TEMAT: Co rośnie u mnie - Leszek.G

Co rośnie u mnie - Leszek.G 19 Sie 2015 20:43 #396641

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
A dlaczego piszesz, że po dzwonku zostało tylko wspomnienie?
U mnie ten dzwonek kwitnie non stop


Zielone okna z estimeble.pl

Co rośnie u mnie - Leszek.G 30 Sie 2015 12:39 #398878

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Małgosiu, dzwonki u mnie powysychały. Co prawda odrastają w kilku miejscach ale o kwitnieniu nie ma mowy.

Pięknie za to kwitły w tym roku wiciokrzewy:


Oregano przed kwitnieniem też wyglądało całkiem nieźle w towarzystwie czosnka 'Molly':
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Amlos, anabuko1, VERA, Krzysia

Co rośnie u mnie - Leszek.G 30 Sie 2015 15:12 #398899

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
A mszyca nie atakuje wicikrzewu?

Co rośnie u mnie - Leszek.G 30 Sie 2015 21:23 #398980

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Gieniu, mimo że mszyc miałem wszędzie pełno i prawie na wszystkim, to jednak wiciokrzewu nie ruszała ani jedna. Nie wiem czym to było spowodowane, ale ten rok wyraźnie sprzyjał kwitnieniu wiciokrzewów.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia

Co rośnie u mnie - Leszek.G 01 Wrz 2015 22:01 #399362

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
A ja mam taki wiciokrzew, którego mszyca nie lubi. Może i Twoja odmiana taka jest?
Nawet się nie staram o inne odmiany, bo lgną do nich jak muchy do miodu ale ten jeden do tej pory nie miał nieproszonych gości :)

Co rośnie u mnie - Leszek.G 02 Wrz 2015 08:21 #399412

  • Nitka
  • Nitka's Avatar
Leszku, nic suszy u Ciebie nie widać. :) Piszesz, że marnieją roślinki, ale wszystko co pokazujesz jest do zazdroszczenia. Przepraszam Leszku, czy można na słówko do Ewy?
Ewo, a co to za odmiana tego wiciokrzewu? Podziel się nazwą, może bym poszukała takiej odmiany do siebie?

Co rośnie u mnie - Leszek.G 02 Wrz 2015 09:44 #399432

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
W tym problem, że ja pojęcia nie mam co to za odmiana. Dostałam od koleżanki, która miała 2 czy 3 wiciokrzewy blisko siebie. Tamte czarne od mszyc a ten cudownie wolny :) Teraz u mnie rośnie ale nie mam nawet zdjęcia bo w tym roku nie kwitł :(
Jak przeglądałam internet to najbardziej pasuje do wiciokrzewu japońskiego Halliana i po opisie widzę, że zachowuje się jak mój. Poczytaj :) A ja może spróbuję porobić sadzonki :think:

Co rośnie u mnie - Leszek.G 04 Wrz 2015 07:35 #399822

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Anito, suszy nie widać bo zdjęcia robione dawno temu. Teraz wszystko na wpół brązowe mimo podlewania :unsure:
Doroto, u mnie mszyca dookoła wiciokrzewu szalała wręcz na roślinach, zwłaszcza na kalinie. A tego nic nie ruszyło, chociaż u innych ten sam wiciokrzew oblepiony był mszycami :think:

Teraz lilie, choć dawno przekwitły :)





Friso:


a tu 2 cebule tej samej a kwitły zupełnie inaczej:
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, anabuko1, Krzysia

Co rośnie u mnie - Leszek.G 04 Wrz 2015 07:50 #399823

  • Nitka
  • Nitka's Avatar
Leszku, tak sobie czytałam właśnie o tych wiciokrzewach teraz i wyczytałam, że mszyca najbardziej atakuje te wiciokrzewy, które rosną w miejscach słonecznych i suchych, czyli w warunkach niezbyt dobrych dla nich, bo maja nieco inne preferencje. Może tu jest odpowiedź, dlaczego jeden jest oblepiony mszycami, a inny, taki sam, już nie.

No i właśnie poczytałam o tym wiciokrzewie, co Ewa pisała. Bardzo ładny kolorek. Może podumam o jakiejś odmianie, jak wydumam czy mam dla niego właściwe miejsce.

aaaaaaa.... Pomacham Ci dziś będąc w Bielsku. :bye: W zasadzie dziś tylko przejazdem, może tylko zatrzymam się, by córę odebrać ze szkoły, jak zdążę.
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2015 07:53 przez Nitka.

Co rośnie u mnie - Leszek.G 04 Wrz 2015 12:17 #399879

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Leszku w końcu się ochłodzło, niby pada , ale w ziemi nadal susza , mysle że Twoje roślinki teraz jeszcze rusza jak poobcinasz te zeschnięte liście .

W końcu zaczęłam przesadzac w ogrodzie i robić porządki , usuwać zżółkniete liście na rslinkach , żeby jakoś przetrwać do zimy .

Co rośnie u mnie - Leszek.G 04 Wrz 2015 13:56 #399898

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Z lilii spodobały mi się szczególnie te pierwsze dwie, są cudne jak dla mnie! :hearts: No i oczywiście musisz pokazać koniecznie w pełnej krasie tego kłujaka co przy lilii pomarańczowej stoi. Piękny okaz! :eek3:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Co rośnie u mnie - Leszek.G 06 Wrz 2015 10:53 #400200

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Leszku :bye:
Z przyjemnością obejrzałam twój , bujny kolorowy ogród.
wiciokrzew piękny.
Ja kupiłam jakis, ale w sumie,nie podoba mi sie mało wyrazisty.Chyba go wykopię i pójdzie gdzieś w kąt. :sick:
Lilie masz piękne :hearts:

Co rośnie u mnie - Leszek.G 06 Wrz 2015 11:07 #400206

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Leszek nie narzekaj, masz pięknie, a niektóre rośliny kwitną mimo suszy, zwłaszcza piwonie :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: .
Ogród masz daleko, a tegoroczne lato było wyjątkowo niesprzyjające.

Ciągle myślę o opuchlakach, u mnie chyba są, bo co żeruje na trzmielinie ? Dalej jednak się nie zapuszcza i zastanawiam się czy nie poświęcić trzmieliny dla innych roślin :devil1:, gdybym ją usunęła to mogłoby się przerzucić na co innego, a z drugiej strony jak się im ona znudzi to czy zaatakują żurawki albo rh :jeez: .

Leszku, Igor podobno zadowolony z Larvanemu, wtedy kiedy byłyśmy u Ciebie Ania napomykała o jego zakupie zbiorowym , w większym opakowaniu podobno tańszy. Ja nie wiem czy działać profilaktycznie czy czekać aż się objawią, gdybyście postanowili kupić może bym dołączyła :ouch: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 06 Wrz 2015 11:08 przez Krzysia.

Co rośnie u mnie - Leszek.G 06 Wrz 2015 11:46 #400210

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Leszku, wiciokrzew pięknie oblepiony kwieciem :flower2: trawki masz ciekawe, czy zimowała już u Ciebie turzyca ptasie łapki, jak ona sobie radzi i czy mocno się "rozłazi" :think:

Co do Krzysi wątpliwości opuchlakowych, to mam podobne dylematy, z drugiej strony gdyby tak zlikwidować tym naziemnym żukom rośliny robiące za papu i usunąć żerowiska dla przyszłych larw... :think: :happy3:
Hm... ale właściwie, to jakie są ich preferencje... u mnie rododendrony, róże i trzmieliny mają podziurkowane liście :mad2:

Co rośnie u mnie - Leszek.G 08 Wrz 2015 20:15 #400706

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Aniu, bujny to ogród był w czerwcu po deszczach. Na szczęście zdjęcia z tamtego okresu więc wygląda nie najgorzej ;)

Krzysia
, jak chcesz to się podzielę osobliwą odmianą peoni :P ;)
Opuchlaki, no cóż - na szczęście u Ciebie nie zauważyłem śladów bytu tego cholerstwa w nadmiarze.

Mrówa, niestety opuchlaki lubią rododendrony :angry: Jeśli masz mocne podejrzenia to musisz zajrzeć do korzeni i sprawdzić :think:

Co rośnie u mnie - Leszek.G 08 Wrz 2015 22:13 #400758

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Leszek, bo nie zajrzałeś w krzaki, trzmieliny mam nietypowo strzępiaste :devil1: , jakby ktoś miniaturowym dziurkaczem się bawił, ktoś bardzo skrupulatny :devil1: , mogę poświęcić trzmieliny byle im się nie znudziły :teach: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Co rośnie u mnie - Leszek.G 09 Wrz 2015 09:32 #400801

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Mój wiciokrzew rośnie od północy , słońca na trochę po wschodzie słońca i gdzieś ok 18 , a jest oblepiony mszycami , na wszystkich młodych przyrostach i pąkach kwiatowych :angry: :angry: co roku :hammer: :hammer: , pryskam chemią ale i tak choruje.
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015

Co rośnie u mnie - Leszek.G 09 Wrz 2015 21:19 #400946

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Krzysiu, u mnie tak brunnery dwie podziurawione :dry: Reszta podjadana nie wiem przez co, ale nawet pomidory wiszące w folii objedzone są powierzchownie :ohmy: Jedna z moich żurawek nie ma już liści całych - wszystkie obżarte w co najmniej 40% każdy :cry2: A najgorsze że nie wiem co może aż tak żreć rośliny :think:

Mireczko, daj go na pełne słońce to chorować przestanie :P Jakbyś chciała to usadzonkuję Ci do wiosny kawał pędu ;)

Tymczasem lilie po których już nawet kikuty nie sterczą bo poschły :flower1:







Ostatnio zmieniany: 09 Wrz 2015 21:21 przez Leszek.G.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, anabuko1, Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.409 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum