TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 20 Cze 2016 21:07 #483092

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Adasiowa :oops: :kiss3:
powtarzają kwitnienie, Robin i Cinderella właściwie kwitną non stop, potem mają dosłownie króciutką przerwę i znowu od początku, Pilgrim ma trochę dłuższą ale warto na niego poczekać :hearts:
no Cinderella ma koło 1,60 wysokości i rozrasta się mocno, więc na pewno to spory krzaczek, by nie powiedzieć krzaczysko, im bardziej ją tnę tym bardziej skubana się rozrasta :rotfl1:
Robin jest niższy tak samo jak Pilgrim :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 20 Cze 2016 21:47 #483116

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Martusia, ile Ty masz tych róz! Ile to na niewielkiej działce się może krzaków zmieścić, jak człowiek się uprze ;)
Tak patrzę na te zdjęcia, na tę róznorodność i nie umiem odgadnąć preferencji... Jakie róże szczególnie ulubione?

Moja działka :) 20 Cze 2016 21:53 #483121

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś, no koło setki lub troszkę mniej jest :happy3:
no ja kupuje róże ze względu na nazwę, więc mam rabatkę Słodką, Tolkienową, Twilightową, Baśniową, Mitologiczną i tzw. Misz-masz :happy3: no i róże na przetwórstwo, też mam taką rabatę i tam mam Louise Odier, Rosarium i Roseraie de l'Hay :whistle:

Moja działka :) 21 Cze 2016 17:44 #483318

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Bardzo Ci dziękuję za poświęcony mi czas i opisy ... mniej więcej wiem, na czym stoję. Cindirella byłaby dla mnie rewelacyjna, gdyby nie fakt, że jest różowa :oops: Jestem jakimś wyrzutkiem, bo najbardziej lubię róże w kolorze Pilgrima, ciemno żółte lub w kolorze "krwi".
Czy niektóre róże zniosą półcień ?
LO nadaje się na przetwory ??? :supr3:
pozdrawiam cieplutko ....

p.s. mam na imię Ania :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Moja działka :) 21 Cze 2016 18:01 #483324

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aniu, no LO nadaje się na przetwory, syrop z jej płatków jest mocny i intensywny :hearts:
no znoszą półcień, u mnie niektóre taki mają, słońce mają albo wcześnie rano albo po południu i kwitną jak szalone B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Moja działka :) 21 Cze 2016 20:46 #483377

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Dziękuję Martuś :) Jesienią rozpocznę łowy. Masz swoją ulubioną szkółkę roślin czy sprawdzone miejsce zakupu ?
p.s. jeśli dysponujesz przepisem na smakowite przetwory z róż, zapraszam do wątku Kulinarnego - tam każda receptura jest na wagę złota :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Moja działka :) 26 Cze 2016 18:17 #484751

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aniu, najmocniej Cię przepraszam ale nie zauważyłam, że odpisałaś a ostatnie dni w szkole miałam zalatane :kiss3:
ale od piątku mam wakacje :dance:
jeśli chodzi o szkółki różane to na pewno Rosarium, Floribunda no i Ewka czyli Rozarium B)
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Moja działka :) 26 Cze 2016 20:57 #484797

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Martuś, daj spokój :) Szalej Dziecko kochane, dopóki możesz ....
Życzę wspaniałych, ciepłych, słonecznych wakacji - pełnych ODPOCZYNKU :hearts:
Ale nie zwalniam Cię z zamieszczania zdjęć i ogrodowych relacji!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Moja działka :) 26 Cze 2016 21:03 #484803

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no pogoda jaka jest to każdy widzi, kocham upały więc korzystam ile wlezie :whistle:
choć wczorajszy dzień był mega dziwny, poleciałam jak szalona na działkę bo miałam szynkę i kiełabski do wędzenia ale wczoraj chyba nie był dobry dzień na to, bo nie dość, że kiełbaski zamiast uwędzić to chyba przewędziłam to jeszcze w połowie czasu dla szynki żar mi się wygasił, zaś potem jak wszystko pięknie się rozpaliło i cudnie dymiło to usłyszałam tylko huk i łomot....no szynka postanowiła się uwolnić z wiązania i spadła prosto w popiół :rotfl1:
w domu postanowiliśmy ją ugotować zaś teraz muszę kupić nowe zrębki bo prawie wszystko zużyłam na to coś... :happy4:
ech....a jakby tego jeszcze było mało to plecami się nadziałam na róże i teraz wyglądam jakby mnie biczował :happy4:
ale jakiś plus wczorajszego dnia był - kupiłam przepiękną, chabrową sukienkę na ślub koleżanki :hearts:
zaś na działce wszystko kwitnie i rośnie jak szalone, warzywka rosną i już się ślinię na pierwszą zupkę w kociołku :yummi:
Maid Marion




Robin Hood


Cinderella

Hobby

św. Tereska

Pahmina
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, inag1, Adasiowa

Moja działka :) 29 Cze 2016 17:53 #485836

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Martusiu :) A może udałoby się wrzucić trochę zdjęć z ogródka warzywnego ? Taka zupa z domowych jarzynek, na dodatek z kociołka ;-), musi obłędnie smakować .... Dobrze, że wspomniałaś o innych uprawach, bo posądzałabym Cię o różaną monokulturę ....
Zdolna dziewczyna z Ciebie : róże, wędzonki, warzywnik ... :bravo:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Moja działka :) 29 Cze 2016 18:11 #485843

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aniu, jak zaraz tylko znajdę to wrzucę :kiss3:
kiedyś działka ogólnie była tylko na warzywa i owoce, mama wszystko tam siała i sadziła, zresztą jej pomagałam, zaś rodzeństwo latało po działkach i tam się bawiliśmy zaś tu...no to było mamy królestwo, ale jednego roku nam się włamali i poniszczyli, jakby zabrali to jeszcze jakoś byśmy to przeżyły ale nie....pomidory pozgniatanie, porzeczki połamane, ogórki poniszczone, sałata podeptana....ech, na płacz się tylko zbierało, potem doszły mamy problemy z kręgosłupem więc pół działki przeznaczyliśmy na trawnik - tu tez było śmiesznie, bo posiałyśmy, zaś wieczorem przyszła burza i wszystko spłynęło na ścieżkę :rotfl1:, zaś po 3 latach trawnik był już po obu stronach i tak było do 2014 kiedy mama zauważyła, że w jednym miejscu i tak trawnik nie rośnie to może mały warzywnik? :rotfl1:
no to ja czyli kochana córka przekopałam 50 m2 trawnika, nawiozłam, naniosłam ponad 40 wiader kompostu i tak powstał warzywnik, a jesienią no i wiosną poszłam w podwyższone rabaty i jestem zachwycona :hearts:
niby 50 m2 ale mam kapustę, sałatę, ogórki, cukinię, topinambur, buraki, marchew, seler, majeranek, zioła, pomidory, cebulę, koper, pietruszkę, szczypior czosnkowy i chyba to wszystko....a i jeszcze tam jest poletko miętowe plus szczepiona morwa :whistle:
oj tam, oj tam :oops:

20160608_150432.jpg

Moja działka :) 29 Cze 2016 18:18 #485844

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Cudowne róże....czy Kosmos też u Ciebie tak się "rozłazi"jakby kwiaty były za ciężkie

Moja działka :) 29 Cze 2016 18:25 #485845

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aszka :kiss3:
nie rozłazi się, bo w tym roku mocno go cięłam, ale gałązki są strasznie obsypane kwiatami no i zwisają, jak chce zrobić mu zdjęcie to muszę kucać :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Aszka

Moja działka :) 29 Cze 2016 18:33 #485847

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Ja też tnę nisko a potem muszę podwiązywać.Ze zdjęciem tak mam.Mam wrażenie że ta róża udała im się w połowie.Kwiat cudny reszta :jeez:

Moja działka :) 29 Cze 2016 18:46 #485852

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ale i tak kocham tę różę :hearts:

Moja działka :) 29 Cze 2016 18:50 #485854

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Marta !!!!!!!!!!! To dlaczego nie widzę Cię w Warzywniku ????????? Z takimi uprawami i plonami ????
Dziecko kochane, w wolnej chwili masz mi się tam zameldować, migiem :kiss3:
50 m2 warzywnika i siedzisz cicho :jeez:
Na dodatek masz tak urządzone te grządki, jak zawsze marzyłam ....choć u mnie pomiędzy jarzynkami rosną zioła i kwiaty ( nagietki, aksamitki, ogórecznik i kosmosy ).
Z podwyższonymi grządkami jest o wiele łatwiej zapanować nad uprawą i własnym kręgosłupem, poza tym wyglądają ciekawiej niż tradycyjne.
U mnie Adam zmajstrował taką ( z pomidorkami, kalarepką, majerankiem, sałatami i paprykami, są też truskawki, a aktualnie koper włoski i endywią )- za chwilkę usunę to zdjęcie, aby nie szpeciło Twojego wątku :oops:

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Moja działka :) 29 Cze 2016 19:47 #485885

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aniu, nie usuwaj :kiss3:
ogórecznik i nagietki też mam, z kwiatów nagietka robię nalewkę na kobiece problemy lub używam jako szafranu do ryżu, albo po prostu do barwienia potraw zaś ogórecznik - kwiaty do sałatki, zaś zauważyłam, że jak on rośnie między pomidorami czy ogórkami lecą do niego wszystkie mszyce te czarne i siedzą na nim to ja wtedy wyrywam takiego osobnika i wynocha z ogrodu :whistle:
zaś zioła rosną na obrzeżach każdej rabaty - tymianek, majeranek, oregano, rozmaryn, szczypior :silly:
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2016 19:48 przez Shirall. Powód: literówka
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Moja działka :) 29 Cze 2016 20:37 #485918

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta dają czadu te Twoje róże, czyżby miały chłodniej niż moje :think:
Moich wiele poparzonych :( Tnę i tnę i końca nie widać, a jeszcze pielenie :jeez:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.863 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum