TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 08 Maj 2013 20:06 #154393

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj....no zmniejszam je...bo inaczej mi garnek nie pozwolił ich wgrać :dry:
hmmm.....chyba bedę musiała je jeszcze zmniejszyć :think:


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 08 Maj 2013 21:50 #154479

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
No, Martusiu, ale dzisiaj to dałaś po oczach!!! Ja oczopląsu jakiegoś dostałam :happy: Nie wiadomo, na czym wzrok zawiesić, co najpierw podziwiać :eek3:
Majowy ogród i majowe fotki - cudo!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Moja działka :) 09 Maj 2013 16:07 #154766

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Daluś :oops: :hug:
kocham maj....jest to mój ulubiony miesiąc :dance:

ale mam teraz burzę, w takim popłochu zwiewałam z działki, ze jej....mama aż do mnie dzwoniła bo się można było wystraszyć......chmury czarne jak nie wiem co i ten wiatr :supr3:
a pomyśleć, że do godziny 15 było piękne słońce, tylko kilka chmur i ta temperatura.....30 stopni :woohoo:
po 12 czyli po pracy byłam już na działce......poopalałam się troszkę i porobiłam sobie co nieco...... :cool3:
jak się tylko zdjęcia załadują to pokaże bo jest tyle nowych rzeczy, że jej :cool3:

Moja działka :) 09 Maj 2013 17:36 #154774

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Widzę, że sytuacja z zeszłego roku zaczyna się powtarzać :evil: , wszędzie od czasu do czasu popaduje, a u nas susza :pinch: . Przede mną właśnie seans z wężem :whistle:

Moja działka :) 09 Maj 2013 17:54 #154782

  • GreenEvil
  • GreenEvil's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 428
  • Otrzymane dziękuję: 67
kurcze... moze i u mnie popada... o maly wlos nie usamzylam sie w pociagu :mad2:

Moja działka :) 09 Maj 2013 19:12 #154805

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe dziewczyny u mnie już nie ma śladu po deszczu :crazy:
i jest tak samo ciepło jak było......teraz 27 stopni :blink:
hmmmmmm dobrze, ze mi Martuś przypomniałaś....muszę kupić węża bo mam dość latania z konewkami :mad2:

no zdjęcia się załadowały to coś tam powrzucam...ale najpierw ścieżka - dziś chyba z 7 wiader przytargałam żeby ją zakończyć - hehe czuję to teraz w kręgosłupie - i zostało mi tylko dosianie trawy tam z tyłu, przy warzywniku no i wkopanie płyt w trawnik tam gdzie są poukładane B)
teraz będę dokupywać roślinek takich zadarniających i będzie jak ta lala :dance:


a tak szybko się zmieniła pogoda......chmury były urokliwe zaś po jakiś 30 minutach.....rany :dazed:





a tu .......ale Lykkefund ma tempo wzrostu no i Sympathie....ale będzie super różane wejście :dance:


ni znowu kilka nowinek.....niektóre róże, sadzone jesienią mają już pąki! :woohoo:



no i takie tam.....azalki, rodusie :hearts:






Moja działka :) 09 Maj 2013 19:27 #154806

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
tulipany mimo, ze upał niemiłosierny - ja tam nie marudzę bo lubię - kwitną a niektóre mają boski kolorek.....choćby ta Queen of the Night zresztą nie tylko ona :hearts:





no a tu cała reszta........ B)
sasanki



skalnice





floksy








orliki




bergenia, pierwiosnki, fiołki....





moja kochana wiśnia, no i pigwowiec....

Moja działka :) 09 Maj 2013 20:08 #154820

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Marto u mnie dość mocno popadało , bardzo mnie cieszy bo było już bardzo sucho , mam nadzieję ze trawnik w końcu zacznie ładniej rosnąć .


co to tak pięknie kwitnie na ostatnim zdjęciu?
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2013 20:09 przez e-genia.

Moja działka :) 09 Maj 2013 20:13 #154821

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Geniu mnie też ucieszyła dziś ta burza :dance: a to jest pigwowiec :kiss3:

Moja działka :) 10 Maj 2013 20:08 #155208

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
caaały dzień dziś leje ale jakoś mnie to nie martwi tylko cieszy bo roślinki się nieźle napiją a ja odpocznę :happy old: nawet mi się parasola otwierać nie chciało, a w jednym momencie to żałowałam, ze nie mam trzeciej ręki bo zaczęło tak lać, że jej a ja.....przemokłam :happy3: no ręce były zajęte przez siatki....z roślinkami :rotfl1:
no bo po pracy pojechałam do Florii.....i wiadomo........kupiłam cuś :devil1:
tata się ze mnie śmiał i tylko machnął reką bo stwierdził, że to jest już nieuleczalne :rotfl1:
no poza środkiem na mszyce - koniec z Wami, zarazy jedne - kupiłam różyczkę miniaturową o pięknych, liliowych kwiatach - Bluesy - jakaś holenderka i do tego zimująca, no i floksy.......Coral Eye, Waterloo, CrackerJack i MacDaniel's Cushion czyli......3 o pięknym purpurowym kolorze i jedno różowe z oczkiem i do tego macierzankę cytrynową :dance:

Moja działka :) 10 Maj 2013 21:09 #155229

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wreszcie i u nas spadł deszcz,trochę go mało ale dobre i to :) Chyba już całą paletę kolorów masz u siebie na działce.U nas jeszcze tak kolorowo nie jest.

Moja działka :) 11 Maj 2013 17:21 #155458

  • Poll
  • Poll's Avatar
Martus u mnie leje drugi dzień z krotki przerwami i prawda taka, ze nie tylko roślinki piją, ale i chwaściory. Ojjj, będzie pielonko. :woohoo:
Śliczne te floksiko-płomyki , mam do nich słabość i choć rujnuję skalniak, to je przesadzam, gdzie się da. :wink4:
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2013 17:22 przez Poll.

Moja działka :) 11 Maj 2013 20:33 #155507

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Romuś :kiss3: u mnie cały dzień popadywało ale były przerwy i nawet fajny dzionek no i ciepły :woohoo:

Poll hehe no u mnie tak samo....oj będzie się działo - wojna z chwastami :devil1:
mi się też podobają....szczególnie te poduchy :hearts:

hehe dzionek biegający dziś, rano szabrowanie z Asią :kiss3: , potem kiermasz i Palmiarnia a potem lot do domu, pożarcie w tempie ekspresowym obiadu i lot do Auchan i LM :tongue2:
a tam kupiłam nareszcie węża ze wszystkimi częściami w normalnej cenie - koniec z konewkami- wreszcie!!!, 2 pergole w tym jedną na ogórki jak to mama stwierdziła :laugh1: , drut mocujący no i 2 skalnice a jak :funnyface:

w Palmiarnii teraz jest wystawa tulipanów ale nie tylko, można zobaczyć śmieszne zwierzaki, zaś ten..... :rotfl1:
jak kazałam mu grzecznie stanąć by zdjęcie mu zrobić, to posłuchał :rotfl1:


potem ta ryba w Akwarium :rotfl1:

a na koniec.......kto tu kogo zjada :rotfl1:

Moja działka :) 11 Maj 2013 20:55 #155515

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no i Palmiarnia i Wystawa Tulipanów.....coś pięknego :hearts:



























Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata

Moja działka :) 11 Maj 2013 21:25 #155539

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Tulipany przepiękne :woohoo: , ale kogucik (bo to chyba kogucik :dazed: ) bije wszystko na głowę :ouch:

Moja działka :) 12 Maj 2013 17:53 #155859

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś to kogucik B)

dziś byłam z mamą na tej Wystawie Zwierząt Hodowlanych na Targach B)
oto kilka fotek z Wystawy..........od koni nie mogłam się oderwać.....hehe mama w jednym momencie mnie zostawiła i poszła zobaczyć jedzonko a ja......siedziałam chyba z 30 minut przy nich :oops:










Moja działka :) 12 Maj 2013 18:13 #155870

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ty to nie umiesz w domu usiedzieć :rotfl1:
Ale konie i króliki przyjemnie pooglądać ;)

Moja działka :) 14 Maj 2013 19:34 #156835

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś hehe no nie umiem.....szczególnie jak mam iść z mamą :wink4:
jeszcze sama chodzić nie może a baaardzo chciała iść na tą wystawę i kiermasz jedzonka i ogrodniczy, ze wstałam z własnej i nieprzymuszonej woli po 8 w niedzielę :crazy: :happy3: szybko śniadanie i już wylot....a jak fajnie było B)

ha! byłam dziś na działce, hehe tak szybko jeszcze do domu nie wracałam jak dzisiaj...chyba podbiłam rekord :happy:
no a jeszcze zahaczyłam o rynek i kupiłam sadzonki cukinii na działkę, na warzywnik B)
posadziłam moje roślinki, wyszabrowałam bukiety konwalii i lilaków i jeszcze się rozejrzałam co i gdzie można by jeszcze wykopać :silly:
miałam jeszcze pergole złożyć i postawić ale jakoś sił już nie miałam no i......zapomniałam jej zabrać :happy4:
w czwartek ją wezmę bo jutro jadę do babci i wujka na działkę.......po warzywka i coś tam jeszcze :devil1:
a na działce wszystko tak pięknie kwitnie, ze jej...... :dance:

owocki czyli.....poziomki, maliny, porzeczki i borówki





azalka Kermesina Rosa


azalka Madame van Hecke



roduś Princess Anne



Daniela







Nova Zembla





Roduś z Biedronki.....





Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.406 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum