TEMAT: Mój ogród - moja oaza - moje marzenia...

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 29 Wrz 2013 18:36 #195596

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Dorotko, dziękuję za Twe odwiedziny :)

Wydaje mi się, że trzmielina oskrzydlona jest trochę przereklamowana. Owszem, zachwyca swą barwą już od początków września, ale i też dość szybko (zwłaszcza przy wietrznej pogodzie) traci te piękne, karminowe listki. Taka np. borówka - nie dość,że ma smaczne i zdrowe owoce, to jeszcze zdobi ogród swymi czerwonymi listami jeszcze dłuuugo. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): dorciaj


Zielone okna z estimeble.pl

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 29 Wrz 2013 18:46 #195601

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Jesienne purpury... to lubię! :)
A rabata trawiasta pierwszorzędna! :bravo: Zwłaszcza ten 'Red Baron'... mój obiekt pożądania...
Nie, żebym nie miała... ale mój przyrasta w tempie dwóch ździebełek na rok! :mad2:
Pozdrawiam - Gosia

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 29 Wrz 2013 20:09 #195630

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
dkny wrote:

I na koniec trawiasty widoczek :)





Piękne trawy. Czy ta rozłożysta trójca to Hakonechloa Macra Aureola?

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 29 Wrz 2013 20:57 #195656

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Anetko, czyli trzmielinę mogę sobie wykreślić ;) ... a sadzić np. berberysy, które również pięknie przebarwiają się jesienią, dość długo mają liście, a zimą jeszcze dodatkowo piękne koraliki na nich wiszą :happy4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 29 Wrz 2013 20:59 #195658

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Kto wie, czy owoce trzmieliny jednak nie ładniejsze? :think: ;)
Pozdrawiam - Gosia

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 29 Wrz 2013 22:57 #195723

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Ooo chciałam to samo powiedzieć, co Dorotka, za szybko na zamykanie sezonu. Co zaś do trzmieliny to też jestem nią rozczarowana, a berberysy uwielbiam - teraz to czysta orgia barw.

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 01 Paź 2013 21:10 #196122

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
O! :eek3: Aż tylu odwiedzających! :dance: Dziękuję Wam!

Gosiu, a czemuż to Twój baronek taki opieszały? Mojego będę musiała niebawem hamować, bo już wchodzi "na głowę" tawułom... :dazed:

Danusiu, tak, to Hakonechloa, miejsce jej służy chyba, bo ładnie się rozrasta, z czego się cieszę, bo jest to -wg mnie -jedna z piękniejszych traw. Witam Cię też serdecznie u siebie :)

Co do owoców krzewów: mnie również bardziej podobają się owoce trzmieliny, z tym, że trzmielina oskrzydlona ma je całkiem niepozorne. Bardziej okazałe i dekoracyjne są te ze zwyczajnych, rosnących np. przy ugorach trzmielin pospolitych. Za to owocki berberysów są drobniutkie, ale też urodziwe, zaś listki w ognistych barwach długo się trzymają na krzewach. "Spór" jest więc trudny do rozstrzygnięcia ;) :)

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 01 Paź 2013 22:41 #196162

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Wracając do trzmieliny oskrzydlonej - to mam zgryza. Kupiłam ją bardzo maleńka - jedna gałązka 30 cm. Łodyżka jest kanciasta, kwiatki - jak na zdjęciach w googlach, owocki też, ale listki...moje sa nadal zielone, no może lekko różowieją. Może to jednak nie jest oskrzydlona :think:

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 11 Paź 2013 09:06 #197719

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
dkny wrote:
Wydaje mi się, że trzmielina oskrzydlona jest trochę przereklamowana. Owszem, zachwyca swą barwą już od początków września, ale i też dość szybko (zwłaszcza przy wietrznej pogodzie) traci te piękne, karminowe listki. Taka np. borówka - nie dość,że ma smaczne i zdrowe owoce, to jeszcze zdobi ogród swymi czerwonymi listami jeszcze dłuuugo. :)
Święte słowa! Może gdyby posadzić ją w jakimś osłoniętym nasłonecznionym miejscu, to pokazałaby się tak, jak na reklamowych fotkach. Kiedyś także się na ową trzmielinę skusiłem i po trzech sezonach czekania straciłem cierpliwość ;)

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 03 Lut 2014 21:59 #221447

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Anetko , czy Twój wątek zapadł w sen zimowy ? ;) Tak lubię spacery po Twoim ogrodzie,może choć kilka nowych , albo wspominkowych zdjęć byś zamieściła, chętnie pozwiedzam Twoje zakątki ;) :)
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 04 Lut 2014 18:33 #221572

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Dorotko, cieszę się z Twojej wizyty. Rzeczywiście, sen zimowy zmożył ogród, pozostały tylko wspominki ;)
Ponieważ prezentowałaś u siebie klony, pozwól, że przypomnę, co udało mi się zgromadzić w tej materii :)

Wieloletni już, ale po kolejnych zimach "redukujący się" do formy krzaczastej klon palmowy 'Atropurpureum'



Rosnący w donicy klon Orange Dream (chyba?)



Ten chorujący egzemplarz Shirasawy Aureum



Rozwijający swe listeczka klon palmowy 'Sango Kaku' (zimą jego kora jest intensywnie czerwona:)





... w jesiennym wydaniu



I na koniec klon palmowy 'Butterfly'



Optymistyczne zakończenie pięknego, lutowego dnia pełnego słońca (tak już wkrótce będzie :woohoo: )



:bye:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2014 18:36 przez dkny.

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 04 Lut 2014 19:09 #221584

  • dorota
  • dorota's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 429
  • Otrzymane dziękuję: 111
Przepiękne, energetyczne fotki , zwłaszcza kwitnąca magnolia , masz rację, już niedługo tak będzie, jeszcze trochę cierpliwości. Moja chorująca Alexandrina ma jednego pąka kwiatowego :ouch: , może doczekam sie więc "spektakularnego" kwitnięcia :happy4: A choruje, bo kupiłam takiego zabiedzonego, z obciętymi korzeniami chabazia i tak cud, że przeżyła do tej pory.
Klony palmowe całkiem dobrze się u Ciebie mają, wcale nie widać, że przemarzają zimą, potem chyba po prostu ładnie się regenerują , tylko szkoda, że od pewnego poziomu ,a więc nie przyrastają z roku na rok tak, jak byś tego chciała. Sango- Kaku piękny , nawet w formie bezlistnej. Za to shirasawanum Aureum wypuścił nowe listki, więc jest nadzieja, że sobie poradzi . Trzymam kciuki, bo to wyjątkowej urody klon, z resztą one wszystkie są niesamowicie piękne, oraz, jak zauważył Paweł, wspaniale komponują się z iglakami. :)
Pozdrawiam- Dorota
Mój ogród- po prostu

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 05 Lut 2014 21:14 #221920

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
To prawda, co Paweł głosi! Trochę ten fakt przegapiłam,gdy sadziam klony, bo wspomniany Sakgo-Kaku pięknie by się prezentował w formie bezlistnej właśnie na tle zieleni choćby żywopłotu tujkowego,a tak - kamulce nie podkreślają jego urody :whistle:

A magnolce daj czasu - odwdzięczy Ci się za troskę po tym, jak została potraktowana... Moja Aleksandrina to zaledwie patyczek z jednym listkiem :blink:
Ostatnio zmieniany: 05 Lut 2014 21:16 przez dkny.

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 12 Lut 2014 19:29 #223933

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękna kolekcje kloników masz. Może już w tym roku w końcu zamieszka u mnie Shirasawy Aureum - wyhodowałam dla niego zacienione miejsce :)

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 09 Mar 2014 20:08 #232287

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Jak cudownie jest w słońcu popracować w ogrodzie! Mam już za sobą większość prac, to był intensywny czas, ale dający niesamowitego kopa energetycznego. Do przycięcia zostały wrzosy, lawedna, hortensje ogrodowe.
Oto oblicze wczesnej wiosny w ogrodzie :flower2:











Obecnośc tych stworzonek chyba wyraźnie daje znać, że zima to już przeszłość :dance:







Widoczne na zdjęciu trawy zostały już wycięte.




I zielonym akcentem kończę. Pięknie przetrwała zimę sośnica, nie osłonięta w tym roku niczym :oops:

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 09 Mar 2014 20:14 #232295

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Jak miło popatrzeć na takie piękne kolorki. W tym roku z całą pewnością znajdę miejsce na wczesnowiosenne kwiaty.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 14 Kwi 2014 19:50 #243462

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
ciemierniki ładne,nie wiem czemu ale te ciemniejsze bardziej mi podobają :)
Ta sośnica jest śliczna,aż zaraz idę poczytać coś na jej temat :comp: bo nie znam jej :(

Mój ogród - moja oaza - moje marzenia... 14 Kwi 2014 20:05 #243466

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Sto lat chyba już tu nie byłam, a wiosna już w pełni (choć dzisiejsze temperatury raczej do zimowych zaliczyć można...). Dziś- prawdziwie kwietniowa przeplatanka pogod,z przewagą deszczu i gradu (niestety!). Tenże jest odpowiedzialny za plamy na mojej żółciutkiej magnolii. A tak cudnie się zapowiadała...



Suzanka to już od jakiegoś czasu zachwyca :)



W jej sąsiedztwie podpasował się kolorystycznie wrzosiec...



Wystartowały już trójlisty :bravo:



... a bratki - szaleją!



... podobnie jak fiołki pachnące :)



Subtelne barwy przybrał migdałek -



A teraz coś z zieleni :)

cudownie lepkie pączki kasztanowca



... rozwijające się świeczki sosen...



i "wędrująca" po kamieniach zieleń :bravo:



Konkluzja? Jak piękna jest wiosna :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.266 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum