TEMAT: Ogródek Marty

Odp: Ogródek Marty 18 Mar 2012 00:19 #12767

  • Poll
  • Poll's Avatar
Dobrze, że mi przypomniałaś...aksamitki czas wysiać!!! Ciągle zapominam. :club2:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogródek Marty 18 Mar 2012 07:51 #12793

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Marta nie strzelaj focha na przebiśniegi ,masz dwa , daj im czas w nastepnym roku bedziesz miała kępkę ( tylko daj spokojnie porosnąć listkom , żeby miały z czego wyżywić cebulki przybyszowe )................ jakie to szczęście , że róże mnie nie biorą :silly: :silly: zupełnie bez emocji mogę czytać emocjonalne dyskusje różane :silly: :silly:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Odp: Ogródek Marty 18 Mar 2012 09:43 #12835

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Róże od Ćwika przyszły w piątek :) Jeszcze czekają, bo nowa rabata dopiero powstaje. W poniedziałek przerzucę jeszcze raz ziemię na rozpoczętym kawałku i posadzę, co przyszło :) Działalności nornic prawie nie dostrzegam-mam kilka kotek, a one polują z wielką przyjemnością (i skutecznie). Szkoda tylko, że ignorują krety :(

Odp: Ogródek Marty 18 Mar 2012 10:09 #12850

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A ja tak samo jak Aga chciałam napisać, że Ty masz dwa przebiśniegi, a ja żadnego :(

Różnica jest taka, że ja drugą jesień z rzędu je sadziłam i dalej nic :(
Wszystkie inne cebule wyłażą aż miło, a przebiśniegów jak nie było, tak nie ma. Czy one mają może jakieś specjalne wymagania?

Odp: Ogródek Marty 18 Mar 2012 16:51 #12962

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Marto chciałam cię spytać o żurawki. Mam problem z tymi starszymi okazami. Jak są już takie dorodne to mają problem przeżyć zimę :dry: Kiedy ty dzielisz żurawki

Odp: Ogródek Marty 18 Mar 2012 17:24 #12972

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Kocina wrote:
Agatko sure - ja w porównaniu z wieloma ogrodami wyglądam jak kopciuszek, ale Wasze dają mi całą masę inspiracji.
Małe i duże, te bardziej zarośnięte i te świeże. Twój także :hug:
Lilie wyrosną! Tylko zabezpiecz je dobrze przed podziemnymi żyjątkami, bo szkoda cebul.
Marto, o jakim zabezpieczaniu piszesz, bo ja kompletny laik jestem? Masz na myśli sadzenie w koszyczkach, czy coś w tym rodzaju?
pozdrawiam, Agata
mój ogród

Odp: Ogródek Marty 18 Mar 2012 20:32 #13094

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martuś, no i doczekaliśmy się wiosny! I to jakiej pięknej i ciepłej :)
Rozumiem, rozumiem Twoje szczęście, bo ja chyba czuję się tak samo po trzech dniach spędzonych w ogrodzie na Wielkim Sprzątaniu! Zmęczona jestem przeokropnie, ale spełniona i szczęśliwa!
Czytam o twoich problemach z nornicami i cieszę się, że mój ogród omijają, bo lilie kocham i mam ich sporo w ogrodzie :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Ogródek Marty 20 Mar 2012 11:28 #13805

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
fajniutkie te wspominki i z kuku się pośmiałam :lol:
gratuluje zakupu ładne sztuki ja też coś zamówiłam ale jeszcze nie widu ...ale i ja będę miała kiedyś "dzień dobry"
a mi się i te dwa podobają nie fochaj sie

Odp: Ogródek Marty 20 Mar 2012 16:03 #13910

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Zachwycałam się kiedyś tą Biedermaier, nawet Ania obiecała mi zakupić w pobliskiej szkółce, ale nie było :blink:
Czy ona warta jest posiadania, bo sam kształt kwiatka wydaje się ładny :woohoo: Nie rośnie chyba szybko, a z tego co piszesz, podobnie jak u Pata Austina najlepiej się położyć, aby podziwiać :silly:
Co do przebiśniegów zgadzam się, lepsze dwie sztuki, jakby miało wcale nie być ;) a tak cieszą :lol:
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2012 16:04 przez pamelka.

Odp: Ogródek Marty 20 Mar 2012 17:23 #13933

  • Andrzej Max
  • Andrzej Max's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 137
Marto - te koszyczki pokazywałem w swoim "kamienistym" wątku - powinny tam jeszcze być, miały boczek 10-12 cm - ot takie sześcianiki z zielonej siatki ogrodowej z oczkiem ok. 1 cm.

Odp: Ogródek Marty 20 Mar 2012 18:06 #13951

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Oj ....przepieknie u Ciebie :woohoo: a rózyczki juz 2 zapisałam ,ta choroba się stasznie roznosi , co gdzieś zajrzę to kolejna pozycja na liście... :jeez: Od Ćwika super krzaczorki , a co to za jedne ;)

Odp: Ogródek Marty 20 Mar 2012 18:20 #13957

  • zocha
  • zocha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 587
  • Otrzymane dziękuję: 57
Marto :bye: super ogród,taki zarośnięty,super,takie lubie ;) ja też sadzę wszystko co mi wpadnie w ręce,a potem zmieniam,bo ziemia nie taka jak trzeba,bo stanowisko,Boszsz :jeez: .Podoba mi się strasznie Marie Antoinette,i ta co masz podpisane patio nn,czy tę Marię można kupić u nas?pachnie?pytam,bo jak coś mi się spodoba to koniec :search:
Zielono pozdrawiam - Ewa
Ogród Ewy - zochy
Róże Ewy - zochy

Odp: Ogródek Marty 20 Mar 2012 21:05 #14050

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, zachwyciłam się Twoimi fotkami tulipanów :bravo: Piękne, artystyczne zdjęcia :)
A tulipki bardzo lubię i cieszę się, że mają już takie "długie ogony", bo to oznacza, że "już za chwileczkę, już za momencik..."
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Ogródek Marty 22 Mar 2012 18:49 #14888

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Witajcie Moim Mili :hug:
Wiosna się rozpędza, przymrozków już w nocy nie ma, dzień coraz dłuższy.
Kończy się czas :coffe: , zaczyna się :garden: !

Agness - przypomnę Ci jesienią, też będę dosadzać, bo te dwa są mało satysfakcjonujące :unsure:

Pola - siej, bo zaraz będzie za późno.
Wyczytałam, że nawet teraz posiane, podobno kwitną bardzo późno.
Trudno - będziemy miały jesienne aksamitki. Nie ma tego złego :)

Mirka - w tym roku miała być kępka, kępa nawet, a tu masz..
Daję czas - jeden rok ;)
Ja się cieszę, że mnie dalie nie biorą :D

Ewa ewamaj - czyli różyce już pewnie posadzone :)
Sadzisz coś między nimi? Chciałabym trochę inaczej na tej nowej rabatce i nie jestem pewna, czy mam pomysł.
Podpowiedz coś :)

Marta markita - przyznam, że nie wiem czy przebiśniegi mają szczególne wymagania.
Czytałam, że musza mieć glebę przepuszczalną (ale to typowe dla cebulowych), miejsce półcieniste i wapienną glebę.
Słuchaj - sprawdź ph gleby u siebie, może w tym kłopot?
Sama jestem ciekawa, co Ci wyjdzie.

Iwonka iwa - u mnie te bardziej rozrośnięte po zimie wyglądają jak wyplute szmatki.
Jak tylko widzę, że puszczają nowe liście, stare pozimowe wycinam w pień i w krótkim czasie roślina się regeneruje.
Rozsadzam, kiedy żurawki z jednej kępy zaczynają na siebie włazić.
Widać, że robi im się ciasno. Z reguły raz na dwa-trzy lata.
Przy czym mam wrażenie, że jak jest ich więcej na kupie, to lepiej znoszą zimę.
Liście brzydkie, ale "środki" żywe - tak jakby się nawzajem chroniły :)
Nie mam pojęcia, jak to się ma do teorii - piszę to tylko z własnych obserwacji.
Proszę mnie nie ganiać z kosą, jeśli fachowa literatura mów inaczej :D

Agatka sure - dokładnie o to mi chodziło :)
U mnie koszyczki w ogóle się nie sprawdziły, bo nornice wchodziły od góry, dlatego część lilii posadziłam w dużych butlach po wodzie mineralnej.
Pod butlę i na spód butli drenaż, a górna część minimalnie wystaje ponad glebę.
Nie widać tego, bo zasypuję korą. Butle oczywiście podziurawione.
Drugi i trzeci sposób, o jakim czytałam u nas na forum, to wiadra zamiast butli i kosze plecione z siatki metalowej.
Ta ostatnia opcja wydaje mi się najlepsza, ale muszę przetestować.
Zobacz do wątku mag, tam znajdziesz zdjęcia: TUTAJ.

dala - doczekaliśmy się :woohoo:
Mam nadzieję, że w tym roku nornicowe towarzystwo będzie miało trudniej - wszelkie cebulowe posadzę w koszykach z siatki.
Niech zęby połamią :evil:
:oops: za opinię o zdjęciach tulipanów - cieszę się, że Ci się podobają.

Aga patkaza - różycowe badylki piękne, prawda? :)
Już posadzone, czekają na swój czas.
Zaraz po tym jak je dostałam, pojechałam do Auchan, obejrzeć co tam mają i aż mi się przykro zrobiło: marniutkie, chude, wszystkie rozhartowane, z młodymi bladymi pędami. Tak mi było ich szkoda, że aż przygarnęłam :whistle:
Zobaczymy co wyrośnie z "czerwonej rabatowej".

Pamelko - na te pierwsze wiosenne kwiaty zawsze chyba czeka się najbardziej, zapowiadają lepsze czasy :)
Później równie niecierpliwie czekam na forsycję (żeby WRESZCIE przyciąć róże, później na Kronenbourga..
Wygląda na to, że cały czas na coś niecierpliwie czekam :silly:
Biedermeiera warto, chociaż marudny. U mnie rozrasta się pomału, na dodatek w zeszłym roku dopadł go jakiś uwiąd, więc pół lata spędziłam na reanimacji (przesadziłam w lepsze miejsce, goniłam z gnojóweczką i asahi..).
Odżył, puścił nowe pędy. Do teraz nie wiem co to było. Jest niziutki, ale kwiaty moim zdaniem ma zachwycające.

Andrzej - a może jednak wkleiłbyś swoje koszyki tutaj, nawet w moim wątku :thanks: ?
Mam wrażenie, że więcej osób skorzysta, bo nie tylko ja psioczę na nornice.
Pokazała je już mag, ale dobrych pomysłów nigdy za wiele.
Zielona siatka plastikowa? Gdzie kupiona?

Keetee - co gdzieś zajrzę to kolejna pozycja na liście skąd ja to znam :silly:
Z ćwikowej szkółki przyjechał Novalis, Cherry Girl, Sonnenröschen, Kosmos i Larissa.

Ewa zocha - Marie Antoinette PACHNIE!
Absolutnie nie będę Cię namawiać, ale sama zobacz:

A, i tutaj: KLIK
I jak jej nie kochać? :silly:
U mnie jest dość niska, mieszka w tzw. pierwszej linii rabatki.

0
0
0

Już znowu przeglądałam wspominkowe fotki, ale chociaż byłby ładniejsze, to te z dziś mogą być ciekawsze.
Widać, że ogródek nie próżnuje :D



Pierwsza stokrotka!


Rugosa :D


Forsycja odmierza dni do rozkopczykowania i cięcia róż :D


Powojnikowe raciczki :D



Uściski slę :hug:
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u

Odp: Ogródek Marty 22 Mar 2012 19:03 #14896

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U mnie gleba przepuszczalna :evil: , że hej!
Piaseczek, jak ta lala :evil:
Ale pehametr nabędę i sprawdzę.

I będę obserwować u Ciebie forsycję, bo sama nie mam, a też czekam na cięcie róż :search:

Odp: Ogródek Marty 22 Mar 2012 19:58 #14929

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta forsycja, że tak powiem zachęcająca :silly:
Porozmawiaj z nią może, dzisiaj oglądałam różyczki i chciałyby trochę przewiewu ... nareszcie.
To może zamiast Biedermaiera - Marie Antoinette, widzę, że ona wiele zdrowsza :woohoo:

Odp: Ogródek Marty 22 Mar 2012 20:17 #14943

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Raciczki powojników...Muszę się przyjrzeć ;)
Marta, nie strasz, do pierwszego :garden: to jeszcze trochę...Jak ja nie lubię kosić! Za to lubię jak wykoszone...Jak to pogodzić? :silly:
Galeria pomysłów na sadzenie lilii...O plastikowych butelkach nie słyszałam...A nie przegryzą? Ja miałam, jaszcze trochę mam takie prostokątne plastikowe znaczniki na "nóżce" z dużo grubszego plastiku i te nóżki od reszty zostały "oddzielone". Ja jako średnia ;) miłośniczka lilii idę po najmniejszej linii oporu i sadzę je po prostu w większych doniczkach produkcyjnych, ale już chyba wspominałam ;) :lol:

Odp: Ogródek Marty 22 Mar 2012 21:26 #14995

  • Poll
  • Poll's Avatar
No co ty Marto mnie straszysz...Jak późno ? W grudniu mam te aksamitki wysiewać ? :woohoo:
Clematisowe raciczki niezłe, wczoraj zauważyłam, że moje już liściątka zaczynają z raciczek wypuszczać. Boję się, że jakieś mrozisko jeszcze przyjdzie. :jeez:

:bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.705 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum