TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 09:31 #96985

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Margoś z dnia na dzień zapowiadają silniejsze spadki temeratury, oby u Was dodadało śnieżnej pierzynki :hug:
Jadziu no właśnie śnieg się trzyma :oops: To co spadło i za dnia przy temperaturze 0 stopni stopniało lekko .... wieczorem stworzyło twardą, lodowa pokrywę :lev:
Kolejne opady nadają , wiec mam nadzieję, ze pierwsze tegoroczne duże mrozy /do -15 w nocy/ ogrody spędza otulone śniegiem :think:
Aniu skopiowałam z zamówienia ;)
1)Hansestadt Rostock
2) Goldelse
3) Easy Does It (Harpageant)
4) Tradescant (Ausdir)

.... i kilka w fazie podejmowania decyzji B)
Święta, świeta i ogród sie szykuje :dance:

Rano zobaczyłam taki widok, aż wyskoczyłam cyknąć :) śnieżna girlanda :woohoo:





Gieniu i do Ciebie dotrze :hug: a moze już jest?
Martuś cudnie jest, zimow i mroźnie :funnyface:
Tego szukasz ... niestety niedostępny :(
Marzenko do Floribundy zajrzałaś ;) Jeszcze trochę czasu na decyzje zostało :)
Sylwek z tym totkiem to nie mam szczęścia :jeez: ale mówią, że jak ktoś ma w miłości :lev: to z kumulacją krucho :happy3:
Śniegu doapadło wczoraj, śnieżne pługi pracują, a na drogach szkalanka, bo to co się topi w dzień, noża zamarza :blink:
Dorotka także lubię zimowe biele, oby jak najdłużej białe :lol:
Najgorsze są już takie przenoszone, szare i brudne :unsure:
Coś tam u Was we Wrocku mrozi tej jesieni :whistle:
Ostatnio zmieniany: 04 Gru 2012 09:32 przez pamelka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 09:42 #96995

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Pomału zaczyna mrozić Jolu, choć to dopiero początki, w nocy ledwo poniżej 0. Jednak zazwyczaj jest mało śniegu w sezonie we Wrocławiu. Wielu się z tego powodu cieszy ale ogrodom taka pogoda nie wychodzi na dobre.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 10:19 #97011

  • Annes 77
  • Annes 77's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 452
  • Otrzymane dziękuję: 69
Jolu śliczna girlanda:)
Odmiany róż jak marzenie,pewnie na wiosnę jeszcze kilka nowości dojdzie:)

Jolu czy Ty posiadasz piwonie drzewiaste? Zastanawiam się nad kupnem:)
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 10:26 #97013

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotko u Was jest przecież polski biegun ciepła, który ostatnio ma jednak tendencję do przesuwania się chyba w kierunku wschodnim :think: do Rzeszowa :whistle:
A u nas już wczoraj wieczorkiem byo -2 :oops: :oops:
Aniu mam nadzieję, że jeszcze coś upatrzę :lol: Miejsc wolnych coraz mniej się jednak robi :silly: Kolejnych zamachów na trawnik nie planuję, bo w ogrodzie musi być przestrzeń :woohoo:
Jak podrosną moje iglaste kulki to zmieni się zapewne charakter ogrodu :think: ten południowo-zachodni szczególnie :lol: Chciałaby, aby tam znalazły siedlisko ptaki, które kjuż coraz częściej z ciekawością zaglądają.
Pozostałe rabaty pozostaną słoneczne i niższe, bardziej kolorowe i pachnące. Zlokalizowane wokół domu będą cieszyły oczy w sezonie :) Tutaj będzie miejsce dla mniejszych przyjaciół latających, motyli i pszczółek :woohoo:
Oooo to się rozmarzyłam :oops:
Piwonie drzewiastą mam jedną póki co. Pochodzi z pierwszych ogrodowych nasadzeń, wiec zimowała już dwukrotnie w kopcu. Teraz widzę, że ma już przygotowane pąki na kolejny sezon :think:
Nie okrywa się całych pędów piwonii bo to przyspiesza wybijanie pąków wiosną i najmniejszy mróz prowadzi do przemarznięcia całych pędów :blink:
Zauważyłam, że bardzo szkodzą jej wiosenne przymrozki :cry3:
Największym wrogiem tych roślin jest stojąca woda, trzeba pamiętać, aby ziemia była przepuszczalna i żyzna. Dobrze służy im kompost i mączka kostna, o której już chyba rozmawiałyśmy. Piwonie drzewiaste lubią wapienne gleby.
Jeszcze jednak bardzo istotna sprawa, wybór miejsca dla krzaka powinien być docelowy, gdyż nie tolerują one przesadzania :unsure:





W tym roku dostałam jeszcze dwa krzaki, ale o tych coś więcej będę mogła powiedzieć w kolejnym sezonie.

Wczoraj, kiedy przeglądałam poranne fotki ... jedna mnie szczególnie zaniepokoiła :think: i spowodowała podjęcie jedynej słusznej decyzji :happy-old:
Po pracy do ogrodu, nic, że śnieżna zawieja, mrozik i ciemności :lev: Zimowe czapki pora zrzucić :teach:

Picea omorica 'Peve Tijn' znacznie odchylił się od pionu :blink: Zimowa czapka, jednak nie nazbyt lekka zaczęła minuta po minucie sprawdzać wytrzymałość igalkowej sztamy :jeez:



po zabiegu ...



i w sezonie /całkiem spora już korona :) /



Aby przez chwilę podtrzymać temat zimowych czapek proponuję kilka kolejnych zdjęć :funnyface:











Właśnie zaświeciło słoneczko :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 04 Gru 2012 10:54 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 10:36 #97024

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Jolu nie przepadam szczególnie za zimą, ale zazdroszczę Ci tego śniegu. Po doświadczeniach z bezśnieżną zimą w poprzednim sezonie nie mogę się doczekać puchowej okrywy śnieżnej. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 10:41 #97026

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Twoje zdjęcia mi przypomniały, że miałam dredzikowi szaliczek zawiązać :huh:
A może nie trzeba, jak myślisz, szczep ma trzy lata? :think:
U mnie też słońce :woohoo: . Odkąd spadł ten śnieg, jakoś chęci życiowe wróciły ;) , a jeszcze jak świeci, to już w ogóle cudo :P
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 10:59 #97036

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Gosiu a ja uwielbiam zimę na górskim stoku w promieniach słońca :woohoo: oraz w basenie termalnym z płatkami śniegu spadającymi na twarz :lol:
W mieście zima jest zwykle brudna i przenoszona, ale wystarczy wyjechać nieco za miasto, aby zachwycić się jej urokiem :lol:
Markitko, kiedyś już była dyskusja na temat zabezpieczania miejsca szczepienia Whipcorda :think: jest to bezużyteczne, jak stwierdziły siły fachowe :happy-old: Mój pozostanie z odsłoniętą szyją, myślę, że u Ciebie także sobie poradzi ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 12:37 #97095

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 279
  • Otrzymane dziękuję: 49
A ja sobie wczoraj pozwoliłam w Floribundzie i 5 ślicznotek do koszyka załadowałam :) Musiałam odreagować pewien stres ogrodowy :hug2: Jolu, masz czadową kołderkę na ogrodzie. U mnie też biało, tylko mniej śniegu i się topi. Niestety, na najbliższe dni zapowiadają duży mróz i niewiele opadów, więc co chwilę wychodzę i coś okrywam. Najgorsze, że jutro przyjdą jeszcze dwie róże, będę je musiała sadzić w ekstremalnych warunkach, ciekawe, czy dadzą radę :think: ... Wczoraj byłam w ogrodniczym po ziemię na kopce a tam c h o i n k i :dance: pachniało niesamowicie i pomyślałam, że już najwyższy czas skończyć sprawy na ogrodzie i trochę w domu pomieszkać :drink1:
" Na początku był Smok..."
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 12:55 #97111

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Jolu tak jak nie lubię śniegu tak teraz Ci zazdroszczę-we Włocławku ziemie zmarznięta na amen,a tu śniegu ani ani,niby coś tam prószy ale do czego to jest podobne to nie wiem?może "dają" trzeci sort? Jak patrze na tą skutą lodem ziemię to aż żal tych roślinek-biedne takie-chętnie koca bym im dała...
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 14:09 #97148

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
śniegu już nie zazdroszczę - u mnie od rana sypało :funnyface:
i po raz pierwszy w życiu się cieszyłam jak dziecko na widok śniegu.....przebywanie z dziećmi w jednym pomieszczeniu, kiedy za oknem sypie i sypie i to taaaakimi wielkimi płatkami zdecydowanie ogłupia :crazy: :rotfl1:
tylko teraz się wszystko powoli topi bo w plusie :sad2:

no właśnie ten :woohoo: ......jak to niedostępny? tzn. że wiosną go nie będzie? :cry3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 14:18 #97152

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Joluu nas szaro i buro , kilka płatków spadło , ale na ziemi ich nie widać , a u Ciebie tak pięknie biało .
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 14:23 #97155

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękna ta śnieżna girlanda - natura jest jednak najlepszym dekoratorem, to my od niej powinniśmy się uczyć
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 18:43 #97262

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Pamelko u mnie śnieg już leży od piątku, a dzisiaj jeszcze dopadało :jeez: , nie lubię go , no może tydzień a później niech idzie sobie, bo tylko same kłopoty z nim , podjechać do domu nie można, odśnieżanie, palenie w centralnym :jeez: .
Pierwszy śnieg pięknie wygląda na Twoich foteczkach.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 04 Gru 2012 19:10 #97274

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Przepiękne te zimowe widoczki :woohoo: . U mnie też biało, ale nie aż tak :dry: . Takiej pierzynki u mnie nie ma. Podobno w nocy ma jeszcze popadać. Wcale bym się nie zmartwiła, bo jednak to przecież naturalna osłona dla roślinek :silly: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 05 Gru 2012 17:15 #97672

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Byłam przekonana, że południe to cieplejsza cześć kraju. U mnie na Warmii bakopa jeszcze kwitnie za oknem na parapecie. Ale jest dobrze od 16.00 zaczął prószyć śnieżek. Wreszcie!!!!!!!!!! :happy4:

[url=http://]Siedlisko[/url]
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 05 Gru 2012 17:42 #97682

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Jolu,takie sniezne czapki tez u nas by się przydały.Cały dzień snieg pruszył,ale temperatura na plusie i topniało wszystko.
Czy masz moze zdjęcie z tym murkiem i tajamniczym przejściem w szerszej perspektywie,żeby zobaczyć co jest przed,a co za?
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 05 Gru 2012 23:31 #97894

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
U mnie tez zasypało wszystko na biało i świat w śnieżnej bieli też jest piękny .Fajne naturalne czapeczki z gronostajów ;) ;)
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 07 Gru 2012 08:36 #98456

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9655
Jolu hophop,nie zasypało Cię??? :search: :search: :search:
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2012 08:37 przez Marzenka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.677 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum