TEMAT: Ogródek AGNESS

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 19:27 #316793

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Gorzatko, no jak u Ciebie może być inaczej niż na biało B) :happy: ..... no, bardzo jestem ciekawa z tym sprayem..... B) :P

Majeczko już nie mogę doczekać się widoku tych aniołków, pokazuj kochana . Zawisną na choince, choinka to roślinka.... wszystko sie kręci wokół ogrodu :rotfl1:
Nawet nasza Pani Administrator nakazuje pokazać, to wyjścia już nie masz :P :hearts:

Alinko te kwiatuszki kupuję gotowe w hurtowniach florystycznych, to są kwiaty sola, zrobione z suszonego manioku. Czyli sama natura :P Bardzo je lubię, świetnie wyglądają jako dopełnienie przeróżnych dekoracji :P

Aniu faktycznie trzeba upiec 2 placki, wprawdzie robi się je bardzo szybko, ale chwilę to trwa. Najlepiej przeznaczyć do tego wolny dzień weekendu :)
Kurczę.... nie znam chlebka o którym piszesz, wrocławska, to taka długa bułka, coś w stylu bagietki, tylko grubsza, a długość ma około 35-40 cm, z tym, że w różnych piekarniach różnie to wygląda. Zaraz poszukam w necie i wkleję zdjęcie.
W uprawie storczyków jestem baaardzo skąpa, często o nich zapominam i zauważyłam, że bardzo im to służy, kwitną jak szalone. One zdecydowanie nie lubią nadmiernej troski... A nawóz muszę wreszcie kupić, teraz większość będzie kwitła, więc należy im się troszkę subiekcji B)
Serduszko zrobiłam faktycznie z juty, bardzo często stosuję ją w swoich dekoracjach. Robię z niej np różne kwiaty do wianków, czy innych ozdób i naprawdę wiele innych rzeczy. Często też służy mi jako serwetka z jedzeniowych fotkach :P Kupiłam jej mnóstwo :happy:
Ja również pozdrawiam :kiss3:
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2014 19:36 przez AGNESS.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 20:02 #316799

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Agnisiu aniołki już są i czekają u mnie, cała kolekcja :devil1: Majkowe różane szaleństwo ...

Bułka wrocławska to u nas nazywa się 'weka'i jest do dostania w każdym sklepie.

Za storczykami nie przepadam, zawsze mi padały jak jakiś dostałam, teraz mam 2: jeden dostałam na urodziny a drugiego odratowałam ze śmieci marketowych - w lecie dostawaliśmy resztki żywności z marketów, i bywało dość sporo doniczkowych roślin.
Oba stoją sobie, nie rosną ale i nie padają :unsure:

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 20:22 #316801

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aga - cudne to serduszko :hearts: rarytas !
Co do storczyków to właśnie z takiego założenia wyszłam, że po co mam się z nimi męczyć a one ze mną. Oczywiście doprowadzałam do kwitnienia i jakieś tam kwiaty były ale jak zobaczyłam jak szaleją storczyki u Teściowej to swoje do Niej wywiozłam, a one jak jeden puszczają pędziki i zakwitają. Musi tam być super mikroklimat dla nich ...no bo chyba sukces nie tkwi w tym, że Teściowa do nich mówi, chwali je i im śpiewa :flower2:
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2014 20:22 przez moni.

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 21:54 #316835

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Aga to serduszko jest czymś wypełnione? zszyte?sklejone? Bardzo mi się nadało, tym bardziej, ze mam całą pakę takich kwiatuszków :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 22:02 #316843

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Przepis skopiowany, placek będzie.....mam nadzieję, że uda się... :oops: , serduszko super, prostymi środkami najlepsze efekty osiągamy..tzn.Ty :thanks:
O storczykach nie wspominam, ja i doniczki to dwie różne sprawy....nie przyciągamy się...... :club2:
A juta dostępna w zwykłym sklepie z materiałami.......?
Ostatnio zmieniany: 27 Lis 2014 22:03 przez sierika.

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 22:26 #316856

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Majeczko cudne te Wasze aniołki, już widziałam, ale nie zdążyłam jeszcze nic napisać :P
Nazwy ,,weka,, jeszcze nie słyszałam :woohoo:
Majeczko jeśli storczyki żyją, to zobaczysz, że jeszcze zaskoczą Cię pędami kwiatowymi.... ani się obejrzysz :P

Moniś bardzo się cieszę, że serduszko podoba Ci się :kiss3:
Z tymi rozmowami z kwiatami coś chyba musi być B) ..... A nie możesz czasami podkraść u Teściowej ukwieconego storczyka, a później znów oddać na przechowanie :whistle:

Dorotko serduszko może być zszyte, ale to moje jest sklejone klejem na gorąco , zależało mi , żeby brzegi były takie gładziutkie i proste, a środek jest wypełniony watą :P A co do kwiatuszków....ależ możesz poszaleć z dekoracjami :P

Ewa jeśli zrobisz ciasto, to proszę podziel się wrażeniami, jak smakuje :P
Jutę kupowałam na allegro, nigdy w sklepach jej nie spotkałam, ale być może można dostać :P
U mnie w domku z doniczkowców głównie storczyki i paprocie, innych niewiele, kiedyś było inaczej, ale storczyki wygryzły inne kwiaty

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 22:31 #316858

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Angieszko,
gdzieś mi zaginął Twój wątek :oops: ...ale już jestem i nadrabiam zaległości :hug:
Bardzo podobają mi się takie naturalne ozdoby, girlanda serduszkowa zapowiada się wspaniale! Ja właśnie szukam inspiracji do świątecznych ozdób i zamierzam popełnić kilka wianków i kompozycji u siebie :)
Storczyki doskonale u Ciebie się czują i pięknie kwitną, gratuluję!
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Ogródek AGNESS 27 Lis 2014 22:44 #316865

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Kasiu :kiss3: ten sezon był u mnie mało prężny forumowo, ale teraz będzie już tylko lepiej :P Skończyło się całodzienne przebywanie na powietrzu, więc będzie czas na nadrabianie zaległości :P
Zawsze z zachwytem podziwiam Twoje dekoracje, jestem pewna, że i tegoroczne będą piękne :P Już nie mogę się doczekać, kiedy je zobaczę :P
Ja również bardzo pozdrawiam :hearts:

Ogródek AGNESS 29 Lis 2014 00:02 #317322

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguś- a jak palec..? Dobrze już wszystko :hug: ?

Storczyki u Ciebie podziwiałam już w innych wirtualnych miejscach ;) więc tylko powtórzę- masz do nich rękę Kochana! Zresztą u Ciebie i parapety i rabaty bujne :woohoo:

Ogródek AGNESS 29 Lis 2014 09:15 #317350

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Widzę Aga, że pojawił się już kultowy przepis na mięsko w majonezie :) Jest doskonałe, mniam, dziękuję za ten przepis, bo dzięki Tobie go poznałam. I właśnie dziś zamierzam zrobić szyneczkę tym sposobem.
Do storczyków też "mam rękę", dobrze się czują w mojej sypialni i bywa, że kwitną dosłownie na okrągło. Z jednym miałam problem, bo chciałam go przesadzić do większej doniczki a podobno lepiej nie ruszać jak kwitnie. Słuchaj, on nie chciał przestać :supr3:
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Ogródek AGNESS 29 Lis 2014 09:28 #317361

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Agniesiu . :hug: Właśnie wpadłam z poranną kawką i na ciastuszko świeżo upieczone się załapałam
Mięsko w majonezie gotowane też już próbowałam ,mniam .Agi ,ja zawsze mówię ,że Twój talent się marnuje .Wszystkie Twoje wyroby są absolutnie cudowne . :thanks:

Ogródek AGNESS 29 Lis 2014 14:03 #317419

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Monisiu dziękuję :kiss3:
Z palcem wszystko ok, nawet paznokieć już odrósł :P
O storczyki kompletnie nie dbam i to im najbardziej odpowiada, one nie lubią nadmiernej troski :happy: W tej chwili jest las pędów, więc niedługo zrobi się pięknie kolorowo na parapetach :P

Iwonko bardo się cieszę, że przepis na mięsko zasmakował Twojej rodzince :P U nas też co jakiś czas się pojawia wędlinka robiona tą metodą :P
Zdarzyło się i mi przesadzać kwitnące storczyki i choć tak jak mówisz, to nie jest wskazane, storczyki jakoś szczególnie tego nie odczuły :P
Iwonko pokaż swoje storczyki :woohoo:
Ja również bardzo pozdrawiam :kiss3:

Ewuniu witaj weekendowo :kiss3:
Kochana przeceniasz mnie, większość przepisów które podaję, nie są mojego autorstwa, ale takie ,które mam ,,skądś,, Wiele jest w mojej rodzinie od wielu lat, inne całkiem świeże, ale wypróbowane przeze mnie i bardzo mi się spodobały, więc się nimi dzielę, bo uważam, że warto rozpowszechniać fajne smaki :P Fakt, że są i takie, które ja wymyśliłam, np to ostatnie ciasto :P

Ogródek AGNESS 30 Lis 2014 10:36 #317616

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Witam w mroźny niedzielny poranek :bye:
Za oknami biało od szronu..... jest po prostu pięknie. Przy tej bieli , nawet szarość rozjaśniona i nie taka ponura, mimo braku słoneczka :)
Tak wygląda mój dzisiejszy ogródek :P





mały fragmencik tarasowej dekoracji, niestety jest szaro i nie dało się zrobić fotki bez lampy :angry:



Na ogrzanie i miły początek dnia zapraszam na kawkę i bakaliowe ciasteczka, które piekłam wczoraj wieczorem :P



Za tę wiadomość podziękował(a): Ewogrod, VERA, Adasiowa

Ogródek AGNESS 30 Lis 2014 10:39 #317618

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Agusia, chętnie poczęstuję się Twoim ciasteczkiem, w sam raz do niedzielnej kawy.
U mnie również mroźno, ale jednocześnie sucho - zatem ogród nie był rano oszroniony.
Dekoracja tarasowa urocza!
Ja muszę powiesić wieniec z jemioły na drzwiach wejściowych...
Miłego dnia!

Ogródek AGNESS 30 Lis 2014 10:47 #317624

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
U mnie też krajobraz piękny,słońce wychodzi za chmur,kawke też pije ale bez ciasta ,dziękuje za życzenia syn skończył 18 lat,mięsko z Twojego przepisu zrobiłam przepyszne,ciasta które piekłam to sernik złota Rosa i ciasto z miodem i orzechami które jest wyśmienite,a serowce lubimy pod każdą postacią gdy ser jest prawdziwy :woohoo:

Ogródek AGNESS 30 Lis 2014 15:31 #317710

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Aguniu wianek z jemioły będzie pięknie prezentował się na drzwiach :P
Na ciasteczka bardzo zapraszam, są pyszne , a i kawka w taki szary dzień mile widziana :P
U mnie drzewa i krzewy cały czas bielutkie, mróz nie odpuszcza...

Dagmaro to u Was bardzo ważne święto, syn wchodzi w dorosłość :P Jeszcze raz najlepszego :flower2:
Cieszę się, że mięsko smakowało, może i ja na dniach ugotuję, bo już skończyły się niedawno wędzone wędlinki :P
Serniki to i moje ulubione ciasta :P a to z miodem i orzechami to chyba snickers? Też pycha :P

Ogródek AGNESS 30 Lis 2014 17:43 #317730

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
U mnie cały dzień buro-ponuro i zimno :unsure: . Nawet nie chciało mi się wytknąć nosa za drzwi :dry: .

Ogródek AGNESS 30 Lis 2014 18:10 #317737

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Edytko u mnie podobnie, cały dzień spędziliśmy w domu ( poza kawką u sąsiadki, ale to tylko przez ulicę :happy: ) Dopiero teraz wynurzyliśmy się po zakupy. Ale powiem Ci, że teraz jest całkiem przyjemnie. Szarzyzny nie widać, bo już ciemno :happy: mnóstwo latarni się świeci, więc pięknie nastrojowo, wiatru nie ma, więc mimo, że zimno, to fajnie :P


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.550 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum