TEMAT: Oazowy ogród ,,,, na piasku

Oazowy ogród ,,,, na piasku 07 Lut 2013 14:35 #120304

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Wesołe rymujące towarzystwo tu zagląda aż miło się czyta .No niestety niteczki mnie pochłonęły w całości :rotfl1: jak to twierdzą moje koleżanki .Muszę szybko dojechać do końca z moją encyklopedią, inaczej wiosna mnie zastanie w połowie drogi :rotfl1: Dzwoneczki śliczne zwłaszcza te w kolorze BLUE
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2


Zielone okna z estimeble.pl

Oazowy ogród ,,,, na piasku 07 Lut 2013 15:15 #120312

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Miałam pisać i pisać, ale pędzę do linka, dziękuję :kiss3:
Stęskniłam się już za Krzywaczką, a jeszcze bardziej za Panią na zdjęciu :happy4:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Lut 2013 15:17 #121152

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Niemoc straszna , a tu wierszem się nawet pisze. Dla takich jak ja wymyślono ikonkiCzy Ty juz nastepną wywrotkę ziemi przywiozłaś , czy tak robotę szanujesz ? Coś czytałam o ziemi na warzywniku, a moze tam rózanka będzie ? U Marty Celebrytki pomidory, co mi wogóle nie pasi , No nie dlatego ,ze Marta sobie nie poradzi, ale w tej sytuacji,czy jej wogóle wypada hodowac pomidory ? :unsure: Szalona zmiana obyczajów ,Szanowna Pani,po zimie

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Lut 2013 16:03 #121176

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Marta Celebrytka :blink: Do czego to już doszło, Ona dzisiaj następne torebki z nasionami pomidorów kupiła, słowo!
I jak uważnie dopytywała, co, gdzie, kiedy? Na temat pikowania, to nawet trochę zarejestrowała, podczas naszego dziejszego wypadu! Iza, miłe zadzwoniło, wiem gdzie nabyć białe kropkowane, muszę zapisać, głowa już nie ta.
Słońca życzę :)

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Lut 2013 18:25 #121242

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Marta dwukrotnie pojawiła sie w telewizji o zasiegu ogólnokrajowym, a na forum tak gruchnęło ,ze az do mnie dotarło Miło się obmawia koleżankę :funnyface: Niech tu ona wpadnie, a pisze szybko -to mi tak wygarnie .ze odezwę sie dopiero na kwitnienie irysów Nowe nasiona pomidorów ? :supr3: A moze dla sąsiadow kupiła , których zasypało :rotfl1:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Lut 2013 18:56 #121255

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Nie zachowywała się dzisiaj jak celebryktka....chociaż, chociaż! Trudno było za nią nadążyć, pierwsza robiła przegląd półek z nasionami i cebulami, a potem zniknęła na długo. Kartę jej w bankomacie wcięło i trzeba było połowę pracowników OBI zwerbować, aby pensetą tę kartę wyrwać! Jeszcze nie jest chyba rozpoznawana...w reginie :rotfl1:
Ups, trochę się wystraszyłam jej ciętego języka.

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Lut 2013 22:44 #121423

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
ewa f wrote:
Niemoc straszna , a tu wierszem się nawet pisze. Dla takich jak ja wymyślono ikonki
Ewa, świetny tekst! :rotfl1: Aczkolwiek zupełnie nieprawdziwy! :) A co do innych tekstów, to jam niegodna pomidorów czy pomidory mnie niegodne? :rotfl1:
Izulu, jeśli zastanawiasz się, czym potraktować te dwie koleżanki, patelnią czy młoteczkiem ;) , to ja bym sugerowała jednak patelnię! :rotfl1:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Lut 2013 23:10 #121450

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Od kwestii formalnej rozpocznę , sztaby, gole i pergole pominę gdyż temat nieco się przeterminował :)

Romo,dzwonek karpacki Thorpedo to ten mocno niebieski pełny a dzwonek kropkowany Pink Octopus to roślina z płatkami jak ośmiorniczka i prawdopodobnie rubriflora (z długim.... dzwonkiem) . Doniczkowy pełny z marketu i raczej marną szansą na życie w gruncie... Dzwonki są fajne, ale w dobrych warunkach mogą być nieco ekspansywne. Co nie jest takie złe...

Jadziu, jedź z encyklopedią - wiosna za pasem... Koty i psy urządzają sobie walentynki... To musi być już niedługo :)

Joluś, i jak, pomogło czy wzmogło? Ech, tęsknoty...

Ewo, bardzo mi miło, że choć paskudnie Cię sprowokowałam, to jednak skutecznie. I nie chcę myśleć o milczeniu do kwitnienia irysów... Nawet nie wiesz jak się cieszę :hearts: Marta Celebrytka poszła w pomidory o czym upewnia nas wypowiedź Vity... Pasi, bo zaraz nam Marta wyszuka takie odmiany, że ho ho... Ja poszłam w róże i tak zostanie. Ale warzywnik musi być! Po zmaganiach na piasku będę rabaty wzniesione z nawiezionej ziemi... Tylko ta cholera gliniasta.... Powinnam kupić betoniarkę i mieszać.

Wiktorio, podtrzymuj zapał pomidorowy... Kto jak kto, ale Ty coś niecoś w temacie wiesz. Mówisz białe kropkowane... a ja myślę muchomor... No, słońca mi trzeba :rotfl1:
Rozpoznawalność przyniosła wspomnienie filmowej tablicy z napisem "Tych klientów nie obsługujemy" :rotfl1:

To tu to tam rozmowy o ptakach... A u mnie w ogródku też coś w temacie ;)


dzicio.jpg


grubodzib.jpg


sjka.jpg


kos.jpg



Temu ostatniemu wyniosłam jabłuszko - ewidentnie się ucieszył


jabuszko.jpg



Tkwiliśmy w zlodowaceniu

rewokowachlodu.jpg


A teraz kupa śniegu

taras.jpg


Pierzynka.... idę spać ...

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Lut 2013 23:26 #121461

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne zdjęcia ptaków ja moich jakoś nie potrafię sfotografować, za szybko fruwają czy co?

Oazowy ogród ,,,, na piasku 09 Lut 2013 23:57 #121475

  • Roma
  • Roma's Avatar
Za dzwonki dziękuję,że ekspansywne? to mi na rękę bo chcę aby zadarniły mi puste przestrzenie.Możliwości fotografowania ptaków Ci zazdroszczę.W naszym lesie dobrze się kamuflują i oprócz dzięcioła prawie ich nie widuję w naszym lesie. :(

Oazowy ogród ,,,, na piasku 10 Lut 2013 00:25 #121487

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Pomogło, ale jednak bardziej zatęskniłam :oops:
Gdzież taki króciutki urywek zaledwie z takich pięknych okolic :cry3:
Ptaszkowe fotki bardzo portretowo wyszły :) śmietnik pod karmnikiem nie przymierzając, jak u mnie :devil1:

Oazowy ogród ,,,, na piasku 10 Lut 2013 10:21 #121549

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Ale u Ciebie śniegu ! :ohmy:
Północ już prawie zupełnie wiosenna .

Zdjęcia ptaków piękne! Ten na drugim zdjęciu - to kto?

Nie rozumiem co sugerowała Marta :) ,ale jakby co ,to proszę tą patelnią
nie po sztabach i pergolach ,bo się odkształcą ... :happy4:

A! Jeszcze poproszę o nazwę jakiegoś białego powojnika (może z dużymi kwiatami?),
który nie sprawi mi zawodu ... :flower2:
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2013 10:22 przez magdala.

Oazowy ogród ,,,, na piasku 10 Lut 2013 10:25 #121550

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Odpowiem za Izkę. Na drugim zdjęciu grubodziób :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Oazowy ogród ,,,, na piasku 10 Lut 2013 10:26 #121552

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Zacne ptaszki :)
Śniegu jeszcze dużo, a czy na parapetach posiane?
Zapraszam
Mania Zieleni

Oazowy ogród ,,,, na piasku 10 Lut 2013 10:33 #121557

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dziękuję Dorotko :bye:

Ładny grubodziób :fly:

Jak już uda mi się zamieszkać w ogrodzie ,będę prowadzić ptasie obserwacje :P
Może w końcu się nauczę .

Oazowy ogród ,,,, na piasku 10 Lut 2013 10:44 #121561

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
aleb-azi wrote:
grubodzib.jpg

O tym pięknisiu mowa? Świetne zdjęcie Iza. Za Anią zapytam: jak tam wysiewy parapetowe?

Oazowy ogród ,,,, na piasku 10 Lut 2013 10:52 #121567

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
vita wrote:

O tym pięknisiu mowa? Świetne zdjęcie Iza.

I te gałązki skomponowane jak ławeczka ,po prostu :)
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2013 10:52 przez magdala.

Oazowy ogród ,,,, na piasku 10 Lut 2013 18:10 #121798

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Martulu, jakoś mi śmignęłaś niepostrzeżenie... Pomidory i godność... Co Ty na to? :)
Ani młotkiem, ani patelnią. Przemoc to niemoc - perswazja, tylko perswazja :)

Iwono, no fruwają ptaszęta szybciutko, mnóstwo zdjęć do idzie do kosza :)
Proszę, mazurki i... po ptokach ;)

wrlblemazurki.jpg


Romo, myślę, że będziesz zadowolona. U mnie nie zważając na ugór, słońce od świtu do zmierzchu i posadzenie pod akacją, która spija wszystko rozrastają się dzielnie. Próbują uciekać z rabatki na trawnik... A ptaszki zwabione jedzonkiem pozują pod kuchennym oknem.

Joluś, śmietnik pod karmnikiem długo będzie odrastał różnymi wynalazkami... Na przykład len mnie ucieszył, ale były i konopie...

Magduś, ptaszka przedstawiono, nie pozostaje nic jak tylko potwierdzić. Polecam karmnik pod kuchennym oknem. Człek się krząta i poluje... Clematisa z dużymi kwiatami to ja nie polecę żadnego... U mnie umierają wszystkie, choć Jan Paweł walczył długo i zasługuje na uwagę, choć nie jest to czysta biel. A polecę CI inną biel nieczystą... clematis luxurians alba - nie zawiedzie :) .

Dorotko, dziękuję za imię ptaszka...

Aniu, nie posiane... Przez brudne okna połowa luksów się nie przedziera.... A śniegu kupa... Jak i u Ciebie :rotfl1:

Wiktorio, to działa... Wstawiamy lepsze zdjęcie między dwa słabe i już z lepszego robi się świetne :rotfl1: No, dobra, trochę przy nim pomajstrowałam ...

A u mnie pada. Wielkie płaty śniegu... I jest go coraz więcej i więcej...


nieg.jpg


nieniebardzo.jpg


nienie.jpg


podjazdowa.jpg



A jeśli barwy... jeśli kolor... To tylko z wnętrza :flower2:

tulipany_2013-02-10.jpg


krokusy_2013-02-10.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.489 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum