TEMAT: Ogródek AGNESS

Ogródek AGNESS 23 Kwi 2014 22:24 #246328

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Aguniu, ilu tu dobrych znajomych :woohoo: To i ja się pojawiałam :dance:


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek AGNESS 23 Kwi 2014 23:14 #246391

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martusiu wiosna pędzi w tempie ekspresowym, każdego dnia zakwitają kolejne kwiaty..... przebywanie na powietrzu to ogromna przyjemność :P

Halinko to niestety nie pierwszy i obawiam się, że nie ostatni raz.....
Co do tulipanków Tarda, to nie musisz sie martwić. One są wspaniałe, nie wyradzają się , a wręcz przeciwnie, szybko rozrastają sie w piękne dorodne kępy :P

Ewo faktycznie, u mnie gdy zszedł śnieg to zielsko było w świetnym stanie , gwiazdnica sprawiała wrażenie, jakby rosła pod śniegiem, normalnie zielone kożuchy...... Teraz świeżo wyplewione a już widać kiełkujące ziele...ale przytemperujemy je ;) :P

Asiu witaj kochana, bardzo miło mi Cię gościć :kiss3: Cieszę się, że jesteś i zapraszam serdecznie :P

Gosiu bardzo się cieszę, wpadaj jak najczęściej :kiss3: A wątek założysz???

Monisiu Twój ogródek się dopiero tworzy, więc puste plamy są jak najbardziej na miejscu.... Zobaczysz za 2 sezony.... wszystko będzie hulało aż miło, roślinki błyskawicznie się rozrosną i będzie pięknie :P
Huśtawka to moje ulubione miejsce odpoczynku przy pracy w ogródku.... gdy kręgosłup zaczyna dokuczać, to ja myk na huśtawkę, a kubek z herbatką lub jakiś napój zawsze czeka B)
Niestety już widać po niej działanie aury.... górne przęsło jest do wymiany.... ale eM nie bardzo się do tego może zebrać :dazed:
Twój sąsiad buduje metodą prób i błędów...ale w końcu mu wyjdzie, liczą się dobre chęci....a i pośmiać się fajnie B) :happy:

Majeczkoco Ty opowiadasz, to nie sprawa żadnej tępoty :dazed: , nie bądź dla siebie taka surowa :hug: Ja wklejam fotki bezpośrednio z Picasa, nie wiem jaka jest tu inna metoda, ale mam nadzieję, ze ktoś Ci wytłumaczy.... i niedługo będzie wątek :)

Aniu witaj kochana, bardzo się cieszę, że jesteś :kiss3: a wątek też będzie???

Pełnia kwitnienia sasanek :P




























Ostatnio zmieniany: 23 Kwi 2014 23:14 przez AGNESS.
Za tę wiadomość podziękował(a): EmTe

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 10:53 #246584

  • Gatita
  • Gatita's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 79
  • Otrzymane dziękuję: 8
Aguś, i ja się pojawiam w Twoich pięknych progach :kiss3:
Ogródek Gatity
Serdecznie zapraszam Agata :)

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 11:10 #246603

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Zazdroszczę :hug: sasanek :lol: U mnie jakoś znikają :sad2: Czego potrzebują do szczęścia? :think: Może złe stanowisko im dałam?
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 11:11 #246606

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Majeczkoco Ty opowiadasz, to nie sprawa żadnej tępoty :dazed: , nie bądź dla siebie taka surowa :hug: Ja wklejam fotki bezpośrednio z Picasa, nie wiem jaka jest tu inna metoda, ale mam nadzieję, ze ktoś Ci wytłumaczy.... i niedługo będzie wątek :)
Agnisiu w necie jako takiego Picasa niet, teraz to Google czy z niego wysyłasz czy bezpośrednio z kompa?
Niestety próbuję ale nie idzie :placze:


Wkleiłam sobie z tamtego fo tak jak wstawiałam, porównałam adresy i znalazłam błąd jaki robiłam, chyba to działa :blink:
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 11:15 przez edulkot.

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 11:20 #246608

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Agusia, te kolory, te struktury, to zróżnicowanie a mimo wszystko ład i porządek...Twój ogród oczywiście będę odwiedzała z przyjemnością, jak zawsze.
Sasanki bardzo lubię, ale niestety na piachu nie chcą rosnąć. Wiosną cieszę oczy sasankowymi sesjami w ogrodach u innych a u siebie podziwiam bardziej piaskolubne narcyzy, hiacynty, tulipany i krokusy ;)
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 11:53 przez variegata.

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 11:20 #246609

  • hala67
  • hala67's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 88
  • Otrzymane dziękuję: 52
Aguniu, niesłusznie narzekałaś na swoje sasaneczki. Są cudne i takie dorodne kępy. A kolory jak marzenie. Strzępiasta urzekająca! Czy nadal szukasz białej?
Pozdrawiam Halina

Pierwiosnki

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 11:21 #246610

  • aage
  • aage's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 7
Sasanki masz cudowne, zresztą cały ogród nasycona wieloma barwami i pokrojami podziwiam zawsze :hug:

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 11:21 #246611

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Agnieszka,
bardzo ładny, kolorowy ogród, który kojarzę z FO :)
Imponujące KĘPY sasanek - czy kryje się za tym jakaś tajemnica?
Widzę kolorowe żurawki - to lubię!!
A już wkrótce rozkwitną azalie i różaneczniki - Hurra!!

Z innej beczki - przed ostatnim Bożym Narodzeniem skorzystałem (tzn. Mama piekła - ja tylko zmywałem i jadłem :D)
z Twojego przepisu na sernik - warianty "z rosą" i "z kokosową pierzynką". Wyszły ZNAKOMITE!! Teraz są w stałym repertuarze ciast bo za każdym razem się udają a smak to NIEBO w gębie i KAŻDY kto je spróbował wychwala je.
Dziękuję!!!

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 11:45 #246625

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Twoje sasanki w pełni kwitnienia, a moje przekwitają. Ale to przecież młodziaki ;)

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 11:48 #246628

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Czy ja już Ci kiedyś pisałam, że piękne są te Twoje fotki :hug:
Witam mam nadzieję .... na dłużej :kiss3:

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 14:26 #246693

  • tija
  • tija's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 686
  • Otrzymane dziękuję: 3026
Aguś :hug: piękne kępy i kwitnienia sasanek , super się ogląda takie zdjęcia :thanks: pocieszam się, że za parę lat, moje pokarzą na co je stać , póki co szału nie ma .
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 15:06 #246712

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Agatko witaj .... Cieszę się bardzo, że jesteś, brakowało mi Ciebie :hug:

Marysiu a może mają stanowisko zbyt dobre??? ;) Sasanki lubią piaszczystą, przepuszczalną glebę, ubogą w składniki odżywcze, i słoneczko. Jeśli ziemia jest gliniasta, zasobna w ,,witaminki,, to mogą słabo rosnąć i zamierać. W takiej sytuacji warto posadzić je na skalniaczku, lub podwyższonej rabatce , wtedy świetnie sobie radzą :P

Majeczko tu znalazłam link do ściągnięcia Picasa
picasa.google.pl/intl/pl/
Zainstaluj sobie na kompie i wtedy wszystkie zdjęcia jakie wgrasz będą w nim. Jeśli już to będziesz, miała to na Pw napiszę Ci dalej jak przesyłać zdjęcia, to proste i pewne :hug:
Ale widzę, że i bez tego programu sobie świetnie poradziłaś z fotkami :P

Madziu bardzo się cieszę, że jesteś i liczę na Twoją stałą obecność :kiss3:
Faktycznie kolorów i form u mnie dostatek...ale tak lubię najbardziej B) Cieszę się, ze nie masz wrażenia chaosu i bałaganu.... to wszystko dzięki dużej ilości zieleni, która jest tłem dla kolorowych kwiatów i to wszystko scala i uspokaja :P
Zaskoczyłaś mnie troszkę tym, że sasanki nie chcą u Ciebie rosnąć.... one kochają piaseczek i glebę ubogą w substancje odżywcze.... tak jest i u mnie .... może spróbuj jeszcze raz :)

Halinko cieszę się , że podobają Ci się :P Najpiękniejsze kępy niestety zestarzały mi sie, nie wszystkie w porę podzieliłam, żeby przedłużyć im życie... ale już te młodsze osiągnęły spore rozmiary, więc nie smucę się z tego powodu...
Sasanki białej niestety nie udało mi się kupić, u mnie beznadziejny wybór, a ja mało gdzie jeżdżę...... w ogóle mam tylko ciemne kolory sasanek i bardzo chciałabym posadzic jasne - biel, różne odcienie różu.... Moje siewki też wszystkie ciemne :blink: ....

Aguś cieszę sie bardzo, że podoba Ci się mój ogródek i cieszę się, że zaglądasz :kiss3: Sasaneczki to moje ukochane wiosenne kwiaty, zawsze bardzo na nie czekam.... teraz mają swoje 5 minut.... chociaż niektóre już przekwitają....

Adrianie witaj :bye:
Pytasz o tajemnicę w uprawie sasanek.... otóż piaszczysta, dobrze przepuszczalna gleba o niewielkiej ilości składników odżywczych i słoneczko.... i to cała tajemnica .... rosną sobie same, bez najmniejszej ingerencji B)
Żurawki to również jedne z moich ulubionych roślin, pięknie wyglądają o każdej porze roku i moim zdaniem pasują wszędzie B) Wciskam je w każdy najmniejszy kącik B)
Na rododendrony baaaardzo czekam, u mnie mają jeszcze bardzo zaciśnięte pąki, więc to potrwa zanim zakwitną... ale azalie japońskie już za momencik :P

Bardzo się cieszę, że serniczek smakował Twojej rodzince i wszedł na stałe do domowego menu :P

Edytko :kiss3:
U mnie sasanki w bardzo różnym stadium.... niektóre już przekwitają, inne w pełni kwitnienia a jeszcze inne dopiero zaczynają rozkwitać :P
Gdyby nie te upały, to jeszcze długo zdobiłyby ogródek, ale przez gorąc szybko przekwitną....

Jolu dziękuję, bardzo się cieszę , ze fotki podobają Ci się :kiss3:
Pytasz, czy na dłużej....a pewnie, że tak :P minęła zima, jest już co pokazywać, z dnia na dzień więcej kwitnień, więc jestem :P Zimą jakoś tracę zapał ogrodowy.... tym bardziej, że ogródek już napchany po brzegi, więc i stronek z roślinkami nie przeglądam, żeby nie robić próżnej chęci B) :happy:

Eluniu sasanki to niestety nie są długowieczne roślinki, po około 5 latach zanikają. Ja, żeby tego uniknąć rozsadzam stare kępy. Wtedy żyją znacznie dłużej.... właśnie ta największa czerwona jest ostatnio dzielona. W tym roku wypadła mi piękna ciemo-fioletowa kępa, którą nie zdążyłam się wcześniej zająć i podzielić.... bardzo mi jej szkoda...
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 15:10 przez AGNESS.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 15:16 #246722

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Agusia, Twoja sesja sasankowa wprost rwie oczy!
Cudowne masz odmiany, w fantastycznych kolorach! Rabaty nimi ukwiecone to istna atrakcja - nie mogę oderwać wzroku od zdjęć.
Pozdrawiam Cię słonecznie! :kiss:

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 17:18 #246765

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Znowu dziś rozmawiałyśmy o planowanej wizycie u Ciebie, może po majówce ;) , a ponieważ rozmowa toczyła się w szkółce, to już tej białej sasanki nie szukaj :happy3: :hug:

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 17:45 #246773

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Aguniu cieszę się, że sasanki podobają Ci się :P to moje ukochane kwiatuszki, sadziłabym je w każdym wolnym kąciku. Aż żałuję, że przez upały które przyszły tak szybko przekwitną....
Czytałam, że napracowałaś się w ogródku.... ja dziś leniuchuję, nic nie robiłam, ale od jutra znów działam.... jakaś taka rozleniwiona jestem po świętach :oops:

Martusiu bardzo się cieszę, że planujesz do mnie przyjazd :hug: .... z kim się domyślam B)
Niesamowite jesteście z sasanką.... to już jej nie szukam :happy4:

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 18:33 #246803

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Agnisiu ja mam na kompie Picasa i konto na Picasa Web Album, które od jakiegoś czasu jest własnością Google. I właśnie z Picasa Web Album wstawiam zdjęcia na forum i tu chyba podobnie się robi.
Narobiłam się dzisiaj aż mnie nogi i krzyż bolą, jeszcze muszę zrobić oprysk na szkodniki, pogoda dopisuje to trzeba wykorzystać. :drool:

Ogródek AGNESS 24 Kwi 2014 18:51 #246816

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Majeczko o właśnie tak kochana :P nie wiedziałam, że masz już tam konto . Wstawia się fotki w ten sam sposób :hug:
Podziwiam ilość prac jakie zrobiłaś.... ja mam jeszcze poświątecznego lenia :blink: jeszcze jest w domku moja córcia i ciesze się jej obecnością, staram się jak najwięcej czasu z nią spędzić. W sobotę raniutko wyjeżdża.... Ja jutro rano planuję wyjść do ogrodu. Mam jeszcze jedno takie miejsce, które czeka na zrobienie obrzeży.... jest to z 2 strony domu, przy wejściu.....
Muszę odrzucić kamienie, i odkroić i wydrzeć trawę.... wysypać korą i ponownie ułożyć kamienie. To obrzeże to pikuś...a najgorsza jest praca na tej rabacie.... to jest jedyne miejsce, gdzie mam podagrycznik.... kupił sobie go sąsiad wraz z tujami :jeez: ...a że rosną na granicy, to mam to wszystko na różanej rabacie.... paskudztwo.... nie ma szans sie tego pozbyć :mad2:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.620 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum