleciał. Najpierw posiedział na orzechu włoskim a potem. gdy pojawił się kot sąsiada uciekł na winorośl. Co ja się naczekałam aż wleci znów do klatki :jeez: Dobrze, że jest dość mądrym ptaszkiem jak na kanarka i nie poleciał nie wiadomo gdzie. Grzesiek chyba by mi nie wybaczył.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Jagowe podwórko 07 Sie 2015 06:11 #394182

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Kiedy mieszkałam w bloku nade mną sąsiedzi mieli kanarka, często wynosili klatkę na balkon dzięki czemu mogłam przysłuchiwać się jego pięknym trelom :)
Lilia orientalna z brązowymi plamami na płatkach może podłoże ma za mokre, może wykop i pomocz cebule w jakimś środku przeciwgrzybicznym, lub podlej nim. Moje orientalne wymarzły nawet podczas tak lekkiej zimy.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 07 Sie 2015 09:40 #394202

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wszystko w porządku z Twoimi liliami, one niestety tak mają ;) . Bardzo mnie to wkurza i dlatego nie kupię więcej żadnej pełnej lilii, bo nie rozkwita do końca, tylko zaczyna zasuszać pierwsze płatki :evil: . Obserwuję to już od trzech lat, więc najwidoczniej taka ich uroda. W tym roku następuje to szybciej ze względu na afrykańskie upały :mad2:
Pojedyncze orientalne lilie też brzydko i szybko przekwitają, a objawia się to właśnie brązowieniem brzegów płatków. Zwłaszcza na białych wygląda to słabo :pinch:
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 07 Sie 2015 09:55 #394207

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Eh i ja przestałam się już cieszyć swoimi kwiatami, czymkolwiek. Schnie to wszystko w oczach:(
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 07 Sie 2015 11:22 #394219

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Ulka, głowa do góry i wąż ogrodowy w dłoń! Cieszyć się upalnym latem, bo za rok może być zimne i deszczowe :teach: Ja od wczoraj po prostu wrzucam węża w rośliny i puszczam wodę. Niestety 30m to za mało więc będę musiała trochę pobiegać z wiadrami do dalszych zakątków.

Marta, nie zrezygnuję z tej pełnej, piękna jest :hearts: . Co tam brązowe brzegi...

Mrówko, witam w moim skromnym ogródku :flower1: Stefan niestety nie śpiewa, bo się pierzy gagatek ;)ale już nie mogę się doczekać jego treli.

Komary się pojawiły... nie wiadomo po co. Przecież nikt za nimi nie tęsknił... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 07 Sie 2015 11:47 #394224

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Komarów u mnie na razie do wytrzymania. Jednak dalej królują muchy......tych gorzej nie lubię.
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2015 11:47 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 07 Sie 2015 11:47 #394226

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Będąc nad morzem kupiłam sobie bardzo ciekawą pozycję do poczytania w upalne lato - "Edukacja ogrodnika " Russell'a Page'a. Chciałam wstawić link do recenzji ale nie umiem tego zrobić w telefonie a komputer jest zajęty przez starsze potomstwo. Cóż, nie tylko w czasie
deszczu dzieci się nudzą :happy:

Ulka, ja też nie cierpię much. Właśnie siedzę na dworze z packą pod ręką ;)
Ostatnio zmieniany: 07 Sie 2015 11:57 przez futrzasta.
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 09 Sie 2015 21:49 #394746

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Dziś troszkę popadało. Fakt, padało przez godzinę dość solidnie ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Deszcz oczyścił co nieco atmosferę - jest czym oddychać no i temperatura spadła o całe 13 stopni - około 13 było 37 a po deszczu zrobiło się 24. Jutro znów upał i podlewania ciąg dalszy... Moje podwórko wygląda jakby to był bardzo ciepły październik a nie sierpień. Tylko jedna leszczyna zachowała zielone liście, jesiony wyglądają coraz gorzej, gdy się chodzi suche liście, trawa i inne zielsko szeleści pod nogami... Jesień normalnie, tylko jakaś dziwna, bo floksy jeszcze kwitną i sezon ogórkowy w pełni :crazy: :rotfl1:

Zakwitła moja hortensja Pink Diamond wyhodowana z patyczka. Jednym kwiatem ale bardzo się cieszę, że w ogóle zakwitła

DSC_0843.jpg



Kwitnie Gloria Dei ale nie wiem czy pierwszy czy drugi raz, bo w czerwcu usuwałam jakiś suchy szczycik :think: Pożyjemy, zobaczymy...

DSC_0837.jpg


Kolejne hosty
Francee; dopiero po drugiej zmianie miejsca wypuściła jeden pęd kwiatowy. Niestety nie dane mi było zobaczyć kwiatów :(

DSC_0844.jpg


Stilletto; w tym roku tylko dwa pędy kwiatowe. Chyba muszę ją przesadzić :think:

DSC_0845.jpg


Tak wyglądają moje leszczyny :( Miesiąc temu sfotografowałam ją przy okazji wywalonego drzewa więc możecie sobie porównać....

DSC_0841.jpg



Grzmi i błyska w oddali... ale pewnie to ta niby burza co to byłą u mnie... Jak znam życie to nawet jeśli to jest nowa burza to i tak ominie...

Deszczu życzę wszystkim tym co go pragną
:kiss3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, anabuko1

Jagowe podwórko 10 Sie 2015 22:02 #394906

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
U mnie kilka dni temu po grzmiało daleko i tyle.
Dalej susza :jeez:
Hosty Francee i Stilleto to ładne hosty.U mnie od początku rosną bezproblemowo.
Ale zdarza się,że niektóre tez marnie rosną od początku.np, u mnie Morning Light .w tym roku wkurzyłam sie i ja przesadziłam :)
Temat został zablokowany.

Jagowe podwórko 11 Sie 2015 22:48 #395170

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
I ja miałam w tym roku przesadzać ale nie odważę się, poczekam do przyszłego roku może nie będzie taki suchy jak ten :think:

Po jednodniowej przerwie w podlewaniu dziś musiałam poprawić. Niby glina a nie trzyma wilgoci :crazy: Komary zgryzły mnie niemożliwie ale czegóż się nie robi dla roślin... Dziś był pan od wodomierza, na szczęście okazało się że jeszcze nie pójdziemy z torbami więc mogę lać śmiało. Muszę tylko zaopatrzyć się w Brosa, bo te małe bzyczące zjedzą mnie żywcem.
Podczas podlewania zauważyłam pierwsze kwiaty na astrach jesiennych



Poza tym ...

kosmosy od Marty :hearts:





floksy :hearts:





rudbekia



pelaśka ;)



Na jeżówce tłok



Niezmordowana Monika



Dopiero dziś ścięłam kwiaty lawendy i zrobiłam pałeczki, które służą mi do odstraszania much i komarów a przy okazji rozsiewają piękny zapach. Gdy tak sobie dłubałam te pałeczki mój najmłodszy potomek znudził się i... oczywiście rozkrzyczał. Dałam mu więc do ręki jedną z nich, od razu się uspokoił. Jest to niezbity dowód na to, że zapach lawendy uspokaja :happy:



:bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, Bozi, Wendka, anabuko1, wxxx-a

Jagowe podwórko 27 Lis 2015 09:01 #415710

  • kaska1ge
  • kaska1ge's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 383
  • Otrzymane dziękuję: 192
Spóźnione ale szczere, gratulacje małego domownika. Fajnie, że pojawił się wiosną, bo temperatury były znośne i mogłaś działać w ogrodzie, z małym w wózeczku. U mnie pod tym względem lipa... poród w wakacje, w największe upały. Z maluchem dało się wyjść albo wcześnie rano, albo późnym popołudniem, bo gorąc taki. :mad2: W dodatku synek spał po 10-15 minut i się wybudzał, zjadł trochę i znów króciutkie spanie i tak całymi dniami. Dopiero jak upały odpuściły (czyli we wrześniu) to zaczął sypiać lepiej. Więc ja ogrodowo to praktycznie nic w tym roku nie działałam :(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.627 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum