TEMAT: Ogródek AGNESS

Pogaduchy u AGNESS 26 Lis 2014 21:33 #316627

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś witaj kochana :kiss3:
Wianuszek faktycznie w zimowej scenerii, w domu jest tak ciemno przez brak słoneczka, że zdjęcia nie wychodzą najlepiej. Od razu włącza się lampa błyskowa, która zmienia rzeczywisty odbiór, tak jak to widać na fotce z wianuszkiem na komodzie. Więc wychodzę do ogródka robić zdjęcia i łapać jako takie światło :happy:
Dziękuję bardzo za miłe słowa o moich wypiekach :kiss3:
Sernika Rafaello nigdy nie robiłam, bardzo jestem go ciekawa, bo uwielbiam i Rafaello i serniki. Daluniu, podzielisz się przepisem?

Martuś dziękuję, cieszę się bardzo, że jesteś :kiss3:
Ja wszędzie miałam pozamykane wątki, dopiero od niedawna zaczęłam się troszkę udzielać . Chyba zmęczenie materiału nastąpiło . Ale na szczęście już przechodzi :happy: Tak więc świątecznych inspiracji jeszcze nigdzie nie było, ale mam nadzieję, że w najbliższych dniach cyknę zdjęcia, oby tylko ogólna szarzyzna ustąpiła, która bardzo mi przeszkadza w zrobieniu fotek. Pierwsze dekoracje zimowe już w domku i na tarasie są :P
Bardzo się cieszę, że mięsko w majonezie smakuje Twojej rodzince i u nas bywa dosyć często . Staram się jak najmniej kupować wędlin w sklepie , więc robię różne swoje dodatki do kanapek :P

Aguniu witaj kochana :kiss3:
Mam nadzieję, że zimę spędzimy na ciekawych pogaduchach, bo tematów nie zabraknie nam na pewno :P
Dziękuję za miłe słowa o wianuszku, cieszę się, że podoba Ci się . Miał być całkowicie naturalny i taki jest :P
Wiem, że i Ty preferujesz takie klimaty :hearts:

Aniu witaj w pogaduchach :bye: :
Bardzo dziękuję Ci za miłe słowa i ciepłe życzenia :kiss3:
Ciesze się bardzo, że wianuszek podoba Ci się :P
Zaraz wrzucę kilka fotek storczyków, niestety będą to fotki wcześniejsze, bo w tej chwili kwitnie mi ich bardzo mało, dopiero rosną młode pędy :P














A tutaj już przepis na na ciacho :P

CIASTO CZEKOLADOWO - KOKOSOWE




1 ciasto

* 2 szkl mąki
* 1 szkl cukru
* 3/4 szkl oleju
* 1 szkl mleka
* 2 jaja
* 2 łyżki dżemu
* 2 łyżki kakao
* cukier wanilinowy
* łyżeczka proszku do pieczenia
* łyżeczka sody oczyszczonej

Wszystkie składniki zmiksować. Przelać na blaszkę o wymiarach ok 28x38 cm, Piec w 180* przez ok 50 min. Sprawdzać patyczkiem czy suchy.

2 ciasto

* 1 czubata szkl mąki
* 10 dag masła
* 2 żółtka
* łyżka cukru wanilinowego
* 2 łyżki cukru
* płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Zagnieść wszystkie składniki wylepić blachę

* dżem - posmarować ciasto

* rodzynki - rozsypać na dżem, pokrywając cały placek

* 2 białka
* pół szklanki cukru

Ubić na sztywno, dodać

* 10 dag wiórek kokosowych - wymieszać wyłożyć na kruche ciasto, upiec placek.

Krem

* bułka wrocławska - obrać ze skóry, namoczyć w
* 2 szkl surowego zimnego mleka - odstawić

Zagotować -
* 1 szkl mleka
* 10 dag wiórek kokosowych
* 3/4 szkl cukru

Dodać bułkę z mlekiem, chwilę razem pogotować ostudzić.

* 1 masło - utrzeć. dodawać po łyżce ostudzoną masę kokosową.

Przekroić na pół ciasto czekoladowe, jeśli jest dosyć grube, to troszkę nasączyć wodą z cukrem i cytryną, jeśli cienkie, to nie trzeba.
Posmarować połową kremu.
Wyłożyć kruche ciasto z bezą kokosową.
Posmarować resztą kremu.
Przykryć drugą połową czekoladowego ciasta.
Polać polewą czekoladową, posypać wiórkami
Schłodzić w lodówce

Polecam....pycha :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Pogaduchy u AGNESS 26 Lis 2014 21:57 #316639

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No właśnie, tego się obawiałam! ;) Znów będą te apetyczne zdjęcia jedzenia! :lol: To ja specjalnie szerokim łukiem Kulinaria omijam, a tu i owszem, zaglądam...
Równie ładne zdjęcia jak roślinom robisz też jedzeniom ;) i to jest niebezpieczne! To ja się postaram skupić na wiankach, storczykach i niczym nie zainspirować! :rotfl1: :rotfl1:
Krem z bułki? :woohoo: A jednak się zainteresowałam ;)

Pogaduchy u AGNESS 26 Lis 2014 22:10 #316646

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Pewnie pyszne to ciasto, ale ja się za takie z pieczeniem nie biere :happy4: 3bita to jeszcze zrobię! :whistle:
Piękny wianek!

Pogaduchy u AGNESS 26 Lis 2014 22:25 #316650

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martusiu, Ty laseczko wątki kulinarne omijasz :eek3: ciekawa jestem dlaczego, gdy z Ciebie taka chudzinka ??? :kiss3:
Krem faktycznie z dodatkiem bułki, wychodzi naprawdę przepyszny krem kokosowy :P
Masz ochotę spróbować??? to wybierz się na wycieczkę..... czeka w lodówce :whistle: ..... pewnie zaraz powiesz, że zielonek w lesie nie ma :huh: :happy:

Hej Igorku, jak miło mi widzieć Cię w pogaduchach :bye:
3 Bit to pyszne ciasto, moja Ola bardzo lubi je robić, a cała rodzinka uwielbia je jeść B) :P
Jestem pewna, że i to czekoladowe nie sprawiłoby Ci najmniejszych trudności, ono tylko na takie skomplikowane wygląda, bo tak naprawdę jest niesamowicie łatwe do zrobienia :P
Cieszę się, że wianek podoba Ci się :P

Pogaduchy u AGNESS 26 Lis 2014 23:04 #316659

  • Roma
  • Roma's Avatar
Melduję się i ja w Twoim apetycznym wątku.Agnieszko,czy gdzieś wstawiałaś ten przepis na mięso z majonezem? nigdzie nie rzucił mi się przepis w oczy a chętnie bym wypróbowała :)
Edit:
skromnie przypominam o wątku potraktowanym po macoszemu :P
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...ie-z-agness?start=36
Na stroik ostrzę sobie ząbki ale poczekam jeszcze trochę aż wstawisz więcej fotek :)
Ostatnio zmieniany: 26 Lis 2014 23:08 przez Roma.

Pogaduchy u AGNESS 27 Lis 2014 08:33 #316684

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
I ja się melduję,święta w zapasie więc czekam na dekoracje świąteczne bo wianuszek ekstra :bravo: ciasto czekoladowo-kokosowe wyprubuję upiec na święta,bo w sobotę piekłam 2 ciasta i torta synowi na urodziny więc troche kalori się uzbierało :tongue2: tylko gdzie ja kupię bułkę wrocławską :think: pozdrawiam :bye:

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 08:41 #316686

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No i dylemat... wszystko ładnie - pięknie... wianuszek jak malowanie :hearts: ale te słodkości... przecież to jak cięcie nożem na żywo! :placze:
Jęzor na brodzie... ale twarda będę! Będę oglądać wybiórczo :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 09:01 #316688

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gorzatko, od patrzenia się nie tyje :P !

Cześć Aguś, dawno do Ciebie nie zaglądałam, ale teraz już niecierpliwie czekam na prezentacje zimowo-świątecznych dekoracji. Uwielbiam Twoje prace! Zaprezentowany wianuszek również w moim stylu.

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 09:14 #316689

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Od patrzenia się nie tyje, ale ślinianki zaczynają intensywniej pracować i jak je uciszyć, no jak? :jeez:
Pozdrawiam - Gosia

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 09:32 #316695

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Gorzatko, wtedy zerknij np. na to zdjęcie… demotywatory.pl/117171/Ona-tez-zna-diete-cud

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 12:29 #316718

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ha ! wiedziałam kiedy wleźć na forum i do Ciebie :hearts:
ciasto mniam mniam! Ale też sobie może popatrzę na to foto na demotywatorach co Asia zapodała :drink1:
storczyki cudniaste...jak tak patrzę na nie to trochę żałuję, że całą swoją mini-kolekcję w liczbie ok. 30 sztuk wydałam...no ale nie chciały u mnie rosnąć (mam cholernie sucho w domu) a trafiły do storczykowego raju gdzie 1 roślina potrafi wydać kilkadziesiąt (kiedyś naliczyłam 75) kwiatów...no przy 11 w porywach u mnie to jest wynik.

no właśnie wianki ! Liczę na pokaz !

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 13:13 #316723

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Kochani znów wróciłam na łono działu ogrodowego :woohoo:
Dostałam po uszach, że się konspiruję i chowam, więc dzięki Alince Hiacyncie jestem z powrotem :kiss3:
Alinko dziękuję za przywołanie mnie do porządku :happy: :kiss3: :kiss3: :kiss3:

Romciu już wklejam przepis na mięsko w majonezie, jest pyszne, fajny zamiennik dla mięs pieczonych i wędzonych :)
Wianuszków w tym roku troszkę już zrobiłam, jednak poszły już do swoich nowych domków i nie mam jak pokazać. Nie wiem, czy jeszcze dużo będę robiła, na pewno w przyszłym tygodniu będę robiła jeszcze kilka, więc pokażę :P Może zerknij do zeszłorocznych, tam pokazałam mnóstwo przeróżnych wzorów , może coś Ci wpadnie w oko :kiss3:

MIĘSO GOTOWANE W MAJONEZIE

* 3 l wody
* 3 kg mięsa ( ja zawsze robię po kilogramie każde inne- np szynka, schab i boczek, nadaje się każde mięso, również drób)
* 0,5 szkl soli
* 2 czubate łyżki majonezu
* 1 łyżka majeranku
* 1 łyżka maggi
* 1 łyżka vegety

Wszystkie składniki połączyć, wymieszać trzepaczką, żeby majonez rozbił się . Włożyć do zimnej zalewy mięso, razem zagotować. Pogotować na malutkim ogniu przez 15 - 20 min ( są również szkoły, mówiące o 5 minutach gotowania, jednak dla mnie to stanowczo zbyt mało, bo po przekrojeniu wycieka różowy sok ) i zostawić do całkowitego ostygnięcia, następnie ponownie zagotować przez 15 - 20 min i znów pozostawić do całkowitego ostygnięcia. Dopiero wtedy wyjąc z wody....i smacznego. Zapewniam Pycha :P






cd za chwilę :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 13:23 #316724

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Agnieszko ciesze się że jesteś :kiss3:

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 15:09 #316740

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Dagmaro witaj :kiss3:
Wydaje mi się, że z kupnem bułki wrocławskiej nie będzie problemu, to raczej takie popularne pieczywko. A jeśli nie dostaniesz, to zamiast niej, można z powodzeniem użyć kilka innych, mniejszych bułeczek :P
Jak czytam, to u Was ostatnio słodziutko w domu było :P Najlepsze życzenia dla syna :flower2: Zdradzisz jakie ciasta piekłaś :P

Gorzatko witaj, ależ się cieszę, że do mnie zajrzałaś :kiss3:
Ja cały czas podglądam Twój wątek pogaduchowy i zachwycam się cudnym klimatem domu, jaki udało Ci się stworzyć :P
Czytałam też, że wydałaś wojnę słodyczom B) więc nie dziwię się, że widok ciasta nie zachwyca :whistle: :happy:
Ale udawajmy, że go tu nie ma ;) :happy:

Asiu witaj kochana :kiss3: Bardzo się cieszę, że jesteś. Strasznie zaniedbałam w tym sezonie swoje wątki, ale teraz już mam nadzieję wena wróciła i będzie coś się działo.... pająki w każdym razie z kątów przepędzone :happy: Tak, że mam nadzieję, że będziesz często zaglądała :kiss3:
Dziękuję za miłe słowa o moich dekoracjach :thanks:

Ps..... kochana, gdzie znalazłaś moje zdjęcie :eek3: :rotfl1:

Moniś :kiss3:
Aż niesamowita jest ta ilość kwiatów u storczyków, o której piszesz, moje niektóre kwitną obficie, ale do takiej ilości im daaaleko.... :supr3: Jeśli nie miałaś z nich radości, wiedziałaś, że nie do końca dobrze się czują w klimacie jaki panuje u Ciebie , to teraz masz nagrodę patrząc na ich bujne kwitnienie :)
Mam nadzieję , że jakieś wianuszki uda mi się pokazać w przyszłym tygodniu, a i dekoracje zimowe w domu i na tarasie na ukończeniu, trzeba tylko zmobilizować się i wyciągnąć aparat B) :happy:

Geniu witaj kochana. I ja bardzo się cieszę, że zaglądasz :kiss3:

Dziś powstało kilkanaście serduszek, musiałam je szybciutko wysłać, więc w biegu cyknęłam tylko jedno, ale to komplecik, każde troszkę inne, ale wszystkie w tym samym stylu. Ma być serduszkowa girlanda :P A u mnie podobne będą wisiały na choince :P

Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, dagmarazap, VERA, Adasiowa

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 16:27 #316752

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Świetne to serducho! :bravo:
I chyba mam wszystko, co do niego potrzebne, tylko... potem potraktuję białym sprayem :devil1:
Pozdrawiam - Gosia

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 16:35 #316754

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Agnisiu widzę że nie tylko ja oberwałam po uszach za opuszczony wątek :devil1:

Fajne te serduszko a jak w komplecie kilkanaście to dopiero będzie widok :bravo: A choinka ustrojona takimi serduszkami będzie śliczna i serduszkowa :happy3:
Na mojej zawisną chyba same aniołki, porcelanowe dziecęco-wnukowe i może słomiane ale zrobione na bogato. :drool:
Wyszperałam te moje aniołki, bo siedzę w domu z chorą Martą no i bym je pokazała jakby to były same Pogaduchy, a w ogrodowym to raczej nie wypada :whistle: chyba że w swoim bo WŁADZE mi go otworzyły :happy-old:
Potwierdzam smakowitość tak gotowanego mięska :yummi:

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 18:25 #316773

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
A białe kwiatki na serduszko, to one z czego są ? Szanowna autorka może podpowie :happy: bo są cudniste :bravo:

Aniłki tez poproszę, może też sobie takiego pod choinkę zmajstruję :)

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 18:56 #316782

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Agnieszko :)
Bardzo pięknie dziękuję za zamieszczenie słodkiego przepisu :) Nie jest to jednak ciasto do zrobienia w piątkowy wieczór ... rozpoczęcie pieczenia o godz. 20.00 zakończy się niewątpliwym spaleniem jednego z placków ;-) Ponieważ jednak istnieją - dzięki Bogu - weekendy, przy pierwszej takiej okazji koniecznie wypróbuję - grzechem byłoby nie upiec takiej wspaniałości. Jedno pytanie: czy bułka wrocławska to długi pszenny chlebek ( w Poznaniu nazywamy go: kawiorek )?
Storczyki bardzo dorodne - nigdy przedtem nie sądziłam, że można się od nich aż tak uzależnić ... czy stosujesz jakiś specjalny nawóz?
A serducho .... bardzo miły akcent do oglądania jesiennym wieczorem ... czy wykorzystałaś kawałeczki worka jutowego?
Kolorystyka i ozdobne elementy bardzo stylowe - :bravo:
Dołączę do prośby Alinki o Majeczkowe aniołki :) !!!
Pozdrawiam cieplutko :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.711 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum