TEMAT: Moja działka :)

Odp: Moja działka :) 08 Paź 2012 21:59 #76358

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Jadziu :kiss3: przytulanka najukochańsza na świecie :hug:
kto by pomyślał, że w takim maleństwie jest tyle miłości......ona uwielbia się przytulać a jak słodko śpi :hearts: i niech tylko mi ktoś spróbuje powiedzieć, ze zwierzaki nie mają uczuć......to zamorduje :evil:
no róże szaleją ale już powoli kończą - szkoda :cry3:

Ewelinko :oops: dziękuje :kiss3: :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Moja działka :) 08 Paź 2012 23:09 #76411

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto- róże kwitną u Ciebie obłędnie.Masz rację ja też nie rozumiem ludzi którzy twierdzą, że zwierzaki nie myślą i nie mają uczuć.Mówią tak bo po prostu nie mają zwierząt.
Jednak zwierzątka typu świnki,szczurki i myszy wolę podziwiać u innych i to z daleka a najlepiej na fotografiach.
Panicznie boję się myszy ale to panicznie :jeez:

Odp: Moja działka :) 08 Paź 2012 23:13 #76413

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marta- świnka śliczna ! A dlaczego to zwierzątko właściwie nazywa się świnką? Nie kojarzy się przecież wcale...


Ale pokazałaś smakołyki !

Odp: Moja działka :) 09 Paź 2012 18:20 #76604

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Romuś :oops: :kiss3:
oj tam......miałam kiedyś myszki i są to przesłodkie zwierzaki, takie maluchy a tak kochane......nie ma się czego bać :kiss3:

Madziu :kiss3: hehe sama się czasami zastanawiam czemu to się nazywa świnka morska, ale ostatnio dzieci w świetlicy przyniosły mi książkę do czytania właśnie o świnkach i tam było napisane, że nazwa świnka morska czyli guinea pig wywodzi się od pisku i dźwięku, jaki wydaje ten zwierz.....czyli qui, qui, gui gui...itp :rotfl1:
no na to bym nie wpadła :rotfl1:

ha!.........kocham takie dni.....i mam w nosie to, ze wiało i dmuchało ale byłam na działce i się tam poznęcałam....ponad 2 godziny ale zawsze coś! :dance:
nigdzie nie musiałam lecieć, tylko na spokojnie sobie posiedziałam, pokopałam, zdarłam darń, zniszczyłam do końca gniazdo os - już ich nie ma......wszystkie wyginęły :twisted: - powiększyłam rabatę, wkopałam róże i jestem z siebie zadowolona! :woohoo:
no a dziś jak zobaczyłam listonosza z paczką do mnie........Jadziu jesteś najkochańsza na świecie! :kiss3:
mam swojego wymarzonego Charlesa de Gaulla!!!!! :hearts:
jeszcze tylko Król Artur i jestem najszczęśliwszą osóbką na świecie! :woohoo:
no zaś na działce.....no ciągle coś tam kwitnie.......jak np. trójsklepka.... :blink:


......słonecznik, lawenda, nagietek, stokrotka afrykańska, marcinki......





ooooo.....i malinki się jeszcze znajdą...... 8-)

czasem taki gość nad uchem zabrzęczy......ale z niego helikopter :whistle:


no i róże.....hehe jeszcze kwitną :hearts:
Climbing Rosa.......

Barkarole aż mnie palce świerzbiły by ją ściąć i do domu zanieść......ten zapach :oops:

Elmshorm......różopotwór :woohoo:


Vanilla i Gloria Dei - tak, tak.....ta ma nowy pączek! :hearts:


Avalon i Alba M.......

Odp: Moja działka :) 10 Paź 2012 21:22 #76976

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Martusia, nie chciałabym zbytnio studzić twych emocji ;) , ale z tą sferą uczuciową u świnki morskiej to chyba trochę przesadzasz! :rotfl1: I nie chciałabym być brutalna :happy4: ... wierzę, że Ty ją kochasz, ale nie bardzo wierzę, że ona Ciebie... :lol: Popatrz na nią! Ile tam jest komórek mózgowych? :rotfl1:
To już bardziej wierzę, że róże Cię kochają, bo rzeczywiście kwitną bez opamiętania! :flower1: :flower1: :hug:

Odp: Moja działka :) 10 Paź 2012 22:05 #77009

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
wiesz Martuś, no nie przesadzam.....bo tylko na mój widok Julka grucha, a jak ją tylko wypuszczam to podbiega do mnie i się mocno we mnie wtula, gruchając i mrucząc jak kot, zaś jak się nad nią pochylę to staje na dwóch łapkach i się mocno wyciąga by mnie np. polizać w nos czy w policzek :oops: albo biega i mnie nie widzi to piszczy a jak tylko słyszy to podbiega i wchodzi na stopę - a przecież nie tylko ja ją karmię, mama też ale na mamy widok tak nie reaguje.....tylko na mój więc to musi być pewnego rodzaju jakąś miłość czy też przywiązanie..... :hearts:
a móżdżek to ona ma .....a jaka inteligentna... ;)
spoko nie jesteś brutalna..... :kiss3:

hehe róże to mnie pewnie i kochają i boją :rotfl1:

Odp: Moja działka :) 10 Paź 2012 22:15 #77017

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Oj, Martusia, bo to jest widocznie tak, że to Ty wyzwalasz w stworzeniach generalnie niezdolnych do uczuć uczucia! :hug: Mogę podejrzewać jeszcze odruch Pawłowa ;) Marta przychodzi, będzie dobre żarcie :rotfl1: Ale to na pewno nieprawda! :rotfl1: Ciebie to nawet meble muszą kochać! :hug: Krzesła nie przybiegają się połasić? ;)

Odp: Moja działka :) 10 Paź 2012 22:38 #77034

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś ciekawe ,gdzie dostaniesz Króla Artura www.rosebook.ru/roses/tea-hybrid/samaritan/ .Wiesz ,ze takowy istnieje to róża Samaritan, aż zaniemówiłam jak to zobaczyłam .Tak z ciekawości poszukałam czy taka istnieje i co BINGO
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 11 Paź 2012 19:15 #77191

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ano właśnie to on......cudny nieprawdaż? :hearts:
mam obiecane od Beatki na FO, że jesienią albo już wiosną poszuka go na Baletowej, w Warszawie bo tam właśnie swojego kupiła.... :woohoo:
no a ja go tu szukam, a może gdzieś na niego całkiem przypadkiem trafię :whistle:

Odp: Moja działka :) 12 Paź 2012 08:54 #77298

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Jadziu dziękuje za link :kiss3: Piękna różyczka :woohoo:
Zapisuje do kajecika ze wszystkimi synonimami, popytam także ;)
Martusia, chyba jednak wykopię już tę 'Frecso' :silly: tydzień nie zbawi :happy-old:
Czy Ty masz może Grande Amore, czy nie :silly: bo mam dwie :funnyface:
Pw posyłam :bye:

Odp: Moja działka :) 12 Paź 2012 15:22 #77361

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Jolu z ciekawości poszukałam tego Króla Artura i go znalazłam i zaniemówiłam ,ze to taka piękna róża i to w kolorze który ostatnio za mną chodzi ;)Jak to gusta się zmieniają :happy2:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Odp: Moja działka :) 12 Paź 2012 19:09 #77404

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Joluś już odpisałam :kiss3: :hug:
Grande Amore......no nie mam! :woohoo:
Jadziu......hehe no gusta się zmieniają niesamowicie......wszystko przez to forum! :dance:

Odp: Moja działka :) 13 Paź 2012 14:35 #77570

  • denek620
  • denek620's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Shirall wrote:
oooo witam moich pierwszych i kochanym gości - Pamelko i Aguniu :kiss:
no Poznań ma swój specyficzny klimat, oj ma szczególnie że tam zawsze jest cieplej, bo to taka niecka jest :)
Aguś aj dziekuję, dziekuję.....bedzie na pewno udany, szczególnie że mnie czeka huk roboty....cały tył do sprzątnięcia no i miejsce wypoczynkowe koło grillo-ognicha do zrobienia....już się doczekać nie mogę :whistle:

a tak było u mnie w zeszłym roku....moje początki rządów :whistle:

Zdjcie-0509.jpg

Ostatnie zdjęcie, krzaczki na prawo wysunięte do przodu. Co to dokładnie jest? Chciałbym wrzucić coś takiego do swojego ogródka :)
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2012 19:27 przez Hiacynta. Powód: usunięcie większości zdjęć z cytatu.

Odp: Moja działka :) 13 Paź 2012 16:41 #77582

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Denek...to jest hortensja ogrodowa.....ładnie rośnie i kwitnie :hug:

Odp: Moja działka :) 13 Paź 2012 18:37 #77602

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no działka i dzień lenia od rana......spanie do 9, potem powolne zakupy, śniadanie i lot na działkę a tam........posadziłam porzeczki, poszerzyłam rabatki, posprzątałam no i oglądałam i ładowałam rozładowane bateryjki bo było dziś tak pięknie, ciepło i słonecznie, że żal byłoby siedzieć w domu zaś na działce jest tak pięknie i zielone jeszcze, że jej! :woohoo: i trawnik trza jutro kosić :rotfl1:

wciąż coś kwitnie....coś nowego.....jak np. niezmordowane nagietki i takie tam.....:flower2:







coś dla głodomorów........ :funnyface:


no i róże.........już mi się sąsiedzi pytają, czy to aby nie są sztuczne...bo ich już przekwitły :silly:
Sea Foam......ten środek





Vanilla - inny kolor ma w słońcu, inny w cieniu.......



Barkarolle.........ten zapach, z trudem się hamowałam by jej nie zerwać i nie zabrać do domu




Climbing Rosa.........cukierkowa.....


no i na koniec Terminator - Elmshorm :silly:

Odp: Moja działka :) 18 Paź 2012 17:24 #78867

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ale miałam dziś lot...z pracy po zakupy i do domu i na działkę.......hehe jeszcze tak szybko nigdy nie byłam, zawsze droga powrotna zajmuje mi koło 40 minut bez zakupów a teraz 40 minut z oblataniem wszystkich po drodze :rotfl1:
mama się ze mnie śmiała, że tak to chyba na mnie działa rychły lot na działkę no i ta pogoda......no cuuuudna! :woohoo:
ciepło, słonecznie.......można było pracować w krótkim rękawku :dance:
trawniczek skoszony, cebule posadzone no i róże mają korę wokół siebie posypaną, potem posłuży jako kopczyki a jeszcze mam 2 worki dodatkowo :P
i nawet nie czuję, że już jestem.......13 godzin na nogach...... :whistle:
zaś na działce.....no cóż......troszkę tam coś jeszcze kwitnie.......no jak:
Barkarolle - ostatnie zdjęcia na działce bo już teraz siedzi w wazonie, w domu.....no nie wytrzymałam......jej zapach unosi się w pokoju :hearts:



Vanilla.....no ciekawe czy rozkwitnie....bardzo powoli jej to idzie ale mimo to i tak jest piękna :oops:



Rosarium Uetersen.....czyli niegdyś Climbing Rosa...

maluszki czyli Magic Red no i Sea Foam....




no i jesienne widoczki...... :flower2:





Odp: Moja działka :) 18 Paź 2012 17:49 #78873

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Szykuje się jeszcze kilka dni Twojej ulubionej pogody ;) , więc wszystkie pąki na pewno rozkwitną :flower2:
A jak tegoroczne zakupy? Wszystko już posadziłaś, czy jeszcze na coś czekasz?

Odp: Moja działka :) 18 Paź 2012 18:24 #78882

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Martuś :kiss3: ano masz rację...jutro w pracy zaś w weekend nalot na Robaczka - Kasię :woohoo: więc jeszcze w niedzielę bede kopać :whistle:
oj nie, jeszcze czekam na 10 róż ale już w sobotę odbieram 4 od Ewci :dance:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.763 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum