TEMAT: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 25 Sie 2013 06:57 #188388

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witajcie kochani
Dawid no jednak nie jest tak źle :happy: trochę urosły od tego czasu, może za rok zakwitną :flower2:

Dala no mnie też urzekła sama nie wiem czym. Będę o nią dbać i zobaczymy jak będzie u mnie rosła.

Aniu dziękuję, systematycznie podcinam przekwitłe kwiatostany przez co kwitnie aż do jesieni. Oj moją to też odsiadają- nawet był furczak (choc o tym ciężko powiedziec że siedzi :happy: ), no i masa motyli z paziem królowej na czele
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2013 07:02 przez Steasi. Powód: Musiałam dopisac
Za tę wiadomość podziękował(a): dawidbanan


Zielone okna z estimeble.pl

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 29 Sie 2013 07:34 #189381

  • [Iza]
  • [Iza]'s Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 93
  • Otrzymane dziękuję: 21
Piękna budleja. Pewno sporo motyli do niej przylatuje :)

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 29 Sie 2013 11:13 #189430

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Iza no troszkę ich jest, nawet paź królowej i furczak parę razy zawitały.

Coś się tutaj u mnie cicho zrobiła. Myślę i myślę i w sumie nie wiem o czym bym miała napisac. Codziennie tylko piele po troszeczku i podlewam. Nic nowego nie ma, o nowej rabacie pisałam już ostatnio. Przykro mi kochani ale ze zdjęciami to będzie przestój coś czuje aż do wiosny :(

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 16 Wrz 2013 12:58 #192818

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Tak jak gdzieś obiecywałam dodaje zdjęcia. Jest już jesień i tego ukryć się nie da (no już 3 tygodnie ponad na grzyby chodzę :wink: ) . W ogrodzie jeszcze jako tako. Na wrzosowisku kwitną 4 wrzosy, jakieś zagubione astry i bratki. Ostatnio powędrował tam płożący iglak i cymbalaria (docelowo ma iść po pieńku). Propos cymbalarii- bardzo to żywotne maleństwo- zmarzło, cały rok nie było jej widać, a teraz odbiła skromną plątaniną delikatnych gałązek pod gęstym łanem też że jasnoty, z resztą widać ja troszeczkę po prawej stronie korzenia


Przez moje systematyczne obcinanie budlei przezywa ona swoja druga młodość i jest skąpana w kwiatach. Przesadziłam ten po jej prawej stronie serduszki, jak ona będzie w powijakach to już coś się będzie działo.Generalnie ta część wygląda tak



Brunnera kupiona ze dwa miechy temu radzi sobie i puszcza młode listki. Podobno 'Silver Heart'



Ladnie przyrosła też od czasu zakupu moja myszka (dwa lata temu przyjechała do mnie z jednym kłem)



I trochę wiosny ' Frances rivis' :crazy:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 20 Wrz 2013 16:20 #193855

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
No widzę, że nikogo nie interesuje mój ogród :unsure: Dodam kilka fotek, a może to nimi odstraszam? :blink:

Budleja dawida 'Black Knigh' nadal kwitnie


A, że sezon trawowy ewidentnie:
Kostrzewa sina


Kostrzewa ametystowa


I kostrzewa x- wyszła zielona jedna siewka opakowania k.sinej i tak ją zostawiłam i rośnie


Dwie ostatnie różnią się jedynie kształtem wiechów. Ametystowa ma takie łukowate a pani x- proste, sztywne

No i moja niewiadoma. Może macie jakiś pomysł. Coś chyba z piórkówek.



Kilka dni temu zrobiłam wreszcie porządek z okropną wierzbą, która rosła u mnie. Do tej pory nie mogłam jej ruszyc. Wiec gdy pojawiła się możliwośc zrobiłam to z ogromną radością :devil1: Zobaczcie ile miejsca się od razu zrobiło


A tu od strony ogródka

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 21 Wrz 2013 21:31 #194070

  • Roma
  • Roma's Avatar
Paulo-to nie tak,że nie interesuje :hug:
Widzę,że masz trochę traw u siebie.Dzięki koledze z Oazy i ja mm szans na trawiastą rabatę.Do posadzenia mam pond 20 gatunków traw.Jutro akcja pt "TRAWY" :P

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 22 Wrz 2013 07:16 #194139

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dzięki Roma, dałaś mi nadzieję :P :hug:
No mam kilka trawek- 3kostrzewy, imperatę 'Red Baron' i jak się ostatnio okazało- rozplenicę :huh: Chciałabym jeszcze jakiegoś miskanta. Mam dla niego cudowną 'dziurę' przy płocie :)

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 22 Wrz 2013 08:07 #194143

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Paulo :hug: z przyjemnością pospacerowałam po Twoim ogrodzie. Uwielbiam trawy - też mam kilka - przede wszystkim miskanty i rozplenice. Jak zamierzasz zagospodarować miejsce po wierzbie?

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 22 Wrz 2013 09:22 #194153

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Witam Cię cieplutko Małgosiu :hug: Ogródeczek jeszcze lichy, dopiero rozbudowuje rabatki. Miejsce to mam zamiar obsadzic hibkiem (już w sumie posadzony jest- z własnego siewu, odm Mathilde'), łubinem, bo bardzo mi się podoba, jakąś ostróżką obok i może jeżówką ciekawszą- coś odmianowego.Z prawej strony na wiosnę przesadzam jaśmina zza domu. Za jego plecami a po prawej stronie ketmii chce posadzić tawułki. Zobaczymy jak to będzie ostatecznie wyglądać. Znając życie jeszcze będzie z 50zmian. Mam masę chciejstw, a przeznaczone na to grosze. Są przecież rzeczy ważniejsze, niestety. :idea1:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 22 Wrz 2013 10:26 #194167

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gdybyś skonkretyzowała swoje potrzeby to może byłby ktoś kto za koszty przesyłki podzieliłby się nadwyżkami :kiss3: Ja np. mogę odstąpić liliowce ale nie wiem jaki kolor,mogę ukopać funkię też NN,

mam nadmiar dąbrówki rozłogowej
.
Jeśli jesteś zainteresowana to jestem do dyspozycji :hug:

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 22 Wrz 2013 17:42 #194228

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Dziękuje kochana, gdy tylko coś znajdę to Cię zaatakuje :happy: Tak jak mówie na razie chce łubin. To na pewno ;)

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 22 Wrz 2013 17:46 #194230

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:

Ładne hosty :hearts:
Moja Budleja też jeszcze kwitnie i cieszy :)

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 23 Wrz 2013 07:27 #194338

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
:bye:
Byłam u Ciebie w wątku i nie wiem czy Ty się ze mnie śmiejesz czy jak :happy: Hosty mam aż 4- i aż jedna odmianowa :happy2: A ty masz cała kolekcję!

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 27 Wrz 2013 21:46 #195327

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No dużo energii i pomysłów jest, będzie się działo! Podoba mi się, że w swoim niedużym ogródku znajdujesz miejsce na trawy! Ta piórkówka z zielonym kwiatostanem to pewnie 'Hameln', ładna i dobrze przyrastająca, choć nie wiem, czy poczytasz to za zaletę ;)

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 29 Wrz 2013 18:54 #195603

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Odwiedziłam Twój wątek i zostawiam po sobie ślad.

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 29 Wrz 2013 21:36 #195679

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Też jestem ciekawa jak planujesz zagospodarować nowe miejsce? Natomiast jeśli chodzi o miskanty to do małego ogrodu raczej nie polecam, one dużo miejsca potrzebują. Może lepiej jakiegoś trzcinnika, proso lub molinię.
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 03 Paź 2013 13:12 #196341

  • Poll
  • Poll's Avatar
:screem: Elou Paulo :kiss3: Uwięziona przymusowo w łózku :mad2: , postanowiłam nadrobić dotychczasowe zaniedbania i zajrzeć do sporej ilości wątków, na zwiedzanie których do tej pory nie miałam czasu. :jeez: Po linku w stopce , trafiłam do Ciebie, jak po sznurku .Już znam genezę tytułu wątku, ( starałam się nawet odnaleźć Twoją wieś na mapie Polski, ale odnalazłam jedną z taką nazwą - w powiecie sandomierskim i nie wiem, czy to dobry namiar :coffe: ), znam przyczynę Twojego milczenia przez jakiś czas. Gratulacje. :kiss3:

Ciężko jest mi natomiast napisać cokolwiek o ogrodzie...Nieco skąpisz informacji o jego powierzchni, rodzaju gleby i innych warunkach( wystawa, słonce/cien). Nie wiem też , czy i jaką masz koncepcję ogrodu: czy chciałabys postawić na ogród kolekcjonerski , czy raczej ozdobny , gdzie rośliny są raczej przedmiotem służącym jego upiększeniu.
Napisz coś więcej: jakie nasadzenia widziałabyś w swoim ogrodzie, do czego serducho Cie ciagnie ( piszę oczywiście o roślinach, nie przystojnych facetach :P ) z jakimi problemami się spotykasz, na jaka pomoc możesz liczyć ze strony domowników i czy jest to pomoc, czy raczej 'psujstwo', jak to dziadkowe wyrąbywanie gałęzi. :lol:

Na koniec...Bardzo, bardzo dziękuję Ci za liczne wizyty w moim wątku, szczególnie w tym trudnym dla mnie okresie. :hug:

kwiatek do podziekowań- lilia Tiger Babies

Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2013 14:19 przez Poll.

Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :) 06 Paź 2013 09:36 #196812

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Wcale się z Ciebie nie śmieję i nie zamierzam,po prostu nie ważne ,że masz 4 hosty i jena odmiana,,,ale ładne masz i łanie się prezentują :) A jak zechcesz wiecej to możemy coś nawiosnę pomysleć???
a nasionka juz doszły???


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.286 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum