TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 13 Mar 2013 23:03 #134150

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
rispetto wrote:
...trzymam kciuki...
Tylko nie za mocno, żebyś nie połamał! :happy3:

Jola... rzeczywiście... i ja obawiam się, że przy sprzyjającej pogodzie znalazłabyś praktyczne zastosowanie dla rynienki :P
A że za oknem zima - chuchaj i dmuchaj na paluszek: szybciej wydobrzeje! :hug:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 00:09 #134168

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Piękne zdjęcia i piękny ogród....można nabawić się kompleksów.
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 08:57 #134216

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka poprawiałm ;) dzięki.
Aniu z pewnością /jeśli tylko będzie co dzielić :think: / nadmiar cann rozdysponuję. Mam 5 skrzynek wykopanych karp i jedną nowych odmian :woohoo: Gdzieś to chyba upchnę, choć na rabatę początkowo cannową zaczęły się wpasowywać dalie, liliowce i irysy :happy4: Nawet jeżówki ze trzy dosadziłam ... a z tyłu kępy traw.
Jakieś totalne łamanie zasad :devil1:
Zupełnie nie wiem, jak przy mojej ostrożności przesadnej zaliczyłam podłoże :silly:
Sylwek muszę powiedzieć, że po ostatnich opadach :jeez: M się złamał i odśnieżył jednak :lol: bo jak tu się poruszać :blink:
Moje autko wysokie, więc jakby problemu by nie było :lol: jego spoooro niższe :rotfl1:
Ogród ... zaraz pokażę :whistle: ale obiecuję ostatnie już zimowe fotki ;)
Wczoraj za to dzielnie uziemiałam zakupione canny, wyszło sztuk 13, wczoraj 13-ty także, więc może będą zgodne odmianowo :happy4: choć na odmianę Pink Sunburst polujemy już kolejny rok :mad2:
Paluch się trzyma, dziękuję :hug:
Markito, jak to śniegiem :blink: u mnie śnieg sam nasypał takie zaspy :blink: a tych najwyższych nie zdołam zabezpieczyć do samej góry aż.
Pytałaś co z listkami zrobić zdaje się kiedyś ... no to problem się rozwiązał, trzeba będzie ciąć róże :oops:
A ja z wiankami nie zdążyłam, ktoś wykupił te, które chciałam, może Ty ;) Zakupiłam więc coś z tych, które zostały.
Grześ już niedługo ;) bliżej niż dalej i znowu będą cieszyły :lol:
Ewcia - 17 :supr3: szok prawdziwy :jeez: U nas zapowiadają tyle na sobotnią noc, ale każdy ma nadzieję, że prognozy się nie spełnią :blink:
Pawełku rynienką już wczoraj pogrzebałam :happy3: co prawda w skrzynce z karpami, ale to jż coś przecież. Ogorodowy zapał chyba powraca :lev:
Jednak muszę przyznać, że upchnąć ryninkę do rękawiczki nie było łatwo :rotfl1:
A lewa ręka to jednak nie to :lev:
Shiralciu mam nadzieję na szybka rekonwalescencję :lol: idzie wiosna, jak piszesz, a w ogrodzie pracy :jeez:
Mój młody także ma rękę w gipsie :blink: ryzyko sportu kontaktowego, jak zauważył :rotfl1: piłkarz jeden.
Widziałam Twoje śniegi :supr3: wierzyć się nie chce, że i Was tak zasypało, oby temperatury były łaskawsze.
Aniu dziękuję :hug: a jak mają się Twoje różyczki przy ponownych spadkach temperatury? Moje już nie są zielone, niestety :unsure:
Gorzatko i tak zrobię ;) niech się palec zrasta, bo nie pora na urazy. Tyle jeszcze mam roślin do uziemienia, a jak tylko zrobi się cieplej zaczną kolejne zjeżdżać :silly:
Czytałam, ze Twoja wiosna trzyma się dzielnie :lol: szczęściara :hug:
Dziękuję Cyprydo :thanks: kompleksy ... a po dlaczego? Każdy kolejny ogród na naszym forum jest piękny, podziwiać trzeba, cieszyć się roślinkami, popadać w kompleksy nie ma co :hug:

Nooo to teraz moja marcowa zima w ogólnym zarysie :supr:



Ogród wyglada zupełnie jakby trzeba było szykować choinkę na grudniowe święta, nie bazie na wiosenne :jeez:
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2013 09:17 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 09:06 #134226

  • Sylweste
  • Sylweste's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 93
ciekawie będzie to wyglądać jak za moment zaczniemy wieszać pisanki w ogrodzie :D
mimo kłopotów z palcem, radzisz sobie widzę bardzo dzielnie :)
Mój ogród na blogu
Ogród igłą utkany
Serdecznie pozdrawiam
Sylwek
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 09:12 #134227

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Lepiej, niż w kabarecie ;-)
Na jak długo masz tego "ochroniarza"?
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 09:27 #134235

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Sylwek staram się jak mogę ;)
Co tam taki palec w porównaniu do wieczności :silly:
Reszta kości zdaje się zdrowa, aczkolwiek otłuczona okrutnie :lev:
Do świąt niedaleko zupełnie, ale mam nadzieję, że jednak wiosna się rozgości do tego czasu ;) choć tegoroczne święta smutniejsze będą niż wszystkie poprzednie :cry3:
Siberko tylko ten kabaret nie śmieszny zupełnie :crazy:
Trzy tygodnie rynienkowania się szykuje, a potem do pracy na grządkach :dance:
Po świętach, więc termin nie jest zły ;)
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 09:37 #134241

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
Oj, bidulko :hug2: , to Ci się porobiło :flower1: . Może dobrze z tym śniegiem, bo Cię tak nie będzie ciągnąć do roboty... A u mnie też zima trzyma i końca nie widać. Lilie oczywiście przysłali mi już tydzień temu - poczekają sobie pewnie jeszcze dwa następne, zanim ziemia zmięknie. Dobrze, że reszta zamówień nieco później się pojawi, mam nadzieję. Tymczasem realizuję się ogrodniczo na parapetach i wkrótce przenoszę się z tym majdanem do szklarni, bo miejsce się kończy. Zrastaj się jak najszybciej :kiss3:
" Na początku był Smok..."
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 09:43 #134246

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Reniu dobrze jest nieć szklarnię :whistle:
Coraz częściej o tym myślę, bo pojawił się kolejny kawałek miejsca w ogrodzie, którego nie ogarnę - w części warzywnej.
Teraz tylko poszukać jakiejś sensownej oferty i funduszy :think: Kto wie, kto wie :lol:
Moje lilie, które otrzymałam już wysyłką w tym sezonie zaczynają rosnąć i irys syberyjski już taki wielki :supr: Musze odnaleźć kolejne donice, nie zostawię biedaków w kapersach :lev:
Czy pisałam, że w styczniu dostałam zamówione clematisy? Noooo to jeden zapączkował B)

A do roboty ciągnie, od wczoraj jeszcze większy zapał :dance: niech no tylko słoneczko się poojawi!!!
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2013 09:44 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 10:00 #134255

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Jolu nie wiem jak się mają moje róże,nie byłam od 2 tygodni na działce,wtedy były zielone,a teraz pewnie już pomarzły końce,boję się o nie,ale mam nadzieję,że kołderka ociepli i nie wyrządzi im krzywdy :jeez:
Szybko dostałaś roślinki,szczerze mówiąc ja chciałabym,aby przyjechały do mnie nowe nabytki raczej po świętach...teraz to co się dzieje za oknem nie wróży szybkiego ocieplenia.W nocy było -12 :club2:
Dobrze,że chociaż słonko świeci :think:
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 10:23 #134263

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Jolu tak czytam, że u Ciebie już w domku robi się mała szkółka.... chociaż nie wiem, czy rzeczywiście taka mała B) :rotfl1: Przez donice z wysadzonymi kłączami, cebulami i przeróżnymi sadzonkami to już pewnie ciężko przejść :woohoo:
Zima się żegna ostrymi mrozami..... a niby taka łagodna była paskuda jedna..... musiała na koniec dowalić :mad2: ..... pewnie znów nie zobaczę kwiatów swojego Alchymista.... już drugi z kolei rok :cry3:
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 10:36 #134268

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
U Ciebie jednak trochę więcej śniegu ;) , ja niektórym różom musiałam troszkę śniegu dosypać na wysokość, ale oczywiście nie dało się przykryć róż w całości :supr:
Zbrązowienie końcówek pędów zauważyłam właściwie tylko na Jubilee Celebration :think: , reszta jakoś się trzyma, ale dziś znów to sprawdzę :whistle:

Wianki zakupiłam te z piórkami :P , wiesz, jakoś mi to koresponduje z kurzymi klimatami ;) :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 11:19 #134280

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Jolu z góry dziękuję,za obiecankę ,jak coś to dasz znać,a szybciuteńko przylecę :dance: dobrze,że blisko siebie mamy :P nie mam szczęścia do zakupionych w sklepie cann albo mi padają albo nie zakwitną,jeszcze w tym roku na jedną się skusiłam,, ;)Zobaczymy co będzie :unsure:
Zimówki ładne,ale ja już mam serdecznie dosyć tego śniegu,zimna, :mad2: A tu jeszcze mrozy takie duże nadają :mad2: :sad2:
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 11:55 #134292

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Jolu - szybkiego wygojenia palucha życzę. Dobrze, że reszta kości cała. Ja wpadam z pytankiem - wykiełkowały tunbergie w liczbie 5, min ani widu ani słychu. Jak duża ma być roślinka, żeby ją przenieść do samodzielnej doniczki?
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 14 Mar 2013 13:39 #134326

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aniu właśnie i moje były, nawet cieszyłam się, że zima do tych udanych będzie należała, a teraz sama już nie wiem :unsure:
Tyle mrozu w nocy? Ładnie, ładnie :ohmy: u nas także zapowiadają :cry3: Ale choć pokrywa śnieżna grubaśna.
I ja mam nadzieję, że dostawy rozpoczną się po świętach ...
Słońca zaś u nas jak nie było, tak nie ma :oops:
Aguś myślisz, że Alchymist ucierpi :sad2: ja mam młodziutką sadzonkę, tak liczyłam choć tego roku na kwiaty.
Donic jeszcze wiele nie ma, ale nic straconego. Czas nagli, pora sie wziąć do pracy.
Markito droga, o wiankach napisałam u Ciebie :happy4: no cóż ..
Aby dotrzeć do róż musiałabym w śniegu brnąć, więc ich kondycję raczej z oddali oceniam. Jednak nawet w takich warunkach widać, że znacznie się pogorszyła w ostatnim czasie :cry3:
Śnieg ... właśnie znowu pada :crazy:
Aniu oczywiście dam znać, kiedy się zabiorę nareszcie do karp :oops: Jednak z zewnętrznego pomieszczenia muszę do domu donieść, więc to trochę potrwa ... Co nie znaczy, że odległość jakaś niebywała :rotfl1:
Nie mocz karpy przed wysadzeniem ;)
Iwonko dziękuję :hug: Z tymi pnącymi to trzeba poczekać, aż będą miały kilka /3-4/ pary liści właściwych. Powiem szczerze, ze ja jeszcze przed przesadzaniem uszczykuję czubki, aby się rozkrzewiały.


Taka mi się refleksja nasunęła właśnie :think: 'jesienno-zimowe pogawędki' :whistle: i jak tu ma być wiosna :club2:
Pora chyba najwyższa zamknąć wątek :lev:
Żegnam się zatem zimowo, aby powitać wiosennie :flower2: w kolejnej odsłonie za czas jakiś :bye:
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2013 13:41 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 15 Mar 2013 19:24 #134748

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
No cóż by tu powiedzieć :happy: nie wiosennie co prawda, ale witam Was ponownie zimowo, marcowo-zimowo :happy4:
Pozostając w nadziei, że obudzę się wiosną przespałam wczorajsze popołudnie i noc całą :silly:
Poranek zaś zaskoczył mnie ponad miarę :crazy:
Miało niby padać, ale tak :supr3: w życiu bym się nie spodziewała :jeez:

Kilka ogrodowych zdjęć, którymi postanowiłam się podzielić z forumową społecznością :lev:
Datowanie zdjęć, oczywiście 15 marzec :lol:

Widok z sypialni na ... zaspę :rotfl1:


Róże raczej nie zmarzną ...







Wzniesionej zupełnie już nie widać :lev:



Taras południowo-wschodni ...



i okoliczne widoki ...



Taras zachodni :blink:



Może już wystarczy ... nadal pada i wieje silny wiatr :jeez:
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 15 Mar 2013 19:33 #134754

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Szok! W takich sytuacjach ważne jest, żeby drzwi wejściowe do środka się otwierały :devil1: Raz u znajomych w górach, którzy mieli drzwi otwierane na zewnątrz, skakaliśmy z okien dachowych, bo zasypało na równo z rynnami...

Przejrzałam dzisiaj moje notatki- rok temu 16.03 sadziłam bób!
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 15 Mar 2013 19:36 #134756

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jakbym okolice mojego domu oglądała :)
Rok temu, 17 marca krokusy kwitły jak szalone!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 15 Mar 2013 19:39 #134759

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Rzeczywiście masz więcej :rotfl1: , choć wydawało mi się to niemożliwe :crazy: :happy3:
Moje róże wyglądają podobnie :woohoo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.505 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum