TEMAT: Moja działka :)

Moja działka :) 29 Maj 2016 22:04 #475401

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Monika :P .
Martuś, Twoje róże wcześnie zaczęły. U mnie pierwszy kwiat pojawił się dopiero wczoraj. Zwyciężczynią została Mary Rose.
Mamę uściskaj :hug: !


Zielone okna z estimeble.pl

Moja działka :) 30 Maj 2016 10:19 #475547

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Marta, podziel się trochę deszczem. Ja tylko patrzę jak chmury deszczowe wędrują w kierunku P-nia a u nas totalna susza. :(
Różyce pięknie kwitą. Muszę trochę poczekać na swoje, może za parę dni ....
Zdrówka dla mamy a dla Ciebie mniej zmartwień . :hearts:

Moja działka :) 30 Maj 2016 18:39 #475682

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Bozi to jak się doczekasz to zaraz pokaż zdjęcia :kiss3:
Moniś, no zaczyna się, oj zaczyna :dance: pozdrowiłam i mama przesyła to :kiss3:
Ac, śliczny pies, po prostu boski :hearts:
hehe jak ten Lykke zakwitnie to mama na bank na działkę nie wejdzie, no chyba, że na wdechu :rotfl1:
Asiu :hug: :kiss3:
Ina hehe no już mnie dziś podlało, a byliśmy z dzieciakami na boisku i mimo szybkiej ewakuacji i tak byłam mokra, taka burza nas dopadła, padało chyba przez 25 minut ale zaraz i tak słonko wyszło i wszystko wysuszyło by po 15 minutach następna burza :crazy:
no mniej zmartwień by się przydało bo coś mi się wydaje, że wyczerpałam już pulę....no od końca sierpnia zeszłego ciągle coś....najpierw te kłopoty z pracą, potem śmierć Fredka i Romka, potem przełom listopada i grudnia pobyt mamy w szpitalu, potem kolejna operacja wycięcia woreczka u mamy, w lutym śmierć Julki, potem kurka atak duszności u mamy i jak wyszło astma oskrzelowa, teraz to....no żesz kurka, ostatnio tylko 2 ślimaki przypadkowo zdepłam i nic innego :mad2:
spoko, za ponad tydzień zlot to odetchnę :dance:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Moja działka :) 30 Maj 2016 19:56 #475716

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Marta, na bieżąco czytam Twój wątek więc wiem o Twoich kłopotach i bardzo Ci współczuję. Ale wiesz ,dla każdego kiedyś zaświeci słońce , czego Ci serdecznie życzę. :hearts:
A dzisiaj sprawiedliwie Góra podzieliła deszcz. :) Najpierw nad Mosiną przeszła jedna sucha burza, potem druga i chmury powędrowały na P-ń. Mnie aż skręcało ze złości aż tu nagle u nas zaczęło padać. Dobre dwie godziny solidnego deszczu. Nie wiem czy bardziej rośliny się ucieszyły czy ja. :) Wszystko pięknie podlane, naturalnie od razu mocno się ochłodziło ale no cóż, nie można mieć wszystkiego. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Shirall

Moja działka :) 30 Maj 2016 21:40 #475764

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Marta, na wiosennej sadzonce to szału nie będzie.

Moja działka :) 30 Maj 2016 21:45 #475770

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj tam, ale zawsze coś tam będzie :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Moja działka :) 04 Cze 2016 20:20 #477613

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jejku, nie ma człeka 3 dni na działce to rośliny dostają na głowę :rotfl1:
dziś polazłam z mamą i obie tak stanęłyśmy przy furtce z takimi minami :blink: :dazed: :woohoo:
mama stwierdziła, że chcę się jej pozbyć bo tak wszystko pachnie ale no w końcu to ogród :happy3:
w jednym momencie tak się zapomniała, że chciała powąchać Chopina, ale nie wiem czy jej astma byłaby z tego zadowolona :rotfl1:
za kilka dni zlot, już się doczekać nie mogę szczególnie, że się dowiedziałam, że dostałam urlop na piątek i mam wolne no i jeszcze mam do wykorzystania jako asystent 56h urlopu wypoczynkowego co daje....prawie 3 tygodnie wolnego :happy4:
czyli od 6 czerwca do pracy chodzę tylko za mamę i na swój dyżur świetlicowy a 2 dni mam tak fajne, że idę na 6.15 do 8.45 i mam wolne!! :funnyface: normalnie się cieszę :dance:

a teraz róże.....te co wydawało się, że padną jakoś odbiły i teraz po kwitnieniu zetnę je, dam im nawozu i niech się wzmacniają B)
Caramella

Sekel



Moria

Ispahan


Chopin


Pink Panther - Aachaner Dom


Bella


Lupo


Pilgrim


Plansierte

Alladin

Summer Song


Comte de Chambord

Moonlight

Lykkefund


Goldilocks


Hot Chocolate

Gravin Michel

Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2016 20:28 przez Shirall. Powód: ech ta skleroza - nazwa róży :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, inag1

Moja działka :) 04 Cze 2016 23:48 #477714

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martuś, ale CI fajnie..tyyyyle wolnego :dance:

Super, że z wolnymi dniami tak sie ułożyło- pamiętam Twoje zmartwienie, jak to z wyjazdem na Zlot będzie- a czytam, że wszystko układa sie pomyślnie. Obyś limit złych wiadomości i zdarzeń już wykorzystała ..i dla Mamy duuużo zdrówka:kiss3:

Do zobaczenia :hug:

Moja działka :) 06 Cze 2016 22:49 #478329

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Jak na razie moją faworytką jest Summer Song :)

Moja działka :) 16 Cze 2016 18:49 #481570

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no zlot i po zlocie, warto było pojechać i to pociągiem :woohoo:
Asiu, raz jeszcze wielkie dzięki za zabranie z dworca i za transport roślinek, zaś Martuś - markita za podrzucenie na dworzec :kiss3:
zaś wczoraj z utęsknieniem wręcz poleciałam po pracy na działkę i siedziałam tam aż do tej burzy po 16 bo z cukru nie jestem co prawda ale jak widzę jak mi się drzewa uginają pod wpływem wiatru to wolę zwiać do domu :silly:
prawie wszystko posadzone, została jeszcze jedna róża i 2 trawy ale to na spokojnie na weekend zostawię :whistle:
zaś na działce, no cóż...komentarze sąsiadów Ale ta działka jest ukwiecona!!! i te minki :woohoo: :woohoo: :supr3: - no chyba tyle wystarczy :funnyface:
św. Tereska


Bard


Robin Hood, Maid Marion


Elfe


Pahmina


Sirius



Gebruder Grimm=Gremlin


Black Forest Rose

Pilgrim



Ispahan


Rosenstadt Freising


Kosmos


Novalis

Lupo i Schneewittchen

Ballerina

Hobby

Cinderella



jaśminowiec Belle Etoile



Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Moja działka :) 16 Cze 2016 20:53 #481622

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Piękny ten jasminowiec Marta! A jak pachnie :hearts:
Moj wciąż w donicy, czeka na miejsce :-)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Moja działka :) 16 Cze 2016 21:18 #481645

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Kasiu, uwielbiam tego jaśminowca :hearts:
Zapach jak poziomki...no coś pięknego :hearts:
Mój ma już 2 lata ale jest fajny, kompaktowy ale za to go lubię :hearts:

Moja działka :) 16 Cze 2016 21:26 #481655

  • ac1120js
  • ac1120js's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Pozdrawiam :)
  • Posty: 219
  • Otrzymane dziękuję: 159
Przepiękny jaśminowiec a jego zapach popieram cudowny :D Piękne róże :D Chopin to moja ulubiona :D jest meega wdzięczna :) Nie macie Kochani czarnej plamistości już ?
....Szczęśliwi Ci którzy mają otwarte umysły....

Moja działka :) 16 Cze 2016 21:34 #481661

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Mam, na jednej róży jak zwykle.....na Rosarium i na Louise Odier obok niej, ale tak jest co roku, pozbieralam chore liście, wzmocniłam nawozem i pewnie jak co roku ruszy :)

Moja działka :) 19 Cze 2016 18:54 #482688

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Marto, pięknie zapączkowane róże :hearts: Ja nie mogę odżałować swojego padniętego na wiosnę Grand hotelu :placze: W ubiegłym sezonie kwitł obficie a na zimę go należycie nie zabezpieczyłam.
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2016 19:01 przez Bozi.

Moja działka :) 20 Cze 2016 18:49 #483038

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Martusiu, dobry wieczór :)
Buszuję wśród Twoich róż od dawna ,no i nie wytrzymałam - nie mogę przecież siedzieć w ukryciu jak jakiś tajniak ... muszę się pozachwycać oficjalnie, co niniejszym czynię.
Za opiekę, wspaniałą rękę i ogrom pracy włożony w ich pielęgnację - :kiss3:
Czy Ballerina , Robin Hood i Pilgrim pachną ? Jako stary różany wyjadacz poleciłabyś te odmiany hmm, hmm, początkującemu ?

Wyobrażam sobie zapach w Twoim ogrodzie po wieczornym podlaniu ....
pozdrawiam cieplutko...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Moja działka :) 20 Cze 2016 19:54 #483061

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Bozi :kiss3:

Adasiowa, jej dziękuję bardzo :oops:
oj zapach jest.....mama się śmieje, że chce się jej pozbyć :rotfl1:
z tych róż tylko Pilgrim pachnie, zaś Robin i Ballerina nie, ale poleciłabym je z czystym sumieniem bo rosną dobrze i kwitną, ja mojego Robina tnę zawsze wiosną mimo, że tego nie potrzebuje ale dzięki temu krzczek jest zwarty i obsypany wręcz kwiatami :hearts: jeszcze jest jedna róża, która delikatnie pachnie, jak zielone jabłuszko i uważam, że jest róża wręcz idealną dla początkującego - Cinderella - u mnie rośnie na patelni, ma słońce od rana do wieczora ale mimo tego zbudowała olbrzymi kraczor i to w krótkim czasie, choroby ją nie ruszają, mszyce i inne jej jakoś nie lubią zaś jej kwiaty.... :hearts:
jedyna wada to, że podczas długich opadów kwiaty robią się brzydkie ale sama się czyści :whistle:


to różowe to właśnie Cinderella :woohoo:
20160618_123623.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Moja działka :) 20 Cze 2016 20:53 #483083

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Jesteś żywym dowodem na to, że na niewielkim skrawku ziemi można stworzyć enklawę pięknych róż :) i zawdzięczasz to sobie, więc podziękowania za zadbane roślinki należą się Tobie.
A ja dziękuję za odzew! Mam tylko białą Swannę, kwitnie od czerwca do października i jest właściwie bezobsługowa, ale i tak chodzę koło niej jak wokół jajka :happy: - opryski, nawożenie, podlewanie, usuwanie zwiędłych kwiatów ... w sumie nic takiego.
To, że kwiatki brzydną po deszczu mnie nie zniechęca ani nie przeraża - my też nie wyglądamy zachęcająco po ulewie ;-) Ale mam jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę wykorzystać Twoją wiedzę :) - czy róże, o których rozmawiamy, powtarzają kwitnienia czy kwitną raczej krótko? Jeżdżę na działkę tylko w weekendy i byłoby głupio cieszyć się kwiatami tydzień...
To spore krzaczki ?
pozdrawiam cieplutko ....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.743 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum