TEMAT: Ogród Aguniady

Ogród Aguniady 30 Lip 2014 21:58 #287927

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- widzę, że plany pełną parą rozpracowujesz. Jakie to miłe, jak ekipy sprowadzają CIę na ziemie- ja się tylko zastanawiam, skąd takie pomysły cenowe drzemią w ekipach :blink: Chyba większość realizacji robią w Emiratach Arabskich :crazy:
Nie oszukujmy się- mechanizm, który promem kosmicznym nie jest- nie powinien tyle kosztować. Nie ma się co martwić jednak- jestem dziwnie spokojna, że wymyślisz i zaplanujesz cudeńko. Serdecznie i bardzo życzliwie zazdroszczę tej tarasowej rewolucji, kibicując nieustannie :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady 30 Lip 2014 23:15 #287967

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Aguś jakie plany rewelacja, bardzo mi się podoba ten żagiel. Widzę, że też cię wzięły jeżówki, ja zamówiłam parę na wiosnę i wpadłam...chcę więcej. Niestety u mnie w tym roku działka nie wygląda tak, jak bym chciała, jakoś tonę pracowo, fizycznie i finansowo, czuję się tak jakbym wchodziła na wielką górę....ale dojdę i później może być tylko lepiej. Zauważyłaś, że rabaty wysypane świeżą korą od razu mają większy urok?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 04:16 #287985

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Przycięłam trochę suchotek, trochę wyrwałam i wyglądałam deszczu. Nie przyszedł :(
Najbardziej podobała mi się konstrukcja z pnączem ;) Tylko nie wyobrażam sobie utrzymania go w ryzach.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 05:06 #287988

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ewa, u nas też susza... niby codziennie zapowiadają burze, ale nic z tego.
Konstrukcja z pnączem rewelacyjna, tylko w moim przypadku odpada, bo zacieniłabym dokumentnie cały salon...
Beti, wiem że ten rok jest jakiś ciężki, dla wielu osób, pod wieloma względami. Ale nie poddawajmy się, będzie lepiej.
Zresztą, czasami potrzebujemy też trochę odskoczni - życie nam je samo funduje, szkoda tylko że doświadczając nas w słodko-gorzki sposób.
Rabaty wysypane świeżą korą bardzo mi się podobają - zyskały świeżość i wyglądają elegancko. Niech ten stan jak najdłużej się utrzyma... chwasty, ciii ;-)
Moniko, istny kosmos cenowy to wszystko, z czym miałam teraz do czynienia... Myślimy jednak z D. nad innymi formami i podziałaniem we własnym zakresie - to się da zrobić, trzeba tylko dopracować pomysł i wcielić go w życie. Oczywiście, jeśli chodzi o zmianę nawierzchni tarasu, to koszt będzie tak czy inaczej, bo castoramowego gresu nie chcę kłaść - zbyt duże ryzyko popękania. Tu nie oszczędzimy. Idea na uszycie i konstrukcję do zacienienia prawie gotowa, więc jestem optymistycznie nastawiona.
Dzięki za wszelkie wsparcie!
Julek, trzymam kciuki za wcielenie pomysłu w życie. Wszystko wygląda na możliwe do zrobienia, zdecydowanie mniejszym kosztem niż zamawiając tę realizację w jakiejś firmie, która za samo sterowanie skasuje majątek :)
Jestem ciekawa, co nam ostatecznie wyjdzie z naszych planów :) Ja jestem zdeterminowana!
Twoja konstrukcja z materiałem będzie super pasować do całości :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 06:37 #287992

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...a w ogóle, to już siedzę przy biurku :)
Dziecię odstawione w drogę na Hel :P

Wyjechaliiii na wakacje wszyscy nasi podopieczni, lalalalala :D
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 07:39 #288000

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
:bye: Aguniu, u Ciebie w ogrodzie jak zawsze, pięknie, zielono, soczyście, miło fotki pooglądać. Niestety jak się u siebie uważnie rozejrzę, to widać że jesień nieuchronnie się zbliża. Fajne te propozycje na tarasy, my za rok przymierzamy się do zabudowy, ale przy wiejskim domku tylko drewno wchodzi w grę, chętnie jednak pokibicuję i popatrzę jak realizujecie nowe plany :bye:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 08:24 #288023

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Fajne jest to u Ciebie, że od pomysłu do realizacji jest krótka droga. Pomysł na taras bardzo mi się podoba :)
Twój ogród pięknie się prezentuje, a hortensje i trawy to dla mnie numer 1 w Twoim ogrodzie.
Będziecie niegrzeczni pod nieobecność podopiecznych? :wink4:
:hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 09:04 #288045

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
...do hela posłałaś dziecko...osz Tyyyyy :devil1:
Tez bym pojechała...a wybieram się tam i wybieram.... :think: To lato jest cudne nad polskim morzem....strzał w dychę :wink4:
miłego dnia we fabryce Aguś :kiss3: masz tam klimę ;)
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2014 09:05 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 11:33 #288081

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Chlodny, szaro-bury dobry Agus :bye: dzisiaj, to az rano Pulli (po mojemu swetr) musialam zalozyc, jak szlam z paszczakami :angry: To chyba przez to, ze slychac juz bylo marudzenie co po niektorych, ze goraco :devil1:
Januszu, u mnie bedzie jedno i drugie tzn zacienienie z gory i zaciagana zaslona z przodu. A co do robienia na raty, to akurat mnie to nie przeszkadza a nawet odsuwanie w czasie - jak wiem, ze moze byc tak jak ja chce ale taniej, tez nie. U mnie w przeciwienstwie do Agus, od idei do wykonania, zawsze uplywa sporo czasu :happy: Mnie to nie przeszkadza, nigdzie mi sie nie spieszy - moge spedzic pod parasolem jeszcze sezon czy dwa - nie rusza mnie to tzn w perspektywie tego co konkretnie chce, jest mi czas oczekiwania obojetny. Teraz od Maja naprzyklad czekam az mi plot zamontuja - inny by sie wkurzyl a ja nie, bo chce zeby zrobila to konkretna osoba - bardzo solidna i nie zdzierajaca kasy. Wszystko u mnie robia, tyle ze sa zawsze zawaleni robota i terminy maja napiete a u mnie robia zawsze jak czegos innego nie moga w tym czasie zrobic. Ja sie na to godze bez zmruzenia oka, bo wiem ze jak zrobia, to bede i zadowolona z wykonania i ze strony finansowej ;)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 19:29 #288155

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Narzekacie że sucho i gorąco a u nas było oberwanie chmury i zrobiło się okropnie parno jak zaczęło tyle wody parować.
Ogród leży plackiem, budynki zalane, strach się bać jaka robota mnie czeka jutro :sick: no i po co ja myłem te okna :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 20:50 #288170

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Aguniada wrote:
Dziecię odstawione w drogę na Hel :P

Jeśli dziecko już dojechało ,to niech stamtąd się nie rusza ;) No ,chyba ,że promem przez zatokę...
Dzisiaj mój kolega -firmowy kierowca wracał z Helu do Sopotu CZTERY godziny :woohoo:
Mówił ,że droga zakorkowana w jedną i drugą stronę :jeez:

Ale pogoda nad morzem rzeczywiście fantastyczna tego lata :P
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 21:24 #288175

  • roza333
  • roza333's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 63
  • Otrzymane dziękuję: 52
Aguś jak ja lubię ten Twój wypieszczony ogród napatrzeć się nie umiem :hug:
Justyna
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 31 Lip 2014 22:22 #288191

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Czytam o nowym pomyśle. O zacienieniu warto pomysleć. Ja mam dach nad tarasem, ale mimo to musze pomyśleć jeszcze o pionowym. Taras mam od zachodu. W ten upał nie można wysiedzieć. Myślałam nad gotowymi roletami, albo zasłonami, ale to pieśń przyszłości. Na razie mam wiklinową matę, która prześwituje, więc założyłam na nią stare prześcieradło.
Prowizorka, ale na razie musi być
Zastanawiam się nad materiałami na taras, które wybrałaś. Czy sprawdziłas wytrzymałość tej cegły na warunki pogodowe?
Żeby po jakimś czasie nie zaczęła się rozpadać
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 01 Sie 2014 09:16 #288260

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Popadało nocą i ochłodziło się - dość, że jest ~20stopni tylko i pochmurno!
Nie powiem, że życzę sobie takiego lata, ale chwila oddechu przed kolejną zapowiadaną na weekend falą upałów jest całkiem przyjemna. Mankament jest, żeby nie było zbyt miło - głowa naparza niemożliwie, a dopiero chwaliłam się mojej siostrze biodynamicznej, że chodze bez bólu od kilku miesięcy ;-)

Nie wiem, czy podziałam ogrodowo w weekend. Jeśli rzeczywiście będzie 35 stopni, to nie wychylam nosa z domu na dłużej. Gotować mi się nie chce, zjemy więc chyba tylko po bagietce ziołowej z caprese.

A jakie Wy macie plany?

Gosiu, mamy już konkretny pomysł na zacienienie tarasu - pewnie wkrótce zaczniemy go realizować... chyba, że diametralnie zmieni się pogoda i już w tym roku nie będzie sensu się w to bawić. Alternatywy są dwie - skłaniam się ku tej o bardzo romantycznym, śródziemnomorskim wydżwięku...
Materiału na taras, który pokazywałam wczesniej na zdjęciu, nie wybrałam - pisałam o tym, że się rozczarowałam. Zobaczyłam to na żywo i o ile cegła była piękna (typowa na zewnątrz), to płyty już bardzo marketowe, nie przystające do reszty, która już u nas jest.
Justynko, będzie mi miło, jeśli zajrzysz od czasu do czasu :) Dziękuję!
Magda, dziecię wraca do domu 10/08 - niech siedzi, korzysta z pogody i dobrze się bawi.
O korkach czytałam i słyszałam - koszmar, żeby się tyle godzin przeprawiać nad morze... zrobili autostrady, które stoją - nonsens!
Majutek, ja tam na pogodę nie narzekam - lubię gorące lato. Oczywiście, rośliny mdleją od upalnego słońca, ale jakoś jeszcze wyrabiamy z podlewaniem... Jak tam u Ciebie? Sytuacja po oberwaniu chmury opanowana?
Julek, dzieńdoberek :) Chłodno dziś! A jak mnie głowa boli, mówię Ci :/
Wiem, że Ty jesteś rozsądny człek, o pragmatycznym spojrzeniu na wszystko, nie narwaniec, jak ja ;-)
Niestety u mnie jest tak, że chwile spokoju trwają dość krótko, jak sobie coś wymyślę, to muszę to robić - wiercę tak D. dziurę w brzuchu (bo mnie samą od pomysłów aż boli ;-)), aż i on załapuje ideę i robimy ;-)
Z tarasem będzie tak, że raczej na pewno zmienimy mu nawierzchnię jeszcze we wrześniu. Z zacienieniem, jeśli się wyrobimy, podziałamy teraz lub wiosną. Mam jeszcze w planach wymianę mebli, zrobienie naprawdę przyjemnego kącika wypoczynkowego. Ja już potrzebuję bardziej relaksu, niż orki, tak ostatnio zauważyłam.
Fajnie, ze masz taką sprawdzoną ekipę... ja od wnętrz też, ale od ogrodowych przebudów - to już kiepsko.
Doris, I've sent my daughter to Hel(l) :D
Marzę o morzu, ale spokojnie, może we wrzesniu na chwilę z PanemM wyskoczymy i my ;-)
Klimę w biurze mam, aż za chłodno bywa ;-)
Januszu, dzięki za wszelkie porady i rekomendacje... żagiel czy innego rodzaju zacienienie na pewno zrobię... gdybym potrzebowała jakiejś Twojej pomocy - odezwę się, dzięki za dobrą wolę :)
Eda, ja już tak mam, że jak sobie coś umyślę i oboje z PanemM jesteśmy do tego przekonani, to musimy robić i koniec. Oczywiście fundusze są tu kluczowe, ale jakoś się udaje powiązać koniec z końcem.
Z innej beczki, gdyby nie permanentne zmęczenie, to bylibyśmy bardzo niegrzeczni, a tak, tylko trochę ;-)
Iwonko, super zmiany na Waszym tarasie się zanoszą! Zabudowa drewniana ma zawsze wspaniały klimat i daje tyle możliwości aranżacyjnych, z różnymi donicami, latarenkami, drobiazgami... Jestem bardzo ciekawa, co Wam wyjdzie. My będziemy działać, jak dobrze pójdzie, to niedługo :)
Dzięki za miłe słowa pod adresem ogrodu!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 01 Sie 2014 11:00 #288288

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5968
Aguś, do tej bagietki chłodnik i jest ekstra obiadek na upały :) Dzisiaj piątek i jakoś nie widzę tych upałów na weekend, u nas pochmurno, deszczowo i temperatura spadła znacznie, ale być może jutro rano obudzimy się w tropikach ;)
W zasadzie drewnianą zabudowę wypatrzyliśmy u znajomych i taka będzie naszemu wiejskiemu małemu domkowi pasowała, zazdroszczę że już teraz będziesz mogła realizować swoją wizję, u nas skończy się na firmie ciesielskiej.
Mój eM ma takie trzy-czterodnówki migrenowe raz na dwa-trzy miesiące, więc Ci współczuję i niech szybko przejdzie i dłuuugo nie wraca :hug:
Miłego weekendu Aguniu :bye:
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2014 11:01 przez zielonajagoda.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 01 Sie 2014 15:51 #288341

  • Gatita
  • Gatita's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 79
  • Otrzymane dziękuję: 8
Dziś nareszcie można trochę odetchnąć :thanks:. Coraz gorzej znoszę te upały :jeez: .
My też sami w domciu, dziewczyny się rozjechały, starsza na Woodstock... Ale my będziemy baaardzo grzeczni :drool: , małżonek niestety kontuzjowany...
Aga, zrobię fotki tarasu, cały czas go "urządzam".
A w ogóle to zła jestem, jakieś cholerstwo dopadło moje kwiaty na tarasie, surfinie, werbenę, million bells i inne :cry2: . I tak smutno się zrobiło.
Ogródek Gatity
Serdecznie zapraszam Agata :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 01 Sie 2014 16:45 #288352

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Juz cieplejszy i jasniejszy dobry Agus :bye: Wlasnie mialam pytac czy czasem Cie glowa dzisiaj nie boli, bo moje skronie lekko ucisniete od wczorajszego wieczoru a to znaczy, ze by bolala jakby mogla ;)
U nas D. jest taki "nerwus", zawsze sie smieje ze on jak tygrys w klatce i gdyby mial tylko mozliwosc, to robil by wszystko z biegu - juz, zaraz, teraz :happy: Ale ja go skutecznie od lat hamuje :devil1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady 01 Sie 2014 21:27 #288440

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór!

Chałupka błyszczy, weekend można zaczynać :) Błyszczy też na niebie - ależ burza zaraz będzie! W oddali grzmoty potężne i leje z impetem!

Julek, po południu i u nas nieco się ociepliło - było bodaj 24-25st.
Głowa mnie boli nieprzytomnie, a to pewnie od gwałtownej zmiany pogody - jeszcze wczoraj był upał podczas gdy od rana zrobiło się dużo chłodniej, pochmurno, wręcz jesiennie. Brałam tabletkę - nic nie pomogła, jak zwykle.
A Twojego D. łatwo możesz do jakiegoś pomysłu przekonać? Bo ja jestem w naszym związku creative director, a D. project manager ;-)
Gat, nie mogę się doczekać zdjęć Twojego tarasu! Już z perspektywy zabudowa wygląda rewelacyjnie, ale ja jestem też ciekawa, jak go urządzisz, jakie detale zastosujesz, jak uprzytulnisz, udekorujesz - no wiesz :) Na pewno będzie przepięknie.
P. cierpi jeszcze? Biedaczek :(
Iwonko, chłodnika nie było, bo łeb mnie dziś tak naparza, że nie nadawałam się do pichcenia. Wciągnęliśmy więc michę pomidorów z mozarellą, bazylią i oliwą, do tego po bagietce czosnkowej i było wystarczająco.
Pogodowo i u nas nie wskazuje na weekendowe upały, ale właśnie przechodzi burza, więc kto wie!
Iwonko, z niecierpliwością będę oczekiwać na relację ze zmieniającego się Waszego tarasu... wiejski mały domek - marzenie :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.502 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum