TEMAT: Ogród Aguniady

Ogród Aguniady 21 Lip 2014 22:21 #285108

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aga ,znowu miałam do nadrobienia parę stron. Ale pędzisz z wątkiem. :) No to po kolei. Na widok jeżówek buźka mi się uśmiecha . Uwielbiam je i coś czuję,że pora wybrać się na zakupy. :lol: Nowe trawy też kapitalne i od razu rabata nabrała zwiewności. Zachwyciło mnie zdjęcie białej jeżówki z trawą. To jest to ,co lubię. I kwitnące hortensje z budlejami. A ta ilość kory :woohoo: Na moje rabaty wystarczy 15-20 worków. Od razu widać ,że masz dużo większy ogród. Fajnie,że ogród się zmienia i to zdecydowanie na lepsze. Pewnie jak znowu zajrzę ,to będę miała parę stron do nadrobienia. Ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu. W pracy urlopy a więc zastępstwa i wydaje mi się ,że z niej wcale nie wychodzę. Oby do 11 sierpnia ,wtedy córcia przylatuje a ja mam wolne. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady 21 Lip 2014 22:22 #285109

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Aguś, wianek cacuś glancuś.... i śliczne w nim zestawienie kolorów. Jeszcze jeden... dwa i nabierzesz wprawy i .... ochoty na kolejne. :wink4:
Wspaniały ten Twój ogród, taka esencja elegancji. Hortensje królują ale ten tron im się należy.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 07:46 #285158

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Agnieszko :bye:
Pięknie wyglądają hortensje sadzone po kilka,ale ja mam mniejszy ogród a podoba się zawsze i ta i tamta,więc mam po jednej sadzonce z odmianek.Mam już ich 9. :hearts:
Nie wiem czy wszystkie zakwitną.No i czekam za kilka lat krzaczorki powinny być większe i wtedy okazalesze.
Wianuszek pierwsza klasa :bravo:
Jeżówki to moja miłość z ubiegłego roku.Tak to inne roślinki ,ale dla mnie jedne z ulubionych też :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 07:49 #285160

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Wpadam na chwilę, bo zaraz wychodzę do ogrodu-póki jeszcze tak mocno nie grzeje ;) Zapowiada się kolejny upalny dzień, co mnie w zasadzie cieszy, tylko kopać będzie niewygodnie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 11:00 #285233

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aguś,

wianek i kompozycja stołowa wyszły super ! :bravo: Hortensje i jeżówki szaleją u Ciebie. Niezmiennie zazdroszczę też floksów - ja kupiłam kilka odmian wiosną ale nie chcą kwitnąć, nizutkie i biedne. Tylko Laura kwitnie ale ona ma 2 lata i też 3 badylki na krzyż a nie kępa. Kompozycja limelight z budleją jest zachwycająca- cudowne połączenie !
Ja też podchodzę ostrożnie do zakupów nowości jeżówkowych chociaż tak cudniste są te kwiaty, że trudno się oprzeć.
Miłego dnia w fabryce i odpoczynku popołudniowego :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 13:10 #285256

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Chlodniejszy deszczowy dobry Agus :bye: Pisalam juz u siebie, ze teraz podoba mi sie kompozycjones na przodzie domu :devil1: Od poczatku mowilam, zeby nie sadzic tam rozyc, bo bedziesz przesadzac :happy3: Twoje ogromniaste Floksy zawsze mnie fascynuja :woohoo: Ja kupilam sobie wlasnie prawie niebieskiego 'Blue Paradise' - cos mnie te niebieskosci trzymaja i nie moge przejsc spokojnie kolo niebieskiego chabazia :devil1:
Wianek wyszedl super a ta kompozycja na stoliku to miod-malina :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 14:22 #285280

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Witaj Aga, piekne hortensje w pelni rozkitu pokazujesz. Moim wczoraj jeszcze ogladanym daleko bylo do takich wiechci. mam nadzieje, ze powitaja mnie kwiatami, pozdrawiam z M.
Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2014 14:23 przez Bogulenka. Powód: literowka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 15:15 #285289

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Dziewczyny - a podpowiedzcie, jakie to są te stare odmiany jeżówek? Ta najpospolitsza jakoś mnie nie chwyta za serce...
No i skąd Wy ten deszcz bierzecie? Czytam o deszczu tu i ówdzie i... latam z wężem i przekładam go z rabatki na rabatkę...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 16:03 #285303

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aguś, u nas upalnie kolejny dzien i perpektyw na deszcz nie widać...ogrod mdleje i ja też, ale po mrożonej kawie wracam do życia :drink1:
Kompozycja na stole super :bravo:
U mnie jeżówki sadzone w zeszłym roku ( Milkshake, meringue, Fatal Attraction i White Swan) mają się swietnie. Rozrosły się mimo przesadzania.. :flower:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ma Gorzatka

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 16:16 #285306

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
O! Dwie pierwsze z nich też mam, młodziaczki tegoroczne :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 18:15 #285335

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Agusiu witaj :kiss3:
Ależ zapas kory :woohoo: wyłożone nią rabaty wyglądają tak schludnie i ślicznie :P
Twój ogród uwielbiam o każdej porze roku , zawsze jest pięknie :hearts:
Czytam o jeżówkach..... mnie już dawno zauroczyły, ale cały czas opierałam się im ze względu na opinię delikatnych.... w poprzednim sezonie posadziłam kilka sadzoneczek , no i niestety jedna z nich - śliczna żółta nie przetrwała :(
Cudna kompozycja na tarasowym stole.
Pozdrawiam serdecznie i uściski przesyłam :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 19:57 #285350

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór!

Uwielbiam lato... Dojrzałość natury o tej porze roku tak wspaniale współgra z potrzebami człowieka... bujność kwiecia, dorodność krzewów i drzew, zapachy, plony... to wszystko sprawia, że widzę sens życia i czerpię garściami tę energię, która potrafi w jednej chwili zagłuszyć problemy dnia codziennego.

Jak Wam minął dzień?

Mnie jakoś tak... fajnie :bye:

Agusia, witaj!
Zapasy kory wciąż czekają na niższe temperatury... w 30st brakuje sił na ciężką pracę, ale mimo wszystko liczę, że najdalej do weekendu uda się nam rozrzucić całość.
Jeżówki kompletnie mnie ujęły. Zauważam mnóstwo możliwości wkomponowania ich praktycznie w każde założenie ogrodowe - są takie... uniwersalne, można wymyślić im całą masę aranżacji - podejrzewam, że każda byłaby trafiona.
Dzięki za odwiedziny i sympatyczne słowa!
Magorzatko, temat jeżówek zgłębiam. Moim zdaniem te tradycyjne to te o 'zwykłym' pokroju kwiatka... pełne, oryginalne, nieco dziwne - należą do nowości. Sama będę eksperymentować, ale umiarkowanie. Jeżówki nie są tanie, więc chcę uniknąć tracenia kolejnych odmian po zimie.
Deszcz, kochana, nas akurat co jakiś czas nawiedza... prawie całą niedzielę, z przerwami, padało - ogród zdecydowanie zyskał na świeżości!
Dziś za o spadły trzy krople na krzyż, a zanosiło się na więcej...
Pozdrowienia!
Kasiu, czytałam, ze jeżówki nie przepadają za przenosinami, ale widać Ty wybrałaś odmiany na tyle żelazne, że świetnie sobie poradziły z przeprowadzką.
Podlewanie chodzi u nas dwa razy na dobę... ogród bardzo tego potrzebuje, a ja codziennie błogosławię moment, w którym zdecydowaliśmy się założyć automatyczne nawadnianie...
Bogusiu, jestem przekonana, że wrócisz na najpiękniejszy moment pełni kwitnienia hortensji...
Jak Ci tam? Nie marzniecie? :) Znieśliście jakoś lądowanie? ;-)
Zazdroszczę... w jednej chwili przeprowadziłabym się na M. na stałe...
Ściskam!
Julek, a dziękuję! To na razie nieudolne próby, ale wiesz... ja florystykę będę miała niedługo na studiach, więc może nieco bardziej się wprawię w kompozycjones ;-)
Z niebieskim mam trochę rozdwojenie jaźni... w teorii nie lubię, a praktyce całkiem mnie bierze!
Dowód poniżej... ;-)
Pokaż swoje niebieskie floksy!
Moni, z braku sił na cięższe prace w ogrodzie, wzięłam się za jakieś bzdety, do których nie mam zbytnich zdolności i przygotowania. Ale, każdy od czegoś zaczynał ;-)
Floksy rosną mi wzorowo - co roku jestem z nich niezmiennie zadowolona, zero mączniaka, piękne duże kępy pełne kwiatów, nie wspomnę, że się między sobą krzyżują, tworząc kolejne tonacje.
Dzięki za wszelkie serdeczności! Dzień w fabryce jakoś upłynął, dość, że skorzystałam też z popołudnia w ogrodzie...
Ewa, podziałałaś w ogrodzie? U nas znowu było upalnie, ale ja i tak nie miałam możliwości...
Aniu, 9 krzewów hortensji to całkiem sporo! One się tak rozbudowują w objętości, że przy mniejszej powierzchni ogrodu to całkowicie wystarcza.
Ja mam hortensjową schizę, więc krzewów jest... ~42 :crazy:
Ewuś, chętnie wpadłabym do Ciebie na wiankowe komplety... mam wrażenie, że nie mam pojęcia o tej sztuce, ale za to chęci są spore, więc może kiedyś zacznie mi to wychodzić ;-) Póki co, nie mam nawet akcesoriów ;-)
Cieszę się, że tak pozytywnie odbierasz mój zakątek... sama mam ochotę na mega zmiany, ale póki co, fundusze na nie nie pozwalają...
Ino, z czasem wszyscy mamy problem - w okresie wiosny i lata najchętniej spędzamy czas w ogrodzie... do tego dochodzą obowiązki zawodowe, życie i... na forum zostaje mało wolnych chwil. Zimą nadrobimy :)
Jeżówki jakoś do tej pory pomijałam, a tymczasem, odkryłam, że to fantastyczne rośliny, pasujące i do mojego ogrodu!
Moniko, bardzo dziękuję - umówimy się, jeśli pozwolisz :)

Parę migawek z dzisiaj:








Ostatnio zmieniany: 22 Lip 2014 20:02 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 21:44 #285382

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dobrze ,że są wątki z których bije pozytywna energia bo ja mam dzisiaj doła giganta. :(
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 21:55 #285390

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Czy ja dobrze widzę, że do bukietu ścięłaś kwiaty niebieskiej hortensji..? Kompozycja wyszła niezwykle udana, a i sam kolorek kwiatów urokliwy- ale że też Ci ręka z sekatorem nie zadrżała ;)

Lato w tym roku nas rozpieszcza- w ogóle, poza kilkoma nieudanymi dniami, to muszę przyznać, że ten rok pogodowo jest niezwykle w moim guście. Zimy prawie brak, wczesna wiosna i uczciwie upalne lato. jeszcze długa złota jesień powinna być i kolejny brak zimy- będę przeszczęśliwa :funnyface:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 22 Lip 2014 22:27 #285409

  • Soczewka
  • Soczewka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 1
Bardzo mnie to cieszy. Jeśli znajdziesz czas i chęci pisz na PW
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 23 Lip 2014 11:24 #285555

  • Bogulenka
  • Bogulenka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 61
Aga ja gdybym mogla juz bym nie wracala, klimat dla mnie opcjonalny, ja niekoniecznie przepadam za wykanczajacymi upalami. Jak sie uda to wroce tu moze jeszcze w styczniu lub lutym obadac jak to z ta pogoda wyglada. Jestesmy zainstalowani w jakiejs niezwykle urokliwej czesci przedmiesc zdaje sie, wczoraj byl dlugi spacer z wizja lokalna, za to bez aparatu. Damian nieco marudzi, ze woli bardziej goraco, ale luz bedzie sobie jezdzil z tata na nurki i tam zdychal z goraca. Ladowanie bez emocji jak dla mnie, nieco troszke pobujalo, jak malutkie turbulencje, takze ok - byc moze dlatego, ze mniej wiecej wiedzialam czego sie spodziewac, pilot uprzedzal.
Z innej beczki, zajec z florystyki zazdraszczam, ostatnio dostalam bukiet z kwiatami funkii - pierwszy raz widzialam takie ich zastosowanie. Fajnie umiec zlozyc sensowne kompozycje kwiatowe, choc tu, podobnie jak we wnetrzarstwie, zdaje sie laczyc wszystko ze wszystkim jesli tylko dobrze ze soba wyglada (ja odnosze takie wrazenie).
Pozdrawiam umiarkowanie upalnie.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 23 Lip 2014 11:52 #285560

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Pieknie sloneczny dobry Agus :bye: Florystyke bedziesz miala mowisz - super :dance: Kiedys to sie bukieciarstwo nazywalo, jak bylam mloda to dorabialam sobie u "badylarza" w kwiaciarni w ferie ;) Tylko to byly czasy gdzie najwiecej schodzacych bukietow, to bylo "piec Gozdzikow + Asparagus" albo "trzy Roze + Asparagus" :happy3: schodzilo tego masa, bo kwiaciarnia przy klinice byla.
Foty Floksa wstawie jak wroce i do mojego lapka sie dostane.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 23 Lip 2014 14:45 #285597

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3086
  • Otrzymane dziękuję: 5975
:bye: Aguś, masz rację z jeżówkami, ostrożnie, ja straciłam ich trochę po zimie, jeszcze nie wiem do końca ile i jakie, bo nie wszystkie jeszcze zakwitły. Na pewno z tych pełnych mogę polecić Hot Papaya, ładnie przezimowała, rozrosła się i kwitnie, oczywiście nie do zdarcia jest purpurowa i biała :) U nas trochę popadało i spadła temperatura, więc hycam do ogrodu, dołki kopać :bye:
Aaaale za to liliowca nie straciłam ani jednego :dance:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.440 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum