TEMAT: Monia i jej ogród :)

Monia i jej ogród :) 05 Kwi 2013 11:55 #141183

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Jolu witaj :)

Rosarium proponowało wysyłkę przed świętami ,ale przemiła pani zgodziła się na termin po świąteczny (chociaż i ten jest za wczesny z wiadomych okoliczności)

- Queen of Sweden x3
- Rhapsody in Blue x3
- Falstaff

Wiem ,że Ty od dłuższego czasu cieszysz się urokami tych róż :P

Jeszcze zamówiłam róże ze szkółki Austina u zaprzyjaznionej p. Wioletty Pinkowskiej ,która prowadzi Centrum ogrodnicze w Poznaniu.

- Anne Boleyn,
- A Shropshire Lad,
- Charlotte,
- Crown Princess Margareta,
- Grace Spring,
- Lady of Megginch,
- Tess Of The D'Urbervilles,
- The Mayflower,
- Winchester Cathedral,
- Young Lycidas,
- Clarie Austin,
- Englands Rose,
- Gentle Hermione,
- Maid Marion,

To tyle na dzisiaj :)


Zielone okna z estimeble.pl

Monia i jej ogród :) 05 Kwi 2013 12:05 #141187

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Witaj Moniko. Zaintrygował mnie Twój granat, piękne drzewko. Rozumiem, ze rośnie w donicy. Możesz napisać ile ma lat i jak jest cięte? Jeszcze jedno ile lat ma oliwka, bo jest super dorodna. :flower2:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Monia i jej ogród :) 05 Kwi 2013 12:50 #141200

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Marto,

Granat i Oliwka europejska to bez problemowe krzewy , zimują w piwnicy.Granat ma około 5 lat , wiosną przycinam gałązki i co roku kwitnie a póżniej ma piękne dorodne owoce :(
Oliwka jest 8-letnia kwitnie bez problemu i zawiązuje owoce .Tą parę zawsze stawiam na południowej stronie.


Cyprydo

miło,że mnie odwiedziłaś :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Martina

Monia i jej ogród :) 05 Kwi 2013 20:02 #141316

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Moniczko - jak tam różyczki? Dotarły w dobrej kondycji? Jak je zamierzasz przechować do wysadzenia w ogrodzie? Moje zamówienie zostanie wysłane w poniedziałek i mam nadzieję, że już we wtorek będzie u mnie. :bye:

Monia i jej ogród :) 05 Kwi 2013 21:04 #141373

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witaj Małgoś- Rosarium spisało się super ,róże w bardzo dobrym stanie ,wsadziłam do doniczek i wyniosłam do widnego garażu.
Od Austina dotarły dziś do Poznania ,będą koło wtorku są w doniczkach i zostaną dostarczone na euro palecie :)


Polecam super lekturę na nudne popołudnia i wieczory :)




IMG1406.jpg


IMG1407.jpg


IMG1408.jpg


IMG1409.jpg
Ostatnio zmieniany: 05 Kwi 2013 21:22 przez xMonia.
Za tę wiadomość podziękował(a): EmTe

Monia i jej ogród :) 05 Kwi 2013 21:20 #141387

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Kompozycje ogrodowe :) to jest to! A jak zamierzasz sadzić róże - grupami na różance - czy jakieś solówki przewidujesz ? Zestawienia w podobnej tonacji czy kontrastowe? Masz już wszystko zaplanowane czy wolisz działać spontanicznie? To świetna wiadomość , że różyczki w dobrej formie , bo też czekam na sadzonki z Rosarium.

Monia i jej ogród :) 06 Kwi 2013 11:11 #141559

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
ale tych różyczek sporo zamówiłas,suuper :P będziemy mieli co ogladać jak zakwitną :flower1:
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Monia i jej ogród :) 06 Kwi 2013 14:40 #141646

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Moniko, tyle róż! też jestem ciekawa, jak planujesz je zasadzić i z czym połączyć...
Czy będzie to jednorodna różanka, czy kompozycja z bylinami?
Książka bardzo mnie zainteresowała; będę musiała poszukać jej gdzieś w internetowych księgarniach :)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Monia i jej ogród :) 06 Kwi 2013 15:32 #141673

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Piękny masz ogród. Będę tu częściej zaglądała i podglądała ;) Kiedyż, ach, kiedyż mój ogród choć w części będzie tak piękny....
Za tę wiadomość podziękował(a): xMonia

Monia i jej ogród :) 06 Kwi 2013 16:15 #141693

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Witam

Małgosiu i Dalu zadałyście okropne pytania, :P myślę nad tym od dwóch miesięcy :jeez:
Moja koncepcja jest taka: róże w donicach będą stały do kwitnienia , w tym czasie przygotuję dwie rabaty

1.- to kącik różany w pobliżu altany ,róże w kolorze fiolet,biel,róż jasny i ciemna malina w połączeniu z klematisami wspinającymi się po kratkach od altanki, dodatkami będą bodziszki ta strona jest lekko zacieniona myślę , że kwitnienie będzie dłuższe , bo słońce nie będzie przypalać kwiatu .

2. - rabata w połączeniu z lawendą ,ostróżkami i jeżówkami bo mam ich całe mnóstwo.

Na rabacie angielskiej umieszczę róże pnące ,dalsze pomysły w trakcie prac :idea2:

Muszę Wam powiedzieć, że książka jest bardzo , bardzo ciekawa.

Jaguś, dzięki za odwiedziny w Twoim ogrodzie nikt się nie męczy pstrokacizną (i oto chodzi -natura, natura) : :hearts:

Aniu jak zakwitną ,jeszcze trochę musimy poczekać :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Monia i jej ogród :) 06 Kwi 2013 22:09 #141868

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Nie mogłam oprzeć się widokowi róży Patio w OBI



IMG1413.jpg

Monia i jej ogród :) 06 Kwi 2013 22:15 #141874

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jest piękna :woohoo: , ale jak znam OBI kosztowała majątek ;) , mylę się?

Monia i jej ogród :) 06 Kwi 2013 22:48 #141892

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Witaj Monia,jak zwykle przypadek sprowadza nas do fajnych miejsc.Zainteresował mnie Twój ogród bo i areał i sposób zagospodarowania mamy podobny,wraz z doborem roślin.Od razu też znalazłam miejsce dla swojej świecznicy.Zauważyłam,że masz rabaty wyłożone matą przeciw chwastom.I wygląda na to,że nie szkodzi roślinom,przynajmniej nie u Ciebie.A jakie są Twoje spostrzeżenia?Sądząc po rozmiarach nasadzeń mata leży już parę lat.
Chętnie będę zaglądać w sezonie do Ciebie.Sama stoję przed zagospodarowaniem przynajmniej setki nowych sadzonek nie mówiąc o 40 różach.Myśli mam mocno "potargane" im bliżej tym więcej rozterek,gdzie, co, z czym itd?Ale jak znam życie to zmian nie uniknę :jeez: Pozdrawiam serdecznie Ewa
Napisz jaka masz glebę w ogrodzie,czy ogród jest zaciszny,itd.
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2013 22:51 przez sierika.

Monia i jej ogród :) 07 Kwi 2013 09:03 #141952

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj,Moniu :bye:
Ta różyczka jest śliczna,,,ach ten kolorek,,,super :P Mi właśnie brakuje fioletowych ,śliwkowych róż,,,ale to zmienię, już sobie upatrzyłam i w maju zamówię,bo są dopiero dostępne od maja :wink2:

Monia i jej ogród :) 07 Kwi 2013 10:48 #142010

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Martuś

róże kupiłam po wizycie u lekarza (w tedy cena nie gra roli) :) kosztowała około 27zł.W doniczce jest 4szt. marne ,ale zawsze to 4 a nie 1 :)


Aniu

jak znam Twój zapał,to zapewne uzupełnisz brakujące kolory :)



Ewo jak miło ,że zawitałaś do mojego ogrodu :) Dobrze zauważyłaś , że agrowłóknina leży już kilka lat.
Są zwolennicy i przeciwnicy ,ja należę do tych pierwszych , ze względu na brak czasu . Co roku zakładamy nowe nasadzenia młodego sadu a wtedy przez dwa miesiące najlepszą moją koleżanką jest- gracka, bo nie stosujemy w pierwszym roku herbicydów :)
Pod agro rośliny nie konkurują z chwastami ,mają większy dostęp do wody i składników pokarmowych.
W mojej okolicy gleby są urodzajne : pierwsza klasa i czarnoziemy jak kto woli pszenno-buraczane,niestety u nas tworzą się zastoiska mrozowe i z tym jest problem , dużo roślin muszę zabezpieczać przed mrozami B)
Dziś po podnosiłam kapturki Hortensjom ,bo bidule mogą się ugotować :)


Pozdrawiam Monika

Monia i jej ogród :) 07 Kwi 2013 11:00 #142013

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Przypomniałam sobie Twój piękny ogród i miejsc na meconopsa widzę duzo :) na pewno będzie pięknie rósł (szczegóły u mnie) :garden1:
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Monia i jej ogród :) 07 Kwi 2013 12:10 #142036

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Moniko tyle angielek :woohoo: to trochę miejsca trzeba będzie ;)
Cudne rózyczki wybrałaś :bravo:
Ciekawa jestem wielce, jak pnące sobie poradzą :think:

Edit.
Zajrzałam w poszukiwaniu encyklopedii i wiesz, wcale nie jest tak łatwo dostępna, chyba długa zima nadwątliła zapasy :lol:
Ostatnio zmieniany: 07 Kwi 2013 12:11 przez pamelka.

Monia i jej ogród :) 07 Kwi 2013 14:00 #142083

  • xMonia
  • xMonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 614
  • Otrzymane dziękuję: 104
Od 12godz świeci Słońce -to jest ,sprawcza moc wiosny :flower2: :flower2: :flower2:

Witaj Jolu,

tyle jest pięknych róż ,że trudno wybrać-jedna od drugiej ładniejsza :)
Jeśli chodzi o pnące na rabacie angielskiej , to już taką rabatę mam(rosną na niej jeżówki,trawy malwy,astry, hortensje i kocimiętki) pnące będą uzupełnieniem tła dla tych roślin. :)

Poszukiwanie encyklopedii ,to ciężki temat od trzech lat jest trudno dostępna (limitowany nakład) :( trzeba szukać ,może z odrobiną szczęścia uda Ci się zdobyć.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.430 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum